Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

Dzisiaj Wojciech Mann nawiązał do zdarzeń w Trójce. Nie wprost, ale powiedział o politycznych klakierach i o tym, że on swojego kompana z audycji nie zwalnia z pracy za ewentualne gafy...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

Nie wiem czy to nie miało być radio anty-polityczne, natomiast jest mocno polityczne, dużo nawiązań do polityki np. w ostatnich dniach dużo o strajku kobiet. Teraz Piotr Bukartyk i Krzysztof Kawałko - piosenka "Rząd nie ciąża".

Ale mi "polityczność" nie przeszkadza, słucham tylko Manna i jego muzyki.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Yacy »

dla mnie jest za dużo polityki i poza Mannem nie słucham poranków.
dlatego czekam na 357 i mam nadzieję, że u Marcela będzie jej jednak mniej.

ale żeby być sprawiedliwym to od początku była mowa o tym, że nie będzie polityków a nie polityki. :-)
drobna różnica ;-)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

Myślę, że Wojtek ma "zadrę w serduszku" do pisiu za rozpieprzenie 58 lat nadawania świetnego radia i pewnie będzie czasami nawiązywał do tego. Wcale mu się nie dziwię, choć z drugiej strony mogli by się całkowicie odciąć od przeszłości.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: FOXD »

^^^
Pewnie z czasem tak zrobią, ale pomyśl jak Ty byś się czuł na ich miejscu i ile byś to trawił, zanim by "ucichło".
bobby-x pisze: pt paź 30, 2020 9:37 am Nie wiem czy to nie miało być radio anty-polityczne, natomiast jest mocno polityczne, dużo nawiązań do polityki np. w ostatnich dniach dużo o strajku kobiet. Teraz Piotr Bukartyk i Krzysztof Kawałko - piosenka "Rząd nie ciąża".

Ale mi "polityczność" nie przeszkadza, słucham tylko Manna i jego muzyki.
Mnie też nie przeszkadza,
RNŚ nie miało być wolne od polityki, miało być wolne od polityków i z tego co widzę, jest.
Z drugiej strony 357 od początku zapowiadają, że polityków będą zapraszać.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: 4989341 »

politykom mówimy nie
polityce tak!
polityka to nasze życie, trudno od niej uciec. dziennikarze są od relacjonowania naszej rzeczywistości
w radiu nie może tylko ciumkać muzyka...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

4989341 pisze: pt paź 30, 2020 6:27 pm politykom mówimy nie
polityce tak!
polityka to nasze życie, trudno od niej uciec.
A no ciężko uciec od polityki. Na przykład w mojej gminie od dziś firma, która wywoziła śmieci, nie będzie otrzymywać pieniędzy. Jaki skutek? Nie będzie odbierała śmieci od prawie 16 tys obywateli, nie wiadomo do kiedy. A czemu do tego doszło? Burmistrz sugerował, że będzie problem ale nie mógł porozumieć się z radą miasta, w której większość stanowią Radni Wspólnoty Samorządowej PIS. Trójka, śmieci, co jeszcze...
Przepraszam za off.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 533
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Konrad »

bobby-x pisze: pt paź 30, 2020 10:08 am Myślę, że Wojtek ma "zadrę w serduszku" do pisiu za rozpieprzenie 58 lat nadawania świetnego radia i pewnie będzie czasami nawiązywał do tego. Wcale mu się nie dziwię, choć z drugiej strony mogli by się całkowicie odciąć od przeszłości.
Pytanie co pan Wojciech uważa za ten impuls, który wywołał tę lawinę zniszczenia. Czy tym początkiem było zaproponowanie Pani Gacek posady wydawcy? Czy zmuszenie go do rezygnacji? czy też dopiero sprawa LP3? Co by nie mówić o panu Wojtku to on może się uważać za bojownika, buntownika bo nie brał udziału w Karpiach od 2016 roku, a cała reszta ekipy robiła dobra minę do złej gry w "reżimowym" radiu bo nie było "ratunkowej szalupy". Dopiero teraz mogą tworzyć "radio jakie chcą". Przez te ostatnie 4 lata nie mogli.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

Konrad pisze: sob paź 31, 2020 12:27 am Dopiero teraz mogą tworzyć "radio jakie chcą".
Mam nadzieję, że z podziału redaktorów wyjdzie samo dobro.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

Wczoraj była bardzo mocna audycja dotycząca molestowania w poIskim kościele katolickim i próbaxh jego tuszowania (jednym z gości był Sakielski). I choć zarzuty w niej przedstawione wydają mi się słuszne... to zastanawiam się, czy nie przekroczyła ona jednak pewnej granicy.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: 4989341 »

gdyby ludzie nie przekraczali granic nadal byśmy stali w miejscu, w epoce kamienia łupanego :wink:

co jak co, ale ten ważny temat należy tak często poruszać, aby w końcu udało się z nim rozliczyć
a wszystkie osoby winne pociągnąć do odpowiedzialności
niestety nadal zbyt wielu ludzi w naszym kraju wciąż broni oprawców zamiast pomóc ofiarom...
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

Oczywiście nie o obronę oprawców mi chodzi, ale czy uważanie np., że Jan Paweł II był winny, bo jego podwładni robili złe rzeczy (nawiasem mówiąc, ten argument o odpowiedzialności uwielbiany jest przez tych, ktorzy usprawiedliwiaja monstrualnie wysokie pensje na wysokich stanowiskach) jest słuszne? Jeśli wiedział o tym, to bardzo źle, ale jeśli skutecznie to przed nim ukrywano, to w czym jest jego wina...

A dzisiaj znów w audycji porannej był komentarz odnośnie Trójki, o dawnym radiu, które obecnie ma słuchalność w okolicach błędu statystycznego, ale wciąż blisko trójki.

EDIT: A przed chwilą jakieś złośliwe docinki w związku z rocznicą premiery filmu "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Wydaje mi się, że to jest bardzo niepoważne i mało profesjonalne...

EDIT 2: Teraz było drugie nawiązanie, ale to z powodu zagrania "Creep" Radiohead, podobno Agnieszka Szydłowska żegnała się nim w Radiostacji. No to się skojarzyło z innym rozstaniem...
Chyba przestanę wspominać o tych nawiązaniach, bo zamiast coraz rzadziej, to pojawiają się coraz częściej :P
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: FOXD »

^^
Nie na temat, ale się odniosę, bo dostrzegam ignorancję faktów z Twojej strony. Otóż jak najbardziej był winny, bo z jednej strony jako zwierzchnik kk tolerował takie sytuacje i awansował zwyroli w sutannach, a z drugiej zanim został tym zwierzchnikiem funkcjonował w tym środowisku i musiał mieć świadomość jak jest. Nigdy się do tego typu sytuacji nie odniósł ani tez ich nie nagłaśniał. Zresztą ta kwestia to tylko wierzchołek góry lodowej "zasług" dżejpitu ;)
A pisanie, że nie wiedział jest przejawem albo totalnej naiwności, albo wypieraniem. Polecam powtórkę filmu dot. Dziwisza dzisiaj o 22:30 w TVN.

Tak poza tym chyba masz alergię na RNŚ, podobnie zresztą jak na HR, którego nie posłuchałeś uważnie, ale opinię wyraziłeś jakbyś dobrze się zagłębił. Odrębną kwestia jest, że HR to już przeszłość, ale ludzie którzy stamtąd odeszli nadal nadają ;)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

Oczywiście, krytyka Jana Pawła II pojawiała się co najmniej od wojny w Ruandzie, ale w tym wypadku zwyczajnie nie wiemy.
A alergii na Radio Nowy Świat raczej mieć nie mogę, skoro słucham przez x godzin dziennie ;) A że czasem odczuwam pewien przechył światopoglądowy, cóż...
Co do Halo Radia, to faktycznie się nie zgłębiłem, ale odniosłem wrażenie, że audycje są bardzo nierówne. No i ostatnie doniesienia raczej niepokojące. I jeszcze próba zakładania czegoś nowego - jak oni wszyscy mają zamiar się utrzymać przy takim rozdrobnieniu? I tylko szkoda mi Rokosa, bo chyba niepotrzebnie wepchał się na redaktora naczelnego. W ogóle mam wrażenie, że jego kariera dziennikarska nie potoczyła się tak, jak powinna, ale to już osobna kwestia...

Wracając do Radia Nowy Świat, to chciałbym się odnieść do rzekomego braku nowych utworów. Otóż jest ich całkiem sporo, zwłaszcza w audycjach autorskich. A że nie są promowane jak w dawnej Trójce? Cóż, domyślam się, że to efekt braku spektakularnych umów z wytwórniami...
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

Ach... Audycja francuska jest super :super: . I jest tam zazwyczaj całkiem sporo świeżych utworów! Moim zdaniem jeden z najmocniejszych punktów tej stacji.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Miszon »

W audycjach autorskich oczywiście grają nowości. Tyle że nie ma jakiejś "nadaudycji", która by je uporządkowała i też grała, nie ma że tak powiem "nowości centralnych". Każdy gra swoje własne.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

Było kilka "nowości centralnych", jak wspominana chyba kiedyś przeze mnie Daria. Może to i lepiej, że każdy gra co chce?
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

Dzisiaj znów bardzo polityczny poranek, ZA bardzo. Złośliwe docinki w stronę PiS-u i Kaczyńskiego w połączeniu z tematem światowego dnia toalet w niczym nie pomogą...
A przed chwilą miły gest od Jana Niebudka - wspomnienie zwolnienia Ernesta Zozunia i słowa otuchy dla niego. Po tym zaś puszczenie "Uprising" Muse. Czyżby piosenka znacząca?
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: 4989341 »

a jak nazwiesz wysłanie funkcjonariuszy z elitarnego Biura Operacji Antyterrorystycznych na pałowanie kobiet na pokojowym proteście?
to nie jest przesada?
sorry, ale z kaczynskim i całą ta władzą nie można inaczej postępować
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

Oczywiście, że przesada, ale uważam, że akurat aspirująca na ambitną stacja nie pozwinna sobie pozwalać na takie rzeczy. Niech będą mądrzejsi... Jan Niebudek nie musiał wyzywać zarządu Trójki i Polskiego Radia, by jasno wyrazić swoje stanowisko.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

Jacek Nizinkiewicz zakpił sobie w audycji z Bayer Fallu. Nie on pierwszy zresztą. Wiadomo, Kult został ukarany za piosenkę Kazika, ale dlaczego wszyscy robią z Bayer Fullu chłopca do bicia? I prawda jest taka, że Bayer Full TEŻ są legendą muzyczną, mało kto nie zna chociażby "Majteczek w kropeczki". A że zespoły disco polo korzystają na koniunkturze przy obecnych rządzących? Cóż, być może by tego nie robili, gdyby przez jakieś 25 lat ich nie olewano i wrzucano do szufladki "rynsztok".
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: 4989341 »

gdyby wokalista BF nie kpił z Kultu i Kazika to nikt by się do niego teraz nie dowalał. sam sobie jest winny...
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5167
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: konwicki1980 »

prz_rulez pisze: pt lis 20, 2020 10:14 pm Bayer Full TEŻ są legendą muzyczną
Tak jak mój sąsiad z osiedla jest legendą patostreamu, mniej więcej podobny poziom. :lol:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19442
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: jollyroger72 »

prz_rulez pisze: pt lis 20, 2020 10:14 pm (...) Bayer Full TEŻ są legendą muzyczną (...)
Bayer NULL.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: prz_rulez »

4989341 pisze: pt lis 20, 2020 11:00 pm gdyby wokalista BF nie kpił z Kultu i Kazika to nikt by się do niego teraz nie dowalał. sam sobie jest winny...
Ok, przeczytałem. Komentarz lidera Bayer Full niefajny, ale to tak naprawdę pokłosie wieloletniego linczowania disco polo. I wierzcie mi, że i bez tego byłoby kpienie z Bayer Full. Zresztą, część z was niestety lepsza nie jest...
ODPOWIEDZ