Radio 357

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1762
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Radio 357

Post autor: Kruklanki »

Zakładam nowy wątek z racji dzisiejszego pojawienia się info i tego wszystkiego z tym związanego co dotyczy powstawania nowego "radełka" Radio 357.

http://www.marekniedzwiecki.pl/eaac9865 ... entry.html
Cytat z bloga M.N. z 2020-10-03 19:54:
"Pojutrze – poniedziałek – godzina 14. Gdzie ja wtedy będę? Pewnie napiszę o tym o 19.54…"
Już wiadomo gdzie będzie ;)

https://www.facebook.com/Radio-357-112950560573849
https://patronite.pl/radio357

Blog z dziś 2020-10-05 19:54
http://www.marekniedzwiecki.pl/21f61552 ... entry.html
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 533
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Konrad »

Zaczyna robić się coraz ciekawiej. O ile do radia Nowy Świat miałem nieco powściągliwy stosunek o tyle tu od razu ujrzawszy zespół redakcyjny coś jakby w sercu piknęło. Gorąco kibicuję. Mam nadzieję, ze pan Marek jednak stworzy kolejna listę. Byłoby fajnie. Natomiast jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje, że jednak nawet w starej ekipie Trójki były podziały skoro nie udało się stworzyć wspólnego projektu. I pan Marek nie wybrał pracy z panią Magdą. Jeżeli to nowe radio będzie rzeczywiście apolityczne i będzie ciekawa playlista i ciekawa oferta programowa to chętnie zostanę patronem. No i oczywiście lista tez musi być koniecznie. A co do "piosenki z dzwoneczkami" to będzie 357 przyjaciół Karpia :mrgreen: :wink:
bidżys
Posty: 210
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Radio 357

Post autor: bidżys »

Jakoś mi ulżyło, że MN nie będzie w RNŚ. Widzę, że w nowym projekcie będzie też Kuba. I doktor Rożek. Chyba pierwszy raz zostanę patronem. :)
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1762
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Radio 357

Post autor: Kruklanki »

Chcieli pożegnać ekipę listy przebojów trojki pieniądze zebrali w 4 godziny.
https://www.money.pl/gospodarka/chcieli ... 8656a.html
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Radio 357

Post autor: krzychu78 »

no jest moc, przez 7 godziny ponad 3200 patronów :)
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

bidżys pisze: pn paź 05, 2020 8:27 pm Jakoś mi ulżyło, że MN nie będzie w RNŚ. Widzę, że w nowym projekcie będzie też Kuba. I doktor Rożek. Chyba pierwszy raz zostanę patronem. :)
+1
Również nie skusiłam się jeszcze na RNŚ, a do 357 wstąpię, bo zgromadzili ciekawszy i mocniejszy kapitał osobowy i przymierzam się do patronatu (również pierwszego w życiu) oraz rozpoczęcia przygody z nowym dla mnie tworem - radiem internetowym.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: prz_rulez »

Myślałem, że założyłem ten wątek... Po czym zobaczyłem, że nie skończyłem pisać postu 😂

Ogólnie super wiadomość, ale...:
1) uważam, że nie powinni tak w ciemno zapewniać, że nie będzie żadnych bloków reklamowych. Fajnie, jeśli się uda, ale na ich miejscu zostawiłbym sobie furtkę. Inaczej mogą wyjść na kłamców...
2) fajnie, że (przynajmniej oficjalnie) nie żywią złych uczuć wobec ludzi z Radia Nowych Świat, ale uważam, iż dla dobra wspólnego te stacje powinny zawiązać sojusz, stworzyć jakąś wspólną grupę medialną... Inaczej może dojść, nawet do niezamierzonego, kanibalozmu
3) przeczytałem te różne stawki z Patronite'a i na moje oko bije z nich przekaz: "będziesz mieć JAKIŚ wpływ na to radio, jeśli dasz nam kasę. DUŻO kasy. Ja przepraszam, ale (byli) słuchacze Trójki to nie tylko bogaci inteligenci z wielkich miast, ale też osoby, które ledwie są w stanie opłacić podstawowe opłaty... Czyli przez to, że Ci ludzie mają bardzo ograniczony budżet, nie będą mieli prawa zgłosić się z ciekawym pomysłem? :know:
4) z częstotliwościami nie ma problemu, bo Polska to nie Ateny, gdzie stacje o różnym poziomie legalności znajdują się niemal jedna obok drugiej (dowód tutaj: https://fmscan.org/main.php?qth=Athens& ... 33&csave=2 ) [niestety, polska radiofonia została zniszczona przez masowe przejęcia ze strony grubych ryb, przykre to, bo w takiej Grecji, na Malcie czy nawet we Włoszech przyjęto inny model]. Problemem jest, po pierwsze, horrendalna cena koncesji, a po drugie - KRRiT... Chciałbym, żeby kiedyś polska radiofonia wróciła do stanu z lat dziewięćdziesiątych, ale to se asi ne vrati...
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio 357

Post autor: FOXD »

Z internetowym chcą ruszyć z końcem bieżącego roku. Ciekawe jak tam m.in. kwestie klauzul "zakazu konkurencji", i chodzi mi po głowie zwłaszcza K. Strzyczkowski, który ciekaw jestem czy w końcu przeczytał/doczytał niedawną umowę dyrektorska ;)
Pozytywem dla mnie na dzisiaj jest to, że nie traktują RNŚ jako konkurencji i odwrotnie, grając wzajemnie w "otwarte karty":
Nie traktujemy siebie wzajemnie jako konkurencja. Redakcja Radia Nowy Świat wie, że coś takiego robimy. Koegzystencja nie oznacza konkurencji. Myślimy raczej o współpracy - mówi Michniewicz.
https://www.press.pl/tresc/63475,strzyc ... nowe-radio

To oznacza, że gdyby nie udało się rozwinąć skrzydeł 357 (jak planują), to jest szansa na "fuzję" ;)
bidżys
Posty: 210
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Radio 357

Post autor: bidżys »

gioconda2 pisze: pn paź 05, 2020 9:51 pm przymierzam się do patronatu (również pierwszego w życiu) oraz rozpoczęcia przygody z nowym dla mnie tworem - radiem internetowym.
Dla mnie Trójka jest już właściwie radiem internetowym, bo głównie słucham w domu przez komputer właśnie. Specjalnej różnicy nie będzie, chociaż pewnie będę musiał się przyzwyczaić, że znane głosy nie są w Trójce.
FOXD pisze: pn paź 05, 2020 10:03 pm To oznacza, że gdyby nie udało się rozwinąć skrzydeł 357 (jak planują), to jest szansa na "fuzję" ;)
Tylko że RNŚ nie chce robić Trójki (chociaż słowa przeczą czynom), a oni zdaje się chcą (prawdziwą)? :) Za fuzję płacić nie zamierzam. Ciekawe jak by to wyglądało swoją drogą. Część dziennikarzy "do widzenia"? I to pewnie tych młodszych, mniej otrzaskanych. I będzie Trójka na uchodźstwie.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio 357

Post autor: FOXD »

^^
W przypadku 357 pojawia się określenie "Trójka na uchodźstwie":
W przeciwieństwie do ekipy Radia Nowy Świat, która niejednokrotnie odżegnywała się od tworzenia Trójki bis, z grona pomysłodawców zbiórki Radia 357 płynie zapewnienie, że nowa antena ma być swego rodzaju Trójką na uchodźstwie, z dobrze znanymi i lubianymi programami, w rodzaju „Listy Przebojów”, „Topu Wszech Czasów”, muzycznych audycji Kaczkowskiego czy Stelmacha, poranka według formuły, do której przyzwyczaił Łukawski, czy może nawet świątecznej zbiórki, oczka w głowie Strzyczkowskiego. Bez silenia się na oryginalność, serwowanie sprawdzonej kuchni.
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... -udac.read

Odnośnie fuzji, wcale nie musi oznaczać pozbycia się tego czy innego dziennikarza. Przede wszystkim RNŚ nie nadaje 24 na dobę, do tego są tzw. Próbne loty, czyli testowanie młodych/nowych. Można rzec, że ramówka nie jest docelowa. Radio 357 dopiero się wyklaruje, tym bardziej że wedle zapowiedzi (ogólnych dzisiaj) mają ambicje na 24 na dobę. Kwestia zebrania ekipy, ogarnięcia infrastruktury itd. Dopiero się zderzą z realiami. Być może zasięgają porad m.in. w RNŚ właśnie jak to ogarnąć ;)
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio 357

Post autor: Doggg »

Dzień się nie zakończył jeszcze a zadeklarowano już prawie 100.000! To to mamy naszą prawdziwą Trójeczkę! Do końca października zbiorą pół banieczki jak nic! Zgłaszam się jako patron!
AlekOb
Posty: 2890
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Radio 357

Post autor: AlekOb »

W takim tempie to chyba do końca tygodnia. 100 tys. właśnie pykło i prawie 4000 patronów.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio 357

Post autor: pbd2 »

Zastanawiam się, czy Marek (a może z Marek z Balonikiem, bo przecież niektóre osoby w świetle prawa nie mogą jeszcze oficjalnie się deklarować?) jednak się złamie i poprowadzi ewentualną LP357, czy jednak w końcu przekona do tego Łukawskiego, a ten np. dobierze sobie na współgospodarza np. Stelmacha? Oni by nawet mogli symbolicznie zacząć nie od numeru 1, tylko od 1999 (nazwy LP3 im nie wolno z Trójki zabrać, ale do numeracji notowań raczej nie ma praw autorskich, zresztą jak ktoś ma taki kaprys, to może wystartować z listą przebojów od numeru 3500 i nic nikomu do tego). Z zestawem opartym na ostatnim zestawie do LP3 - nawet gdyby Niunia go nigdy już nie pokazała, on jest do odtworzenia... z wątków na tym forum!) plus wszystkie najważniejsze single z okresu połowa maja 2020 - Nowy Rok 2021.
Trochę się tylko boję, że jak przejdą na FM, to u mnie w Lublinie ich nie będzie, tak jak od ładnych paru lat nie ma już Eski Rock ani Antyradia (a jak Eska Rock jeszcze była, to lubiła... samoczynnie przełączać się na Radio Maryja :-D ). Niestety, nasze strony ekipa LP3 traktowała po macoszemu - w Lublinie nigdy nie było np. wyjazdowej Listy, mimo że to spore miasto wojewódzkie.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio 357

Post autor: kajman »

Toruń też miasto spore z historią i tradycjami i też nie było z niego LP3.
Ale za wyjazdówki płaci chyba zapraszający i pewnie dlatego były tam, gdzie były.
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

pbd2 pisze: pn paź 05, 2020 11:20 pm Eska Rock jeszcze była, to lubiła... samoczynnie przełączać się na Radio Maryja :-D )
czyli przełączała się we właściwym kierunku (po tej szatańskiej muzyce) :wink: :mrgreen:
a Poznań duże miasto z historią i tradycjami i też listy wyjazdowej nie było
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

prz_rulez pisze: pn paź 05, 2020 10:02 pm 3) przeczytałem te różne stawki z Patronite'a i na moje oko bije z nich przekaz: "będziesz mieć JAKIŚ wpływ na to radio, jeśli dasz nam kasę. DUŻO kasy. Ja przepraszam, ale (byli) słuchacze Trójki to nie tylko bogaci inteligenci z wielkich miast, ale też osoby, które ledwie są w stanie opłacić podstawowe opłaty... Czyli przez to, że Ci ludzie mają bardzo ograniczony budżet, nie będą mieli prawa zgłosić się z ciekawym pomysłem? :know:
Czy 10 zł miesięcznie to jest aż tak zaporowa kwota? Myślę, że ciekawy pomysł (np. wysłany na FB) przebije się i obroni nawet przy minimalnym sponsoringu, 10 zł daje wstęp do zamkniętej grupy, gdzie regularnie będą podejmowane decyzje dotyczące radia i zawartości anteny.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5915
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio 357

Post autor: mateusz15 »

Informacja dnia, jak nie miesiąca! Ten rok nie musi być taki zły ♥️
Wspieram i trzymam kciuki by na grudzień się udało, choć realnie - zostało cholernie mało czasu. Przekroczone 100tys we wspierjaacych, i nieco ponad 4tys patronów. Niby dużo, ale jednak spodziewałem się już w pierwszym dniu przynajmniej 8-10tys. wspierających. Luka jest tak duża.. Ale najważniejsze, że będzie top, będzie piosenka z dzwoneczkami i znowu te poranki z Marcelem. Jedynie czego się boję to blokowania koncesji przez KRRiT i posłankę Lichocką.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

to jest jednak zupełnie inna sytuacja niż z Radiem Nowy Świat.
tam się jednak nie odnalazłem.
dwie, w porywach może trzy audycje. i już.
a przed momentem usłyszałem Łukawskiego i już wiem, że od grudnia ranki znów będę wielce ok. :-D

oczywiście wspieramy! wspieramy też - jeszcze - RNŚ, ale zobaczymy jak będzie za kilka miesięcy.
prz_rulez pisze: pn paź 05, 2020 10:02 pm "będziesz mieć JAKIŚ wpływ na to radio, jeśli dasz nam kasę. DUŻO kasy.
ale przecież nie musisz płacić i po prostu słuchać. tak chyba było z Trójką. bo raczej nie miałeś wpływu :-P
nawet płacąc obowiązkowy abonament nie ma się wpływu na publiczne media. to jednak tutaj jest odrobinę lepiej, nie? ;-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Miszon »

Też mi się wydaje że 10 czy 20 zł miesięcznie to nie jest wcale dużo kasy jak to określił prz
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio 357

Post autor: FOXD »

Inicjatywę skomentował na swoim fb K.Wątły (pomysłodawca HR):
Marek Niedźwiecki, Stelamch i inni, po pierwszej kopii Truiki, czyli RNŚ, będą robić następną. Kolejny projekt, który nie wnosi nic nowego, choć w cywilizowanym świecie, media w interencie są innowacyjnymi projektami opierającymi się o nowe formaty.

I najlepsze na koniec: muzyczne radio z dodatkiem słowa, będzie potrzebowało... 500.000 złotych mięcznie! Słabo?

My, czyli Halo.Radio, które codziennie rozmawia w Wami przez większość doby, mając na pokładzie 50 fantastycznych i zaangażowanych osób, potrzebujemy jedynie 150.000 złotych miesięcznie.
Czas to otwarcie powiedzieć: w przeciwieństwie do innych, nasz projekt to nie jest skok na Państwa kasę, sposób na łatwy zarobek, czy kolejny raz powielanie schematu. No, ale widać my jesteśmy naiwni, a nie do bólu pazerni i bezczelni.

Tomek Michniewicz: fajnie tak kłamać, że macie pomysł, którego nikt jeszcze nie zdążył zrealizować? Społeczne radio bez reklam? Źle zaczynacie, ale to akurat zrozumiałe: styl mediów publicznych.
https://www.facebook.com/kuba.watly?fre ... gzPp5_gpU#
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio 357

Post autor: pbd2 »

FOXD pisze: wt paź 06, 2020 1:18 am w cywilizowanym świecie, media w interencie są innowacyjnymi projektami opierającymi się o nowe formaty.
Bo oczywiście to red. Wątły lepiej od ewentualnych przyszłych dziennikarzy i słuchaczy 357 wie, czego ci słuchacze chcieliby słuchać. A w ogóle to przecież istnieje jakaś Centralna Międzynarodowa Dyrekcja Internetu, która decyduje, jakie radio wolno zakładać w internecie, a jakiego nie wolno, a Niedźwiecki i, za przeproszeniem "Stelamch" bezczelnie to zignorowali :-D
A w ogóle jaki tu skok na kasę słuchaczy, skoro wpłaty na to radio są dobrowolne, podobnie jak słuchanie tego radia?

Najśmieszniejsze, że HR powstało przecież jako Superstacja na uchodźstwie. Więć skąd ten atak? Pan Wątły się boi, ze mu 357 podbierze patronów?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

No to robi się ciekawie, takiego scenariusza z radiem nie przewidywałem. Marek Niedźwiecki znowu w Liście Przebojów? nr 1999, 2000... ?
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio 357

Post autor: pbd2 »

Obowiązkowo powinni zacząć numerację od 1999. Taki pstryczek w nos okupantom.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

bobby, serio sądzisz, że to jest MN potrzebne do szczęścia? ;-)
bardzo bym się zdziwił gdyby był ponownie panem Markiem od listy przebojów.
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

Moim zdaniem MN mógłby zacząć LP, poprowadzić dwa notowania (1999 i 2000), a później przekazać pałeczkę duetowi Łukawski/ Stelmach (zmiennicy), a sam być Patronem (wspierającym Mentorem z boku). Byłby w ten sposób łącznikiem między starymi a nowymi laty i doczekałby jubileuszu i godnego zakończenia tego etapu w swoim życiu. A później spokojnie mógłby prowadzić tylko swoje autorskie audycje.
ODPOWIEDZ