Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

prz_rulez pisze: sob paź 26, 2019 11:43 am Faktycznie, 4,6% to już niepokojący wynik.
Napisałbym katastrofalny, bo nie przypuszczałem, że jednak wierny słuchacz, żelazny elektorat nie spadnie poniżej 5%.
prz_rulez pisze: sob paź 26, 2019 11:43 am Pytanie tylko - co jest w tym wypadku alternatywą? Bo trochę mnie przeraża 28,3% dla RMF-u... Na przestrzeni kilku lat widać generalny trend wzrostowy dla AntyRadia i Tok FM, więc to jest pewnie część dawnych słuchaczy Trójki.
A mnie nie przeraża 28,3% bo słucham ich na okrągło. Czemu? Bo w tym moim okresie życia potrzebuję "radia do kotleta" grającego muzykę komercyjną, malowanie kotłowni w sobotę od rana do niedzieli wieczorem, super, super, tylko RMF. Kiedyś Trójka też grała szeroko pojętą muzykę komercyjną (wtedy zwaną popularną) i było dobrze. A że teraz zamknęli się prawie na wszystko co dobre, to co ja na to poradzę, zamiast 98,8 nastawiam 91 RMF lub 94 czyli Melo Radio.
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Miszon pisze: pn paź 28, 2019 3:33 pm Jak to wyciszę, to zostaje tylko LPP3, ale tam jest teraz kącik dinozaura, nie chce mi się słuchać.
Właściwie też tak miałem, gdy słuchałem zd3 kilka razy w tygodniu. Bo i rano, i po południu (wyjąwszy piątkowe wydania), jest to dosłownie identyko, co w zestawie, większość z tego to top 30, góra P.
Żeby było śmieszniej, wyłapałem nawet w ostatniej audycji Manna w piątek ze trzy Liściaste kawałki.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: prz_rulez »

bobby-x pisze:A mnie nie przeraża 28,3% bo słucham ich na okrągło. Czemu? Bo w tym moim okresie życia potrzebuję "radia do kotleta" grającego muzykę komercyjną, malowanie kotłowni w sobotę od rana do niedzieli wieczorem, super, super, tylko RMF.
Przede wszystkim - jesli musisz pracowac fizycznie w weekendy, to bardzo wspolczuje.
Jesli ja mialbym wybierac z brzmien komercyjnych, to wole Vox FM. Pomijajac sama muzyke, to playlista RMF-u jest dla mnie zalosnie nudna.
Ostatnio zmieniony pt lis 01, 2019 1:39 pm przez prz_rulez, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

Ze względów prywatnych (ha, ha...) i innych planów zawodowych ze stołka dyrektora Trójki rezygnuje Wiktor Świetlik.

W sumie bym się ucieszył, ale nie sądzę, żeby dyrektorem została osoba, której zależy na Trójce.
Od jakiegoś czasu jest to tylko przechodnie stanowisko.
Być może będzie to jego z-ca Mariusz Cieślik.
Chociaż w sieci pojawiła się informacja o... Magdalenie Ogórek :shock:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19574
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jollyroger72 »

Yacy pisze: pt lis 01, 2019 11:36 am Chociaż w sieci pojawiła się informacja o... Magdalenie Ogórek
Pierwsza propozycja do listy przebojów :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=0AraPnnyGEc :wink:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Yacy pisze: pt lis 01, 2019 11:36 am Chociaż w sieci pojawiła się informacja o... Magdalenie Ogórek :shock:
No to byłaby ślicznotka blondynka dyrektorka, nawet inteligentna.

Czy kojarzycie, czy Magda Jethon wywalczyła dla Ośrodków Rehabilitacyjno Wychowawczych jakąś ustawę w sejmie o ich finansowaniu? Tak mi się coś majaczy. Chodzi mi głównie o ośrodek w Piszkowicach pod Kłodzkiem, ten co Siostra Łucja prowadzi i oddała całe swoje życie dla małych, porzuconych przez rodziców, ciężko chorych dzieciaczków. W którymś roku były licytacje poświęcone temu ośrodkowi. Wracając ze Szczelińca do agroturystyki, jechaliśmy przez Radkę, Ściniawkę i Gorzuchów, za Gorzuchowem był drogowskaz na Piszkowice ale nie odważyłem się tam skręcić, stchórzyłem.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: FOXD »

TStudent pisze: ndz paź 27, 2019 11:52 am A co! ;) Na Trójkę się nie ma co obrażać! :D
Tu raczej nie chodzi o obrażanie się ,ale jakość (poziom) tego co się słucha (nie tylko muzycznie) ;)
bobby-x pisze: pt lis 01, 2019 5:50 pm Czy kojarzycie, czy Magda Jethon wywalczyła dla Ośrodków Rehabilitacyjno Wychowawczych jakąś ustawę w sejmie o ich finansowaniu?
Nie wiem czy akurat sama M. Jethon (bo niby jak), raczej wspólnie z innymi i poprzez innych ;) W każdym razie wychodzi na to, że coś się udało załatwić (zmienić):
Po latach walki - dzięki staraniom Henryki Szczepanowskiej ze Stowarzyszenia "Przyjaciele Piszkowic" - w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej doszło do bezprecedensowego spotkania. Pojawili się na nim m.in. szefowie resortów pracy i sprawiedliwości oraz przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Kancelarii Prezydenta, NFZ i Rzecznik Praw Dziecka.

- W zasadzie wszystkie nasze oczekiwania zostały spełnione. Zarówno wpisanie Zakładów Leczniczo-Opiekuńczych w katalog podmiotów, które będą mogły korzystać z Ustawy o Pieczy Zastępczej, jak również zmiany Kodeksu Rodzinnego w zakresie orzekania pieczy zastępczej wobec dzieci, które są bardzo ciężko chore i wymagają długotrwałej opieki medycznej - mówi Henryka Szczepankowska. - Podjęliśmy zobowiązanie, że te dzieci będą także objęte Ustawą o Pieczy Zastępczej. Tak by był sposób finansowania dzieci, które czasem porzucone, a czasem z niemożności sprawowania opieki i wychowania znajdują się w tym ośrodku. Będzie finansowanie ich pobytu i leczenia - mówi minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Nowe prawo ma wejść w lipcu.
https://www.polskieradio.pl/9/308/Artyk ... -Piszkowic
Zakład Leczniczo-Opiekuńczy prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w Piszkowicach przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 25 lat, wymagających leczenia, nauki, rehabilitacji leczniczej lub świadczeń opiekuńczo-leczniczych. Siostrę Łucję czyli osobę prowadzącą zakład poznałam w 2012 r. na obchodach jubileuszu stulecia pobytu sióstr w Piszkowicach. Sytuacja podopiecznych zakładu była dramatyczna – luka w prawie spowodowała, że opieka nad dziećmi i koszty ich utrzymania nie były finansowane przez władze publiczne (wyjątek stanowił koszt opieki medycznej – zgodnie z kontraktem zawartym z NFZ). Siostry poprosiły mnie o pomoc, a ja zorganizowałam grupę ludzi chętnych do udzielenia wsparcia. Postanowiłam także poszukać partnerów, którzy pomogliby mi zebrać pieniądze na spłatę długów i pokrycie kosztów utrzymania. Kolejną naglącą sprawą była zmiana sytuacji prawnej, do której wspólnie doprowadziliśmy. Udało nam się także wprowadzić 150 dzieci z trzech ośrodków w system finansowy samorządów. Zafascynowana społeczną misją radiowej Trójki poprosiłam dziennikarzy rozgłośni o wsparcie. Dziennikarze wspólnie z szefową Magdą Jethon nagłośnili problem i zorganizowaliśmy ogólnopolską zbiórkę pieniędzy, m.in. dwa duże wydarzenia: finał akcji Orzeł może oraz specjalny pokaz spektaklu Trójka do potęgi (oba były zorganizowane w Warszawie), a także kilka licytacji prowadzonych na radiowej antenie przez Kubę Strzyczkowskiego. Dochody z akcji zostały przeznaczone na rzecz dzieci z Piszkowic.
http://www.sudety24.pl/artykuly/henryka-szczepanowska/
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

FOXD pisze: pt lis 01, 2019 7:41 pm
TStudent pisze: ndz paź 27, 2019 11:52 am A co! ;) Na Trójkę się nie ma co obrażać! :D
Tu raczej nie chodzi o obrażanie się ,ale jakość (poziom) tego co się słucha (nie tylko muzycznie) ;)
No akurat mnie się dobrze słucha Trójki (może dlatego, że będę być może elitą ;) :STOP: ), nawet pomimo tego, że Trójka parę lat temu kojarzyła mi się z rockowym graniem, a teraz jest w bród alternatywy i elektroniki, i wbrew wszelakim pozorom sporo jazzu. A takie zróżnicowanie jak najbardziej lubię. ;) Poza tym dobrze wiesz, że w ciągu tygodnia dla każdego coś się znajdzie dobrego, tylko czeba chcieć. ;)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19574
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jollyroger72 »

TStudent pisze: pt lis 01, 2019 8:29 pm Poza tym dobrze wiesz, że w ciągu tygodnia dla każdego coś się znajdzie dobrego, tylko czeba chcieć.
Teraz to żeś dowalił :mrgreen: :lol:
Znajdź w Trójce coś dobrego dla mnie (i mam na myśli jedynie audycje muzyczne) :know:
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: FOXD »

TStudent pisze: pt lis 01, 2019 8:29 pm Poza tym dobrze wiesz, że w ciągu tygodnia dla każdego coś się znajdzie dobrego, tylko czeba chcieć. ;)
Hmmm, pewnie tak, ale też wiem, że obecnie możliwości dają to czego naprawdę chcę, a nie to co na co się godzę z sentymentu i tracę czas na słuchanie w nadziei, ze coś puszczą co mnie faktycznie jest w stanie "ruszyć" ;)
Ale Ciebie rozumiem, bo Tyś niejako na początku swojej drogi jeśli chodzi o wrażenia muzyczne w dojrzałym życiu ;) Jak sobie przypomnę co ja akceptowałem w Twoim wieku, to się rumienię ;)
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

jollyroger72 pisze: pt lis 01, 2019 8:32 pm Znajdź w Trójce coś dobrego dla mnie (i mam na myśli jedynie audycje muzyczne) :know:
Może Winien i ma z Wiktorem Legowiczem? :mrgreen: :lol:
A tak poważnie, to oprócz porannych zd3 (no bo w tygodniu Marcel, w piątki w większości Mann), to na pewno wtorkowe W tonacji Trójki. Innych z tych godnych akurat Tobie polecenia nie słuchałem, więc: :know:
lady
Posty: 17769
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: lady »

jollyroger72 pisze: pt lis 01, 2019 8:32 pm Teraz to żeś dowalił :mrgreen: :lol:
Znajdź w Trójce coś dobrego dla mnie (i mam na myśli jedynie audycje muzyczne) :know:
Mann w niedzielę przed południem czasami jak walnie, to aż się u mnie szyby trzęsą :mrgreen:
Oczywiście wolałabym żeby zamiast tej młócki jakiegoś starego bluesa wyciągnął, ale rozumiem że na te wrzaski też jest popyt.
A, i jeszcze jest 'kuźnia' u Kaczkowskiego też w niedzielę, ale późnym wieczorem. Tam to czasami jest naprawdę ostro, dla mnie aż za bardzo, nawet Nergala raz puścił ...
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: FOXD »

lady pisze: pt lis 01, 2019 9:04 pm A, i jeszcze jest 'kuźnia' u Kaczkowskiego też w niedzielę, ale późnym wieczorem. Tam to czasami jest naprawdę ostro, dla mnie aż za bardzo, nawet Nergala raz puścił ...
Chyba tam zajrzę z ciekawości w najbliższą, bo mam akurat "okienko" ;)
lady
Posty: 17769
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: lady »

To się odbędzie bez szkody dla sluchalności - ja wyłączę, Ty włączysz :lol:
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: LLucky »

jollyroger72 pisze: pt lis 01, 2019 8:32 pm Znajdź w Trójce coś dobrego dla mnie (i mam na myśli jedynie audycje muzyczne) :know:
Ossowski?
gżegoż

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gżegoż »

Natrafiłem na wywiad z A.Andrusem dla Nowin Gliwickich. Na temat odejścia z Trójki:

Tęskni pan za radiową „Trójką”?

Tęsknię za kolegami i koleżankami, z którymi spędziłem szmat czasu, bo w sumie przepracowałem tam 24 lata. Nie zawsze było kolorowo, zdarzały się różne momenty, ale bardzo sympatycznie wspominam tamte czasy. Muszę jednak uczciwie przyznać, że nikt nigdy mi nie obiecywał, iż w „Trójce” popracuję do emerytury. Sam odszedłem, nikt mnie nie zwalniał.
Stało się tak, bo władze radia postawiły ultimatum: albo „Trójka”, albo „Szkło kontaktowe”.
Dla mnie to był wybór pomiędzy tym, czy mogę o sobie decydować, czy nie. Poprzednim zarządom moja współpraca z TVN24 jakoś nie przeszkadzała, dało się to godzić. Nim odszedłem, odbyłem rozmowę z prezesem Jackiem Sobalą. Zwróciłem mu uwagę, że w radiu jest jeszcze kilku dziennikarzy współpracujących z różnymi telewizjami. Widocznie tamci mu nie przeszkadzali. Chodziło zatem o to, aby dziennikarz polskiego radia nie współpracował akurat z TVN-em. Ale nie ma tego złego… Dołączyłem do zespołu radia RMF Classic. Tam prowadzę własne audycje, co tydzień piszę nowe piosenki. Tak więc moja radiowa zabawa wciąż trwa.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

I słuchacze słuchają częściej RMF (ja zdecydowanie Melo i RMF) i redaktorzy przechodzą do RMF.
Tak około:
Melo 60% czasu
RMF 30% czasu
Trójka na zacnym trzecim miejscu - 10% czasu
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

ale RMF Classic nie ma nic wspólnego z RMF ;-) poza właścicielem.

bardzo często słucham RMF C. a RMF nie włączam świadomie.

a kto poza AA przeszedł do RMF? ;-)
dawno dawno temu Micha Kowalewski, ale zakładam, że to o nim piszesz używając liczby mnogiej.
miszony
Posty: 4748
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: miszony »

Nawet jakby mi dopłacili nie słuchałbym RMF za to RMF Classic zawsze i z przyjemnością.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

No tak, Wy zawsze zinterpretujecie wszystko po swojemu. Na szczęście jest taki przycisk w radio turn-off i turn-on. W Trójce słucham tylko 4 audycji i gdyby mi mieli dopłacić, to więcej nie zniosę. Po prostu już nie trafia w mój gust.
Wyrażamy sobie opinie, ja nie zamierzam przekonywać Was do innych stacji, Wy nie przekonacie mnie do ciągłego słuchania Trójki, chyba że zmienią play listę na bardziej radosną i przebojową a nie wciąż te smuty.
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Jak ma Trójka być bardziej radosna, skoro czasy takie smutne? :know:
A ilu ja audycji słucham w 3? Niech policzę... Nie zawsze mam na wszystko czas, i nie wliczając okolicznościowych typu Topy Wszech Czasów (ogólny i Polski) czy Muzyki ciszy próbowałem już 11 audycji, i to wszystko w czasach, gdy Trójka ma jakieś 80-85% udziału mojej słuchalności, bo reszta to jeszcze Radio Plus, a RMF czy Zeta zostawiam na powrotną podróż busem z Łodzi (co następuje raz w tygodniu o podobnej porze przez około godzinę).
miszony
Posty: 4748
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: miszony »

bobby-x pisze: wt gru 31, 2019 8:56 am No tak, Wy zawsze zinterpretujecie wszystko po swojemu. Na szczęście jest taki przycisk w radio turn-off i turn-on. W Trójce słucham tylko 4 audycji i gdyby mi mieli dopłacić, to więcej nie zniosę. Po prostu już nie trafia w mój gust.
Wyrażamy sobie opinie, ja nie zamierzam przekonywać Was do innych stacji, Wy nie przekonacie mnie do ciągłego słuchania Trójki, chyba że zmienią play listę na bardziej radosną i przebojową a nie wciąż te smuty.
Tylko.... Ja właściwie trójki nie słucham. Sporadycznie rano, jak mam czas. Są inne, ciekawsze stacje np. RMF Classic.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: JaceK »

Jest też taka 'rozgłośnia', która przedstawia się w googlu jako 'Muzyka dla każdego' -- serwis muzyki cyfrowej... Wersja PRO jest wprawdzie płatna, ale dostajesz kilka niezależnych kont oraz absolutny brak polityki i innych nachalnych treści, bez reklam.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

mam i słucham, nawet wiem, że Ktoś słuchał Roxette nie tak dawno :-P
ale nie ma tam Manna, Kaczkowskiego, Stelmacha, Niedźwieckiego, Gacek, Łukawskiego czy... Andrusa.
obecnie słucham chyba więcej z tego źródła niż z Trójki.
mam też sporo CD i vinyli. i co z tego?
dla mnie radio to radio.
ktoś mnie tego nauczył i dopóki będzie tam kilku "moich" redaktorów będę tam zaglądał. :)

i absolutnie nikogo nie namawiam na słuchanie Trójki non stop, ani nawet przez minutę :-P

chciałbym tylko się dowiedzieć którzy...
bobby-x pisze: pn gru 30, 2019 8:15 am redaktorzy przechodzą do RMF.
:-P

a słuchalność ważna rzecz. podobnie jak w przypadku porównania disco-polo z rockiem.
tylko jakie to ma mieć dla mnie znaczenie?

pewnie to już pisałem, ale jak słyszę w RMF te słabe dowcipy i głupkowate rozmowy to... zakładam słuchawki i włączam s. :-)
może tak mają tylko od 8 do 17? tego nie wiem, bo potem już nie zdarza mi się słuchać.

mam wrażenie, że ciągle wałkujemy to samo ;-)
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

^^ a właściwie to od 6 do 19 :P Wiem, bo przed 6 w RMF nie budzą ludzi, a od 19 jest Poplista Plus. ;)
ODPOWIEDZ