Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: obserw99 »

Nicoletta pisze: czw mar 12, 2020 11:00 pm
TStudent pisze: wt mar 10, 2020 11:00 pm Wystarczy nie głosować na obecny obóz rządzący. ;)
student, taka agitacja polityczna niewskazana, ludzie mają różne poglądy.
Każdy dobrył ma w sobie ziarno zła, i każdy zły ma w sobie ziarno dobra. Pamiętaj. Nic nie jest czarne albo białe. Nie narażaj się takimi komentarzami.
Nieważne kto rządzi, to dotyczy wszystkich partii. Nikomu w wolnym, demokratycznym kraju, członku UE z wolnymi mediami nie wolno nakładać cenzury wypowiedzi na antenie radia czy nie wolno zabraniać głoszenia swoich poglądów na dany temat. Na tym polega demokracja i wolność słowa w demokratycznym kraju. Skoro od 5 lat istnieje wyraźna cenzura w Trójce czy w mediach publicznych a dziennikarze za głoszenie swoich poglądów są wykluczani czy usuwani z radia, to sorry to jest to sytuacja niedopuszczalna. Chyba, że żyjemy w Rosji czy na Białorusi to wtedy takie antydemokratyczne zasady są normą i niczego się nie będę już czepiał.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Nicoletta »

obserw99 pisze: pt mar 13, 2020 1:35 pm . Na tym polega demokracja i wolność słowa w demokratycznym kraju.
Nie ma czegoś takiego jak wolność słowa. Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

I w radiowym dziennikarstwie widać to najlepiej.
Dziś w świecie chorej poprawności politycznej nie możesz powiedzieć wlaściwie nic co naprawdę myślisz, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto poczuje się urażony lub obrażony. Nawet trzeba zakłamywać odwieczne prawa natury, bo są postacie, które uważają, że różne aspekty życia wynikają nie z praw natury a np. Z wpływu społeczeństwa. A jak poprawnośc polityczna wchodzi w naukę ... To jesteśmy six feet on the edge .... Jak śpiewał pewien znany zespół rockowy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: obserw99 »

Nicoletta pisze: pt mar 13, 2020 2:19 pm
obserw99 pisze: pt mar 13, 2020 1:35 pm . Na tym polega demokracja i wolność słowa w demokratycznym kraju.
Dziś w świecie chorej poprawności politycznej nie możesz powiedzieć wlaściwie nic co naprawdę myślisz, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto poczuje się urażony lub obrażony.
Jasne, że można się na kogoś obrazić bo ma się inne poglądy ale jak ma się inne poglądy od np szefa to szef za to nie może zwalniać z pracy. Naprawdę nie widzisz różnicy?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Nicoletta pisze: pt mar 13, 2020 2:19 pm Nie ma czegoś takiego jak wolność słowa. Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.
Ale Ty jesteś dojrzałą kobietą, szkoda że ani razu nie zdecydowałaś się na zlot.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

ze współpracy z Trójką rezygnuje Jan Młynarski czyli koniec m.in. audycji "Dancing, salon, ulica z Janem Młynarskim"
Kochane Radiosłuchaczki i Radiosłuchacze, Drodzy Państwo.
Z wielkim i szczerym żalem podjąłem decyzję o rozstaniu z falami Trójki. Trójka - Program 3 Polskiego Radia. Przez kilkadziesiąt tygodni w niedzielę o godz. 13 mogłem gościć w Państwa życiu dzieląc się moją pasją. Za ten wielki przywilej dziękuję Piotrowi Metzowi, który wprowadził mnie do radia i w radio. Dziękuję memu wydawcy Piotrowi Kordaszewskiemu za nieocenioną pomoc i komfort pracy. Pomagali czasem Bartek Gil i Ola Budka. Dziękuję wszystkim paniom i panom realizatorom za wskazówki i wyrozumiałość.Dziękuję Tomkowi z portalu Stare Melodie staremelodie.pl oraz Etienne, klubowi Nowy Świat Muzyki i memu menadżerowi Mariusz Nowicki, którzy urzeczywistniali moje marzenie o radiu z muzyką na żywo i publicznością. Wiem, że wielu moich odbiorców poczuje się opuszczonych ale, przychodzą w życiu chwile gdy po prostu trzeba być przyzwoitym i solidarnym. Jest mi smutno, bo pokochałem radio i pragnąłbym by kwitło wspierane siłą radiowej rodziny, bo uważam ,że radiowcy to rodzina. Nauczyłem się tego z biegiem czasu. Tej rodziny będzie mi brakować. Liczę na to, że zrozumiecie moją decyzję. Do usłyszenia!
- Jan Emil Młynarski.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Nicoletta »

obserw99 pisze: pt mar 13, 2020 3:14 pm
Nicoletta pisze: pt mar 13, 2020 2:19 pm
obserw99 pisze: pt mar 13, 2020 1:35 pm . Na tym polega demokracja i wolność słowa w demokratycznym kraju.
Dziś w świecie chorej poprawności politycznej nie możesz powiedzieć wlaściwie nic co naprawdę myślisz, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto poczuje się urażony lub obrażony.
Jasne, że można się na kogoś obrazić bo ma się inne poglądy ale jak ma się inne poglądy od np szefa to szef za to nie może zwalniać z pracy. Naprawdę nie widzisz różnicy?
to zdanie nie dotyczyło akurat zwolnienia Gacek z Trójki. To jest generalna refleksja.
I zapewniam Cię, że w tym świecie zwalnia się ludzi, bo szef się obraził, bo pracownik ma inne poglądy. I uwierz, bardzo często. Jeśli pracujesz w środowisku wolnym od takich praktyk, to jesteś wielkim szczęściarzem. W takim żyjemy świecie i sami go sobie stworzyliśmy.

A w temacie: nie chcę być czarnowidzem, ale ....czarno to widzę :)
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: temik3 »

Nicoletta pisze: pt mar 13, 2020 11:25 pm I zapewniam Cię, że w tym świecie zwalnia się ludzi, bo szef się obraził, bo pracownik ma inne poglądy. I uwierz, bardzo często. Jeśli pracujesz w środowisku wolnym od takich praktyk, to jesteś wielkim szczęściarzem. W takim żyjemy świecie i sami go sobie stworzyliśmy.

A w temacie: nie chcę być czarnowidzem, ale ....czarno to widzę :)
Nie mam pojęcia jak Cię za ten wpis wychwalać, ale chyba nikt inny nie mógłby ująć tego w taki celny sposób.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Nicoletta pisze: pt mar 13, 2020 2:19 pm Nie ma czegoś takiego jak wolność słowa. Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.
Przecież właśnie na tym polega wolność słowa, że jest ta granica.

nie ograniczasz czyjejs wolnosci do powiedzenia swojego zdania, ktorego granica konczy sie tam gdzie zaczyna sie twoja strefa wolnosci. Jak nie ma wolności słowa to dyktujesz mu co może mówić naruszając jego wolność, przekraczając tę granicę.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Nicoletta »

Miszon pisze: sob mar 14, 2020 12:13 pm

nie ograniczasz czyjejs wolnosci do powiedzenia swojego zdania, ktorego granica konczy sie tam gdzie zaczyna sie twoja strefa wolnosci. Jak nie ma wolności słowa to dyktujesz mu co może mówić naruszając jego wolność, przekraczając tę granicę.
Miszon, nie zgadzam się z Tobą.
Kto wyznacza tę granicę? To już dość abstrakcyjne rozważania, można podawać różne przykłady, ale np. jakbyś chciał zgłębić trochę temat to świetnym przykładem jest sprawa profesora Watsona - człowieka, któremu nauka zawdzięcza wiele, a niektórzy ludzie nawet życie.
Za wyrażanie swojego zdania, w dodatku popartego faktami naukowymi (warto znać definicję faktu naukowego) został surowo ukarany, ponieważ korzystając z wolności słowa, wg kogoś innego przekroczył tę granicę. A więc konkluzja: ustalając taką granicę zawsze ograniczysz komuś swobodę wypowiedzi.

Osobiście zaś uważam, że sytuacja z Gacek, Mannem i innymi dziennikarzami, którzy byli po prostu dobrzy w tym co robią, jest wynikiem kompleksów jakiejś osoby, która być może w ten sposób rekompensuje sobie te jakieś straty. Jest to prosty mechanizm psychologiczny omawiamy na pierwszych zajęciach na Psychologii -" jeśli nie chcecie mnie polubić to będziecie się mnie bać".
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: ku3a »

obawiam się, że cały kraj jest ofiarą kompleksów jednej osoby
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

ku3a pisze: ndz mar 15, 2020 12:38 am obawiam się, że cały kraj jest ofiarą kompleksów jednej osoby
Chyba domyślam się której? Czy nie miał konta, jest kawalerem i nosi czarny krawat, i nie jest z Blues Brothers?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: ku3a »

konta raczej nie ma na naszym forum, nie nadaje się na Kawalera Orderu Uśmiechu i akurat w Blues Brothers nie grał.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: temik3 »

A ma kota tu i ówdzie?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Miałem na myśli konta bankowego, a no właśnie i lubi koty tak jak ja.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: temik3 »

bobby-x pisze: ndz mar 15, 2020 10:29 am Miałem na myśli konta bankowego, a no właśnie i lubi koty tak jak ja.
Ale wszystko powiązane ze sobą więc Ty o koncie ja o kocie i myślimy o tym samym. Ja tez lubie koty. Mamy trzy i podobnie jak On kolejnego w głowie :D :D :D
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Nicoletta »

ku3a pisze: ndz mar 15, 2020 12:38 am obawiam się, że cały kraj jest ofiarą kompleksów jednej osoby
Jeśli idziecie w tym kierunku ja się wyłączam z rozmowy, dodam tylko, że wedle tej myśli od 30 lat co najmniej jesteśmy ofiarą czyichś kompleksów :)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Wiesz Nicoletto, akurat z Kubą zgodzę się w 100%, co prawda nie mam nic do żadnych opcji politycznych ale ten łańcuszek, ogniwko po ogniwku mi tu pasuje. Od Pana Prezesa do rezygnacji Wojtka. OK, wystarczy polityki. Za parę chwil zapodam Wam pewną muzykę w wątku Pana Wojtka Manna, dla tych co lubią "około bluesy" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Nicoletta »

bobby-x pisze: ndz mar 15, 2020 11:54 am Wiesz Nicoletto, akurat z Kubą zgodzę się w 100%, co prawda nie mam nic do żadnych opcji politycznych ale ten łańcuszek, ogniwko po ogniwku mi tu pasuje. Od Pana Prezesa do rezygnacji Wojtka. OK, wystarczy polityki. Za parę chwil zapodam Wam pewną muzykę w wątku Pana Wojtka Manna, dla tych co lubią "około bluesy" :mrgreen:
To coś dla Lady chyba :mrgreen: no chyba, że około robi różnicę
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: obserw99 »

Słuchałem notowania LP3 jak Maanam "To tylko tango" na antenie był skrócony do kilku sekundowej perkusji bo partyjnym szefom radia coś tam się nie podobało. To, że musimy przeżywać podobne historie w Trójce po ponad 30 latach jest wstydem, porażką, beznadzieją... Najbardziej przerażające jest to, że to Polacy sami zgotowali sobie taki los.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: LLucky »

Nicoletta pisze: pt mar 13, 2020 11:25 pmI zapewniam Cię, że w tym świecie zwalnia się ludzi, bo szef się obraził, bo pracownik ma inne poglądy. I uwierz, bardzo często. Jeśli pracujesz w środowisku wolnym od takich praktyk, to jesteś wielkim szczęściarzem.
Wychodzi na to, że jestem szczęściarzem. Kto by się spodziewał, z takim nickiem... ;)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

Współpracę z Trójką zakończyła Joannna Kołaczkowska, która przygotowywała poniedziałkowe "Urywki z kalendarza".

Dziękujemy Pani Heleno. :-(
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Yacy pisze: pn mar 16, 2020 8:01 am Współpracę z Trójką zakończyła Joannna Kołaczkowska, która przygotowywała poniedziałkowe "Urywki z kalendarza".
Dziękujemy Pani Heleno. :-(
Znajdą nowych, młodych, będzie dobrze. Można było zastąpić redaktora Śmigasia, i jego z Mannem bardzo fajne wywody o książkach, nie pamiętam jak się nazywał ten pośmigasiowy redaktor, co tak bezpłociowo opowiadał o książkach. Co prawda nie lubię czytać książek ale Nogaś potrafił mnie zainteresować, i o mały włos nawet bym sięgnął po jedną z proponowanych pozycji. Niech Mann nie liczy na to, że przyjdzie dobra zmiana, znaczy jeszcze lepsza zmiana!, i powróci na antenę.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: temik3 »

Jan Młynarski to kolejna osoba kończąca pracę w Trójce. Pewnie Jazz Band i W. Combo już nie zagra na antenie.
bidżys
Posty: 210
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

bobby-x pisze: pn mar 16, 2020 10:03 am Znajdą nowych, młodych, będzie dobrze. Można było zastąpić redaktora Śmigasia, i jego z Mannem bardzo fajne wywody o książkach, nie pamiętam jak się nazywał ten pośmigasiowy redaktor, co tak bezpłociowo opowiadał o książkach. Co prawda nie lubię czytać książek ale Nogaś potrafił mnie zainteresować, i o mały włos nawet bym sięgnął po jedną z proponowanych pozycji.
Nogaś? Nigdy więcej! :nie: Jakoś mnie od niego odrzucało (żeby być delikatnym). Jeśli mógł mnie zachęcić do sięgnięcia po coś, to na pewno nie była to książka. Już wolę tych "bezpłciowych". Swoją drogą Mannowi jakoś odpowiadał jeden i drugi.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Zdaje się, że tego drugiego tylko tolerował. A Nogaś umie opowiadać o książkach jak nikt inny.
ODPOWIEDZ