lemon tree - pytanie

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

lemon tree - pytanie

Post autor: mikrobi »

Dlaczego piosenka, która przedstawia stan ducha człowieka będącego w depresji po stracie bliskiej osoby w (prawdopodobnie) wypadku samochodowym w Trójce stała się "przebojem maturzystów"?
gioconda2
Posty: 5738
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: lemon tree - pytanie

Post autor: gioconda2 »

Moim zdaniem dlatego, że maturzyści wpinali w klapę marynarki coś w kształcie zielonego drzewka, a może to była koniczyna na szczęście? Moja matura była dawno przed tą piosenką, najlepiej aby wypowiedział się ówczesny rocznik.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: lemon tree - pytanie

Post autor: Miszon »

Bo to wesoła piosenka, tekstu ludzie nie słuchają, a nawet jakby to sķąd mogą wiedzieć, jaka jest geneza utworu?
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: lemon tree - pytanie

Post autor: pbd2 »

Piosenka była charakterystyczna, wpadająca w ucho, tekstu nikt nie słuchał, a utwór najbardziej popularny był w maju i czerwcu 1996 roku - czyli w czasie matur i egzaminów na studia. Trochę ją wylansowali redaktorzy z porannego Zd3, którzy niemal codziennie nadawali ją z dedykacjami dla maturzystów (o ile pamiętam, zaczęło się od prośby jakiegoś rodzica czy brata jednego z tych nieszczęśników). Pamiętam to dobrze, bo byłem wtedy na pierwszym roku studiów i bardzo się cieszyłem, że już nie podpadam pod target tych dedykacji :-D
ODPOWIEDZ