Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: Miszon »

Faktycznie, to z grupami słabo wyszło. Sundrajta typował tak samo jak ADDY (37p za typowanie wyników) a traci kosmicznie dużo...

W takiej sytuacji powinno się dawać więcej punktów w fazie grupowej ale już za późno na taką zmianę
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: ADDY »

4 lata temu mielismy te sama zabawę i w sumie regulamin się sprawdził, nie wiem czemu wymyślaliśmy nowy
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: ADDY »

Typowanie miejsc w grupach było słabe i mówię to jako osoba, która najwiecej dzięki temu zyskała
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: dannar »

Miszon pisze: pt cze 29, 2018 12:07 pm Fabiański szacun. W ogóle, że zachował klasę mimo notorycznego upokarzania przez Nawałkę (ile razy Szczęsny musi zawieść, by przestał na niego stawiać?) i za tę wypowiedź.
Myślę, że jeśli Nawałka zostanie w kadrze (raczej jak widzę jakich kandydatów mamy na następców to wolałbym aby został) to Łukasz zrezygnuje z reprezentacji.
Pełna zgoda. Myślę, że powinien.
Napisałbym, że chyba tylko Nawałka uważa Szczęsnego za lepszy wybór, ale sam mam znajomych, którzy też tak myślą i nawet po meczach z Senegalem i Kolumbią nie zmienili zdania. :roll:

Co do naszej zabawy - muszę chyba pomilczeć, bo wyjdzie na to, że mi się nie podoba, bo przegrywam... 8)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: jollyroger72 »

ADDY pisze: pt cze 29, 2018 3:14 pm 4 lata temu mielismy te sama zabawę i w sumie regulamin się sprawdził, nie wiem czemu wymyślaliśmy nowy
Bo od jakiegoś czasu panuje na tym Forum trend do poprawiania tego, co się sprawdza.
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: santosz »

No i zaczęło się podważanie zasad zabawy w trakcie trwania zabawy... ZABAWY podreślam, bo o ile się orientuję, to nie gramy tu ani o pieniądze, ani o złotego cielca, nie wiem skąd domniemania, że jeśli ktoś nie uciułał wielu punktów w 48 meczach nagle miałby je uciułać w 16, które pozostały do końca mistrzostw. Mi to średnio odpowiadała temperatura zabawy w fazie grupowej, było trochę "letnio", bo większych przetasowań w tabeli nie było, ale w żadnym przypadku nie przyszło by mi do głowy, by podważać zasady, na które przystałem...spoglądając na aktualną tabelę ucieszyłem się, że sporo się pozmieniało, że system bonusów sią sprawdził i że przed nami jeszcze sporo punktów do zdobycia, ale oczywiście znowu wszystko źle, fatalny system, po co zmieniać i inne pierdoły. Potraficie popsuć każdą zabawę, naprawdę...
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: dannar »

Urugwaj - Portugalia 0:0 awans Urugwaj
Francja - Argentyna 2:0
Hiszpania - Rosja 3:0
Chorwacja - Dania 2:0
Brazylia - Meksyk 0:1
Belgia - Japonia 4:1
Szwecja - Szwajcaria 1:1 awans Szwajcaria
Kolumbia - Anglia 2:1

Półfinaliści: Urugwaj, Belgia, Chorwacja, Kolumbia
Mistrz Świata: Urugwaj
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: krzychu78 »

santosz pisze: pt cze 29, 2018 3:54 pm No i zaczęło się podważanie zasad zabawy w trakcie trwania zabawy... ZABAWY podreślam, bo o ile się orientuję, to nie gramy tu ani o pieniądze, ani o złotego cielca, nie wiem skąd domniemania, że jeśli ktoś nie uciułał wielu punktów w 48 meczach nagle miałby je uciułać w 16, które pozostały do końca mistrzostw. Mi to średnio odpowiadała temperatura zabawy w fazie grupowej, było trochę "letnio", bo większych przetasowań w tabeli nie było, ale w żadnym przypadku nie przyszło by mi do głowy, by podważać zasady, na które przystałem...spoglądając na aktualną tabelę ucieszyłem się, że sporo się pozmieniało, że system bonusów sią sprawdził i że przed nami jeszcze sporo punktów do zdobycia, ale oczywiście znowu wszystko źle, fatalny system, po co zmieniać i inne pierdoły. Potraficie popsuć każdą zabawę, naprawdę...
100% racji :!:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: Miszon »

santosz pisze: pt cze 29, 2018 3:54 pm No i zaczęło się podważanie zasad zabawy w trakcie trwania zabawy... ZABAWY podreślam, bo o ile się orientuję, to nie gramy tu ani o pieniądze, ani o złotego cielca, nie wiem skąd domniemania, że jeśli ktoś nie uciułał wielu punktów w 48 meczach nagle miałby je uciułać w 16, które pozostały do końca mistrzostw. Mi to średnio odpowiadała temperatura zabawy w fazie grupowej, było trochę "letnio", bo większych przetasowań w tabeli nie było, ale w żadnym przypadku nie przyszło by mi do głowy, by podważać zasady, na które przystałem...spoglądając na aktualną tabelę ucieszyłem się, że sporo się pozmieniało, że system bonusów sią sprawdził i że przed nami jeszcze sporo punktów do zdobycia, ale oczywiście znowu wszystko źle, fatalny system, po co zmieniać i inne pierdoły. Potraficie popsuć każdą zabawę, naprawdę...
Nie chce nic mówić, ale wcześniej w sensie do tej pory były małe różnice i było wszystko możliwe. Teraz jak jest jakieś 50 punktów straty, to masakra.

Zresztą, teraz są 22 punkty różnicy między pierwszym a dziesiątym miejscem. Ile byłoby bez bonusa?
Ta zmiana chyba jeszcze bardziej wzmocniła fazę grupową kosztem pucharowej, czy się mylę?

Dlatego jeśli chodzi o ZABAWĘ, to chyba właśnie teraz nieco straciła jako ZABAWA.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: jollyroger72 »

santosz pisze: pt cze 29, 2018 3:54 pm No i zaczęło się podważanie zasad zabawy w trakcie trwania zabawy... ZABAWY podreślam, bo o ile się orientuję, to nie gramy tu ani o pieniądze, ani o złotego cielca, nie wiem skąd domniemania, że jeśli ktoś nie uciułał wielu punktów w 48 meczach nagle miałby je uciułać w 16, które pozostały do końca mistrzostw. Mi to średnio odpowiadała temperatura zabawy w fazie grupowej, było trochę "letnio", bo większych przetasowań w tabeli nie było, ale w żadnym przypadku nie przyszło by mi do głowy, by podważać zasady, na które przystałem...spoglądając na aktualną tabelę ucieszyłem się, że sporo się pozmieniało, że system bonusów sią sprawdził i że przed nami jeszcze sporo punktów do zdobycia, ale oczywiście znowu wszystko źle, fatalny system, po co zmieniać i inne pierdoły. Potraficie popsuć każdą zabawę, naprawdę...
Od początku byłem krytycznie nastawiony do jakichkolwiek udziwnień.
Teraz jedynie o tym przypominam.
Jest demokracja, więc mam prawo.
Pięć osób na krzyż, w tym Ty santosz-u, popsułeś tę zabawę.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: FOXD »

Urugwaj - Portugalia 2:1 awans Urugwaju
Francja - Argentyna 2:1 awans Francji
Hiszpania - Rosja 2:2 awans Hiszpanii
Chorwacja - Dania 3:1 awans Chorwacji
Brazylia - Meksyk 2:2 awans Brazylii
Belgia - Japonia 3:0 awans Belgii
Szwecja - Szwajcaria 2:1 awans Szwecji
Kolumbia - Anglia 2:3 awans Anglii

Półfinaliści: Urugwaj, Belgia, Chorwacja, Anglia
Mistrz Świata: Urugwaj
Ostatnio zmieniony pt cze 29, 2018 9:53 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 3 razy.
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: santosz »

W ogóle nie zamierzam odnosić się do kwestii, że ktokolwiek popsuł tą zabawę, bo to absurdalne i bezczelne zarzuty, ale faktem jest, że każdy ma prawo do innego rozumienia i przeżywania zabawy... dla mnie właśnie to, że wprowadziliśmy bonusy było świetną zabawą, bo cały czas emocjonowałem się tym jak się układają grupy i ile na tym zarobię w typerze :mrgreen: wyszło w miarę nieźle, ale byli tacy którym wyszło lepiej i ci którym wyszło gorzej, dla mnie właśnie system odwróć tabele, ostatni na czele jest fajny, teoretycznie jest jeszcze 88 pkt do zdobycia i wiele może się zadziać, choć oczywiście nie musi, podobnie zresztą jak w typerze bez bonusów... no cóż spróbowaliśmy innego systemu punktowania, ale skoro się nie przyjęło, następnym razem możemy znowu zagrać tradycyjnym 3-1-0
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: Miszon »

Bonusy są może za duże?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: jollyroger72 »

santosz pisze: pt cze 29, 2018 6:47 pm (...) bo to absurdalne i bezczelne zarzuty (...)
Może troszkę wyhamuj ze słowami, co?
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: santosz »

jollyroger72 pisze: pt cze 29, 2018 7:11 pm
santosz pisze: pt cze 29, 2018 6:47 pm (...) bo to absurdalne i bezczelne zarzuty (...)
Może troszkę wyhamuj ze słowami, co?
haha i kto to mówi, obserwuję, że twoim głównym zadaniem jest zawsze sianie fermentu na tym forum także morda w kubeł panie dżoker
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: ku3a »

hola! kolego, wyhamuj trochę! bo chyba się zapędziłeś za mocno, co? tym bardziej, że nie było podstaw.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: ku3a »

Miszon pisze: pt cze 29, 2018 7:00 pm Bonusy są może za duże?
od razu pisałem, że 3 punkty za odgadnięcie pozycji drużyny to za dużo, ale nie było zbyt dużego odzewu...

ale żeby nie było - te wszystkie uwagi to nie do temika3 :-). dzięki za sprawne prowadzenie :-).
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: krzychu78 »

ej no uspokójcie się, przecież to tylko ZABAWA
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: santosz »

ku3a pisze: pt cze 29, 2018 7:33 pm hola! kolego, wyhamuj trochę! bo chyba się zapędziłeś za mocno, co? tym bardziej, że nie było podstaw.
ok, ale stwierdzenie że ktoś ustaleniem zasad typera psuje zabawę jest bezczelne i niech mi dżoker nie odpisuje żebym sią hamował, lepiej niech sam najpierw się zastanowi nim coś napisze
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: ku3a »

1. to była opinia jollyrogera. nie użył w niej żadnego mocnego słowa, w przeciwieństwie do Ciebie.
2. przezywaniem kogoś teraz nie poprawiasz swojej sytuacji...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: Miszon »

nie dżoker, tylko rodżer :-P .

Ogólnie temik świetnie, natomiast faktycznie 3 punkty plus bonus bodajże 6 dało makabryczne róznice w wynikach za typowanie kolejności grup.
Mamy nauczkę, na następny raz opcja 1 punkt za każdą drużynę plus bonus 5 wydaje się lepsza.
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: Tomekk »

Francja - Argentyna 2:0
Urugwaj - Portugalia 0:0 (Urugwaj)
Hiszpania - Rosja 3:1
Chorwacja - Dania 1:1 (Dania)
Brazylia - Meksyk 3:1
Belgia - Japonia 3:0
Szwecja - Szwajcaria 1:0
Kolumbia - Anglia 1:1 (Kolumbia)

Półfinaliści:
Francja - Hiszpania
Belgia - Kolumbia

Mistrz Świata: Francja
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: ku3a »

bonus jest w ogóle bez sensu. pisałem o tym od razu, pisałem dlaczego i cały czas tak uważam.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: ku3a »

Urugwaj - Portugalia 1:0
Francja - Argentyna 2:1
Hiszpania - Rosja 3:1
Chorwacja - Dania 2:1
Brazylia - Meksyk 3:1
Belgia - Japonia 1:0
Szwecja - Szwajcaria 1:0
Kolumbia - Anglia 1:2

Półfinaliści: Francja, Belgia, Hiszpania, Anglia
Mistrz Świata: Hiszpania
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej ROSJA 2018.

Post autor: santosz »

ku3a pisze: pt cze 29, 2018 8:20 pm 1. to była opinia jollyrogera. nie użył w niej żadnego mocnego słowa, w przeciwieństwie do Ciebie.
2. przezywaniem kogoś teraz nie poprawiasz swojej sytuacji...
morda i kubeł nie są mocnymi słowami, skoro on chce mnie przywołać do porządku to ja go też, nie ma co robić afery z powodu wymiany "uprzejmości", do rękoczynów nie dojdzie :mrgreen:
ODPOWIEDZ