Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Skojarzenia w tekstach tych artystów (???) też grawitują w stronę zupełnie innych części ciała :-D Ale naszym świątobliwym władzom państwowym (i równie świątobliwym władzom radiowym) najwyraźniej nie przeszkadza to ich popierać.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2010
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Tomasz Żąda

Post autor: djjack »

Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

No to teraz został już naprawdę chyba tylko Baron... :evil:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tomasz Żąda

Post autor: Miszon »

czyli nie było warto potulnie robić swoje i narażać na oskarżenia. Teraz i tak nie ma audycji, ale to, czego się przy okazji straciło, już się nie odzyska...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

tadzio3 pisze: czw cze 16, 2022 3:43 pm Chyba jest jeszcze Michał Owczarek (ten od Strefy)
jeszcze tak albo już nie.
Michał Owczarek na swoim fb pisze:Podobnie jak przed tygodniem, dziś nie mamy co czekać na Strefę. Czy to przez święto czy z innego powodu, tego nie wiemy. [P]
to było tydzień temu, jak będzie jutro?

Podobno Piotra Barona też nie ma od jakiegoś czasu na antenie, ale tu przyczyną może być niestety inna.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Czyli okupanci czyszczą stację do zera. Jak tak dalej pójdzie, to i Tomaszuka wyrzucą, bo sobie przypomną, że jako nastolatek poprowadził listę z Niedźwieckim. Wiem, że to nieładnie, okrutnie, niedemokratycznie, nieeuropejsko, nieludzko i tak dalej, ale po zmianie władzy życzę całej tej nowej ekipie tego samego - wszyscy won! Jak również neo-LP3 życzę likwidacji i przepadnięcia w mrokach historii wraz z prowadzącymi!
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: tadzio3 »

Zastanawiam się ile jeszcze Michał Owczarek może wytrzymać tych upokorzeń związanych ze swoją audycją. Już od kilku ładnych lat jego naprawdę świetna audycja była przenoszona co jakiś czas na różne pory, a potem się zatrzymała na najgorszej możliwej (chyba w środę po 2 rano). Przez to sam przestałem ją słuchać, a po maju 2020 sądziłem, że odejdzie z Trójki. Okazuje się, że wciąż nawet nie poznaje powodów, dla których jego audycja zostaje co jakiś czas odwoływana.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

A tymczasem w trUjce red. Ciechański króluje, ba cesarzuje już chyba:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/l ... ne-audycje

Najwyraźniej szefostwo próbuje go tak pozycjonować, żeby zrobić z niego gwiazdę na miarę Niedźwiedzia. No cóż, jaka dyrekcja, takie radio, jakie radio, taki w nim Niedźwiedź...
Krzysiek1996
Posty: 727
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 6:11 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Krzysiek1996 »

Ciechański w sierpniu 2020 czy kiedy go tam zatrudnili chciał się zesrać z radości, że redaktorzy-amatorzy z PRL zostali pousuwani.
Teraz tylko muszą dopełnić formalności i tych paru co tam się uchowało usunąć :)
Szlam totalny, nie ma się co tym przejmować, dziś praca w mediach publicznych to tylko wstyd.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Ja się tylko zastanawiam czym im podpadł Cejrowski.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

No, ciekawe, może audycja miała słabą słuchalność? :lol:
Ja p......! Ten człowiek-żenada nowym Niedźwiedziem??!! Aż tak nisko to, kuźwa, musiało upaść?? :evil:
Teraz to definitywnie kończę z tą podróbką, cóż, z tradycyjnych stacji zostanie już tylko Antyradio (chociaż też coraz trudniej się go słucha).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

W tym ostatnim linku jest info, że ostatnio Baron i Owczarek też nie pojawiali się na antenie. Może ich też, na razie po cichu, skasowali?
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Wypowiedź Owczarka była gdzieś tutaj cytowana.
John1994
Posty: 1300
Rejestracja: pt sie 17, 2018 7:09 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1684

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: John1994 »

"Środek od środka" Rafała Tomańskiego pojawił się na antenie - w soboty między 14:30 a 15:00.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/r ... skie-radio
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

dzisiejszy wpis z fb "Strefa rokendrola wolna od angola"
19-21.
Zaczynamy Strefę - na żywo! Po tych dwóch tygodniach oczekiwania i niepewności..
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: tadzio3 »

A więc "Strefa" jeszcze się nie poddaje. Ciekawe jak długo.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Dopóki jej nie zniosą.
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: lady »

A ktoś wie co się stało z audycją "Dym na wodzie", którą prowadził Leszek Adamczyk ? Czasami podsłuchiwałam, bo nowości bluesowe tam prezentował, a od jakichś dwóch tygodni w tym miejscu jest ktoś inny ...
John1994
Posty: 1300
Rejestracja: pt sie 17, 2018 7:09 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1684

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: John1994 »

John1994
Posty: 1300
Rejestracja: pt sie 17, 2018 7:09 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1684

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: John1994 »

Tym razem o "dogorywającym" paśmie "Koncert w Trójce", które w zasadzie jest pasmem powtórkowym

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/k ... a-nadawane
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: lady »

No i wyjaśniło się co z audycją "Dym na wodzie". Teraz jest około północy z niedzieli na poniedziałek.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

tadzio3 pisze: pt cze 24, 2022 12:14 pm A więc "Strefa" jeszcze się nie poddaje. Ciekawe jak długo.
na fb pojawił sie taki wpis:
Doktor Wilczur prowadzący W Tonacji Trójki nie będzie mógł używać nazwy Strefa Rokendrola Wolna od Angola,
co więcej, będzie zobowiązany do grania także polskich utworów, w ramach konieczności grania w radiu​ 33% polskich wykonawców po polsku.
Czy to oznacza, że pojawią się polscy artyści w rodzimym języku? Najprawdopodobniej tak, choć jak to wszystko będzie brzmiało - przekonamy się za chwilę.
a sam Michał Owczarek napisał:
"Zacni Kumotrzy,
tradycyjnie dziękuję za Wasze wsparcie w trudnym momencie dla Strefy.
Mam do was jeszcze jedną prośbę i zadanie. Otóż, jak wiecie, musimy mieć w Strefie 33% utworów polskich wykonawców śpiewanych po polsku (utw. instr, w innych językach i wykonawcy zagraniczni po polsku odpadają). Matematycznie to jedna trzecia audycji, w przeliczeniu jakieś 4 zestawy, circa 8 utworów.

Dlaczego więc w ostatniej Strefie były tylko 2 zestawy/4 utwory?
Otóż jest myk, który mówi, że jeśli wykonawcą jest polski debiutant to liczy się podwójnie. Debiutant to wykonawca, który opublikował album (raczej nie singla, czy ep) w ciągu ostatniego półtora roku (18 miesięcy). Czyli np. z lutego 2021 jeszcze się liczy. Nośnik debiutu nie ma znaczenia, nie musi to być oficjalnie wydana płyta, może być plik cyfrowy opublikowany w sieci.

Zanudzam Was tym, bo chciałem prosić o poratowanie Strefy w znajdowaniu takich wykonawców. Ja też będę szukał, ale jestem w tym trochę ciemny.
Mam na myśli oczywiście wykonawców pasujących do brzmienia Strefy. Prośbę mą możecie oczywiście przekazać i kolportować, może ktoś coś podrzuci. Chodzi mi raczej o info, niż o same pliki dźwiękowe.

I właśnie debiutantów mam zamiar grać w Strefie, żeby ograniczyć liczbę polskich zestawów do dwóch. Dla jasności – nie mam nic przeciwko polskiej muzyce, uważam, że jest tak samo dobra, jak z każdego innego kraju, ale 8 utworów po polsku po prostu rozwalałoby mi Strefę."

Jeśli zatem znacie polskie zespoły, które debiutowały albumem w czasie ostatnich 18 miesięcy, podzielcie się, najlepiej wysyłając namiary na tę muzykę bezpośrednio pod adres strefa@polskieradio.pl.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

AlekOb pisze: czw cze 16, 2022 11:11 pm Ossowskiego to chyba zesłali do podcastów
https://www.wirtualnemedia.pl
Wojciech Ossowski nie wraca na antenę Trójki. Jego podcastów też nie ma
Od początku czerwca na antenie Trójki nie ma dwóch audycji Wojciecha Ossowskiego: „Ossobliwości muzycznych” i „Klubu Folkowego”.
Programy miały trafić do podcastów Polskiego Radia, ale póki co ich tam nie ma. Radio nie odpowiada na pytanie, dlaczego, ale sam Ossowski mówi:
- Cierpliwości, jak się będą miały pojawić, to się pojawią. Terminu nie znam.

Z naszych informacji wynika, że rozmowy z dziennikarzem były już mocno zaawansowane: na tyle, że kilka odcinków podcastów zostało już nagranych, lecz nigdy nie ujrzały światła dziennego.
– Podcast bez wsparcia anteny to i tak słaby pomysł, ale skoro już Wojtkowi to zaproponowano, a on się zgodził, to wszyscy czekaliśmy na pierwsze odcinki w internecie.
Wygląda jednak na to, że się nie doczekamy ich: ani my, ani słuchacze.
Niewykluczone, że to był wybieg kierownictwa, żeby zabrać mu antenę, zrobić miejsce komu innemu i po cichu wyprowadzić Ossowskiego z Trójki - mówi nasz informator z Programu Trzeciego.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Wojciech Ossowski mówi: - Rzeczywiście, nie ma jeszcze zapowiadanych parę tygodni temu podcastów na antenie, ale nie niepokoję się i zalecam też cierpliwość moim słuchaczom.
Jeśli podcasty mają się pojawić, to wreszcie się pojawią, nie znam niestety żadnych konkretnych terminów. Po prostu nie podano mi ich.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Eee, Owczarek musi grać po polsku, czyli jakby była audycja o muzyce francuskiej, czy włoskiej, to też by musieli grać po polsku :know: :?:
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Ciekawe, czy ten przepis obejmuje też wszystkie audycje w R357. Bo jeśli tak, to co ma powiedzieć taka Justyna Godz prowadząca włoską audycję w piątek w południe? :know:
ODPOWIEDZ