Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: temik3 »

kajman pisze: sob lut 19, 2022 4:07 pm Ja potraktowałem konkurs i pytania poważnie i nie widzę nic złego w tym, że ktoś zwrócił uwagę na pomyłkę. Gdybym wiedział, że Małopolskiej nie ma to pewnie sam bym to uczynił.
A gdzie kto napisał, że pytania były niepoważne, czy konkurs niepoważny? Jak najbardziej z tego co widziałem był poważny. Ale jak nie bierzesz w nim udziału to nie psuj zabawy innym i udawaniem, że wszystko wiesz, podejrzewam, że nikt nawet tej małopolski nie brał pod uwagę. A pomyłką bym nie nazwał tej podpowiedzi, zresztą odpowiedź dostaliście, ale pewnie akurat tego nie doczytałeś, skoro tak piszesz.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

To, czy odpowiedź była zmyłką czy nie nie ma nic do rzeczy, ponieważ w danym momencie nic na to nie wskazywało, a raczej wprost przeciwnie, bo pozostałe odpowiedzi do tego pytania dotyczyły uczelni istniejących w rzeczywistości. A zwrócenie uwagi jest czymś normalnym (przynajmniej ja tak to odbieram). I raczej nie wpadłbym na to, że ktoś może uważać zwrócenie uwagi za psucie zabawy.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: temik3 »

kajman pisze: sob lut 19, 2022 5:25 pm To, czy odpowiedź była zmyłką czy nie nie ma nic do rzeczy,
A przypadkiem wejdę i wrzucę im kamyczek do ogródka bo tak lubię.


Jakby pytanie było w jakim województwie leży Poznań i były trzy odpowiedzi
a/ łodzkie
b/ rzeszowskie
c/ wielkopolskie

to też byś się przyssał że nie ma rzeszowskiego? Każdy który brałby udział w zabawie szukał by dobrej odpowiedzi, ale ten co chce ją zepsuć to ją zepsuje, choćby przez przypadek. To tak jak proszę nie zdradzać numeru jeden, ale napiszę że na bank nie bd to to czy to, a zostanie tylko jedna możliwość.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Oczywiście, że zwróciłbym uwagę, bo rzeszowskie było i ktoś się mógł pomylić. Gdyby ktoś zamiast rzeszowskiego podałby żnińskie to potraktowałbym to jako żart.
Ale to pół biedy, bo gdyby ktoś napisał bydgoskie to mógłbym ostro się wkurzyć.
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: szeptun68 »

kajman pisze: sob lut 19, 2022 6:58 pm Oczywiście, że zwróciłbym uwagę, bo rzeszowskie było i ktoś się mógł pomylić.
To może tak:

Jakie imię nosił główny bohater bajki dla dzieci zatytułowanej "Przygody kota ........"?

a)Bonifacy
b)Filantrop
c)Filemon

Kot Filantrop w bajce też był? No proszę Cię Kajmanie, nie osłabiaj mnie. Oj,oj biedny ten kot bo co rusz to ktoś go ogonem odwraca :lol:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Nie wiem o co chodzi, proszę o usunięcie tego offtopu.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: temik3 »

szeptun68 pisze: sob lut 19, 2022 8:02 pm Kot Filantrop w bajce też był? No proszę Cię Kajmanie, nie osłabiaj mnie. Oj,oj biedny ten kot bo co rusz to ktoś go ogonem odwraca :lol:
Przecież to co napisałeś jest bez sensu bo zaraz dostaniesz odpowiedz, że kiedyś Filantrop kot był u jego sąsiada. A Małopolska to nie województwo :o a to tylko Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu i w tym pytaniu nie mogło jej tam być, bo to tylko Uczelnia.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: ku3a »

bobby-x pisze: pt lut 18, 2022 10:30 pmTo czekam na ostrzeżenie od Kuby i potem na bana. Kiedyś mnie "od-banują", nie będzie to wieczne, może być po polskim topie, bo nic się dowiecie do maja, kiedy startuje głosowanie, czy to będzie nr 1 czy nr 2 topu, kto układa propozycje, ile ich będzie i czy moglibyście cokolwiek dołożyć przed zamknięciem systemu. Przeżyję bez forum, bez FB i tym podobnym. Pozdrawiam, gdyby mi zamknięto usta.
Bobby, jaki ma cel ten Twój post? sprawdzasz gdzie leży granica dostania banu? pisemne ostrzeżenie dla wszystkich już było, więc balansujesz na cienkiej linie. nie wydaje mi się, żebyś był zwolennikiem sportów ekstremalnych, a tutaj trochę tak jest - "czy jeszcze tym razem się uda?". niech więc będzie niespodzianką kiedy się nie uda i ile ewentualny ban będzie trwał (to uwaga do wszystkich). nie podoba mi się też zastosowany tu szantaż.

też jestem zdziwiony jak często dość mocno różni się Bobby-zlotowy od Bobbiego-forumowego. i zastanawiam się skąd to się bierze. może na zlocie browarek dobrze na Ciebie wpływa? ;-) może na zlocie jesteś oderwany od innych tematów i to dlatego? cokolwiek to jest, wolę tę zlotową wersję Ciebie. wierzę, że Ty też wolałbyś, żeby takich bezsensownych konfliktów nie było, dlatego zupełnie nie rozumiem tych wszystkich ostatnich przepychanek. po to co komu?

nie oczekuję odpowiedzi na te pytania.
proszę o zakończenie tego niepotrzebnego off topicu. posty niezwiązane w tematem wątku będą usuwane.
John1994
Posty: 1300
Rejestracja: pt sie 17, 2018 7:09 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1684

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: John1994 »

Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: tadzio3 »

Parodii ciąg dalszy.
John1994
Posty: 1300
Rejestracja: pt sie 17, 2018 7:09 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1684

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: John1994 »

Już po zawodach, dotychczasowa Prezes zostaje. Za było trzech członków RMN z partii obecnie rządzącej czyli Pan Czabański, Pani Lichocka i Pani Kruk...

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/a ... to-to-jest
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: KlaßerMeister »

Dwa lata po upadku Trójki ramię Kleopatry sięga już prasy. Z "Vivy!" wyrzucili pana Jerzego Iwaszkiewicza.
Oczywiście, za felieton opisujący upadek anteny.

https://press.pl/tresc/69474,naczelna-_ ... z-polityke
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

poniższe dotyczy nie dotyczy Trójki tylko Radia Dzieciom, ale to chyba oddaje obraz tego co się stało z tą Instytucją w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wpadka w Polskim Radiu Dzieciom
Przypomnijmy, że pieśń "Kiedy ranne wstają zorze" w niedzielę rano zapowiedziała uduchowionym głosem prowadząca Małgorzata Bartas-Witan. Na antenie padły słowa "Na początek obudźmy ten dzień. Tak jak to robili dziadkowie, babcie, rodzice być może, i wiele, wiele innych pokoleń witających rozpoczynający się dzień o świcie. Choć godzina 9 to już nie taki świt". Jak donosi press.pl program nie był nadawany na żywo i został wcześniej nagrany, tym bardziej można więc się zdziwić, że chwilę potem słuchacze usłyszeli następujące wersy:

Kiedy ranne wstają zorze, kac dokucza coraz gorzej.
A tu jeszcze nam gorzała w ciągu nocy podrożała.
O dobry Panie spraw, żeby w Sejmie nie było zgrywów,
a w aptekach sprzedawali na receptę spirytus.

I żeby komuna zamknęła mordę na kłódkę,
a "Solidarność" dawała za darmo wódkę.
Stoliczną, taką śliczną, stołową, bardzo zdrową, na majówkę,
mazowiecką, co lubi każde dziecko i whisky dla wszystkich.


:shock:
audycja nie była na żywo. wygląda na to, że tam chyba już nikt nie panuje nad tym co trafia na antenę.

żal Polskiego Radia.
od kiedy pamiętam słuchałem najpierw Jedynki, potem Trójki, z przerwami na Dwójkę.
do kiedy też pamiętam - 20.08.2020. :-(


ale żeby nie było tak smutno to jeszcze nius za press.pl

Prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wybrana na kolejną kadencję
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Hahaha, padłem :lol: . A może to celowy sabotaż tej redaktorki? Na zasadzie: a mam to wszystko w dupie, jak Kamińska ma tu zostać to ja odchodzę, niech mnie przynajmniej zapamiętają, że z przytupem odeszłam?
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: barb42 »

Słuchalność tej audycji jest pewnie mniejsza niż całości, więc nie ma problemu. :wink:

Przyznaję, nie znałam tej wersji, na Foralistę z nią, może zdetronizuje LP. :wink:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: konwicki1980 »

Obawiam się, że jest nieco starsza niż 2 lata, więc nie da rady, ale na Naszą Listę, jak już się odbędzie kolejna edycja - czemu nie
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: barb42 »

Może Męskie odświeży wersję, to i Listę Piosenek podbije. :wink:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Pani prezes podobno zadowolona ze swojej pracy:

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114 ... =BoxOpImg5
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: tadzio3 »

To takie plucie i mówienie, że pada deszcz...
Absolutne kuriozum, już nawet ciężko to komentować. Dzisiaj by mnie ucieszyło gdyby Trójka zakończyła swoje nadawanie, bo przynajmniej po latach ten ostatni okres może by jakoś już nie rzutował na to co było kiedyś. A tak aż przykro o tym wszystkim czytać i słuchać.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Yacy pisze: wt lut 22, 2022 11:28 pm Prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wybrana na kolejną kadencję
To czekamy aż Trójka w sondażach spadnie poniżej 1,0. A nie, jeszcze czekam aż Radio Maryja będzie lepsze.
To na ile lat została wybrana?
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: barb42 »

bobby-x pisze: śr lut 23, 2022 11:30 pm To czekamy aż Trójka w sondażach spadnie poniżej 1,0. A nie, jeszcze czekam aż Radio Maryja będzie lepsze.
To na ile lat została wybrana?
Nie mogę teraz znaleźć, ale czytałam, że słuchalność Radia Maryja wynosi 1,5%.
Ostatnio kadencja Prezesa Polskiego Radia trwa "dopóki nie odwołają". :wink:
AlekOb
Posty: 2890
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: AlekOb »

Pamiętam, że kilku poprzednich prezesów dość szybko się zmieniało, a ta się jakoś coś zasiedziała ;)
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Pewnie do końca PiSu, ale to może nastąpić równie szybko, jak nieszybko.
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: KlaßerMeister »

bobby-x pisze: śr lut 23, 2022 11:30 pm
Yacy pisze: wt lut 22, 2022 11:28 pm Prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wybrana na kolejną kadencję
To czekamy aż Trójka w sondażach spadnie poniżej 1,0. A nie, jeszcze czekam aż Radio Maryja będzie lepsze.
To na ile lat została wybrana?
Do czasu kolejnych wyborów, które zapewne wygra PiS, bo nie będzie już alternatyw skoro wszyscy są cięci na liberałów i socjaldemokratów "postępowców" za układy przychylne Putinowi ze względu na sytuację, która się obecnie dzieje. A Hołownia ze swoją PL2050 na samodzielne rządy (zwłaszcza mediami publicznymi) jest też za słaby - jako takie umiarkowane centrum.

Wiadomo, że PR24 i Dwójka już lepiej sobie radzą, pomimo spadków spowodowanych także przerabianiem sieci nadajników w DAB oraz też silną pozycją komercyjnych graczy na rynku. Jednak gdyby Maryja i PR3 byłyby na tym samym poziomie, dałoby się te abstrakcje związane z poziomem słuchalności wyrównać.
tadzio3 pisze: śr lut 23, 2022 4:02 pm To takie plucie i mówienie, że pada deszcz...
Absolutne kuriozum, już nawet ciężko to komentować. Dzisiaj by mnie ucieszyło gdyby Trójka zakończyła swoje nadawanie, bo przynajmniej po latach ten ostatni okres może by jakoś już nie rzutował na to co było kiedyś. A tak aż przykro o tym wszystkim czytać i słuchać.
Chyba pan Ptaszyn-Wróblewski, pan Baron i resztka starej załogi z Myśliwieckiej byliby zdołowani, że ponad sześćdziesięcioletnie dzieło Mateusza Święcickiego i kolejnych redaktorów naczelnych zostało zniszczone. Sama historia Trójki na przestrzeni lat jest tragiczna i pełna niejasności, zwłaszcza okresy po "karnawale Solidarności", stanie wojennym, odmłodzeniu przez Turskiego zespołu, nadejściu wolnego rynku w Polsce, wyjściu Manna z radia, aby założyć własne radio w Warszawie, wprowadzeniu modelu komercyjnego itd. Dlatego, żal też wyrzucać stąd taką antenę, ale też żal ją dalej utrzymywać.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Robert »

KlaßerMeister pisze: czw lut 24, 2022 3:38 pmDo czasu kolejnych wyborów, które zapewne wygra PiS, bo nie będzie już alternatyw skoro wszyscy są cięci na liberałów i socjaldemokratów "postępowców" za układy przychylne Putinowi ze względu na sytuację, która się obecnie dzieje.
Wydaje mi się, że obracasz się jakiejś innej, alternatywnej rzeczywistości :) Wygrane wybory przez PiS ? Zdajesz sobie sprawę, że obecnie na pewien sposób mamy do czynienia z reżimem, który jest zdolny do wszystkiego. Wszystkiego.
ODPOWIEDZ