Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2027
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Katarzyna Stoparczyk

Post autor: djjack »

Dzisiaj rano nie było „Zagadkowej niedzieli”. Nie było nawet jej skrótu. I nie będzie. Tak jak premierowych odcinków moich ukochanych „Dzieci wiedzą lepiej”. Tak jak w żadną już(?) sobotę nowych odcinków audycji „Myślidziecka 3/5/7”. Z tymi cudownymi ludźmi, którzy na niespełna godzinę bez asekuracji, w pełnym zaufaniu, wpuszczali nas do swojego intymnego świata. I wiecie co? Ja te dwa ostatnie poranki po prostu przespałam. Bo nie miałam siły na nic więcej. Bo od wielu dni czuję potworną wściekłość. Ale czuję też smutek i żal za czymś co było naszym wspólnym domem. Nas dziennikarzy i Was Słuchaczy, dla których zarywaliśmy noce, by postarać się, by dopieścić szczegół i zrobić coś jeszcze lepiej i jeszcze piękniej. I nigdy nie było taryfy ulgowej, bo przecież to dla Was, uważnych cenzorów, którzy słuchając oddychali oddechem naszych audycji. Wiem to z dziesiątków, a niekiedy i z setek maili, które docierały do mnie po każdej audycji „Myślidziecka 3/5/7”. Za wszystkie jestem ogromnie wdzięczna. Dzięki nim wiedziałam co jest dobre, a co jeszcze trzeba poprawić. I ufałam temu, bo jest coś takiego, że my, Trójkowicze, mamy wspólne radiowe DNA. I nie zrozumie tego nikt z zewnątrz.
W nocy wyszłam z psem na spacer. Myślałam o tym wszystkim co zrujnowało nasz wspólny radiowy świat. Deszcz spływał po policzkach i dopiero po chwili uświadomiłam sobie, że przecież deszcz nigdy nie był tak słony.
Znikam z anteny. Tak jak i większość moich Kolegów. Bo nie chcę, nie mogę, legitymizować tego co z naszego ukochanego radia pozostało. Od sierpnia zmagałam się z poważną chorobą, teraz potrzebuję oddechu.
Dzisiaj wiem jedno, to w Was Słuchaczach jest potężna moc. Było to widać w piątek, kiedy zabrakło Listy Programu 3, ale nie zabrakło Was. To Wy niesiecie nadzieję. I z tą nadzieją jeszcze przez moment pozostanę ciesząc się, że mamy choć tutaj, w tej wirtualnej przestrzeni, wspólne miejsce i czas. Bądźcie z nami. Zawsze było to ważne, ale dzisiaj jak nigdy wcześniej jesteście tlenem w tym potwornym zawirowaniu i politycznym smogu.
https://www.facebook.com/kasiastoparczyk
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: bobby-x »

Super, dzięki, może kiedyś napiszemy o redaktorach co odeszli przed dobrą zmianą.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: Yacy »

24.05.2020 - Katarzyna Stoparczyk.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: Yacy »

Czyżby jutro Katarzyna Borowiecka?
Może zauważyliście, że dzisiaj się nie słyszeliśmy... jutro oficjalny komunikat w tej sprawie
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: jotem3 »

BEATA MICHNIEWICZ
Na razie na zwolnieniu lekarskim...

Wyborcza - 24.05.2020
"Z Programu 3 Polskiego Radia znikają kolejne programy: Lista Przebojów, "Zapraszamy do Trójki", "Sjesta". W poniedziałek rano Beata Michniewicz nie poprowadzi też "Salonu politycznego Trójki".
- Jest na zwolnieniu lekarskim. Jest niedziela, a my nie wiemy, czy w poniedziałek będzie poranny polityczny wywiad, a jeśli tak, to kto go poprowadzi - mówią na Myśliwieckiej 3/5/7. - I teraz to jest nasza codzienność. Nie wiadomo, kto usiądzie przed mikrofonem. A nawet gorzej, bo wiadomo, że nikt - dorzuca inny reporter Trójki.

Od czasu pandemii koronawirusa Michniewicz sama prowadziła poranne programy, naczelny "Do Rzeczy" Paweł Lisicki nie pojawiał się na antenie. - W przypadku Michniewicz to nie jest protest przeciwko cenzurze LP3. Po prostu nie wie, co robić - twierdzą jej koledzy. I przypominają, że przeciwko "dobrozmianowej" ekipie, która przejęła media publiczne w 2016 r., w przeciwieństwie do wielu innych nie protestowała.

Od czasu skandalu z LP3 i Kazikiem opozycyjni gości Michniewicz wprost mówili na antenie o niszczeniu Trójki. Jako pierwszy zrobił to lider KO Borys Budka. - Nie zgadzam się na powrót cenzury, nie zgadzam się, by nie dziennikarze, ale ludzie odpowiedzialni za kierowanie Polskim Radiem dopuszczali się takich rzeczy - oświadczył i odmówił odpowiedzi na pytania.

Michniewicz nie skomentowała tych słów. Politycy z PiS nigdy się do skandalu z Kazikiem nie odnieśli, a prowadząca nigdy o to nie spytała."
gioconda2
Posty: 5737
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: gioconda2 »

W tym "szalonym tygodniu" (chyba w czw 21.05.) z anteną pożegnała się również Marta Malinowska. Dwa lata prowadziła audycje "Sekcja rytmiczna". Być może był to znak solidarności z Hirkiem Wrona, z którym wspólnie prowadzili 2 audycje, zapraszając się wzajemnie do swoich autorskich. I Hirek wyszedł z zaproszeniem. Był u Marty w "Sekcji...", a ona u niego. Marta - ciekawy głos i obiecująca dziennikarka muzyczna, choć muzyka mniej mi leżała, lubiłam słuchać jej opowieści o tym, co prezentuje.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: dominik_fi »

Mam jak mi się wydaje jedno doprecyzowanie.

Jerzy Owsiak od stycznia 1991
Źródło:
https://www.polskieradio.pl/9/711/Artyk ... RYjdNLnVW0

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Radio_Program_III

W audycji o programie Brum wypowiada się Wiktor Legowicz jako dyrektor, za którego wystartował Brum.
A z wikipedii wiem, że był dyrektorem - Wiktor Legowicz 1983 - 15 stycznia 1991
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: jotem3 »

Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: jotem3 »

Katarzyna Borowiecka - 25.05.2020

"Radio było moim marzeniem. Przyszłam do Trójki z drżącymi sercem i wielkimi nadziejami 2 października 2007. Pół roku wcześniej wzięłam udział w konkursie Grasz o staż. Monika Makowska i Renia Szewczak, po mojej pierwszej wizycie w studiu M3, uznały, że coś we mnie jest, bo choć nie wygrałam, to Monika zaprosiła mnie do współpracy. Nie mogę uwierzyć, ile się przez ten czas wydarzyło. I wciąż też nie mogę uwierzyć w to, co się dzieje teraz. Właśnie złożyłam wypowiedzenie. Z ciężkim sercem, choć ta decyzja dojrzewała we mnie od dłuższego czasu. Kolejne fatalne, nieuzasadnione merytorycznie decyzje. Postępująca korozja anteny. Brak szacunku dla ludzi, brak szacunku dla warsztatu, brak szacunku dla radia. Jest we mnie od dawna dziwna mieszanka zadziwienia i wściekłości. Jestem radiową fanatyczką, kibolką eteru. Ale na razie dziękuję mojej radiowej BANDZIE - Słuchaczkom i Słuchaczom - bez Was nie ma radia; wszystkim, którzy przyjęli moje zaproszenie do studia przez te lata - ostatnio do Klubu Trójki i ABCpopkultury - wielki ukłon; Mistrzyniom i Mistrzom, Koleżankom i Kolegom, bez wyjątków, ale szczególnie tym hultajkom i łobuzom, z którymi stworzyliśmy kiedyś hasło „Trójka - brzydsi niż myślisz!” ❤️ Fantastycznym Realizatorkom i Realizatorowi - za Wasze rady, za luźne uwagi i ważne rozmowy o życiu w trzy minuty, na piosenkach - dziękuję:) Wiesiowi i Luckowi, nie tylko za to, że kiedyś wpuścili mnie na dach wozu transmisyjnego. Za wszystkie przygody z mikrofonem i anteną na parapecie albo dachu hotelu, gdzieś w świecie; za każdą lekcję dobrego radia, w którym żadnego tematu nie traktuje się powierzchownie, w którym jest czas na mądrą rozmowę i sięganie głębiej, dalej, radia, które ma misję. Za 9 lat Talentów Trójki - wszystkim, licznym Talentom i za to, że za moje ukochane ABCpopkultury postanowiliście zrobić mnie NawigaTORką (@mediatory.pl - to do Was!) - DZIĘKUJĘ! A teraz procedury, trzy miesiące itp. Jestem obecna pod hasłem POPcast! Jest ABCpopkultury na FB. A poza tym - muszę poszukać dla siebie jakiejś dróżki. Do usłyszenia!"
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: dannar »

Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: bobby-x »

Z press.pl


Program III Polskiego Radia po odejściu dziennikarzy musi wypełniać czas antenowy muzyką z playlisty, bo brakuje jej prowadzących. Z naszych informacji wynika, że playlistę przygotowali odchodzący pracownicy stacji. Z Trójką pożegnały się kolejne osoby: Katarzyna Kłosińska, Marta Malinowska i Łukasz Adamski.

Prawda li to?
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: jotem3 »

bobby-x pisze: pn maja 25, 2020 5:34 pm Z press.pl


Program III Polskiego Radia po odejściu dziennikarzy musi wypełniać czas antenowy muzyką z playlisty, bo brakuje jej prowadzących. Z naszych informacji wynika, że playlistę przygotowali odchodzący pracownicy stacji. Z Trójką pożegnały się kolejne osoby: Katarzyna Kłosińska, Marta Malinowska i Łukasz Adamski.

Prawda li to?
Spytaj odchodzących pracowników stacji ;) A jak pierwszy raz czytałem to złapałem się na tym, że tymi osobami, które przygotowały playlisty byli: Kłosińska, Manowska i Adamski ;)
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: dominik_fi »

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: Yacy »

nie znalazłem powyżej.


22.05.2020 - Marcin Pośpiech

Marcin Pośpiech na fb.
Audycja pod-Różna

Kochani słuchacze, przyjaciele Trójki a więc i moi przyjaciele !

Każda podróż, ma swój początek i koniec. Wszystko wskazuje na to, że my w naszych dźwiękowych piątkowych spotkaniach dobrnęliśmy do mety. Nie życzyłem sobie tego, nie chciałem tego, nadal nie mogę w to uwierzyć i się z tym pogodzić. Ale historia pod postacią ludzkiej głupoty i bezmyślności zdecydowała za nas.
Przez wiele lat wspólnie z Łukaszem Karustą a w ostatnich kilkunastu miesiącach już bez niego w piątki przed Draculą staraliśmy/starałem się opowiadać państwu o świecie. Od niedawna nie ma już Draculi. Teraz znika też poranne wydanie Zapraszamy do Trójki w postaci, która była moją zawodową przystanią. Jutro się nie usłyszymy. Chciałem podziękować wszystkim podróżnikom, których gościliśmy w naszym programie. To była wspaniała nauka. Dziękuję Panu Wojciechowi Mannowi, że przyjął nas do swojej audycji - to był wielki zaszczyt Wojciech Mann Official. Chociaż zabrali nam Trójkę wspomnienia pozostaną. Serdecznie pozdrawiam Marcin Pośpiech


Tak sobie myślę, że jak się Kubie uda, to trzeba będzie założyć wątek:

Redaktorzy, którzy wrócili do Trójki
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: dominik_fi »

Yacy pisze: ndz maja 24, 2020 7:30 pm Czyżby jutro Katarzyna Borowiecka?
Może zauważyliście, że dzisiaj się nie słyszeliśmy... jutro oficjalny komunikat w tej sprawie
https://wiadomosci.wp.pl/trojka-katarzy ... 290000001a
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: tadzio3 »

TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: TStudent »

O jak dobrze. W SP3 ewidentnie najlepsza była Michniewicz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: Yacy »

Oficjalnie wraca Kasia Stoparczyk.
Czy moja decyzja jest odważna? Tego nie wiem. Może jest głupia i naiwna. To zapewne okaże się niebawem. Trochę czuję się jak ptak na wietrze, co to nie wie z której strony dmuchnie.
adrianec
Posty: 10654
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: adrianec »

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: Yacy »

Padło gdzieś pytanie o Piotra Łodeja.
Noe, nie odszedł, dziś był w Budziku.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: Miszon »

Tak swoją drogą, to z grona (chronologicznie):
Niedźwiecki, Wrona, Kydryński, Szydłowska, Kaczkowski, Metz, Łukawski, Stelmach - czyli z mojego punktu widzenia najważniejsze nazwiska (nie obrażając innych rzecz jasna)
wrócili tylko dwaj ostatni?
Bilans na razie bardzo słaby...
Awatar użytkownika
piotreklp3
Posty: 1807
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 4:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005 roku
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: piotreklp3 »

Miszon pisze: pn cze 01, 2020 11:40 am Tak swoją drogą, to z grona (chronologicznie):
Niedźwiecki, Wrona, Kydryński, Szydłowska, Kaczkowski, Metz, Łukawski, Stelmach - czyli z mojego punktu widzenia najważniejsze nazwiska (nie obrażając innych rzecz jasna)
wrócili tylko dwaj ostatni?
Bilans na razie bardzo słaby...
Trzej ostatni. Metz poprowadził Listę Osobistą w ostatnią sobotę.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: tadzio3 »

Dajmy czas im. Strzyczkowski nie jest cudotwórcą, a redaktorzy nie są skorzy tak szybko zmieniać swoje zdanie o tym że odchodzą, ale zaraz wracają.
A z resztą sukcesem będzie jak chociaż połowa kadry wróci.
gioconda2
Posty: 5737
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: gioconda2 »

Jan Kałucki- Redakcja Sportowa 21.08.2020
Marcin Cichonski - Redakcja Muzyczna 22.08.2020 (zatrudnił go Kuba, wcześniej mial epizod pracy w PR3)
Obaj Panowie odchodzą na znak solidarności z Kubą Strzyczkowskim odwołanym z funkcji Dyrektora 3 w dniu 20.08.2020
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Redaktorzy, którzy odeszli z Trójki

Post autor: Miszon »

Beata Pawlikowska - na długo nie wróciła...
ODPOWIEDZ