Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Te cholerny czekoladowy orzeł będzie się za nimi ciągnął chyba do końca Dobrej Zmiany. A ostrzegali niektórzy, że duża część społeczeństwa może to źle odebrać, i że może to zostać wplątane w walkę polityczną...
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mikrobi »

Wydaje mi się, że tamta ekipa żyła długo w pełnej bańce medialnej.
Do 9 maja 2015 r. mało kto brał pod uwagę, że ten układ polityczny (potężna PO rządząca wspólnie z PSL, silny ale bez realnych szans na rządzenie PiS i coraz słabsza lewica) może się zachwiać.
W 2013 r. jeszcze był totalny błogostan. W roku następnym to już się mogło chwiać, bo odbyły się wtedy i zremisowane tak naprawdę wybory do europarlemantu (w głosach więcej miała PO, ale głównie dlatego, że partie Ziobry i Gowina startowały osobno, mandatów dwie największe partie miały tyle samo) i nieznacznie już wygrane przez PiS wybory samorządowe (tylko nadzwyczajnie wysoki wynik PSL uniemożliwił PiS skonsumowanie tego zwycięstwa).
No a po zwycięstwie A. Dudy nad B. Komorowskim w obozie antypisu pojawił się z jednej strony fatalizm a z drugiej nadzieja, że "może się jednak im nie uda".
Dlatego ta akcja z Czekoladowym Orłem (nie wiadomo zresztą gdzie wymyślona - czy w Trójce, czy w GW, czy w Pałacu Prezydenckim) była robiona w warunkach pełnego błogostanu. A tłumaczenia M. Jethon, że nie jest to akcja polityczna, wszak prezydent to nie polityk, były właściwie proszeniem się o kłopoty w przyszłości.
Natomiast mniej więcej można się zorientować kiedy dziennikarze realizują odgórne wytyczne- robią to często bez przekonania i z silnym dystansem a kiedy się naprawdę angażują. I akurat w tej czekoladowej akcji dużo zaangażowania u ludzi Trójki pamiętam. Gdy dziś mówią, że w wewnętrznych dyskusjach byli przeciwni czy sceptyczni - jakoś mam wątpliwości.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Nie słuchali piosenek, które sami puszczali. Każdy ferment społeczny jest wyprzedzany przez artystów. A mniej więcej od 2012 roku zaczęły się pojawiać ostre teksty antysystemowe, i to zarówno z prawej ("Prosto" Kazika, polityczne piosenki Kukiza), jak i z lewej flanki (przede wszystkim Peszkówna z "Ludźmi-psami" i sztandarowym "Sorry, Polsko"). Do tego dochodziła zmiana wśród młodzieży (mniej więcej w okolicach czekoladowego orła zaczęły się pojawiać na ulicach pierwsze grupki młodych w "odzieży patriotycznej", generalnie narastał wśród młodych gniew związany z tym, że ich codzienna egzystencja mocno odstawała od propagandy sukcesu obozu liberalnego), mainstreamowym dziennikarzom i ekspertom kompletnie umknął fenomen "Czasu honoru" i jego fanklubów. Ale to trzeba było obserwować tzw. ulicę, a tego ani tamta władza, ani jej zwolennicy nie lubili. Lepiej było wierzyć, że "nie ma z kim przegrać", a opozycja "wyginie jak dinozaury". Gdy w czerwcu 2014 oglądałem uroczystości 25-lecia III RP, miałem nieodparte skojarzenia z fetą na 40-lecie NRD w październiku 1989...
Wszystko to oczywiście nie zaciera oczywistych różnic między III RP i Dobrą Zmianą. Gdyby Polska Tuska była jak obecna, ekipa LP3 zostałaby prawdopodobnie rozgoniona właśnie po debiucie "Prosto" na szczycie. Tak czy inaczej, Kazik załatwiłby Listę...

Swoją drogą po trzecim tygodniu "Orła-morła" na 30 miejscu nawet na tym - generalnie przecież życzliwym ekipie Listy - forum pojawiły się wpisy typu "to jest farsa" czy "ten Orzeł wygląda na trzymanego w topie na siłę". Mam wrażenie, że gdyby Jethon była jak Kowalczewski, zawiesiłaby Listę po... spadku "Orła" :-D
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: prz_rulez »

gioconda2 pisze:Włączyłam na chwilę radio lokalne. Popołudniowe komentarze nt tego co się dzieje z zaproszonymi gośćmi (pojedynczo, każdy komentował inny temat). Co tam się dzieje. Jeszcze gorzej niż w Trójce. Widać, że tam już wszystko przewałkowane (za rozgłośnie lokalne Niunia zabrała się równolegle z Jedynką) , jedynie słuszne poglądy i prawdy głosić można
Czy mogę spytać, czy to było w Radiu Poznań? Pewnie sytuacja różni się między stacjami regionalnymi Polskiego Radia, być może niektóre rozwiązały to unikając jak się da jakiejkolwiek publicystyki?

A co do Orzeł Może - naprawdę nie rozumiem jazdy nawet ze strony środowisk so-called lewicowych. Przecież to była pozytywna akcja, taka w stylu amerykańskim. Ja naprawdę bym chciał, żeby patriotyzm pojmowano tak wesoło i pozytywnie, a nie na zasadzie polowania na wrogów narodu (a sporo tych polowań potrzebnych, bo wrogowie narodu czają się niemalże wszędzie...).
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

prz_rulez pisze: ndz wrz 27, 2020 6:13 pmJa naprawdę bym chciał, żeby patriotyzm pojmowano tak wesoło i pozytywnie
+1. Chociaż są pewne granice. Z drugiej strony orzeł z czekolady to tak trochę na granicy profanacji. Tyle że zdecydowanie większą profanacją byłoby zabicie żywego orła i danie do zjedzenia ludowi w przestrzeni publicznej. Na szczęście to niemożliwe - wiem że przynajmniej bieliki są pod ochroną ;)
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

prz_rulez pisze: ndz wrz 27, 2020 6:13 pm Czy mogę spytać, czy to było w Radiu Poznań? Pewnie sytuacja różni się między stacjami regionalnymi Polskiego Radia, być może niektóre rozwiązały to unikając jak się da jakiejkolwiek publicystyki?
Tak to Radio Poznań, które od kiedy zmieniono mu nazwę na Radio Poznań właśnie (w 2017r.) stało się asłuchalne.
A wcześniej to było fajne radio lokalne pod nazwą Radio Merkury (przez kilkadziesiąt lat funkcjonowało pod tą nazwą i komu to przeszkadzało? Aż prezesem Radia został młody działacz PiS-u to wystąpił z wnioskiem o zmianę) i miało super dziennikarzy. Słuchałam go na przemiennie z Trójką, a niektóre audycje nawet wygrywały z Trójką (kultywujące gwarę konkursy i audycje, publicystyka lokalna, historia lokalna, wydarzenia muzyczne - np. koncerty orkiestry Amadeus, relacje z festiwali teatralnych (Malta) i filmowych (Animator), radio Yesterday - nadawane w porze Markomanii u mnie wygrywało z Markomanią, bo prowadził je świetny duet dwóch panów K.). Exodus dziennikarzy i tu miał miejsce. I dla mnie symbolem upadku tego radia było odejście dziennikarza muzycznego Mariusza Kwaśniewskiego - filara tej stacji. I tego temu radiu wybaczyć nie mogę i widzę tu pewne analogie z Trójką (odejście dziennikarza muzycznego przelewa czarę goryczy).
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: prz_rulez »

TStudent pisze: ndz wrz 27, 2020 6:18 pm
prz_rulez pisze: ndz wrz 27, 2020 6:13 pmJa naprawdę bym chciał, żeby patriotyzm pojmowano tak wesoło i pozytywnie
+1. Chociaż są pewne granice. Z drugiej strony orzeł z czekolady to tak trochę na granicy profanacji.
Ale jakiej profanacji, w Szwajcarii czy w USA flagi znajdują się na wielu gadżetach. Widziałem nawet do kupienia papjery toaletowe z narysowanymi kilkoma flagami...
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

A ja nie o flagach.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: prz_rulez »

No o godle, same thing ;)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

prz_rulez pisze: ndz wrz 27, 2020 6:13 pm
A co do Orzeł Może - naprawdę nie rozumiem jazdy nawet ze strony środowisk so-called lewicowych. Przecież to była pozytywna akcja, taka w stylu amerykańskim. Ja naprawdę bym chciał, żeby patriotyzm pojmowano tak wesoło i pozytywnie, a nie na zasadzie polowania na wrogów narodu (a sporo tych polowań potrzebnych, bo wrogowie narodu czają się niemalże wszędzie...).
Zgadzam się, to była bardzo fajna, patriotyczna akcja, w nowoczesnym stylu, nie rozumiem dlaczego spotkała się z taką nagonką, szczególnie że strony tych, którzy uważali się za patriotów. Wolą się biczować, jacy jesteśmy pokrzywdzeni. zamiast być dumnym ze swojego kraju?
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: prz_rulez »

Hmm, aczkolwiek tutaj wypowiedź z drugiej strony barykady...
https://m.niezalezna.pl/79943-orzel-moz ... promitacji
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: tadzio3 »

"...Propaganda sukcesu przegrywała z krytyką polskiej rzeczywistości. Rok później, słuchając nadawanego w majowy weekend Polskiego Topu Wszech Czasów wybieranego przez słuchaczy, pomyślałem, że chyba coś jest bardzo nie tak, skoro w czasach ogólnego zachwytu i świętowania 10 lat UE i 25 lat wolności, głosowanie wygrywa smutna piosenka o wycofaniu i zdradzie ideałów („Wieża radości, wieża samotności” Sztywnego Pala Azji) wraz z utworem o bezdomnej i pijanej Polsce („Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C.). Czy piosenki z późnego PRL-u najtrafniej oddawały stan ducha Polaków w roku 2014?"

Hmm, a potem wygrało "Kocham wolność". Ciekawe z jakiego powodu ;)
Oczywiście artykuł mocno tendencyjny, ale niczego innego się nie spodziewałem.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Tak już jest, że na Topach królują rzeczy sprzed roku 1995 i chyba atmosfera polityczna nie ma na to wpływu. Taki profil słuchacza.
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mikrobi »

Rzeczywiście większość piosenek z topów to utwory gorzkie i smutne, więc trudno na podstawie wyników wyciągać wnioski. Z tej polskiej czołówki to może tylko Dziwny jest ten świat ma takie umiarkowanie optymistyczne przesłanie (choć nie da się ukryć, że Niemen uważa zło za coś oczywistego a w dobro jedynie wierzy)
Ale co do reszty
-obecne nostalgiczne artykuły w GW za zniszczoną Trójką też są mocno tendencyjne a zarazem przeżarte tamtejszą nowomową ("prezeska" etc.)
-nawet jeśli M. Jethon starała się dbać o zachowanie równowagi można się było zorientowac do jakich polityków i publicystów dziennikarze GW czują szczerą sympatię a jakich zapraszają jedynie z musu. No a szczególny status prezydenta Komorowskiego (że wspomnę 1574 notowanie LP3 z warszawskiego teatru w czasie premiery spektaklu Trójka do potęgi) chyba był dostrzegalny dla wszystkich tylko, że zwolennikom tej prezydentury nie przeszkadzał a mnie np. tak
-akcja Orzeł może była jednak robiona w kontrze do miesięcznic smoleńskich i wpisywała się w klimat prezydentury B. Komorowskiego
-artykuł pochodzi z maja 2016 kiedy dobra zmiana dopiero nieśmiało zaznaczała obecność a pozycja starej trójkowej gwardii wydawała się mocna. Myślę zresztą, że o ile wymiana Zaborskiego na Lisickiego była błędem o tyle Semka i Górny wcale nie gorzej pasowali do klimatu stacji niż Sosnowski i Owsiak. Zwłaszcza, że wbrew temu, co np. pisał Sosnowski na blogu doświadczenie radiowe mieli (choć nie z radia publicznego). Tyle, że wtedy sądziłem - błędnie - że PiS chce zachować charakter stacji i jedynie nieznacznie wzbogacić jej ofertę, teraz wiem, że to był pierwszy etap. Może gdyby na tym się skończyło (Trojka bez Sosnowskiego, ale z resztą staej ekipy i paroma nowymi osobami o nieco innym spojrzeniu) to byłaby całkiem fajna oferta. W końcu red. Rożek został zaakceptowany a pamiętam szyderstwa, że koleś z Gościa Niedzielnego będzie miał audycję o nauce (cha, cha, przecież prasa katolicka to zabobon i ciemnota). Zresztą w czasie dobrej zmiany przyszedł Patrycjusz Wyżga i to z zupełnie innej bajki, bo z Grupy TVN.
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

Ja to wiem kiedy włączyć radio :!: :!: :!: Dziś Niunia w Trójce radosnym głosem ogłosiła: rusza Akademia PR!!! Tak dużo wpływa CV, że będą tych młodych kształcić doświadczeni dziennikarze, informatycy (będą uczyć jak montować materiał :lol: , no po 1998 i 1999 to zapewne wspaniali nauczyciele :lol: ) i warsztaty z prowadzenia warsztatów muzycznych będą. Nie wiedziałam (po żenującym występie w Senacie), że ona potrafi tyle mówić :mrgreen: i to cała w skowronkach :nie:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

gioconda2 pisze: pn wrz 28, 2020 5:24 pm Nie wiedziałam (po żenującym występie w Senacie), że ona potrafi tyle mówić :mrgreen: i to cała w skowronkach :nie:
Oj, Kobieto Giocondo Druga, to nie wiesz, że kobieta zmienną jest - czasami nawet bardzo...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Tak sie zastanawiam... Czy Kubulek prowadzi jeszcze jakies audycje? Jak to będzie z licytacjami w tym roku, a jak z Karpiem lub/i Topem?
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

Nie wiedziałam, bo ja to cały czas dużo mówię, więc pod tym względem jestem raczej stabilna :wink: :mrgreen:
AlekOb
Posty: 2894
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: AlekOb »

bobby-x pisze: pn wrz 28, 2020 5:41 pm Tak sie zastanawiam... Czy Kubulek prowadzi jeszcze jakies audycje? Jak to będzie z licytacjami w tym roku, a jak z Karpiem lub/i Topem?
Na razie nie prowadzi. Z tego co pamiętam jest na urlopie bodaj do jakoś połowy października, co będzie potem... nie wiadomo.
Wyobraża sobie ktoś w ogóle jakiegokolwiek Karpia w tym roku? Kto go będzie śpiewał? Kodymowski z córką? :mrgreen:
bidżys
Posty: 210
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

prz_rulez pisze: ndz wrz 27, 2020 9:00 pm Ale jakiej profanacji, w Szwajcarii czy w USA flagi znajdują się na wielu gadżetach. Widziałem nawet do kupienia papjery toaletowe z narysowanymi kilkoma flagami...
To zdaje się w Szwajcarii jest największy odsetek ludzi z bronią (licząc kraje europejskie), a w USA znowu jest kara śmierci? :)
gioconda2 pisze: pn wrz 28, 2020 5:42 pm Nie wiedziałam, bo ja to cały czas dużo mówię,
Znaczy, że żyjesz. ;)
AlekOb pisze: pn wrz 28, 2020 5:54 pm Na razie nie prowadzi. Z tego co pamiętam jest na urlopie bodaj do jakoś połowy października, co będzie potem... nie wiadomo.
Wyobraża sobie ktoś w ogóle jakiegokolwiek Karpia w tym roku? Kto go będzie śpiewał? Kodymowski z córką? :mrgreen:
Im dłużej to trwa (brak Kuby), tym coraz silniejsze mam przekonanie, że pojawi się w Trójce. Dziwne by to było jednak.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

gioconda2 pisze: pn wrz 28, 2020 5:24 pm informatycy
Informatycy???
Będą ich uczyć liczyć głosy na listę przebojów! I będą wygrywać tylko te piosenki, które mogą wygrywać! O! :-D
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

pbd2 pisze: pn wrz 28, 2020 9:48 pm
gioconda2 pisze: pn wrz 28, 2020 5:24 pm informatycy
Informatycy???
Będą ich uczyć liczyć głosy na listę przebojów! I będą wygrywać tylko te piosenki, które mogą wygrywać! O! :-D
Pisałam to na bieżąco, w czasie, w którym Niunia była na antenie i "nawijała makaron na uszy". I wyraziła się tak " informatycy będą prowadzić szkolenia z montowania materiałów" :idea: . Komentarz zbędny.
Zapraszali studentów od III roku wzwyż i innych chętnych do pracy w PR.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Montowanie się przyda - w końcu teraz telefonów na żywo to chyba już nie będzie...
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

AlekOb pisze: pn wrz 28, 2020 5:54 pm Wyobraża sobie ktoś w ogóle jakiegokolwiek Karpia w tym roku? Kto go będzie śpiewał? Kodymowski z córką? :mrgreen:
W tej ich piosence o wrogach i kompanach on tylko gra. Ona śpiewa. Chociaż nie umie :-D

A Karp...?

"Naszym kompanom podamy karpia,
wrogom na schody wyniesiemy ości.
Jednym i drugim w czas Dobrej Zmiany
trUjka świąteczne śle serdeczności!

Krok za krokiem, krok po kroczku..."

I już! :-D
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

pbd2 pisze: pn wrz 28, 2020 10:15 pm A Karp...?

"Naszym kompanom podamy karpia,
wrogom na schody wyniesiemy ości.
Jednym i drugim w czas Dobrej Zmiany
trUjka świąteczne śle serdeczności!

Krok za krokiem, krok po kroczku..."

I już! :-D
Oj uważaj, bo jeszcze do chórków Cię wstawią :lol:
A swoją drogą świetnie Ci to wyszło :idea: :!: (szkolenia w Akademii PR z pisania Karpia mógłbyś prowadzić :mrgreen: )
ODPOWIEDZ