Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: gioconda2 »

Już zaniechałam, zakończyłam na pozycji 1256, to już był dość spory zbiór pozwalający mi wyciągnąć wnioski uspakajające dla mojej grupy wiekowej.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

W niedziele do jednej z audycji zaproszono pracownika TOK FM. Fakt, ze filozofa, no ale...
Aczkolwiek potem przyszla mi refleksja, ze teraz w sumie sa juz po tej samej stronie barykady...
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: pbd2 »

prz_rulez pisze: wt lip 28, 2020 12:24 am teraz w sumie sa juz po tej samej stronie barykady...
Niestety, w wolnej Polsce powoli wracamy do sytuacji z późnego PRL: prawie wszystko ma już stempelek "rządowe" albo "opozycyjne", tyle tylko, że tym razem na szczęście system w założeniu toleruje legalność tego drugiego stempelka.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

NA RAZIE.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: FOXD »

Przeciętnie blisko 100 tys. osób dziennie słuchało Radia Nowy Świat w serwisie internetowym rozgłośni w pierwszym tygodniu nadawania, a kolejne 100 tys. za pośrednictwem aplikacji - wynika z danych stacji.

(...) We środę kwota łącznych wpłat wynosiła ponad 2,4 mln zł. Projekt wsparło dotychczas niemal 28 tys. użytkowników.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/s ... m-tygodniu
Dziennikarz Maciej Orłoś w piątek, 31 lipca br. poprowadzi w radiu Nowy Świat audycję w ramach cyklu „Próbny lot”, w której stacja testuje prowadzących, a po zakończeniu konkursu ma nawiązać z najlepszymi współpracę na stałe.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/m ... zinkiewicz
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Yacy »

z fb Radia Nowy Świat.
Szanowni Słuchacze Radia Nowy Świat,

informujemy, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej Radiem Nowy Świat.

Podpisano:

Piotr Jedliński,
Anna Krakowska,
Krzysztof Łuszczewski
szkoda, że nie doczekamy takiego wpisu p. prezes PR.
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: santosz »

Jedliński został zapewne zmuszony do rezygnacji, bo nie chciał wraz z innymi krzyczeć, że Kopernik była kobietą. Czyli nici z apolitycznych ambicji rnś. Dali się ograć przez lewackie bojówki i wciągnąć w spór, jak małe dzieci.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Miszon »

A o co dokładnie poszło, bo zdaje się że nazwał Margot słowem z rodzajnikiem męskim? (On/ona/ono jest zdaje się "osobą niebinarną", czyli w sumie pasuje dowolny rodzajnik).
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

Santosz(u?), nie podoba mi się Twój wpis.
Co nie znaczy, że uważam to za słuszny powód rezygnacji. No mamy problem z transpłciowością i nie wiem, jak go racjonalnie rozwiązać. Nieporozumienia na tym tle będą pojawiać się jeszcze wielokrotnie...
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Tomekk »

Ale Margot oficjalnie nie zmienił swojego imienia, więc jak należy o nim/niej mówić?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Miszon »

No właśnie wydaje mi się, że forma oficjalna, czyli imieniem i nazwiskiem, a nie ksywą, wydaje się neutralna i właściwa, a okazało się że to dyskryminacja i spowodowała zmuszenie do odejścia jednego z twórców stacji.
Bez sensu to wyszło...
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Tomekk »

Szybko skończyła się wolność słowa w Radiu Nowy Świat...
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Neo01 »

Miszon pisze: wt sie 11, 2020 12:41 am A o co dokładnie poszło, bo zdaje się że nazwał Margot słowem z rodzajnikiem męskim? (On/ona/ono jest zdaje się "osobą niebinarną", czyli w sumie pasuje dowolny rodzajnik).
Stało się mniej więcej tak.
W serwisach RNŚ kilkukrotnie użyto wobec tej osoby rodzajnika "on". Zrobiła się wielka burza w necie, że jak tak można, że to obraźliwe itp... Ponadto, jak się okazało, na skrzynkę radia zostały wysłane dość niewybredne maile w tej sprawie. Pan Piotr postanowił zareagować, broniąc serwisantów i wolności stacji. Przy okazji wytłumaczył, że nie ma w polskim języku określenia zaimka osobowego dla osoby niebinarnej, więc zarzuty są chybione. Napisał to wszystko może trochę zbyt ostrym tonem. Wylała się kolejna fala hejtu. Następnie pan Piotr skasował swój post, na miejsce którego pojawił się nowy z tłumaczeniami, że to wszystko nie ma znaczenia, bo jest po stronie prześladowanych , którym "Margot" teraz jest. Żeby było ciekawiej, pozostali współudziałowcy stanowczo odcięli się od pierwszego wpisu p. Piotra, informując, że to jest jego prywatna opinia (sic!), a oni są osobami tolerancyjnymi bla bla bla...
Podsumowując: szkoda mi chłopa, nastawił głowę za wolność słowa i mu ją ucięto. Przykre.
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: mikrobi »

Najpierw uwaga ogólna :"ona", "on" to nie rodzajniki a zaimki. Języki słowiańskie rodzajników nie znają w odróżnieniu od języków germańskich czy romańskich.
Druga sprawa - niby rozumiem argument o szanowaniu cudzej wrażliwości, ale pamiętam jak w marcu Włodzimierz Czarzasty zwracał się do "pana Stanisława Gądeckiego". Pewnie gdyby ktoś mu zwrócił uwagę odpowiedziałby, że nie jest członkiem Kościoła katolickiego, natomiast stosuje powszechną formę grzecznościową. Wypadałoby być konsekwentnym.

Natomiast zastanawia mnie inna kwestia, ale to off topic, więc napisze w równoległym wątku.
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: mikrobi »

Natomiast wydaje mi się, że po obu stronach sporu nie ma miejsca na niezależność czy odrębność. W prawicowych mediach np. źle widziane jest pisanie "związek radziecki" (padło stwierdzenie, że słowo "radziecki" zdradza sympatie komunistyczne) albo pisanie np. "rok 50 naszej ery" (zamiast "po narodzinach Chrystusa"). Ale o ile wiem, nikt z tego powodu pracy nie stracił.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Miszon »

A jak piszą zamiast Związek Radziecki?
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: kajman »

Miszon pisze: czw sie 13, 2020 8:14 am A jak piszą zamiast Związek Radziecki?
:shock: :shock: :shock: Ja wszędzie na okrągło słyszę Związek Sowiecki. W radiu, na filmach, widzę też w prasie. I to od wielu lat, a nie od czasu panowania PiSu. Notes Benek strasznie mnie to wkurza.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: FOXD »

Dzisiaj od 11 (właśnie trwa) Niedźwiedź jest w RNŚ ;) Wywiad oczywiście ;)

Odnośnie sprawy Jedlińskiego, to myślę, że powinien porozmawiać z osobami LGBT, to być może zmieni zdanie dot. zaimków. Kilka dni temu (chyba w poniedziałek czy we wtorek) ciekawie to wyjaśniła jedna z takich osób W. Krzyżaniakowi z HaloRadia. W. Krzyżaniak miał podobne zdanie jak Jedliński, a po tej rozmowie nieco zmienił postrzeganie dot. zaimków w odniesieniu do osób LGBT.
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: mikrobi »

Widziałem zdjęcia Michała Sz., jak dla mnie to stuprocentowy mężczyzna. Poza tym tak ma wpisane w dowodzie.
Poza tym jednym z rzeczników uwzględnienia kaprysu Michała Sz. jest lider Lewicy, który w marcu zwracał się do arccybiskupa Gądeckiego per : "panie Gądecki". Więc to tyle w temacie szanowania cudzej wrażliwości.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Miszon »

FOXD pisze: czw sie 13, 2020 11:45 am Dzisiaj od 11 (właśnie trwa) Niedźwiedź jest w RNŚ ;) Wywiad oczywiście ;)

Odnośnie sprawy Jedlińskiego, to myślę, że powinien porozmawiać z osobami LGBT, to być może zmieni zdanie dot. zaimków. Kilka dni temu (chyba w poniedziałek czy we wtorek) ciekawie to wyjaśniła jedna z takich osób W. Krzyżaniakowi z HaloRadia. W. Krzyżaniak miał podobne zdanie jak Jedliński, a po tej rozmowie nieco zmienił postrzeganie dot. zaimków w odniesieniu do osób LGBT.
I zamiast zrobić o tym audycję, gdzie temat przedstawiono by od strony prawnej, tożsamościowej, etycznej, itp., to postanowiono temat spalić, ludzie nadal nic nie wiedzą o tych zagadnieniach (albo bardzo mało), a Jedlinski spłonął na stosie poprawności politycznej...

Zaiste, wspaniały ruch, kolejna zaprzepaszczona szansa na edukację....
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: FOXD »

^^
W RNŚ słucham jedynie wybrane audycje np. poranne "Nowe Świty" i tam pojawiał się m.in. temat zadymy weekendowej i samego LGBT w rozmowie z zaproszonymi gośćmi, zwłaszcza wtorek i czwartek kiedy prowadziła K. Kasia z G.Markowskim. Być może też coś jest poruszane o 21 w audycji Sosnowskiego, ale tutaj mimo planów nie udało mi się jeszcze ani razu go odsłuchać. Patrząc jedna na obecna ramówkę, to sądzę, że raczej takiej audycji, w której by [świecono więcej czasu na tego typu tematy (aby wniknąć w szczegóły) raczej nie ma.
Więcej słucham obecnie HaloRadia i tam często temat LGBT jest poruszany, a tym bardziej dotyczący sprawy Margot. HR jako jedyni nastawili się na pełną transmisję z tej zadymy piątkowej (kilkoma kamerami nagrywali) i udostępnili film z relacją.
Wracając do RNŚ, to widać, iż na razie są na etapie kompletowania ekipy, a tym samym jakiegoś docelowego kształtu ramówki. Dzisiejsza wizyta MN studiu nie była przypadkowa moim zdaniem. Owszem książka to jedno, ale z rozmowy, zwłaszcza w samej jej końcówce, między wierszami można wyczytać pewne "decyzje", które już zapadły (link w wątku o not. 1998) ;)
Biorąc pod uwagę ów proces uważam, że chcą najpierw pokazać słuchaczom co prezentują, by z czasem iść b. odważniej. Czytając komentarze na fb w pierwszych dniach działania, były narzekania na tematy polityczne, że niby miało nie być polityki. Stąd być może nie chcą na razie iść z jakimiś tematami budzącymi kontrowersje. Poza tym do tematu LGBT potrzeba też kogoś obytego w tematyce, aby to sprawnie prowadził.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

FOXD pisze: czw sie 13, 2020 8:54 pm Owszem książka to jedno, ale z rozmowy, zwłaszcza w samej jej końcówce, między wierszami można wyczytać pewne "decyzje", które już zapadły (link w wątku o not. 1998) ;)
Też odniosłem takie wrażenie.
FOXD pisze: czw sie 13, 2020 8:54 pm Więcej słucham obecnie HaloRadia i tam często temat LGBT jest poruszany, a tym bardziej dotyczący sprawy Margot. HR jako jedyni nastawili się na pełną transmisję z tej zadymy piątkowej (kilkoma kamerami nagrywali) i udostępnili film z relacją.
Ja osobiście nie bardzo rozumiem postępowanie Pani? Margot i tym podobnych ludzi, którzy że tak powiem "z fiuta.. i cipa..." biegają po ulicach i wszem i wobec ogłaszają swoje przekonania erotyczne.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

Sledze ostatnio kolezanke ze studiow, ktora od kilku lat aktywnie sie udziela w srodowisku LGBT i widze, ze czara goryczy sie u niej przelala i juz nie chce pokojowych protestow.
W sumie pamietajmy tez o tym, ze ta ciezarowka, oiszaca, ze homoseksualisci to pedofile, w ogole nie powinna prawnie wyjechac, wiec jak najbardziej mozna tu mowic o przestepstwie w afekcie. Swoja droga - czyzby oni wynajmowali kierowcow niezwiazanych ideologicznie? Jesli tak, to trochę slabe... Aczkolwiek tak od jakiegos czasu robia tez swiadkowie Jehowy...
Inna sprawa, ze niestety tacy dzialacze teoretycznie powinni byc zimni jak skala - jak politycy. Smutna rzeczywistosc. Na emocjonalnosc nie ma miejsca, bo konczy sie jak z Powstaniem Warszawskim...
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: FOXD »

^^
To było raczej "obywatelskie zatrzymanie" a nie afekt ;)
bobby-x pisze: czw sie 13, 2020 9:16 pm
FOXD pisze: czw sie 13, 2020 8:54 pm Więcej słucham obecnie HaloRadia i tam często temat LGBT jest poruszany, a tym bardziej dotyczący sprawy Margot. HR jako jedyni nastawili się na pełną transmisję z tej zadymy piątkowej (kilkoma kamerami nagrywali) i udostępnili film z relacją.
Ja osobiście nie bardzo rozumiem postępowanie Pani? Margot i tym podobnych ludzi, którzy że tak powiem "z fiuta.. i cipa..." biegają po ulicach i wszem i wobec ogłaszają swoje przekonania erotyczne.
Być może dlatego, że nie zadałeś sobie trudu i czasu aby ich wysłuchać.
W zasadzie chodzi im o poszanowanie takich samych praw jakie mają inni, czyli o prawa człowieka wynikające m.in. z naszej Konstytucji. Wcale nie chodzi im aby ostentacyjnie wszystkim komunikować jakiej są orientacji. Zwracają w ten sposób na problem dyskryminacji jaki wobec nich jest u nas praktykowany i jak państwo nie eliminuje ewidentnych przejawów tej dyskryminacji ze strony innych, zwłaszcza osób o prawicowych poglądach, KK i środowisk z nim związanych
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: mikrobi »

Owszem, pan Michał Sz. ma to samo prawo co wszyscy - być określanym w oficjalnych dokumentach swoim imieniem i nazwiskiem. Tyle, że w jego przypadku to (podobno) mowa nienawiści.
Natomiast co do meritum- kazus Piotra Jedlińskiego jest o tyle ciekawy, że to w sumie dzięki niemu jethonowcy wzięli się w garść i zamiast lamentować nad stanem 3 skrzyknęli się i zaangażowali w nowy projekt. Teraz gdy naraził się antypisowi kopnęli go w... tj. przepraszam, uprzejmie podziękowali za współpracę i zdali na łaskę antypisu.
Także w sumie nie ma miejsca na jakikolwiek symetryzm, nie wystarczy być przeciw PiS, trzeba nadto uważać, że istnieje 70 płci, słowo "Murzyn" obraża (a kto pamięta przyśpiewkę z Nie tylko dla orłów" :"Miłość tęczę przypomina/ Powiedziała pewna baba/ Wczoraj byłam u Afrykańczyka / A dziś u muzułmanina" - nieco zmieniłem oryginalny tekst z uwagi na polityczną poprawność) i używać zwrotów zgodnych z postępowymi wytycznymi. Inaczej, nie ma zmiłuj, nie jest się swoim.
I to zresztą działa w drugą stronę - jeśli jesteś po stronie PiS to w ani jednej sprawie nie wolno ci się nie zgadzać z Jarosławem Kaczyńskim ani negować jego geniuszu.
Także choć osobiście nie wierzę by jethonowcy wrócili do 3 (ci młodsi to może w 2025 r., czyli po następnych wyborach prezydenckich, dopiero wtedy będzie możliwe odbicie mediów publicznych z rąk PiS, nie wiem czy to dobrze, czy źle, ale wszystko na to wskazuje) ale moim zdaniem wolne media (W tym publiczne) to niestety fikcja. Wszędzie będą jakieś ograniczenia, dla tych, którzy nie chcą śpiewać w jednym albo drugim chórze.
I taka Trójka po tym wymarzonym przez wielu przełomie (z dyrektorem np. Jerzym Sosnowskim) będzie o wiele bardziej upolityczniona niż ta sprzed 2016 r. Choć to akurat będzie też zasługa obecnych decydentów w mediach publicznych.
ODPOWIEDZ