Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Bo najprawdopodobniej wyglądało to tak, że po 12 wyświetlały się nowości wynikające z "surowych" wyników (czyli czegoś takiego jak słynne notowanie 1999), które dopiero potem obaj panowie weryfikowali. Z tych maili wynika, że najpierw siadał nad tym Bartek,potem przesyłał swoje wyniki do Marka, a Marek weryfikował weryfikację Bartka i odsyłał mu zalecenia do ostatecznej wersji w celu wprowadzenia. Zapewne w okolicach 17-18 zamykano dostęp do strony, robiono co trzeba (wklepanie ostatecznie zatwierdzonych wyników, wyrzucanie i wrzucanie propozycji do zestawu,pewnie czasem jakieś prace techniczne itp.), czekano do końca bieżącego notowania, wrzucano wyniki na stronę i po wszystkim odblokowywano stronę już z tymi wynikami (i nowościami), które poszły na antenie i ze zaktualizowanym formularzem do głosowania. Stąd zapewne różnice między nowościami z "surówki" i tymi potem na Liście.
Oczywiście rodziło to pewne kontrowersje: pamiętam jakąś piosenkę o uchodźcach z roku 2016 czy 17, która kilka razy miała wejść do pięćdziesiątki i ostatecznie nie wchodziła - i oczywiście rodziło to podejrzenia, że jest blokowana na polecenie nowej, dobrozmianowej dyrekcji Trójki. I akurat sprawa z "tym Kazikiem" dobitnie pokazała, że Marek i reszta raczej nie byli skłonni do wypełniania takich poleceń ani tym bardziej uprzedzania możliwych poleceń tego typu...
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Sundrajta »

Tu zacytuję Wam ciekawy komentarz w dyskusji na grupie prywatnej LP 357 w odpowiedzi na post Bartka Kaczmarka napisany przez niejakiego Zet EN (daje trochę do myślenia):
"Zastanawia mnie dlaczego te maile wypłynęły dopiero teraz, skoro PR dołączyło je do akt sądowych już na jesieni? Mogli przecież nimi zagrać wtedy. Co więcej: jeżeli są autentyczne i jest ich więcej to dlaczego nie zdecydowali się na kontynuowanie procesu w sądzie. Zakładając, że rzeczywiście dotyczą ustawiania kolejności piosenek na LP3 sprawę mieliby wygraną. Do ugody trzeba dwóch stron, które zgadzają się na to – nich nie miał możliwości wymuszenia na PR podpisania takiego dokumentu. Przecież znając mentalność obecnie tam panujących wiemy, że mając silne dowody w ręku nie odpuściliby chociażby po to, by utoczyć w błocie i gnoju swojego wroga, a za takiego uważają Pana Marka i resztę naszych Redaktorów.
Mam podejrzenie, że w ugodzie jest paragraf zakazujący stronom wypowiadania się w tym temacie zaś maile wyciekły „bez wiedzy kierownictwa PR i jest im z tego powodu przykro ale nie będą komentować sprawy”. Pan Marek również nie będzie komentował, bo zabrania mu tego ugoda i tym sposobem trochę błota do niego przylgnie „bo skoro się nie broni to coś jest na rzeczy”.
Zastanawia mnie również jaką drogą rzekome maile dotarły do portalu gazeta.pl. Bym zrozumiał, gdyby pojawiły się w Gazecie Polskiej bądź innej prorządowej. Czy dziennikarze przed publikacją dołożyli wszelkich starań by potwierdzić ich autentyczność?"
omega
Posty: 38
Rejestracja: sob maja 23, 2020 10:38 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1983

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: omega »

Sundrajta pisze: pt lip 23, 2021 6:05 pm Tu zacytuję Wam ciekawy komentarz w dyskusji na grupie prywatnej LP 357 w odpowiedzi na post Bartka Kaczmarka napisany przez niejakiego Zet EN (daje trochę do myślenia):
[...]
Zapewne jest tak, jak piszesz. Wybrano pojedyncze maile (a właściwie to fragmenty maili) po to, by obrzucić błotem.

A ja widzę to tak:

sytuacja była specyficzna, bo:
* system działał źle i można było głosować w sposób nieuczciwy
* jeśli chodzi o reguły wychwytywania nieuczciwości, to gdyby takie reguły były, to dałoby się je zaprogramować i robić automatycznie
* podejrzewam, że Bartek z Markiem (razem, oddzielnie, jeden po drugim - co za różnica) siadali do listingów z głosowań i starali się coś znaleźć podejrzanego
* teksty typu "dajmy szansę" mogą dotyczyć zaliczenia jakichś głosów (w podtekście - a może to jednak nie głosował fanklub?)
* tekst typu - wywalmy bo się nie pozbędziemy - może dotyczyć tego, że jest dużo podejrzanych głosów, których nieznanie spowoduje wylecenie piosenki z listy; w pewnym sensie wywalenie z listy piosenki, dla której stale wykrywane są sfałszowane głosy jest pozbyciem się problemu

Czyli było tak, że liczący głosy dostawali z systemu śmietnik, na podstawie którego trzeba było zrobić jakieś sensowne notowanie, które odzwierciedlałoby prawdziwe głosy czytelników.

Nie wiem, jak dla Was, ale jak dla mnie to przejeb... sytuacja. Co się nie zrobi, to źle.

Stąd zapewne te apele do kierownictwa, by poprawić system, bo dalej tego się nie da tak ciągnąć. Z kolei te apele to miód na serce władzy w radio - bo przecież im zawsze zależało na uwaleniu listy. Tak więc trzeba było tylko poczekać ....

No i zdarzyła się okazja.

A sprawy sądowej PR nie chciało, bo zapewne Bartek Gil i Marek Niedźwiecki mieli wszystkie maila a nie tylko te, które PR puściło teraz. Zapewne w mailach były też maile do kierownictwa, że trzeba ręcznie odsiewać głosy i ustalać wyniki, bo nie da się inaczej. I przez kwartał kierownictwo trójki nie reagowało ..... No i w sądzie byłoby głupio powiedzieć, że o koniecznych zmianach w pozycjach trzeba było decydować arbitralnie. kierownictwu to przez 4 miesiące nie przeszkadzało, ale jak wygrał Kazik, to zrobili konferencję prasową. Może był nawet mail typu: "Panie Marku, radź sobie Pan sam. A jak się nie podoba, to tam są drzwi".
AlekOb
Posty: 2890
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: AlekOb »

Najgorze, że z perspektywy "przecietęgo Kowalskiego" utkwi w głowie, że "zobaczcie, jednak oszukiwał". Bez kontkestu i znania specyfiki listy, że np. raz tyczyło się to utworu jakiegoś noname'owego artysty, co nagle wyskoczył z pominięciem gdzieś wysoko (Beniamin), albo weteranów, co mimo grubego stażu nie mogli wypaść, albo lądowali podejrzanie wysoko.

Z kolei pani prezes i reszta odtrąbiła sukces, że "mieli rację", ale na samym początku sprawa tyczyła się głownie Kazika na 1. A akurat w tej sprawie to za wiele nie udowodnili, że niby ktoś go niecnie tam wpuścił na ten szczyt :P Owszem, niby Bartas według głosów powinien tam być, ale akurat jego kariera na liście od początku była dość mocno podejrzana, więc to dopiero byłby sensacyjny lider :P Nie dziwi więc, że zapewne było tam sporo podejrzanych głosów.

A pan Marek już jakiś czas temu powiedział, że nie będzie się w tej sprawie już wypowiadał, w sumie szkoda czasu i nerwów...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Hej. Dobrze, że Ta Lista się skończyła, zostały piękne wspomnienia!. Antenę radiową co prawda na dachu zostawiłem bo nie chciało mi się jej demontować ale kabel od wieży odpiąłem, wieżę zabezpieczyłem przed kurzem czyli żegnaj radio stacjonarne, tradycyjne.
W sprawie maili, natomiast nie rozumiem czemu Marek, Bartek nie pousuwali ich z poczty i tym samym z serwerów, jeśli mają ustawioną taką opcję. Nie wiem na ile jest możliwe odzyskanie takiej korespondencji przez informatyków. Tu może mógłby wypowiedzieć się jacek, admin. Dużo zdrowia i optymizmu.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Ja nie wiem, czy to dobrze, że LP3 się skończyła - chociaż chyba już to lepsze to, niż np.kontynuacja z red. Ciechańskim za sterami i uzgadnianiem z Niunią, co może na tej liście być a co absolutnie nie.
Mnie mimo wszystko Listy ciągle brakuje. I Trójki, nawet tej, która istniała jeszcze rok temu (choć to już było tylko złudzenie, łabędzi śpiew przed ostatnim uderzeniem pałą w łeb). Sensem istnienia tej stacji była ewolucja, szanowanie przyzwyczajeń słuchacza, powolna i oparta na relacjach mistrzowsko-uczniowskich wymiana składu osobowego, trzymanie się pewnego poziomu intelektualnego, językowego, kulturalnego, poniżej którego po prostu nie wypadało zejść.
Już nigdy nie będzie takiej listy. Już nigdy nie będzie takiego radia...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Mnie też JEJ brakuje ale tej sprzed 2010 roku, bo ostatnia dekada to było jej powolne konanie.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Wszystko jest kwestią gustu. Dla mnie nigdy nie była taka dobra muzycznie jak w ostatnim dziesięcioleciu.
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: KlaßerMeister »

To co było sprzed 2010 roku, zostało wtedy usadzone w innej rzeczywistości.

Teraz nie ma aż takiej normy, by w radiu byłoby wszystko co potrzebne aby się dowiedzieć (a szczególnie w naziemnym radiu) i usłyszeć: audycje o muzyce, informacje, publicystykę, dobry reportaż, o sporcie, koncert, o nauce, notowania giełdowe, teatr radiowy czy słuchowisko, albo książkę w odcinkach.

Dziś tę rolę radia przejmują jakieś audycje o konkretnych, normalnych przekazach dnia - w samym radiu - albo różnorodne wywiady, podcasty o kinie, o kulturze słowa, sporcie czy geopolityce. Albo sam YouTube, Spotify. Mnóstwo możliwości jest w epoce streamingu. To znaczy, do czasu. Jak nie zablokują wielkie koncerny technologiczne na czele z rządami wielu krajów sieci za jakimś sztucznym pretekstem (np. walki z terroryzmem).
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

kajman pisze: pt lip 30, 2021 5:22 pm Wszystko jest kwestią gustu. Dla mnie nigdy nie była taka dobra muzycznie jak w ostatnim dziesięcioleciu.
No pewnie, że tak. Szczególnie te gusta widać po ilości oddawanych głosów, czyli krzywą mocno spadającą oraz wciskanie n-tych wersji live i innych odpadów. Braku pomysłu na audycję, braku telefonów od słuchaczy, braku wielu świetnych dżingli.... można by długo pisać...
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

bobby-x pisze: sob lip 31, 2021 8:12 am po ilości oddawanych głosów
Po pierwsze skąd to wiesz, a po drugie nawet jeżeli to radia jkako takie chyba w ogóle przeżywają kryzys.
bobby-x pisze: sob lip 31, 2021 8:12 am wciskanie n-tych wersji live
Procentowo tego tak dużo nie było.
bobby-x pisze: sob lip 31, 2021 8:12 aminnych odpadów
Co dla Ciebie było odpadem dla innych nie musiało być.
bobby-x pisze: sob lip 31, 2021 8:12 am Braku pomysłu na audycję, braku telefonów od słuchaczy, braku wielu świetnych dżingli...
Akurat to ma się nijak do mojej wypowiedzi, bo ja pisałem o granej muzyce. Mi tam akurat dżingli mi nie brakowało, a czymś co mi na liście najbardziej przeszkadzało to zbyt częste granie koszmarnego ABC.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Każdy kajmanie na swoje filozofie, moją odnośnie Listy napisałem wyżej "dobrze, że się skończyła".
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Wcale nie dobrze, że się skończyła. Raczej szkoda, że nie dano jej doczekać do zmiany prowadzących (a przynajmniej jednego) i ewentualnych reform, jakie na pewno by to przyniosło. Ostatnie notowania z zastępowymi wyraźnie pokazały, że świeża krew mogłaby bardzo Listę odświeżyć.
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mikrobi »

Co do głównego tematu wątku to:
-W sobotę 7 sierpnia Trójka zaprasza na transmisję z – organizowanego wraz z TVP2 i TVP3 – koncertu "Wakacyjne hity wszech czasów" w Jastarni. Na miejscowej plaży wystąpią m.in.: Urszula, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Czerwone Gitary, Piersi, Feel, Łzy, Piersi, Loka, Big Day, Damian Ukeje, Sebastian Riedel, a także gwiazda z zagranicy – wokalista i producent muzyczny – Arash. Koncert poprowadzą Marzena Kawa (m.in. radiowa Jedynka) i Karol Gnat (Trójka). Początek wydarzenia i transmisji w Trójce o godz. 20.00. Ale już dzień wcześniej, w piątek 6 sierpnia, z mobilnego studia Trójki na plaży w Jastarni Łukasz Ciechański poprowadzi audycję "Cztery strony dźwięku" (6 sierpnia, godz. 19.05). A w sobotę – przed transmisją koncertu – "rozgrzewka" w audycji Łukasza Ciechańskiego "Departament rytmu" (7 sierpnia, godz. 19.05). Planowane są również relacje i wejścia reporterskie na antenie."

Hm, to raczej w większości nie są wykonawcy kojarzeni z tą stacją. Rok temu raczej takie wydarzenie (a właściwie udział Trójki w nim) byłoby niemożliwe.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Przypomniał mi się stary dowcip (w lekkiej przeróbce), który w skrócie brzmi tak:
Odkopano w Egipcie mumię. Ta nagle budzi się i pyta: Czy Czerwone Gitary jeszcze grają?
Swoją drogą nie wiedziałem, że istnieją dwa zespoły o nazwie Piersi. :wink:
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: santosz »

kajman pisze: śr sie 04, 2021 9:46 pm Swoją drogą nie wiedziałem, że istnieją dwa zespoły o nazwie Piersi. :wink:
Piersi są dwie to i zespoły dwa
żart taki... w sumie słaby dość, to fakt
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: KlaßerMeister »

mikrobi pisze: śr sie 04, 2021 9:24 pm Co do głównego tematu wątku to:
-W sobotę 7 sierpnia Trójka zaprasza na transmisję z – organizowanego wraz z TVP2 i TVP3 – koncertu "Wakacyjne hity wszech czasów" w Jastarni. Na miejscowej plaży wystąpią m.in.: Urszula, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Czerwone Gitary, Piersi, Feel, Łzy, Piersi, Loka, Big Day, Damian Ukeje, Sebastian Riedel, a także gwiazda z zagranicy – wokalista i producent muzyczny – Arash. Koncert poprowadzą Marzena Kawa (m.in. radiowa Jedynka) i Karol Gnat (Trójka). Początek wydarzenia i transmisji w Trójce o godz. 20.00. Ale już dzień wcześniej, w piątek 6 sierpnia, z mobilnego studia Trójki na plaży w Jastarni Łukasz Ciechański poprowadzi audycję "Cztery strony dźwięku" (6 sierpnia, godz. 19.05). A w sobotę – przed transmisją koncertu – "rozgrzewka" w audycji Łukasza Ciechańskiego "Departament rytmu" (7 sierpnia, godz. 19.05). Planowane są również relacje i wejścia reporterskie na antenie."

Hm, to raczej w większości nie są wykonawcy kojarzeni z tą stacją. Rok temu raczej takie wydarzenie (a właściwie udział Trójki w nim) byłoby niemożliwe.
To już nawet nie ma co zbierać po bronach - jak to się mówi przy wykopkach.

Zabicie PR3 i wsadzenie tam pseudogwiazd, którzy mogli uczestniczyć tylko w reformie Laskowskiego w latach 2001 - 2006 jako główni "profanatorzy" playlisty na tej antenie, w tych czasach, kiedy świadomość ultrakomercjalizacji mediów była znikoma społecznie - byłaby możliwa. Dziś są inne realia, i jednak tym ludziom gdybym ja był dyrektorem Trójki w owym czasie, powiedziałbym, o czym ja myślę i wszystkich ludzi robiących ten kiczowaty festiwal wygoniłbym jak Jezus biczem kupców ze świątyni.

Od tych imprez jest patronat VOX FM czy Eski, a nie antena PR, którą zaaneksowano pod czyjeś gusta partyjne. Tyle w temacie. Być może gdyby RDC w to weszło, to by nie było bólu po tym, że zrobiono podobny koncert na Służewcu, czy gdzieś nad Wisłą?

Z ciekawostek około informacyjno-parodystycznych, to to, że Marcin Wąsiewicz (dawniej reporter Polsat News) objął stanowisko szefa redakcji na Myśliwieckiej.
https://www.press.pl/tresc/66826,marcin ... wej-trojce
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Dla nich już chyba nawet Sanah to teraz za wysoki poziom, bo o ile wiosną bez przerwy grali "Ale jazz", to teraz pani Jurczak w trUjce ani słychu. A może ona (albo wytwórnia) też dołączyła do bojkotu uzurpatorów z Myśliwieckiej? Swoją drogą Sanah tak naprawdę jest trochę trójkowa, bo przy pisaniu tekstów pomaga jej pomaga jej Magda Wójcik z Goyi).
Z muzyków "dawnotrójkowych" to mamy na tym pożal się Boże festiwalu Urszulę, Riedla-juniora, Big Day i w jakimś sensie Czerwone Gitary (w latach 60/70 na pewno je w Trójce grano), ale nie oszukujmy się, to absolutnie nie jest ten sam zespół co wtedy, Stonesi to to nie są :-D Być może ci artyści są swego rodzaju listkami figowymi dla pozostałych - że to nadal jest Trójka i trójkowa muzyka na scenie. A samo wydarzenie ma chyba sprawiać wrażenie, że PR III potrafił się podnieść festiwalowo po utracie Open'era, Woodstocku/PolAndRocka i Męskiego Grania.
Niestety, kierunek ewolucji w PR III jest najgorszy z możliwych - jak tak dalej pójdzie, to PR I i niektóre rozgłośnie regionalne będą bardziej zbliżone profilem i poziomem do dawnej Trójki niż sama Trójka. Zresztą już rok temu bodajże ktoś z Senatu wytykał Niuni, że z jednej strony morduje Trójkę i robi sieroty z jej targetu, bezpowrotnie go tracąc, a z drugiej - Jedynka gra muzykę dla targetu Trójki, odstraszając swój własny target, który wolałby tam usłyszeć raczej Sośnicką czy Monikę Borys niż Podsiadłę czy Organka. W efekcie Polskiemu Radiu ulatują słuchacze właściwie ze wszystkich anten.
Ale w sumie można się było tego spodziewać. Przecież oni już na początku Dobrej Zmiany mówili coś o "ostentatcyjnym elitaryzmie III RP", który się właśnie skończył, i że teraz będzie wszystko wszędzie dla wszystkich, bo przecież Martyniuk ze swoim disco polo jest tak samo dobry jak Blechacz ze swoim Chopinem. A może nawet lepszym, bo Zenka słuchają miliony, a proszę państwa, cha cha cha, bo się zacznę turlać, no drodzy państwo, kto dziś słucha Chopina do poduszki, nie mówiąc już o odróżnianiu poszczególnych wykonań?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Urszula to od dawna jest mało trójkowa.

PS. Trójka ma już 1,9%, niewiele więcej niż Radio Maryja (1,5%). Mają rozmach w spadaniu... (ostatnio 4,1%).
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mikrobi »

Miszon pisze: śr sie 11, 2021 2:15 pm Urszula to od dawna jest mało trójkowa.
Od 20 lat jest właściwie mało aktywna w ogóle - po śmierci Zybowskiego jej kariera mocno przywiędła. Ona sama występuje rzadko i raczej wykonuje stare utwory.
Ale jest faktem, że kiedyś było inaczej. Był czas dominacji kobiecego popu - nie tylko w Trójce, ale w ogóle - i np. były notowania 737-752, gdzie na topie nieprzerwanie były nie tylko kobiety, ale kobiety śpiewające po polsku (kolejno- Bartosiewicz, Kayah, Steczkowska, Firebirds, Kasia Kowalska, Urszula i Varius Manx). Aczkolwiek wtedy juz Trójka ani LP3 już nie kreowały a co najwyżek odzwierciedaly gusta muzyczne. Te samem osoby przecież były lansowane w RMF i Zet. Mam wrażenie, że od pewnego momentu Trójka postanowiła się wyróżnić i stworzyć włąśny gwiazdozbiór, jakby w kontrze do stacji komercyjnych. I chociaż wydaje mi się, że np. Kortez, Organek czy Daria Zawiałow w dużym stopniu zaistniały dzięki Trójce (Podsiadło nie) to jednak nie do końca się to ambitne zamierzenie udało.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

mikrobi pisze: czw sie 12, 2021 12:16 pmto jednak nie do końca się to ambitne zamierzenie udało.
To tylko dlatego, że teraz po prostu są w komersze i myślę, że to wynika z dużej niegdyś popularności w 3, takie tam płynne przejście do komercji ;)
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: KlaßerMeister »

pbd2 pisze: śr sie 11, 2021 11:06 amNiestety, kierunek ewolucji w PR III jest najgorszy z możliwych - jak tak dalej pójdzie, to PR I i niektóre rozgłośnie regionalne będą bardziej zbliżone profilem i poziomem do dawnej Trójki niż sama Trójka. Zresztą już rok temu bodajże ktoś z Senatu wytykał Niuni, że z jednej strony morduje Trójkę i robi sieroty z jej targetu, bezpowrotnie go tracąc, a z drugiej - Jedynka gra muzykę dla targetu Trójki, odstraszając swój własny target, który wolałby tam usłyszeć raczej Sośnicką czy Monikę Borys niż Podsiadłę czy Organka. W efekcie Polskiemu Radiu ulatują słuchacze właściwie ze wszystkich anten.
Od dawna tak jest, że na przykład w PR Rzeszów są ciekawe audycje muzyczne równające się różnymi gatunkami jak "Dino Top" w sobotę w południe, czy "Klekotanie Dinozaura" co poniedziałek, i są pełne muzyki (mówiąc językiem pana Piotra) "korzennej" z lat 50. / 60. i 70., od nowszych dźwięków jest (było?) pasmo "W dobrym tonie" i folkowe poranki w niedzielę. Dużo artystów z regionu Podkarpacia i okolic, plus obecnie grana muzyka polska + alternatywna + indie + pop (taki mało znany, nawet nie pamiętam czy puszczali jakiś utwór brytyjskiego rapera z Mezo - którego nawet utworu nie kojarzyłem?). Poziom zatem mimowolnie z pewnymi odbiciami jest zachowany.

Radio Lublin gra muzykę filmową w niedzielę (a raczej grał?) w jakieś audycji, ale też tego polskiego popu małoznanego dużo jest.

Od ambitnego grania sądzę, że jeszcze zostały stacje akademickie jak Centrum Rzeszów czy Lublin, Żak w Łodzi, Kampus w Warszawie, 1.7 w Krakowie, oraz Egida w Katowicach.

A propo odstraszania targetu, to czy aby za dyrekcji Dąbrowy w PRI w latach 2012 - 2016 nie puszczano alternatywnych brzmień, jakby Dąbrowa myślał, że to jest dawna Biska i gra się inaczej, niż w innych stacjach? Wtedy więcej nieznanej muzyki było w Jedynce, niż w PR3 u red. Jethon. No i były parcia na playlistę, co póżniej czasy Porzeżińskiego to pokazały. I tak uszkodzono muzykę w Jedynce, bez autorskich treści ("Muzycznej Jedynki" czy "Leniwej Niedzieli" Marii Szabłowskiej czy póżniejszych pór nadawania "Słodkiego Radia Retro", zmniejszenia autorskiej listy utworów po danych audycjach jak "Wieczorek przy Mikrofonie" który prowadził wtedy wnuk Fogga).
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: KlaßerMeister »

mikrobi pisze: czw sie 12, 2021 12:16 pmMam wrażenie, że od pewnego momentu Trójka postanowiła się wyróżnić i stworzyć włąśny gwiazdozbiór, jakby w kontrze do stacji komercyjnych. I chociaż wydaje mi się, że np. Kortez, Organek czy Daria Zawiałow w dużym stopniu zaistniały dzięki Trójce (Podsiadło nie) to jednak nie do końca się to ambitne zamierzenie udało.
Przepraszam za post pod postem, ale to chyba nie tak to kolega ujmuje. Podsiadło dostał przecież nagrodę Mateusza Trójki i wystąpił w kampanii promocyjnej z Andrusem i Zamachowskim w 2013 r.?
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: lady »

Dino Top i Klekotanie to już historia, niestety. Nie wiem co się stało, ale pana Andrzeja Klee nie słychać już na falach RR. Bardzo brakuje mi jego audycji ... :cry:
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mikrobi »

KlaßerMeister pisze: czw sie 12, 2021 7:47 pm
mikrobi pisze: czw sie 12, 2021 12:16 pmMam wrażenie, że od pewnego momentu Trójka postanowiła się wyróżnić i stworzyć włąśny gwiazdozbiór, jakby w kontrze do stacji komercyjnych. I chociaż wydaje mi się, że np. Kortez, Organek czy Daria Zawiałow w dużym stopniu zaistniały dzięki Trójce (Podsiadło nie) to jednak nie do końca się to ambitne zamierzenie udało.
Przepraszam za post pod postem, ale to chyba nie tak to kolega ujmuje. Podsiadło dostał przecież nagrodę Mateusza Trójki i wystąpił w kampanii promocyjnej z Andrusem i Zamachowskim w 2013 r.?
No, ale to odkrycie tvn (X Factor) tak jak np. Michał Szpak. Nie neguję silnej obecności DP w Trrójce, ale IMO wpisuje się ona w szerszy trend.
ODPOWIEDZ