Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: FOXD »

FOXD pisze: ndz wrz 06, 2020 12:47 am Radio Nowy Świat zebrało już ponad 3,3 mln zł. Ma 31 tys. patronów i 741 tys. zł miesięczniehttps://www.wirtualnemedia.pl/artykul/r ... le-zebrano
Upływa kolejny miesiąc i :
Do tej pory Radio Nowy Świat na Patronite wsparło 31,8 tys. internautów, wpłacili łącznie 4,1 mln zł, z czego 745,3 tys. zł to wpłaty comiesięczne.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/r ... -patronite
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: mikrobi »

A jak nowoświatowcy przyjęli inicjatywę dawnych kolegów?
Kurtuazja, irytacja czy milczenie?
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: FOXD »

Zakładaliśmy od początku, że nasza antena jest otwarta dla wszystkich, którzy - tak jak my - kochają dobre radio. Wielu członkom nowego projektu z Markiem Niedźwieckim na czele proponowaliśmy przyjście do nas. Zdecydowali inaczej, musimy to uszanować. Z Markiem prowadziłam konkretne rozmowy, ale w ostatniej chwili zmienił zdanie - mówi naczelna RNŚ Magda Jethon. - Jak się dowiedziałam, że robią to radio, byłam zaskoczona. Życzę im powodzenia - dodaje.
https://www.press.pl/tresc/63480,byli-d ... at-tys_-zl
Decyzja Niedźwiedzia nieco mnie zniesmaczyła, bo niby odwiedzając różne stacje od kilku tygodni mamił opinie publiczną, że trafi tam gdzie mu kawa "zasmakuje", a tu nagle wyjawia, że zaskoczony powstaniem nowego projektu nagle zdecydował, iż dołącza do 357.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Miszon »

Co w tym dziwnego? MIał do wyboru różne stacje, wybrał jedną z nich, w dodatku taką z najbardziej mu znanym środowiskiem.

Myślę, że Jethon się w duchu na maxa wkurzyła, tak na NIedźwiedzia, jak i ogólnie na 357, ale nie daje tego po sobie znać.
AlekOb
Posty: 2926
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: AlekOb »

A tam od razu mamił, po prostu wymyślił sobie takie hasło w jego stylu z tą kawą. Natomiast bardziej zaskoczony chyba teraz był tempem startu samej zbiórki niż powstaniem projektu jako takiego. Bo niby na początku mówił, że decyzję ogłosi w listopadzie. Nie wiemy jak to się działo za kulisami.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5922
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: mateusz15 »

Myślę, że Niedźwiecki nie mógł postąpić inaczej jak stanąć za tymi, którzy stanęli za nim w maju, a nie tymi, którzy mówili, że dziennikarze są sobie winni, że nie odeszli zawczasu. Magdę Jethon i spółkę boli wiadomo co, natomiast uważam, że w przestrzeni medialnej miejsce jest zarówno na RNŚ jak i 357.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

FOXD pisze: wt paź 06, 2020 1:00 pm Decyzja Niedźwiedzia nieco mnie zniesmaczyła
Przecież możesz Go nie słuchać i po problemie.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: FOXD »

bobby-x pisze: wt paź 06, 2020 10:06 pm
FOXD pisze: wt paź 06, 2020 1:00 pm Decyzja Niedźwiedzia nieco mnie zniesmaczyła
Przecież możesz Go nie słuchać i po problemie.
Zniesmaczyła w kontekście jego postawy jako całokształtu, a nie tego, co prezentował na antenie. MN i tak nie słuchałem od lat w Trójce (poza TWC) i pewnie w innej stacji też bym go nie słuchał. Dawno rozjechały się nasze zapatrywania muzyczne i pomysł na audycje. Ale nie oznacza to, że nie ceniłem jako człowieka. Tym ruchem zachwiał u mnie ową ocenę, bo jak na niego wykazał się dużą labilnością mentalną. Ok, emocje związane z całą sytuacją, ale wydawać się mogło, że ochłonął i w tych wywiadach ostatnich tygodni wypowiada się racjonalnie.
kajman
Posty: 64171
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: kajman »

Ja odbieram zachowanie pana Marka jako konsekwentne i logiczne. Wybrał to, co uznał za najlepsze, a jaka kawa mu smakuje najbardziej to osoby, które go dobrze znają to najlepiej wiedzą.
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: pbd2 »

W takiej sytuacji zawsze można oceniać postępowanie ludzi na dwa sposoby. Można powiedzieć, że Marek postawił Jethon w głupiej sytuacji, bo zaangażowała swoje radio promocję jego książki, a on wybrał inną stację. Ale można też powiedzieć, że to oni go postawili w głupiej sytuacji, tworząc u niego w ten sposób jakieś poczucie zobowiązania w sytuacji, gdy jeszcze nie zdecydował, gdzie chce pracować i czy w ogóle chce jeszcze wracać do pracy.
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: mikrobi »

To raczej tu na forum parę osób wyrażało przypuszczenie, że obie strony (RNŚ i MN są już dogadane).
Faktycznie MN na pewno pasował status "panny na wydaniu" bo kolejne wywiady w kolejnych stacjach służyły promocji książki. Teraz to się pewnie skończy.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: FOXD »

Medioznawcy oraz D. Rosiak o rozgłośniach crowdfundingowych w kontekście RNŚ i Radia 357
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/m ... utrzymania
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bidżys »

Miszon pisze: wt paź 06, 2020 1:44 pm Myślę, że Jethon się w duchu na maxa wkurzyła, tak na NIedźwiedzia, jak i ogólnie na 357, ale nie daje tego po sobie znać.
Do czasu. Chwilowo radio jeszcze nie powstało. Swoją drogą jestem ciekaw, jak duża jest grupa słuchaczy, dla których RNŚ nie jest żadną alternatywą. Tzn., że nie chcą ich wspierać finansowo, nie słuchają (lub bardzo rzadko), ale wesprą nowe radio.

A tak przy okazji - czy redaktor Sosnowski założył już związek zawodowy w RNŚ?
gioconda2
Posty: 5738
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: gioconda2 »

bidżys pisze: pt paź 09, 2020 8:17 am Swoją drogą jestem ciekaw, jak duża jest grupa słuchaczy, dla których RNŚ nie jest żadną alternatywą. Tzn., że nie chcą ich wspierać finansowo, nie słuchają (lub bardzo rzadko), ale wesprą nowe radio.
Ja - ani razu nie włączyłam RNŚ, a zostałam patronem 357
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: mikrobi »

bidżys pisze: pt paź 09, 2020 8:17 am
Miszon pisze: wt paź 06, 2020 1:44 pm Myślę, że Jethon się w duchu na maxa wkurzyła, tak na NIedźwiedzia, jak i ogólnie na 357, ale nie daje tego po sobie znać.
Do czasu. Chwilowo radio jeszcze nie powstało. Swoją drogą jestem ciekaw, jak duża jest grupa słuchaczy, dla których RNŚ nie jest żadną alternatywą. Tzn., że nie chcą ich wspierać finansowo, nie słuchają (lub bardzo rzadko), ale wesprą nowe radio.

A tak przy okazji - czy redaktor Sosnowski założył już związek zawodowy w RNŚ?
Z przyczyn formalnych chyba nie może - jest raczej pracodawcą, nie pracownikiem.
Związki zawodowe powstają na ogół wtedy gdy interesy pracodawcy i pracowników są (mogą być) sprzeczne. W Trójce przed 2010 r. przecież też nikt o tym nie myślał.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: FOXD »

bidżys pisze: pt paź 09, 2020 8:17 am A tak przy okazji - czy redaktor Sosnowski założył już związek zawodowy w RNŚ?
Nie, ale zapewne E. Zozuń założy w 357 ;)
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: FOXD »

Szanowni Nowoświatowcy,
pandemia koronawirusa otworzyła nowy rozdział w historii Radia Nowy Świat.
W związku z tym, że COVID zapukał także do naszych drzwi, część audycji będzie nadawana zdalnie.

Jeśli więc usłyszą Państwo dźwięk wiertarki lub gwizd czajnika, proszę się nie niepokoić: za chwilę nastąpi dalszy ciąg programu.
https://www.facebook.com/RadioNowySwiat/
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

gioconda2 pisze: pt paź 09, 2020 9:48 am
bidżys pisze: pt paź 09, 2020 8:17 am Swoją drogą jestem ciekaw, jak duża jest grupa słuchaczy, dla których RNŚ nie jest żadną alternatywą. Tzn., że nie chcą ich wspierać finansowo, nie słuchają (lub bardzo rzadko), ale wesprą nowe radio.
Ja - ani razu nie włączyłam RNŚ, a zostałam patronem 357
Czemu nie włączyłaś RNŚ? Czy nie zjada Ciebie ciekawość, co tam robią, jak grają, co mówią?
Ja natomiast powinienem włączyć w mapach samochodowych adres tego radia w Wilanowie bo mam do Nich rzut beretem z Sobieskiego (też w Wilanowie) i po pracy...? Ale teraz trochę obostrzenia przeszkadzają.
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bidżys »

mikrobi pisze: pt paź 09, 2020 11:50 am Z przyczyn formalnych chyba nie może - jest raczej pracodawcą, nie pracownikiem.
Związki zawodowe powstają na ogół wtedy gdy interesy pracodawcy i pracowników są (mogą być) sprzeczne. W Trójce przed 2010 r. przecież też nikt o tym nie myślał.
No to może ktoś inny założy. W końcu nic nie wiadomo. :)
FOXD pisze: pt paź 09, 2020 11:59 am Nie, ale zapewne E. Zozuń założy w 357 ;)
Toś mnie Pan teraz zastrzelił. Zakładałem, że pójdzie/poszedł do RNŚ. :know:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: bobby-x »

O, za tydzień Michał Nogaś będzie przed 7:00 opowiadał o nowej książce Wojciecha Manna.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 545
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: Konrad »

Ja trzy dni temu włączyłem Nowy Świat przed 0:00 i audycja muzyczna nawet w sumie ok. Przy prezentacji utworu prezenter wymienił imię i nazwisko artystki i dodał "na instrumentach i na śpiewie". Pewnie chciał powiedzieć "na wokalu" ;). Takie wpadki się zdarzają wszędzie. Ogólnie dobrze, że radio istnieje. Trudno je nazwać "postTrójką" bo w sumie postawili na młodych prezenterów i dobrze. Playlista tez jest ciekawa choć brakuje nowości i jakiejś listy.
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: TStudent »

Konrad pisze: pt paź 16, 2020 8:25 pm Playlista tez jest ciekawa choć brakuje nowości i jakiejś listy.
Jak będzie lista w 357, wystarczy ;)
kajman
Posty: 64171
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: kajman »

bobby-x pisze: pt paź 16, 2020 8:03 am O, za tydzień Michał Nogaś będzie przed 7:00 opowiadał o nowej książce Wojciecha Manna.
A za dwa tygodnie Mann o nowej książce Nogasia?
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: mikrobi »

Na razie Nogaś napisał jedną ksiażkę - "Z niejednej półki. Wywiady". A właściwie nie napisał tylko po prostu zebrał materiały z różnych lat do kupy i wydał. Nie on pierwszy, nie ostatni (to patent chyba wszystkich felietonistów, którzy mogą dwa razy zarobić na tym samym). Choć w tym przypadku trzeba oddać sprawiedliwość - większość to pewnie wywiady radiowe, które w postaci drukowanej się nie ukazały dotychczas, więc tak całkiem wtórna twórczość to nie jest.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: FOXD »

Radio Nowy Świat ma 1,7 mln słuchaczy miesięcznie. "Pandemia utrudnia pracę redakcji"

Internetowa rozgłośnia Radio Nowy Świat w tym tygodniu wystartuje z nową stroną internetową, w planach ma także stworzenie serialu oraz powieści audio w formule na żywo. Budowę studia B utrudnia pandemia koronawirusa, która na jakiś czas skomplikowała pracę redakcji.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/r ... e-redakcji
ODPOWIEDZ