Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19575
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: jollyroger72 »

Sundrajta pisze: pt cze 01, 2018 11:57 pm Oczywiście pozostaną ci, którym nie zależy na pucharach.
No i dobrze. Na Mundialu drużynie odpadającej w 1/8 finału też "wisi", kto zdobędzie mistrzostwo. Nie wspomną drużyn, które jadą do domu po fazie grupowej...
Tak więc EASY... :wink:
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: temik3 »

ku3a pisze: sob cze 02, 2018 12:16 am oczywiście ja jestem za jednym turniejem...
Myślę, że to nie podlega wątpliwości.
Miszon pisze: pt cze 01, 2018 11:51 pm Meczów w pucharowej jest mniej niż w grupach ale z drugiej strony jeśli można by za nie dostać więcej punktów to jakoś by to rekompensowało.
W każdym razie, jestem przeciwko podziałowi na 2 turnieje.
Napewno coś by zrekompensowało, ale też mogło by powiększyć przewagę. A co do tego co napisałeś wcześniej z dogrywką, to być może trzeba by dołozyć po punkcie tym co wskazali prawidłowy wynik po 90 minutach, a także tym co wskażą karne?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: Miszon »

Przeciez była opcja dodatkowego punktu za wskazanie po jakiej fazie się skonczy.
Myślisz że ktoś zatypuje wynik 5:3 i napisze że to po karnych? ;)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19575
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: jollyroger72 »

Miszon pisze: sob cze 02, 2018 9:26 am Myślisz że ktoś zatypuje wynik 5:3 i napisze że to po karnych? ;)
W takim przypadku wynikiem meczu zawsze jest remis. Tak jest liczone w oficjalnych statystykach.
Wynik rzutów karnych to odrębna sprawa.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: Miszon »

Wiem, dlaczego zdziwiła mnie ta opcja, żeby wskazywać wynik po 90 minutach, dogrywce i karnych.
Zresztą , to by sprawiło że za niektóre mecze byłoby więcej punktów do zdobycia niż za inne co nie byłoby uczciwe.
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: temik3 »

Miszon pisze: sob cze 02, 2018 11:05 am Wiem, dlaczego zdziwiła mnie ta opcja, żeby wskazywać wynik po 90 minutach, dogrywce i karnych.
Zresztą , to by sprawiło że za niektóre mecze byłoby więcej punktów do zdobycia niż za inne co nie byłoby uczciwe.
W sumie tak, ale z drugiej strony jak jesteś z tyłu w klasyfikacji to szukasz okazji by awansować. Gdybyś wyptypował wynik 0-0 i tyle by było to i tak masz trzy punkty gdyby ten wynik zmienił się w dogrywce, a dostałbys dodatkowy gdybys wytypował że po dogrywce będą karne bądz rozstrzygnięcie czyli w sumie 4. Jak by grało San Marino z Niemcami to chyba niewielu by było by ryzykować remis i karne :D . A przecież nikt chyba nie napisał by typować wynik karnych? A wynik 5:3 po dogrywce przecież jest możliwy.
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: temik3 »

Oczywiście wolałbym aby zasady były łatwe i przyjemne, ale gdyby większość chciała inne to nie pozostanie mi nic innego jak liczyć to co zostanie ustalone.
santosz
Posty: 4806
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: santosz »

No to ja jeszcze raz - jestem za przyznawaniem punktów po 90 minutach gry, wiadomo, że karne to loteria a dogrywki właściwie też, nie komplikowałbym sprawy ... Natomiast to co moim zdaniem zdecydowanie uatrakcyjniło by naszą rywalizację to przyznawanie bonusów :-) 1. Bonusy za poprawne wytypowanie miejsc poszczególnych zespołów po fazie grupowej, 1 - 4. w każdej grupie, 2. Bonusy za każdy poprawnie wytypowany zespół, który znajdzie się w półfinale + specjalny bonus za poprawne wytypowanie mistrza świata. To oczywiście nie jest pomysł z mojej głowy tylko wzorowany na innym typerze, w którym biorę udział i muszę przyznać, że dzięki systemowi bonusów często do ostatniego spotkania nikt nie może być pewny zwycięstwa. Za każde poprawnie wytypowane miejsce zespołu w grupie przyznawałbym 3 pkt - w sumie do zdobycia aż 96 pkt (owszem konia z rzędem temu, kto poprawnie obstawiłby wszystkie miejsca wszystkich zespołów :-D), natomiast by stopniować napięcie za każdego poprawnie wytypowanego półfinalistę przyznawałbym aż 5 pkt, za mistrza świata bonus bonusów - 10 pkt, w sumie do zdobycia 30 pkt. Dzięki temu do końca gra powinna być ciekawa i może spowodować, że nawet jeśli komuś nie za bardzo będą wchodziły typy na poszczególne spotkania, to dzięki bonusom będzie mógł znacznie się przesunąć w klasyfikacji a nawet może wygrać Znawcę rzutem na taśmę :-)
Typy na miejsca w fazie grupowej najlepiej byłoby przysyłać mailem na adres organizatora zabawy, oczywiście tylko do pierwszego gwizdka mistrzostw. Zaś typy na półfinalistów do pierwszego gwizdka pierwszego meczu fazy pucharowej. Zakładam, że każdy wysyłał by dopiero w chwili kiedy będzie znana już kompletna drabinka fazy pucharowej, tak by wyeliminować ryzyko, że wytypowani przez niego półfinaliści spotkają się już 1/16 albo w ćwierćfinale turnieju. To też oczywiście zwiększyło by szanse na dodatkowe punkty dla niektórych typerów i spotęgowało emocje do samego końca :D
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: temik3 »

Bardzo dobry pomysł. Też coś takiego mi chodziło po głowie. Jeden problem to taki czy wszyscy zdążyliby przed rozpoczęciem MŚ wytypować te innowacje. Jeśli tak to dodałbym do tego, bo tak może się stać, że wytypowany mistrz padnie w grupie, alby każdy po fazie grupowej mógł skorygować swój typ mistrza, ale wtedy za połowę punktów.
santosz
Posty: 4806
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: santosz »

Gdyby oficjalnie ogłosić reguły zabawy na dniach, najlepiej jeszcze w tym tygodniu, to myślę, że byłoby sporo czasu na utworzenie swoich typów, takie ustalenie kolejności w grupach to kwestia 5 minut. No i jak pisałem, żeby wyeliminować to że nasz mistrz padnie ewentualnie już w grupie, typowanie półfinalistów powinno być udostępnione aż do pierwszego meczu fazy pucharowej. Faza grupowa kończy się 28. czerwca, pierwszy mecz fazy pucharowej rozpoczyna się 30. czerwca o 17:00, każdy ma więc cały jeden dzień i większą część drugiego dnia na przesłanie swoich typów (ale oczywiście kto chce może swoje typy przesłać wcześniej).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: Miszon »

Dobry pomysł z tym typowaniem kolejności w grupach i mistrza. Proponuję jeszcze dodanie bonusa za wytypowanie króla strzelców.
Aczkolwiek nie wiem, czy to nie zwiększa roboty dla liczącego, a także w sumie dla typujących.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22010
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: Yacy »

jeśli temikowi, który musi to ogarnąć, pomysł pasuje to mi też ;-)
nawet łącznie z królem strzelców.
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: temik3 »

Yacy pisze: pn cze 04, 2018 12:02 pm jeśli temikowi, który musi to ogarnąć, pomysł pasuje to mi też ;-)
nawet łącznie z królem strzelców.
Dobra spróbuję ogarnąć zasady do jutra wieczorem, a potem będzie powiedzmy czas do niedzieli na ewentualne zmiany czy inne propozycje.
Miszon pisze: pn cze 04, 2018 12:02 pm Dobry pomysł z tym typowaniem kolejności w grupach i mistrza. Proponuję jeszcze dodanie bonusa za wytypowanie króla strzelców.
Aczkolwiek nie wiem, czy to nie zwiększa roboty dla liczącego, a także w sumie dla typujących.
Jak się wziąłem za to, to będę musiał to ogarnąć i postaram się aby było na czas i miło.
Czekam jeszcze na ewentualne propozycje.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19575
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: jollyroger72 »

To może jeszcze typujmy mecze, w których sędzia pokaże czerwone kartoniki, w których będą zmiany bramkarzy etc.
Co za dużo, to niezdrowo i mnie te pomysły nie rajcują.
santosz
Posty: 4806
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: santosz »

jollyroger72 pisze: pn cze 04, 2018 7:41 pm To może jeszcze typujmy mecze, w których sędzia pokaże czerwone kartoniki, w których będą zmiany bramkarzy etc.
Co za dużo, to niezdrowo i mnie te pomysły nie rajcują.
Otóż nic z tych rzeczy, typujemy cały czas tylko mecze a bonusy doliczane są tylko po fazie grupowej i na zakończenie turnieju, proste jak drut i bez żadnych udziwnień, ale ostateczną decyzję niech podejmie prowadzący
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: temik3 »

Regulamin punktowy MŚ ROSJA 2018.

WYNIKI TYPUJEMY PO 90 MINUTACH GRY, W RAZIE REMISU WSKAZUJEMY DRUŻYNĘ AWANSUJĄCĄ DALEJ.

1. za trafne bramkowo wytypowanie wyniku meczu w fazie zasadniczej - 3 pkt.
lub. za wytypowanie trafne 1X2 - 1 pkt.

2. Za trafne wskazanie zwycięzcy w fazie pucharowej - 2pkt.(przy typie remisu wskazanie zwycięzcy)

3. Typujemy kolejność w grupach
a/ za trafne wytypowanie pozycji drużyny w grupie - 3 pkt.

4. Za trafne wytypowanie półfinalisty (typujemy po fazie grupowej, a przed 1/8)
a/ trafne wytypowanie półfinalisty - 5 pkt.

5. Typowanie Mistrza Świata (typujemy przed pierwszym meczem 1/8.
a/ za trafne wytypowanie MISTRZA ŚWIATA - 10 pkt.

6. Typowanie Króla Strzelców (typujemy przed rozpoczęciem MŚ):
a/ za trafne wytypowanie KRÓLA STRZELCÓW MŚ - 10 pkt.
Doprecyzuję , Król Strzelców napisany w liczbie pojedynczej oznacza jedną osobę, jednego piłkarza, który strzeli najwięcej bramek. Królem strzelców może zostać kilku piłkarzy, ale każdy z nich ma swoje imię i nazwisko, w przypadku gdy w drużynie nie ma dwóch lub więcej graczy o tym samym nazwisku, wystarczy podać samo nazwisko, pseudonim również przyjmę. Gdyby stało się tak, że kilku graczy będzie królem strzelców wskazanie jednego z nich oznacza trafienie. Chyba wystarczająco wyjaśniłem.

7. Typujemy:
a/ każde spotkanie - do momentu rozpoczęcia meczu.
b/ kolejność w grupach - do momentu rozpoczęcia pierwszego spotkania w danej grupie.
c/ czwórkę półfinalistów i Mistrza Świata (patrz niżej) do rozpoczęcia pierwszego spotkania 1/8 finału.
d/ Króla Strzelców przed rozpoczęciem MŚ.
e/ typy wysyłamy tutaj lub na PRIV lub e-mail do temik3, a organizator do wskazanego użytkownika forum ( santosz).


8. W przypadku problemów z interpretacją regulaminu organizator podejmuje ostateczną decyzję.
Ostatnio zmieniony wt cze 12, 2018 5:30 pm przez temik3, łącznie zmieniany 8 razy.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22010
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: Yacy »

dla mnie ok. :-)
łącznie z Twoją propozycją dotyczącą MŚ.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: Miszon »

Pytanie czy dajemy bonusy za fazę pucharową, po jednym za zgadnięcie kto przejdzie dalej i w jakiej fazie skończy się mecz? Da to nieco większą wagę meczom pucharowym.

Jeszcze jak rozumiesz pierwsze dwa punkty? Że łącznie można zdobyć 4 punkty (1+3)? Wolałbym 1+2=3, bardziej "piłkarskie" i znowu zmniejsza wagę meczów grupowych.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: ku3a »

temik3 pisze: wt cze 05, 2018 11:23 am 3. Typujemy kolejność w grupach
a/ za trafne wytypowanie pozycji drużyny w grupie - 3 pkt.
b/ za trafne wytypowanie kolejności w grupie - 4 pkt.
moim zdaniem to za duże liczby. 3 punkty to bardzo dużo. dałbym 2. A pkt b w ogóle bym wyrzucił. I tak ktoś, kto całą kolejność wytypuje prawidłowo będzie mieć wielkiego kopa punktowego. Nie mówiąc o tym, że w proponowanym przypadku za kolejność w grupach można zdobyć jedynie 0, 3, 6 lub... od razu 16 punktów! To wręcz przepaść.
i ta sama uwaga dotyczy pktu 4.
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: temik3 »

Miszon pisze: wt cze 05, 2018 2:57 pm Pytanie czy dajemy bonusy za fazę pucharową, po jednym za zgadnięcie kto przejdzie dalej i w jakiej fazie skończy się mecz? Da to nieco większą wagę meczom pucharowym.

Jeszcze jak rozumiesz pierwsze dwa punkty? Że łącznie można zdobyć 4 punkty (1+3)? Wolałbym 1+2=3, bardziej "piłkarskie" i znowu zmniejsza wagę meczów grupowych.
1/ ok, dopiszę właśnie te dwa punkty do tego, za trafne wytypowanie zwyciezcy, a czy po dogrywce czy karnych to chyba za dużo komplikacji. 2/nie, trzy lub jeden. Być może źle zapisałem.
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: temik3 »

Propozycja kuby jak najbardziej do rozpatrzenia, także Miszona pierwsze pytanie można rozpatrzyć.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: Miszon »

temik3 pisze: wt cze 05, 2018 9:31 pm
Miszon pisze: wt cze 05, 2018 2:57 pm ok, dopiszę właśnie te dwa punkty do tego, za trafne wytypowanie zwyciezcy, a czy po dogrywce czy karnych to chyba za dużo komplikacji.
...czy po 90 minutach zabrakło.
;-)

Bo mam nadzieję, że jasne jest iż jak ktoś typuje 2:1 i będzie 3:1 to dostaje punkty zarówno za trafienie kto wygra, jak też kto przejdzie dalej? ;-)

Jeszcze pytanie, czy może napisać że to 2:1 to typuje po dogrywce, czy każde typowanie jest z automatu po 90 minutach? Można zatypować 2:1 i nieważne czy to dogrywka czy 90 min?.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: jedrzej2012 »

Niemcy to mój faworyt. W końcu to obrońca tytułu i nr 1 rankingu FIFA.
Niestety, obawiam się że nasi z grupy nie wyjdą. Możemy wygrać jedynie z Senegalem, który także nie ma szans na wyjście z grupy.
Japonia i Kolumbia wyjdą z naszej grupy. W tym roku będzie w sierpniu kolejny Mundial. Francja. Dziewczyny U-20. Tam tytułu broni Korea Północna, jednak Niemki to mój nr 1.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: Miszon »

Senegal chyba faworytem racze
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6548
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: Sundrajta »

Też tak myślę. :lol:
ku3a pisze: wt cze 05, 2018 9:28 pm moim zdaniem to za duże liczby. 3 punkty to bardzo dużo. dałbym 2. A pkt b w ogóle bym wyrzucił. I tak ktoś, kto całą kolejność wytypuje prawidłowo będzie mieć wielkiego kopa punktowego. Nie mówiąc o tym, że w proponowanym przypadku za kolejność w grupach można zdobyć jedynie 0, 3, 6 lub... od razu 16 punktów! To wręcz przepaść.
Prawie dokładnie to miałem napisać, że przy typowaniu miejsc w grupach jeden błąd powoduje zamianę dwóch pozycji czyli na starcie stratę 6 oczek. A więc ten dodatkowy bonus już jest niepotrzebny. Co do sumy punktów za każde trafienie, dla mnie wcale nie jest za dużo i to samo dotyczy zdobyczy za trafienie półfinalistów. 8)

Aha i świetny jest ten baner reklamujący naszą zabawę. :arrow:
ODPOWIEDZ