Radio 357

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Radio 357

Post autor: LLucky »

Yacy pisze: śr paź 21, 2020 1:11 pm Pruchnicka albo Stoparczyk :-P
Racja, racja... Też dobrze. :)
Yacy pisze: śr paź 21, 2020 1:11 pm Tylko te trzyliterowe imiona nijak nie chcą się dopasować ;-)
Albo zdrobnienia żeńskich ("Ala", "Ola", "Iza", "Ula"), albo z męskich może być "Jan" - tylko że i Niebudek, i Chojnacki są w Nowym Świecie, a Wróblewski nie pasuje.
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio 357

Post autor: pbd2 »

Zastanawiam się nad Helen - zostanie pod okupacją czy wyemigruje do 357? Na razie pozostaje na Myśliwieckiej...
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Radio 357

Post autor: LLucky »

Właśnie sobie uświadomiłem, że zamiast "Anna Gacek" pasuje też "Gaba Kulka" - tym bardziej, że Gacek ma już zajęcie, a Kulka (chyba) nie.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

Piotr Kaczkowski też ma zajęcie. Jedno drugiemu nie przeszkadza.
Ze dwie godzinki w tygodniu mogłaby AG wygospodarować i wpadać u kolegów ;-)

A Gaba jest ze swoim projektem na... https://patronite.pl/gabakulka-dom ;-)
Ale to też niczemu nie przeszkadza ;-)

Ja jednak wolałbym w R357 Panią Anię :-)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Radio 357

Post autor: Neo01 »

LLucky pisze: śr paź 21, 2020 2:42 pma Kulka (chyba) nie.
To ona już na dobre porzuciła rolę muzyka?
LLucky pisze: śr paź 21, 2020 12:56 pmArtur Andrus
Niestety, pan Artur w wywiadzie rozwiał wątpliwości - zostaje w RMF Classic, bo nie chce być wobec nich nieuczciwy.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

Próbny Ranek Radia 357

Jutro - 22.10.202 - od 07:00 do 09:00

Marcin Łukawski, Filip Jaślar, Tomasz Rożek, Roma Leszczyńska, Iza Woźniak, Ola Budka, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda zapraszają na Próbny poranek Radia 357

Do posłuchania na Open FM i WP Pilot.

Jeśli ktoś używa Replaio, to już tam są ;-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Miszon »

Dziś podano docelową strukturę radia.
Będzie to spółka komandytowa, udziałowcami będą: obecna sp. z o.o., spółdzielnia dziennikarska złożona z wszystkich pracowników, Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio 357

Post autor: mateusz15 »

Radio już gra. Przedpremierowo, na razie muzykę. Od 7 audycja Marcela.
TO SIĘ DZIEJE! <3
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Radio 357

Post autor: LLucky »

Neo01 pisze: śr paź 21, 2020 3:22 pm
LLucky pisze: śr paź 21, 2020 2:42 pma Kulka (chyba) nie.
To ona już na dobre porzuciła rolę muzyka?
Mam nadzieję, że nie. :) Chodziło mi o audycję radiową, ale też nie wiedziałem o tym, o czym napisał Yacy.
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio 357

Post autor: Doggg »

...tworzymy organizację bliską turkusowej - zarządzanie grupowe i procedury w miejsce nakazowo-rozdzielczego zarządzania odgórnego. Jak dotąd sprawdza się wyśmienicie - stwierdził Michniewicz". To bardzo dobre rozwiązanie!
Ostatnio zmieniony czw paź 22, 2020 11:46 am przez Doggg, łącznie zmieniany 1 raz.
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

Czy link na stronie patronite do próbnego poranka z Marcinem Łukawskim był aktywny tylko rano - na żywo? Teraz mi się nie otwiera, nawet po zalogowaniu... a chciałabym sobie Marcelka posłuchać...
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Radio 357

Post autor: kacper94 »

LLucky pisze: śr paź 21, 2020 12:56 pm
kacper94 pisze: pt paź 16, 2020 7:42 pm Teraz przeglądam tak sobie informacje o Radiu 357 i zauważyłem ciekawą rzecz. Na grafice, z nazwiskami i redaktorami, którzy będą tam pracować są puste miejsca, bez zdjęć. Pod nimi są także puste miejsca na podpisy. Wydaje mi się, że ilość pustych kropek pod tymi zdjęciami, odpowiada np. dziennikarzom, którzy mogą się tam pojawić. W pierwszym rzędzie, między p. Łukawskim, a p. Olszańskim, idealnie wydaje się pasować imię i nazwisko p. Krystiana Hanke. No ale może po prostu to tylko takie moje mylne wrażenie...
Ciekawe spostrzeżenie. Jeśli Twoja hipoteza jest prawdziwa (a ciąg liter "Tomasz Organek" zdaje się ją potwierdzać), to widzę miejsca na takie imiona i nazwiska jak Ernest Zozuń, Katarzyna Pruchnicka, Artur Andrus i Anna Gacek. :)
Cieszę się, że potwierdzacie moją teorię (przynajmniej nie jestem w niej osamotniony). I bardzo fajnie byłoby posłuchać, szczególnie p. Anny Gacek w nowym radiu. Tak za bardzo nie przyglądam się tym kropkom (nie widzę ich za dobrze na ekranie telefonu, a z komputera korzystam rzadko - żeby dobrze je zauważyć, muszę mocno powiększyć to zdjęcie), ale te kropki mnie zaintrygowały ;)
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Radio 357

Post autor: kacper94 »

mateusz15 pisze: śr paź 21, 2020 11:00 pm Radio już gra. Przedpremierowo, na razie muzykę. Od 7 audycja Marcela.
TO SIĘ DZIEJE! <3
Świetnie słuchało się tej dzisiejszej porannej audycji. Było jak w dawnej Trójce. I co najważniejsze dla mnie - nie było ani słowa o polityce. I oby tak dalej, oby te poranki były stałą częścią dnia słuchaczy już od grudnia :)
PeterCub
Posty: 449
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 7:37 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1983
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Radio 357

Post autor: PeterCub »

Cześć. Ktoś nagrywał poranną audycję przedpremierową? Zaspałem z powodu zwolnienia. Wiem, że w przypadku dawnej Trójki byli pasjonaci i są nagrania różnych audycji. Mam cichą nadzieję, że ktoś ściągał te (chyba) 3 godziny strumienia Radia 357.
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

PeterCub pisze: czw paź 22, 2020 12:22 pm Cześć. Ktoś nagrywał poranną audycję przedpremierową? Zaspałem z powodu zwolnienia. Wiem, że w przypadku dawnej Trójki byli pasjonaci i są nagrania różnych audycji. Mam cichą nadzieję, że ktoś ściągał te (chyba) 3 godziny strumienia Radia 357.
Znalazłam rozwiązanie Twojego i mojego problemu. Na stronie patronite/ posty / ikona "przedpremierowo..." - są komentarze i w tych komentarzach są linki. Niestety nie są to automatyczne przekierowania, a trzeba wpisać ręcznie. U mnie zadziałało i właśnie w nocy słucham sobie rannej audycji.
Tak mi się cos wydaje, że Piotr Stelmach będzie kierownikiem muzycznym czy kimś w tym rodzaju, bo jest bardzo aktywnym filarem Radia357. I był rano z Marcelem.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio 357

Post autor: FOXD »

Doggg pisze: czw paź 22, 2020 11:15 am ...tworzymy organizację bliską turkusowej - zarządzanie grupowe i procedury w miejsce nakazowo-rozdzielczego zarządzania odgórnego. Jak dotąd sprawdza się wyśmienicie - stwierdził Michniewicz". To bardzo dobre rozwiązanie!
Jakieś sprawdzone w praktyce przykłady, skoro twierdzisz, że b. dobre rozwiązanie? ;)
Zarządzanie turkusowe, to nowocześnie brzmiący termin określający typowe zarządzanie kolektywne. W teorii fajnie brzmi i wygląda, tylko że w praktyce sprowadza się do utopii i kończyło się źle, Ale ok, ekipa 357 dopiero się uczy ;)
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio 357

Post autor: Doggg »

FOXD pisze: pt paź 23, 2020 9:46 pm
Doggg pisze: czw paź 22, 2020 11:15 am ...tworzymy organizację bliską turkusowej - zarządzanie grupowe i procedury w miejsce nakazowo-rozdzielczego zarządzania odgórnego. Jak dotąd sprawdza się wyśmienicie - stwierdził Michniewicz". To bardzo dobre rozwiązanie!
Jakieś sprawdzone w praktyce przykłady, skoro twierdzisz, że b. dobre rozwiązanie? ;)
Zarządzanie turkusowe, to nowocześnie brzmiący termin określający typowe zarządzanie kolektywne. W teorii fajnie brzmi i wygląda, tylko że w praktyce sprowadza się do utopii i kończyło się źle, Ale ok, ekipa 357 dopiero się uczy ;)
Niech się uczą, sporo nauki przed nimi... Na razie red. Stelmach zachwyca się nową siedzibą (wspólny stream z MN) a prowadzenie i zarządzanie organizacją to zupełnie inna para kaloszy... O Zarządzaniu turkusowym najlepiej opowie Ci Andrzej Blikle, polecam: https://www.moznainaczej.com.pl/homepag ... na-jakosci
AlekOb
Posty: 2935
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Radio 357

Post autor: AlekOb »

A propos tego turkusowego zarządzania, pamiętam, że jakiś czas temu na studiach miałem wykład na ten temat. Przyjechała jakaś firma z Gdańska, opisywała i chwaliła. Tylko, że to było przedsiębiorstwo z branży logistycznej, nie wiem jak to się sprawdzi w radiu :D Tak mi się przypomniało jak zobaczyłem ten termin ;)
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 547
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Konrad »

Dynamika zbiórki wyraźnie przygasła. Nie wiem może faktycznie medioznawcy mają racje, ze nie ma miejsca dla dwóch stacji "posttrójkowych". Nie dziwie się, że są dwie stacje. Nowy Świat i jego znani redaktorzy są zaangażowani wyraźnie po stronie opozycyjnej. Ci nowo odchodzący dołączając do NŚ musieliby również nosić maski "politycznie zaangażowanych" a nie o to w tym wszystkim chodzi. Tak czy inaczej Top Wszechczasów, Lista, ewentualny "Karp" w radiu internetowym nie będzie już tym samym co kiedyś. Choć ja akurat fanatykiem tego ostatniego projektu nie byłem.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

z fb Radio 357:
RADIO 2.0, czy może wcześniej Radio 0.9?

Proszę Państwa, podczas ostatniego live'a narodził się inspirujący pomysł. Początkowo planowaliśmy uruchomienie radia w formie "na bogato" już od wejścia, od pierwszego dnia nadawania. Rozbudowana publicystyka i komentarz, sport, gęste serwisy, reporterzy terenowi, nadawanie od 6 do 24 w pełnej formule itd. Koszt takiej operacji szacujemy na znane Państwu 500 tys. miesięcznie.

Na tym spotkaniu zrodziła się koncepcja, by stworzyć jeszcze jeden cel na Patronite, takiego trochę rozbiegowego "radia 0.9". Nadawanie byłoby wtedy z pewnością krótsze, pewnie 10-12 godzin na dobę, serwisy informacyjne trochę rzadsze i mniej "bogate", publicystyka i komentarz nie tak mocne, jak docelowo, ale... radio by już grało. Policzyliśmy koszty takiego wariantu i wyszło nam ok. 350 tys.

I teraz pytanie do Państwa w ankiecie poniżej. Czy chcą Państwo takiej "rozbiegowej" formy radia, czy raczej czekamy na pół miliona i ruszamy od razu z górnego C?
350.000 da się uzbierać szybciej niż 500.000 to oczywiste, ale czy w ciągu tych kilku tygodni?
Oby.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio 357

Post autor: kajman »

A ja nie mam pojęcia jak zostać patronem, bo jako osoba nie posiadająca konta internetowego chciałbym to uczynić za pomocą banku.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

niby na obrazku jest "jednorazowych" ale niżej piszą "cykliczne" ;-) więc pewnie można w banku zrobić stałe zlecenie.

Obrazek
Prosili nas Państwo wielokrotnie o umożliwienie wpłat jednorazowych bezpośrednio na konto. Przygotowaliśmy takie rozwiązanie.

Darowizny można wpłacać na rachunek:
mBank
16 1140 2004 0000 3002 8056 4136
Odbiorca: 357 sp. z o.o.
Tytułem: Darowizna

Przyda się tym z Państwu, którzy nie korzystają z kart, nie chcą się rejestrować na Patronite lub z innych powodów wolą jednorazowe wsparcie lub cykliczne.

Za wszystkie, bez względu na formę, bardzo Państwu dziękujemy. Bez Państwa Radio 357 nie miałoby szans ruszyć.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio 357

Post autor: kajman »

Wielkie dzięki! :D :D :D
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 547
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Konrad »

kajman pisze: wt paź 27, 2020 10:35 pm Wielkie dzięki! :D :D :D
Przecież Ty nie słuchasz radia. W Trójce słuchałeś tylko listy a w 357 może będzie i lista ale na pewno nie ta sama. Z drugiej strony można wspierać i nie słuchać :mrgreen:
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio 357

Post autor: kajman »

Już gdzieś wcześniej napisałem, że tak mam zamiar uczynić. To radio powinno działać i chociaż tak się do tego przyczynię.
ODPOWIEDZ