Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: kajman »

489 milionów? Kurcze, ile utworów ma lepsze wyniki?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Miszon »

Ciekawostka: znajomy wrzucił do neta artykuł z 2008, gdzie ktoś oskarżał BF o plagiat. Ostatecznie mieli zapłacić zadośćuczynienie, nie wiem czy do tego doszło, ale w tym artykule mówili że sprzedali 2,5mln płyt.
Teraz Świerzyński mówił że 17,5mln. Czyli 15 w 12 lat? A może to w Chinach tyle nasprzedawali?
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: kajman »

Dokładnie Karol Płudowski. To była popularna rajdowa piosenka, przy której lider zespołu coś pomachlował i zmienił tytuł. Pamiętam, że na pewnym znajomym weselu leciała ta przeróbka i kłóciłem się z kumplem, kto ją wykonuje (ja wcześniej o istnieniu BF nie słyszałem).
No ,a co to dla nich 15 milionów w 12 lat. Pewnie 10 z tego w ciągu ostatnich dwóch.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: 4989341 »

w Chinach nie sprzedali nic...

https://www.cgm.pl/news/sukces-bayer-fu ... y-bulshit/
prz_rulez pisze: sob lis 21, 2020 12:55 am
4989341 pisze: pt lis 20, 2020 11:00 pm gdyby wokalista BF nie kpił z Kultu i Kazika to nikt by się do niego teraz nie dowalał. sam sobie jest winny...
Ok, przeczytałem. Komentarz lidera Bayer Full niefajny, ale to tak naprawdę pokłosie wieloletniego linczowania disco polo. I wierzcie mi, że i bez tego byłoby kpienie z Bayer Full. Zresztą, część z was niestety lepsza nie jest...
nie kpilibyśmy gdyby nie dawał nam powodów.
zespół niech sobie robi co chce, nagrywa co chce.
ale niech nie wciska nam kitu a ich wokalista niech nie stara się na siłę być autorytetem we wszystkim.
po tym jak kilka lat temu kariera polityka PSL mu nie wyszła zawiązał cichy sojusz obecną władzą.
w ten sposób Sławomir Ś. i jego zespól zostali ulubieńcami TVPis :) a lider pojawia się w śniadaniówkach i innych programah publicystycznych :lol:
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2010
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Misja specjalna- 10.02.2010 "Skradziona piosenka"

Post autor: djjack »

kajman pisze: sob lis 21, 2020 11:42 am Dokładnie Karol Płudowski. To była popularna rajdowa piosenka, przy której lider zespołu coś pomachlował i zmienił tytuł. Pamiętam, że na pewnym znajomym weselu leciała ta przeróbka i kłóciłem się z kumplem, kto ją wykonuje (ja wcześniej o istnieniu BF nie słyszałem).
No ,a co to dla nich 15 milionów w 12 lat. Pewnie 10 z tego w ciągu ostatnich dwóch.
Misja specjalna- 10.02.2010 "Skradziona piosenka"
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Miszon »

To chodziło o inny kawałek. "Moja muzyka" swoją drogą, o tym było głośno. Chodziło mi o utwór zespołu Kram:
https://gk24.pl/kram-wygral-w-sadzie-z- ... ar/4254879
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5167
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: konwicki1980 »

Genialny jest autor zdjęcia do tego artykułu - pan trzyma płytę niby Bayer Full, ale widać tylko srebrną stronę :lol:
Wiadomo, że wiele polskich przebojów disco polo powstało na podstawie piosenek zza wschodniej granicy, tam, gdzie prawa autorskie mniej obowiązują. A kradzieże były na porządku dziennym. Nawet "Jesteś szalona" to "kower" zespołu Mirage Janusz Konopla. Pan Janusz dostał całe 1000 zł "odszkodowania". :lol: Miał pecha, bo wytwórnia posiadała prawa do tytułu.
https://youtu.be/vsXACKsRFis
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: 4989341 »

kolejny raz Sławomir Ś. kompromituje się w TVPis :lol: :lol: :lol:
https://natemat.pl/328027,show-swierzyn ... a-agentura#

oczywiście jakoś nazwiska związane z polskim nie-rządem mu nie przeszkadzają
Müller, Szefernaker, Wassermann, Smirnow :lol:
gioconda2
Posty: 5708
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: gioconda2 »

A tymczasem John1994 w sąsiednim wątku prezentuje notowania Disco Polo Live z 2001r. W ścisłej czołówce jest zespół OKEY z piosenką "A ja mam swą gitarę" - również żywcem zdartą z nurtu turystyczno- ogniskowo - harcerskiego ("Krajka"). Tu procesu o kradzież nie było, bo jest to raczej "dobro narodowe" autor anonimowy, melodia tradycyjna/ ludowa/harcerska, ale może i odnajdzie się jakiś właściciel? I być może tym tokiem myślenia kierował się przywoływany wcześniej Sławomir Ś. Usłyszał gdzieś i myślał, że wszystkie piosenki turystyczne są wspólne i niczyje. I można sobie z nimi robić co się chce, a nawet w ZAIKS-ie zgłosić jako swoje. I myśli sobie "Co mi teraz zrobicie jak mnie złapiecie? Byłem pierwszy w ZAIKS-ie. Jest moja!"
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: kajman »

Swego czasu trafiłem na chomika, gdzie były wymienione utwory disco polo będące przeróbkami pieśni rajdowych. Sporo tego było.
4989341 pisze: śr lis 25, 2020 2:15 pm kolejny raz Sławomir Ś. kompromituje się w TVPis
Ale niektórzy przyjmą to jako dobrą monetę, szczególnie, że to ich idol tak mówi.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

Wojciech Mann wspomina właśnie o absurdzie trójkowym i dlaczego audycja nosi teraz tytuł "Manniak po omacku". Ma jaja, to trzeba przyznać :lol:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

Pytanie czy Polskie Radio może zastrzec część nazwiska jako nazwę. Ale chyba Wojtkowi nie chce się w to brnąć, te sądy, konflikt z PR.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: TStudent »

bobby-x pisze: ndz lis 29, 2020 11:23 amPytanie czy Polskie Radio może zastrzec część nazwiska jako nazwę.
Idąc tym tokiem rozumowania tak samo jest z Markomanią, bo Marek to imię. Oczywiście! Być może otrzymam zarzut, że nazwisko jest bardziej wrażliwą daną niż imię, ale jednak Markomania też jest kojarzona jednoznacznie (i to bardzo!). Tyle offtopu z mojej strony, dziękuję za uwagę.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

Pan Redaktor nie nazywa się Marko Niedźwiecki, a Mann(coś) jest ewidentny.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Miszon »

Markomania to dawne państwo w Niemczech, nie można chyba zastrzec nazwy państwa.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

I tu jest pole do poPISu dla radców prawnych, ale to chyba ma niewiele wspólnego z tematem głównym. Wojtek ma to w głębokim poważaniu. Natomiast zastanawiam się czy numerację audycji prowadzić od początku, przecież jest nowa nazwa czy jao kontynuację?
19 x Bez kolejki i 29 listopada Manniak po omacku nr 20 czy
19 x Bez kolejki i 29 listopada Manniak po omacku nr 1.

Do tej pory między zmianą numeracji, nazwą oraz dniem nadawania były przerwy czasowe, a tu idzie w tym samym paśmie, tydzień po tygodniu i mam zagwozdkę :know:

W Manniaku po ciemku po przerwie bym nawet kontynuował numerację ale brak ciągłości danych.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

No to właśnie się dowiedziałem, że Radio Nowy Świat szykuje własną piosenkę świąteczną. Co prawda raczej jako żart, śpiewać będzie Kołaczkowska w trzech różnych stylach, słuchacze mają nadsyłać po jednym słowie na adres, bodajże, zabawa@radionowyswiat coś tam, a emisja będzie jutro, chyba u Manna. Niemniej jednak, zastanawiam się... po co.
Awatar użytkownika
Mash
Posty: 501
Rejestracja: sob paź 27, 2007 7:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Mash »

Po to, żeby na siłę odróżnić się od Radia 357... i pogłębić te dziwne animozje.
bidżys
Posty: 210
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bidżys »

prz_rulez pisze: czw gru 17, 2020 10:07 amNiemniej jednak, zastanawiam się... po co.
Żeby jeszcze dobitniej pokazać, iż nie chcą robić drugiej Trójki (od której się stanowczo odżegnują). :lol:
bidżys
Posty: 210
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bidżys »

Jakby ktoś już to gdzieś na forum wrzucał i/lub linkował to dajcie znać - usunę albo zgłoszę do usunięcia.

Wojciech Mann
https://www.facebook.com/10450193450995 ... 930565119/
W związku z mgłą tajemnic, niedopowiedzeń i domysłów, otaczających relacje między Radiem Nowy Świat a powstającym Radiem 357, otrzymywałem szereg pytań i próśb o wyjaśnienie tego, co było niewyjaśnione.

Konsekwentnie powstrzymywałem się od udzielania szczegółowych odpowiedzi, ponieważ uważałem, że wypowiadanie się na temat moich trójkowych kolegów nie byłoby eleganckie ani potrzebne. Powstrzymywałem się tym bardziej, że przeprowadzana w ostatnim czasie, wielce skuteczna akcja zniszczenia wszystkiego, co było do niedawna Trójką, spowodowała różne zachowania jej byłych pracowników, nie wszystkie przeze mnie w pełni rozumiane.

Z części moich wątpliwości, co do upubliczniania tego i owego, uratował mnie głos osoby obserwującej trójkowe przemiany niejako z zewnątrz, z pozycji dociekliwej fanki, tego co właśnie niszczono. Pani Patrycja Macjon podzieliła się publicznie swoimi refleksjami, które są bardzo bliskie moim, więc dziękuję jej za ten głos i wszystkim zainteresowanym polecam zapoznanie się z nim.
Patrycja Macjon
Poniższy wpis spowodowany jest wielokrotnymi pytaniami miesięcznika Press, Wirtualnych Mediów, a także wielokrotnie pojawiającymi się komentarzami, pretensjami oraz pytaniami kierowanymi do mnie przez byłych słuchaczy Trójki w sprawie wspólnego nagrania świątecznego utworu przez Radio 357 oraz Radio Nowy Świat.

Pytanie brzmi: „Dlaczego nie chcieliście nagrać wspólnego Karpia?”

…a ja mam dość konstruowania okrągłych odpowiedzi.

Kilka dni temu opublikowałam na swoim facebookowym profilu oględne wyjaśnienie sytuacji związanej z nieobecnością zaproszonych publicznie czworga dziennikarzy RNŚ w świątecznym utworze autorstwa powstającego Radia 357. Ogólnikowy charakter tego wyjaśnienia wynikał z niechęci, jaką żywię wobec wywlekania na światło dzienne tego, co nie bez powodu dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Skoro jednak Tomasz Michniewicz – najczęściej pojawiająca się w mediach społecznościowych twarz Radia 357 – postanowił po wszystkim zaatakować Radio Nowy Świat bezpośrednio, czuję, że trzymanie się przyjętej przeze mnie zasady milczenia (które, nawiasem mówiąc, okazało się być jednostronne), jest w istocie oszukiwaniem osób, które w Radiu Nowy Świat i Radiu 357 widzą potencjał wspólnej odbudowy „dawnej Trójki”. Choć zdaję sobie sprawę z tego, że większość słuchaczy po przeczytaniu tego, o czym piszę, uzna, że to zagrywka wobec konkurencji, osiągnęłam punkt, w którym wystarczy mi świadomość, że w końcu powiedziałam/napisałam otwarcie o wszystkim, co działo się w Trójce, a czego kontynuacją jest podział byłego zespołu Myśliwieckiej na dwa radia.
W 2016 roku założyłam na Facebooku profil „Ratujmy Trójkę”, który przekształcił się w akcję protestacyjną wymierzoną w kolejne – w mojej ocenie fatalne – decyzje Zarządu Polskiego Radia dotyczące składu osobowego PR3, prezentowanych na antenie treści, a także centralizacji wielu obszarów działania poszczególnych anten. I już na tym etapie – wówczas wyłącznie jako słuchaczka absolutnie ślepo zakochana w całym (naprawdę całym!) zespole Trójki – zaczęłam zauważać podział: na tych, którzy protestowali (choćby dołączając do pikiet organizowanych przez nas pod Trójką), tych, którzy nie chcieli zabierać głosu (co jest zupełnie zrozumiałe, bo każda z osób pracujących w Polskim Radiu jest człowiekiem takim, jak każdy z nas – ze zobowiązaniami finansowymi, rodzinnymi i wieloma innymi), oraz tych, którzy uważali działania Ratujmy Trójkę za szkodliwe. Tak, było wielu takich dziennikarzy.

Tomasz Michniewicz – podkreślam: główny inicjator powstania Radia 357 – nie zabierał wówczas głosu. Nie było go ani na manifestacjach Ratujmy Trójkę, ani nawet w okolicach.

W sierpniu mijającego roku zgodziłam się – będąc już wówczas w zarządzie RNŚ – wziąć udział w spotkaniu z częścią osób, wchodzących obecnie w skład powstającego Radia 357. Na spotkaniu obecni byli: Piotr Stelmach, Marcin Łukawski, Piotr Jedliński (na którego prośbę dołączyłam do spotkania) i właśnie Tomasz Michniewicz. Głównym celem spotkania – przynajmniej tym, który został mi zakomunikowany – była rozmowa na temat inicjatywy (wówczas niedookreślonej), nad którą debatowali dziennikarze Trójki, zmuszeni do opuszczenia Myśliwieckiej na przestrzeni ostatniego półrocza i ewentualnych szans na współpracę pomiędzy obiema inicjatywami.

O ile z ust Piotra Stelmacha i Marcina Łukawskiego padały słowa uznania dla Radia Nowy Świat, skali przedsięwzięcia i jego realizacji, o tyle Tomasz Michniewicz wyrażał się na temat RNŚ oraz (co zabolało mnie chyba najbardziej) akcji Ratujmy Trójkę w – oględnie rzecz ujmując – nieprzychylnych słowach. Wobec akcji Ratujmy Trójkę padło z jego ust określenie: „wasza akcja powinna nazywać się nie Ratujmy Trójkę, tylko Zarzynamy (lub dorzynamy) Trójkę”. O samym Radiu Nowy Świat – i tu parafrazuję – powiedział: „Radio internetowe? Jaki wy w ogóle macie zasięg? Znikomy. Radio internetowe jest pozbawione sensu – tylko FM” oraz „Radio Nowy Świat jest upolitycznione do granic możliwości”. Pozostałe niepochlebne słowa oraz oskarżenia padały personalnie w kierunku Magdy Jethon oraz Wojciecha Manna. Przez większą część spotkania milczałam, uznając, że jakakolwiek emocjonalna reakcja z mojej strony może zostać źle odebrana. W końcu jednak zostałam poproszona o komentarz przez Tomasza Michniewicza; gdy wygłosiłam krótki monolog na temat tego, jak wygląda to z mojej perspektywy – perspektywy byłego słuchacza Trójki – Tomasz Michniewicz powiedział, że ma na dziś jeszcze inne zobowiązania i wyszedł.

Ciąg dalszy Państwo znają: zaproszenie do wspólnego świątecznego utworu, które padło NAJPIERW publicznie, a dopiero po kilku dniach rozpoczęły się próby kontaktu z zaproszonymi dziennikarzami RNŚ – co postawiło wszystkich zaproszonych w niezwykle niezręcznej sytuacji, w której jedynym dobrym wizerunkowo wyjściem byłoby przyjęcie zaproszenia; wiadomo było bowiem, że odmowa od razu skutkowała będzie reakcją części słuchaczy: „Radio 357 jest otwarte na współpracę, a to wy wywołujecie konflikt”.

Zdaję sobie sprawę z tego, że część z Państwa – czytających ten przydługi wpis – pomyśli: no dobrze, może nawet było tak, jak zostało to opisane, jednak dla dobra słuchaczy mogliście wznieść się ponad podziały.

Proszę zadać sobie jednak pytanie: czy chcieliby poczuć się Państwo oszukani tak, jak swego czasu oszukani poczuli się inicjatorzy akcji Ratujmy Trójkę? Czy chcieliby Państwo dopiero po kilku latach dowiedzieć się jak dalece fałszywy obraz przedstawiano Państwu oczom?

Ja – gdybym mogła – cofnęłabym czas. Nie chciałabym przeżywać tego rozczarowania. Nie chciałabym wiedzieć „kto z kim i dlaczego nie”.

Skoro jednak jako słuchacz weszłam w samo epicentrum tej historii, czuję potrzebę podzielenia się nią z Państwem – przy zachowaniu pełnej świadomości tego, jak bardzo krytycznie mogą potraktować Państwo niniejszy wpis.

Proszę słuchać Radia 357, bo to będzie naprawdę dobre radio.

Proszę słuchać Radia Nowy Świat, bo to jest naprawdę dobre radio.

Proszę słuchać bez nadziei na to, że kiedykolwiek byli dziennikarze Trójki spotkają się w ramach jednego adresu.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Miszon »

Ale akurat że RNŚ jest strasznie upolitycznione to prawda. Słucham czasami i mam takie same wrażenie.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

Jest mi w tym momencie cholernie smutno. Po prostu.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

Czy ktoś nagrywał Elżbietę Śnieg?

Edit: ok, póki co wszystkie trzy wersje są na stronie nowyswiat.online/glosowanie
SmutnaBeata
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 9:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24 kwietnia 1982

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: SmutnaBeata »

prz_rulez pisze: pt gru 18, 2020 11:20 am Jest mi w tym momencie cholernie smutno. Po prostu.
Mnie też. Wspieram oba radia. Ale jak to pójdzie w stronę wzajemnych oskarżeń to powiem dziękuję i wyłączę wszystkie radia. Dłużej psychicznie tego nie wytrzymam.
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: mikrobi »

Z czystej ciekawości wszedłem na biogram Tomasza Michniewicza na wikipedii i tak się składa, że o ile dla Strzyczkowskiego, Stelmacha, Łukawskiego i innych Trojka była albo jedynym albo najważniejszym miejscem pracy dla niego był to pewien epizod. Trafił tam latem 2007 (W czasach Skoworońskiego) był za "pierwszej Jethon", odszedł w czasie burzliwych rządów Sobali i przez 10 lat udzielał się gdzie indziej. Z jakiś powodów -nie wrócił w czasie drugiej kadencji M. Jethon bo a) nie chciał być jej podwładnym b) ona go nie chciała w zespole c) miał co robić d) być może wszystkie poprzednie warianty
Dlatego nie musiał angażować się w obronę Trójki, skoro nie należał do tego zespołua jako człowiek bardziej z zewnątrz niż ze środka miał prawo do swojego poglądu. Które obecni na opisywanym spotkaniu Stelmach i Łukawski, nawet jeśli nie podzielają, najwyraźniej rozumieją, skoro nie dystansowali się od kolegi.
Marzenie pani Patrycji aby ekipa z Trójki (pytanie - która, przecież przed 2016 r. też odeszło wielu dziennikarzy cenionych przez słuchaczy, choćby Jolanta Kucharska) działała w tym samym składzie pod jednym szyldem raczej i tak nie miało szans się ziścić. Już sam fakt, że udało się zebrać dwie w miarę zgrane ekipy, jest dużym sukcesem.
ODPOWIEDZ