Radio 357

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio 357

Post autor: pbd2 »

Mam nadzieję, że wyrażenia "lista przebojów" jednak nie można zastrzec? ;-) Chociaż nie wiadomo jak z nazwami poszczególnych części ("poczekalnia", "zestawienie podstawowe", "nieszczęśliwa siódemka/trzynastka/itd." itp.).
Trochę szkoda, że na początek tylko airplay list, ale najwyraźniej chcą uniknąć jakichkolwiek podejrzeń o manipulację wynikami (a wcale bym się nie zdziwił, gdyby tego typu plotki rozsiewały rządowe trolle chcące ukatrupić "Trójkę na uchodźstwie").
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Miszon »

Doggg pisze: pn lis 23, 2020 11:55 am Radio 357 ujawnia ramówkę: Łukawski w porankach, Strzyczkowski w południe, Niedźwiecki w soboty

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/r ... _campaign=
to Jest dokładnie to samo co jakiś czas temu wrzucili na FB i co tutaj też opisałem 18.11
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Radio 357

Post autor: dominik_fi »

Budynek Teatru Komedia siedziba Radia 357

https://www.google.com/maps/@52.2686693 ... 200!8i3600
Darekfz111
Posty: 137
Rejestracja: wt maja 19, 2020 11:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987

Re: Radio 357

Post autor: Darekfz111 »

Witam
Moim zdaniem, kategoryczne deklaracje, że nie będzie reklam, są mało odpowiedzialne, bo jednak jakąś furtkę powinni sobie zostawić, tak na wszelki wypadek. Wątpię, by udało im się utrzymać i rozwijać z samych datków.
Można ilość reklam ograniczyć, czy wybierać reklamodawców (żeby już nie było reklamy maści na hemoroidy - zazwyczaj w porze śniadaniowej lub obiadowej :STOP: ) , ale raczej się nie da tego uniknąć.
I nawet jestem w stanie to przeżyć (istnieje, używany przeze mnie klawisz MUTE), byle to radio w końcu ruszyło i działało na FM, bo z tym internetowym to mam problem.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 547
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Konrad »

bobby-x pisze: czw lis 19, 2020 9:27 pm Oj niekoniecznie, cuda się zdarzają nawet nad Wisłą. Ale najpierw:
1. Donald Trump jednak wygrywa wybory
2. u nas w związku z tym rozlatuje się PIS
Bobby chyba jednak Biden musiałby wygrać, żeby PiS się rozleciał

Co do tych zbiórek to jeszcze niecałe 15 tysięcy im zostało więc może jakoś się uda. Lista radia 357 będzie tylko i wyłącznie listą internetowego radia, ale oprócz ducha LP3 z LP3 nie będzie miała nic wspólnego. Nawet prowadzący będzie inny więc nie wiem czy w sumie w ogóle uruchamiać taki twór jak ta lista. Zadyszka w zbiórce też jest spowodowana tym, iż ten stary format Trójki od lat traci słuchaczy a nowych nie przyciągnie.
kajman
Posty: 64224
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio 357

Post autor: kajman »

Konrad pisze: wt lis 24, 2020 1:52 pm Bobby chyba jednak Biden musiałby wygrać, żeby PiS się rozleciał
A nie wygrał, bo mi się obiło, że tak. A Prawo i Sprawiedliwość Społeczna (w skrócie PISS) istnieje.
Konrad pisze: wt lis 24, 2020 1:52 pm Co do tych zbiórek to jeszcze niecałe 15 tysięcy im zostało więc może jakoś się uda.
Nie ma wyjścia, musi.
Konrad pisze: wt lis 24, 2020 1:52 pm oprócz ducha LP3 z LP3 nie będzie miała nic wspólnego
Ale to chyba najważniejsze. I być może najtrudniejsze do osiągnięcia.
Konrad pisze: wt lis 24, 2020 1:52 pm Nawet prowadzący będzie inny
Ale prowadził kilka razy LP3 jako zastępowy.
Konrad pisze: wt lis 24, 2020 1:52 pm nie wiem czy w sumie w ogóle uruchamiać taki twór jak ta lista
Oczywiście, że tak. Przy czym listą de facto będzie jeżeli ludzie będą głosować.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22030
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

Jutro - 25.11.2020 - dwie audycje w R357:

O 19:00 Ola Budka:
Emisja drugiej przedpremierowej audycji przypada w idealnym momencie – Paweł Domagała zdążył wydać nowy krążek, J. Wise zdążył zadebiutować albumem „Stories” a Billie Eilish zdążyła zaprezentować nowy singiel. W samą porę też grupa Cała Góra Barwinków wzięła na warsztat przeboje lat 80., przerobiła na swój sposób i tak wyszła epka „Pop Goes Ska”. A zatem nie tylko Cała Góra Barwinków, ale i cała góra muzyki czekają na Państwa na kanale Radia 357 w Open FM w środę,

O 20:00 Piotr Stelmach:
Właśnie ukazuje się nowy singiel z Jej płyty "Ten Moment". O piosence "Cichy zabójca", o "Ostatnim", o duecie producenckim Leniart - Pezda, o swoich doświadczeniach z ostatnich 18 lat i o jednej z najpiękniejszych reakcji na Jej muzykę. O tym opowie w Radiu 357 Edyta Bartosiewicz.

Kanał Radia 357 pojawi się w serwisie Open.FM dwie godziny przed planowaną audycją. Będzie dostępny także przez godzinę po audycji. Kiedy tylko kanał będzie dostępny, podamy do niego link w tym wydarzeniu.
Radio 357 nadaje konkretne audycje, dzięki uprzejmości Wirtualnej Polski i serwisu Open.FM.

Zapraszamy do wspólnej budowy Radia 357: https://patronite.pl/radio357
TStudent
Posty: 11646
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Radio 357

Post autor: TStudent »

Yacy pisze: wt lis 24, 2020 9:46 pm O 19:00 Ola Budka:
O to muszę włączyć. ;)
A swoją drogą w sobotę jest Pan Niedźwiadek. ;) Zachęcam. Start o 10. :D
SmutnaBeata
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 9:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24 kwietnia 1982

Re: Radio 357

Post autor: SmutnaBeata »

Więcej szczegółów o siedzibie
https://youtu.be/JQ8V7jZbNOY
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

No proszę potrafią, jak chcą grać jakoś normalniej a nie tylko te zabetonowane smuty:

Cry me a river - Buble
Bird Of Paradise - Snowy White
Tomorrow Never Dies - Sheryl Crow
Fragile - Sting
formidable - Stromae
Constant Craving - KD lang
Baker Street - Gery Rafferty
This Is Not America -
Private Dancer - Tina

I mamy Zakamarki nr 001
1. Show Them The WAy - Stevie Nicks
a tekst...
Proszę Boże,
pokaż im drogę Proszę Boże,
tego dnia Duchy,
które mają siłę Pokój może nadejść...
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio 357

Post autor: mateusz15 »

Można pisać do pana Marka.
marek@radio357.pl
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4975
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Radio 357

Post autor: Artur »

Od razu sprzątanie mi lepiej idzie :)
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Radio 357

Post autor: kacper94 »

Na wykładzie (a właściwie na ćwiczeniach), w czasie rzeczywistym nie udało mi się odsłuchać audycji w całości, ale po najbliższym wykładzie, który kończy się za 50 minut - zamierzam nadrobić zaległości. Postaram się tutaj wrzucić playlistę, ale z tego co pamiętam to p. Marek chyba wspominał, że na swoim blogu też wrzuci to, co zagrał. A z tego co udało mi się usłyszeć, to zagrało pięknie! Czuję się spełnionym patronem! :)

Zakamarki 28 11 2020 (nie wstawiam tutaj podziału na godziny, aczkolwiek między Neilem Sedaką a Melody Gardot była chyba informacja o pełnej godzinie. Nie wrzuciłem też tutaj Dona Gruzina, bo wydał mi się on naturalnym elementem sobotniej audycji p. Marka

1. Stevie Nicks - SHOW THEM THE WAY
2. Steve Lukather & Joseph Williams & Ringo Starr - RUN TO ME
3. Joseph Williams - NEVER SAW YOU COMING
4. Bruce Springsteen - HOUSE OF THE THOUSAND GUITARS
5. Mag Chlebowska - TO FALL IN LOVE IS EASY
6. Steven Wilson - 12 THINGS I FORGOT
7. Pete Murray - FOUND MY PLACE
8. The Eagles - HOTEL CALIFORNIA (LIVE FROM THE FORUM MMXVIII)
9. Timothy B. Schmit - CROSS THAT LINE
10. Bread - LOST WITHOUT YOUR LOVE
11. Neil Sedaka - LAUGHTER IN THE RAIN

12. Melody Gardot - FROM PARIS WITH LOVE
13. Niccolo Fabi - NEL BLU
14. Benjamin Biolay - COMMENT EST TA PEINE
15. Thomas Dutronc, Stacey Kent - UN HOMME ET UNE FEMME
16. Matt Dusk & Kuba Badach - LEARNIN' THE BLUES / JUŻ WIESZ, CO TO BLUES
17. Joanna Bejm - MÓWIĘ KOCHAM
18. Raul Midon - EVERYONE DESERVES A SECOND CHANCE
19. Marc Jordan - WALK ON THE WILD SIDE
20. Najee' - ALFIE
21. Dave Koz - A NEW DAY
22. Norman Brown - HEART TO HEART
23. DAAB - W MOIM OGRODZIE
24. Irena Santor - DZIWNY JEST TEN ŚWIAT
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Radio 357

Post autor: kacper94 »

Do ekipy Radia 357 dołączy Daria Zawiałow :D
kajman
Posty: 64224
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio 357

Post autor: kajman »

Zastanawiam się co na to Trójka. Będzie ją grać czy nie. Inna sprawa, że nie wiem czy grają poprzednich niepokornych.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

kacper94 pisze: sob lis 28, 2020 6:39 pm Nie wrzuciłem też tutaj Dona Gruzina, bo wydał mi się on naturalnym elementem sobotniej audycji p. Marka
Ja wpisuję Dona nie w track liście, ale w uwagach jako tło muzyczne ale gdyby był zagrany w całości jako utwór pomiędzy innymi , to wtedy jak najbardziej.
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Radio 357

Post autor: kacper94 »

A tymczasem przed chwilą na Patronite osiągnięto próg 350 tys., niezbędny do uruchomienia Radia 0.9 :D
kajman
Posty: 64224
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio 357

Post autor: kajman »

Ja mam nadzieję, że na tym się nie skończy.
TStudent
Posty: 11646
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Radio 357

Post autor: TStudent »

Ja również :D
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

Czy gdzieś znajdę spis podcastów, które już były i tych zapowiadanych, a kiedy rusza Radyjko 357 ? Kiedy będzie Marek, znowu sobota 10-12?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Miszon »

Tak, w wersji którą pokazywali wcześniej, Markowe Zakamarki miały być w sobotę 9-12.

Dzisiaj ma być ogłoszona pełna ramówka.
Tzn zdaje się na razie na 1 dzień, ale chyba codziennie będzie odkrywane po 1 dniu :) .
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Miszon »

Jest ramówka na piątek:
Zgodnie z obietnicą, piątkowy poranek zrobimy w niezobowiązującej formie, jako ukłon w stronę tych z Państwa, którzy swój czas chcą dzielić między Radio 357 i RNŚ. Obiecaliśmy, że ten czas "zostawimy" panu Wojciechowi Mannowi i chcielibyśmy tego słowa dotrzymać.

O dziesiątej audycja Tomka Michniewicza o tematach globalno-lokalnych, podróżach, środowisku, klimacie i odmiennych codziennościach pod różnymi szerokościami geograficznymi.

O dwunastej Michał Olszański i jego wywiady z gośćmi.

Potem Marta Malinowska wprowadzi Państwa w świat nowych dźwięków, którymi rozbrzmiewają ulice miast. Od dominujących wątków muzycznych i hip-hopu, przez kwestie popkulturowe, po aspekty społeczne.

O czternastej Katarzyna Borowiecka zabierze Państwa w stronę filmów, seriali oraz wszelkiego dobrodziejstwa serwisów streamingowych i VOD. Łączymy sztukę z popem, kino artystyczne z blockbusterami, dokument i fabułę - wszystko, co na różnych ekranach jakościowe w tej audycji nas niezwykle interesuje.

Trzygodzinne popołudnie z Kubą Strzyczkowskim - w formule znanej i bez większych zaskoczeń, bo lepsze jest wrogiem dobrego.

Opisana już wcześniej "Lista Piosenek 357", czyli audycja, w której pozbieramy najlepsze nagrania prezentowane przez naszych dziennikarzy muzycznych przez cały tydzień. To oczywiście forma przejściowa, bo gdy opracujemy system do głosowania, to... no, wiadomo.

Piotr Stelmach i jego muzyczne odkrycia. Niemal wyłącznie debiuty, underground, świeże nagrania i offowe spojrzenie na muzykę. Platforma dla młodych, zdolnych i mających coś ciekawego do powiedzenia.
https://ibb.co/g3hwpkm
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Radio 357

Post autor: bidżys »

Miszon pisze: śr gru 02, 2020 4:28 pm Jest ramówka na piątek:
Zgodnie z obietnicą, piątkowy poranek zrobimy w niezobowiązującej formie, jako ukłon w stronę tych z Państwa, którzy swój czas chcą dzielić między Radio 357 i RNŚ. Obiecaliśmy, że ten czas "zostawimy" panu Wojciechowi Mannowi i chcielibyśmy tego słowa dotrzymać.
Oby tylko za często tak się nie kłaniali.
O dziesiątej audycja Tomka Michniewicza o tematach globalno-lokalnych, podróżach, środowisku, klimacie i odmiennych codziennościach pod różnymi szerokościami geograficznymi.
Słuchałem kilku jego audycji i jakoś nie zażarło. Wolę audycje red. Rosiaka.
O dwunastej Michał Olszański i jego wywiady z gośćmi.
Panu Mammografowi też podziękuję.
Trzygodzinne popołudnie z Kubą Strzyczkowskim - w formule znanej i bez większych zaskoczeń, bo lepsze jest wrogiem dobrego.
Już się nie mogę doczekać powrotu klimaciku piątkowych popołudniówek. :D
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

Miszon pisze: śr gru 02, 2020 4:28 pm Jest ramówka na piątek:
Zgodnie z obietnicą, piątkowy poranek zrobimy w niezobowiązującej formie, jako ukłon w stronę tych z Państwa, którzy swój czas chcą dzielić między Radio 357 i RNŚ. Obiecaliśmy, że ten czas "zostawimy" panu Wojciechowi Mannowi i chcielibyśmy tego słowa dotrzymać.

Opisana już wcześniej "Lista Piosenek 357", czyli audycja, w której pozbieramy najlepsze nagrania prezentowane przez naszych dziennikarzy muzycznych przez cały tydzień. To oczywiście forma przejściowa, bo gdy opracujemy system do głosowania, to... no, wiadomo.
Hmm, to co tu nagrywać? Barona po 19:00 w Trójce czy "Listę piosenek 357" :know:
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 547
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Konrad »

Zobaczymy co to będzie za lista piosenek. Spodziewam się też reaktywacji Listy w Trójce, ale raczej bez poczekalni i mogą zrobić taki myk, że nie będzie numerów notowań a same daty a podsumowania wszech czasów będą liczyć razem z punktami ze starej LP3. Możliwości jest wiele
ODPOWIEDZ