moje stare kasety z Listą

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: moje stare kasety z Listą

Post autor: neon.ka »

Dzięki Kuba!

Ja dziś w czasie sprzątania posłuchałam sobie dwóch ostatnio wrzuconych plików. Ależ lubię słuchać takiego pełnego entuzjazmu Niedźwiedzia... To było to! No i Alina...
Ale notowania z losowaniem w konkursie już nie nagrywałeś? 😎 (w sumie skąd mogłeś wiedzieć...)
A w 873 ktoś napisał, że dałeś radę. 🙂
A możesz powiedzieć co to było w okolicy 28 minuty przed piosenką Chylińskiej? Zupełnie nie kojarzę co to mogło być...

Ale kasetki jednak musiały mieć bardzo męczące życie... Szkoda mi ich. 😉 A Ty specjalnie się zaopatrzyłeś w jakiś magnetofon, żeby Ci to odtworzył?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: moje stare kasety z Listą

Post autor: ku3a »

neon.ka pisze: ndz kwie 25, 2021 12:28 amJa dziś w czasie sprzątania posłuchałam sobie dwóch ostatnio wrzuconych plików.
bardzo się cieszę! naprawdę mnóstwo czasu mi to wszystko zajęło, więc cieszę się, że ktoś korzysta i że się przydaje :-).
neon.ka pisze: ndz kwie 25, 2021 12:28 amAle notowania z losowaniem w konkursie już nie nagrywałeś? 😎 (w sumie skąd mogłeś wiedzieć...)
nie nagrywałem...
ale... tydzień później Helen mi zgrała ze "szpiega" sam moment losowania ;-).
neon.ka pisze: ndz kwie 25, 2021 12:28 amA w 873 ktoś napisał, że dałeś radę. 🙂
e tam, nie słuchaj wszystkiego co ludzie mówią ;-).
neon.ka pisze: ndz kwie 25, 2021 12:28 amA możesz powiedzieć co to było w okolicy 28 minuty przed piosenką Chylińskiej? Zupełnie nie kojarzę co to mogło być...
co nie? ja też kompletnie nie pamiętałem, że takie coś było. jak rozumiem, to jakaś wypasiona singlowa wersja utworu z tym niemal dwuminutowym mówionym wstępem.
neon.ka pisze: ndz kwie 25, 2021 12:28 amAle kasetki jednak musiały mieć bardzo męczące życie... Szkoda mi ich. 😉
no właśnie, więc tym bardziej dobrze, że teraz się tym zająłem, bo nie wiadomo co by z nimi było na kilka kolejnych lat. i tak myślę że w dobrej formie przetrwały te 20-30 lat.
a i tak musiałem dużo czasu poświęcić, żeby to doprowadzić do takiej formy w jakiej jest w pliku. bo kasety zwalniały, zacinały się, musiałem oczyszczać, zmieniać tempo itp. Doświadczenie z obróbki plików na potrzeby Radia Orbit bardzo się przydało :-).
neon.ka pisze: ndz kwie 25, 2021 12:28 amA Ty specjalnie się zaopatrzyłeś w jakiś magnetofon, żeby Ci to odtworzył?
normalnie to powinno wystarczyć połączenie komputera z odtwarzaczem kaset, ale niestety z mojej zasłużonej wieży odtwarzacz kaset padł już sporo lat temu. więc owszem, zaopatrzyłem się w specjalne urządzenie na potrzeby digitalizowania tych kaset. tyle że nie jest to magnetofon, a mały konwerter firmy LogiLink, który łączy się przez zwykłe USB z komputerem i do którego wkłada się kasetę.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: moje stare kasety z Listą

Post autor: bobby-x »

Powrócę do tego wątku. Mam pytania techniczne odnośnie nagrywania i digitalizowania kaset na pliki mp3:

1. nagrywanie z listy - czy posiadałeś magnetofon na dwie kieszenie czy na jedną (ewentualnie dwa magnetofony :D ) - w związku z tym pytanie, czy przed końcem jednej kasety mogłeś włączyć drugą i utwory zazębiały się? Chyba słyszę w plikach , że jednak jedna kieszeń?
2. kasety przeważnie były 60 lub 90 minutowe (może 120 ??) czyli jeden plik powinien mieć 30-31 lub 45-46 min. A niektóre pliki są po na przykład około półtorej godziny. Czy łączyłeś zdigitalizowane pliki?

Materiał świetny!
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: moje stare kasety z Listą

Post autor: ku3a »

bobby-x pisze: ndz lis 07, 2021 10:30 am1. nagrywanie z listy - czy posiadałeś magnetofon na dwie kieszenie czy na jedną (ewentualnie dwa magnetofony :D ) - w związku z tym pytanie, czy przed końcem jednej kasety mogłeś włączyć drugą i utwory zazębiały się? Chyba słyszę w plikach , że jednak jedna kieszeń?
moja wieża miała dwie kieszenie na kasety, ale tylko jedna z nich miała opcję nagrywania :-).
bobby-x pisze: ndz lis 07, 2021 10:30 am2. kasety przeważnie były 60 lub 90 minutowe (może 120 ??) czyli jeden plik powinien mieć 30-31 lub 45-46 min. A niektóre pliki są po na przykład około półtorej godziny. Czy łączyłeś zdigitalizowane pliki?
w każdym przypadku jeden plik to jedna kaseta (a nie jedna strona).
jeśli któreś pliki są krótsze, to tylko dlatego, że nie wszystko dało się odratować.
bobby-x pisze: ndz lis 07, 2021 10:30 amMateriał świetny!
dzięki! :-D
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: moje stare kasety z Listą

Post autor: bobby-x »

Nie wgryzlem sie jeszcze dokladnie. Czyli w jednym pliku gdzies w okolicach polowy dlugosci , bedzie krotka przerwa na odwrocenie kasety?

A czy wpadles kiedys na pomysl aby wkładać nową kasetę na serwisie a nie w trakcie utworu? Bo sa cale, serwisy a uciete sa utwory. Tylko jak to zrobic na "90"? Oczywiscie wcale mi to nie przeszkadza bo ludzkosc wlasnie, starala sie wycinac serwisy wiec jest szansa , ze chocby topy bedą bardziej kompletne.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: moje stare kasety z Listą

Post autor: neon.ka »

akurat serwisy są wielką wartością tych nagrań, bo można posłuchać co i jak się wtedy relacjonowało. dla mnie super było to usłyszeć.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: moje stare kasety z Listą

Post autor: ku3a »

bobby-x pisze: ndz lis 07, 2021 8:45 pmA czy wpadles kiedys na pomysl aby wkładać nową kasetę na serwisie a nie w trakcie utworu?
raczej zawsze nagrywałem do końca kasety, bo na drugą stronę samo się przerzucało jak skończyła się taśma.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: moje stare kasety z Listą

Post autor: bobby-x »

ku3a pisze: ndz lis 07, 2021 10:28 pm raczej zawsze nagrywałem do końca kasety, bo na drugą stronę samo się przerzucało jak skończyła się taśma.
Fantastico, dzięki za objaśnienia.
neon.ka pisze: ndz lis 07, 2021 9:00 pm akurat serwisy są wielką wartością tych nagrań, bo można posłuchać co i jak się wtedy relacjonowało. dla mnie super było to usłyszeć.
Posłuchać tak, ale "wielką wartością", serwisy? Dla mnie akurat nie, bo relacjonowanie polityki i wydarzeń mnie nie interesowało. Natomiast mało kto nagrywał (dogrywał listę) do sygnału czasu czy początku serwisu, przeważnie materiały dźwiękowe, kończą się z końcem dżingla co oczywiście w każdym przypadku starych wydań, jest i tak wielką wartością. Ja akurat starałem się zawsze nagrywać zapowiedź serwisu ale bez serwisu, wywalałem też reklamy. Tym sposobem nagrania posiadają zapowiedzi serwisantów/serwisantek od maja 2005 do maja 2020.

Podsumowania roczne od 1998 roku są chyba kompletne. Może w 1999 coś tam brakuje.
ODPOWIEDZ