Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Robert pisze: pt lut 25, 2022 9:20 pm
KlaßerMeister pisze: czw lut 24, 2022 3:38 pmDo czasu kolejnych wyborów, które zapewne wygra PiS, bo nie będzie już alternatyw skoro wszyscy są cięci na liberałów i socjaldemokratów "postępowców" za układy przychylne Putinowi ze względu na sytuację, która się obecnie dzieje.
Wydaje mi się, że obracasz się jakiejś innej, alternatywnej rzeczywistości :) Wygrane wybory przez PiS ? Zdajesz sobie sprawę, że obecnie na pewien sposób mamy do czynienia z reżimem, który jest zdolny do wszystkiego. Wszystkiego.
Wiesz Robercie ale jesteś wśród nielicznych, bo 500+ , zwolnienie z podatków do 26 roku życia to jest argument do głosu na PIS. Tylko nie rozumiem czemu , kur.. ja i mnie podobni, mamy pokrywać te wszystkie udogodnienia dla różnych grup społecznych? Bo ja to tam ch.... dostałem od Państwa.
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Aro »

bobby-x pisze: pt lut 25, 2022 9:33 pm Bo ja to tam ch.... dostałem od Państwa.
jesteś pewien, nic a nic nie dostałeś?
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Ja zaś trochę owszem, babcia z mężem nieco więcej, ale chyba nieznacznie. Rodzice w zasadzie nic, dopiero teraz tę niby wyższą kwotę wolną od podatku. A mimo to od prezydenckich wyborów w 2015 cała nasza piątka jest politycznie ustabilizowana po umiarkowanie prawej stronie. I tylko ja się wyłamałem 28.06.20, poza tym od 2021 roku zacząłem mocniej wycofywać poparcie dla obecnej ekipy. Lecz chyba obecna sytuacja na Wschodzie może to odwrócić.
Ale to już offtop. :arrow:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Aro pisze: pt lut 25, 2022 10:50 pm
bobby-x pisze: pt lut 25, 2022 9:33 pm Bo ja to tam ch.... dostałem od Państwa.
jesteś pewien, nic a nic nie dostałeś?
A może mi coś podsuniesz do głowy bo jakoś nie mam pojęcia? Wolność dawali dziadkowie, rodzice dali wykształcenie, mieszkanie w kredycie, dom w kredycie, maszyny do pracy w leasingach, samochody w leasingach a zamian od Państwa tylko Vaty, podatki dochodowe, Zusy, podatki gruntowe, podatki za użytkowanie pasa drogi powiatowej, podatek za kawałek wodociągu pod rzeczką (bo grunt pod rzeczką na leży do państwa polskiego). A może gaz mi założyli, 10 lat temu nie opłacało się, rok temu wybudowanie tylko 27 m też się Państwu nie opłacało. Jakz sąsiadami chcemy wyciąć 5 dębów bo rosną na środku drogi , to owszem gmina się zgadza ale opłata za wycięcie to ponad 42 tys zł, zamiast wydać zgodę za darmo bo straż pożarna nie daje rady przecisnąć się i jest zagrożenie zdrowia i życia. Gmina wybudowała kanalizację w drodze głównej, natomiast zapomniała o wcince w naszą wewnętrzną, trzeba iść do sądu, szukać dalej przykładów ??? Także nic a nic.
A taka koleżanka Ukrainka, przyjechała se dwa lata temu i buch 2 000 zł na czworo dzieci co miesiąc, pytam za co? Płaciła tu jakieś podatki, zusy? A jak żona była po operacji to ją przewspaniały ZUS i urząd pracy wykreślili po 90 dniach ze społeczeństwa i nie mogła nawet pójść do zwykłego lekarza (takie przepisy!!!). Musiałem ją zarejestrować (pod siebie jako mąż) do Ewusia aby mogła pójść po tabletki do lekarza. Także, wiesz Aro, no kur... świetne państwo, jeb..ć PIS, jeb..ć PO, jeb..ć Cały Rząd.
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mikrobi »

Tak jak dwa lata temu wszyscy żyli pandemią, teraz to, co ludzi głównie interesuje to agresja rosyjska na Ukrainę. Wzrasta pocuzcie zagrożenia a to w naturalny sposób sprzyja aktualnie rządzącym. Co ciekawe, gdy 8 lat temu Putin zajął Krym, to też krótkofalowo pomogło PO (bo jednak wybory do europarlamentu nieznacznie bo nieznacznie ale wygrała), ale ostatecznie wygrali,najpierw Andrzej Duda, potem PiS, mimo, że ani w wyborach prezydenckich ani parlamentarnych nie grano tą kartą.
Oczywiście do wyborów sporo czasu, ale na chwilę obecną więcej paliwa ma faktycznie PiS, zwłaszcza gdy TVP będzie do znudzenia przypominać dawne umizgi Tuska i Sikorskiego do Putina a z drugiej słwoa Lecha Kaczyńskiego w Tibilisi czy na Westerplatte. Tu nie będzie ważne jak było naprawdę - ważny jest efekt. A każda krytyka będzie odbierana na zasadzie: "nie można osłabiać rządu, bo Polska jest zagrośona, każdy kto teraz szkodzi Polsce jest agentem Kremla".

Co zaś się tyczy Trójki - w tym roku mija 60 rocznica stacji. Pewnie nie będzie świętowania, ale szkoda, że nigdy nie powstała - i już pewnie nie powstanie - rzetelna historia tej stacji. Bo dla jednej strony Trójka to komunistyczny wentyl bezpieczeństwa pełen resortowych dzieci, dla drugiej najcudowniejsze miejsce na świecie, reduta wolności w PRL a i później miejsce wolne od polityki czy komercji - a prawda jest bardziej złożona.
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: KlaßerMeister »

O te, czy inne tematy nie warto się dziś kłócić.

U mnie na Podkarpaciu podnieśli stopień zagrożenia terrorystycznego w systemie BRAVO do poziomu drugiego. (source: https://rzeszow.tvp.pl/58784682/drugi-s ... ubelskiego)

Jutro może podnieść rząd także do samego szczytu na całą Polskę. I co? Może nam coś poważnego zagrozić, skoro się organizują na ewentualną możliwość ataku ze strony nawet rosyjskich prowokatorów, idących wśród tych uchodżców. Wyłapiesz takich po drodze? Nawet służby działają w ten sposób chaotycznie i jakoś nie aprobują mocnych i radykalnych rozwiązań na dłuższą metę, jak twardych kontroli paszportowych czy korzystania z tych systemów do badania fałszywek na granicach.

Tu musimy się jednoczyć, nie warto mówić o tym, że ktoś coś nie ma - bo mu ten, tamten rząd zabrał coś dawno temu. Ja wierzę, że kiedyś ci sami b. mieszkańcy Ukrainy w przyszłości będący obywatelami Polski dadzą radę podziękować nam za tę pomoc, a może to być pretekst do zyskania większej mocy do tworzenia nowych środowisk politycznych, które jakoś "zaburzą" ten obecny układ sił na polskiej scenie politycznej. Jednak o podziałach historycznych niektórzy będą pamiętać, to prawda.

A politycy? Politycy zawsze byli i będą zadrą dla rzetelnych mediów, taki Korwin-Mikke, taki Kaczyński czy taki Tusk, taki Kamysz, taki Hołownia lub taka Żakowska. Zawsze. I to nie ma znaczenia, kto w wyścigu na gorszego pana - zwycięży. Dlatego jakoś w tej stagnacji będziemy żyć, o ile młodzi, aktywni i świadomi ludzie nie wejdą w ich buty i nie zaczną ratować tego kraju.

A ZUS? No to sory, są tam inne przeliczniki tych zasiłków i emerytur dla obcokrajowców, a inne dla samych pracujących Polaków. Inne dla matek z wielodzietnych rodzin, inne dla samotnych matek. Inne dla samotnie wychowujących ojców, inne dla ojców z dwójką dzieci etc. I to się nie zmieni.

A polskie media? No, cóż. Jak wojna się skończy, znów powrócą do dawnych podziałów i coraz trudniej będzie szukać tego głosu "środka" ze względu nie tylko na samych udziałowców, czy szefów danych stacji radiowych czy telewizyjnych - jak przynajmniej wszystkie stacje na obecną chwilę jak TVN24, Polsat News czy taki kanał informacyjny publicznej TV to robią, mniej czy więcej udanie, ale zawsze.

Co do ostatniego zdania, zgadzam się z tobą @mikrobi. Co innego sobą reprezentowali dani dyrektorzy na Myśliwieckiej, a co innego na al. Niepodległości czy Malczewskiego. A co innego jeszcze władze państwowe. Trudno to jakoś od siebie odróżnić te działania. I dlatego historia, jak już tu wspomniałem - Programu Trzeciego - jest nie tyle ciekawa, co i pełna bezkompromisowych zmian i tragizmu, ocierającego się o komedię obyczajową. Ale warto to badać, choćby na przeciętnym poziomie zwykłego słuchacza, który jakoś nie para się historiografią istnienia mediów w Polsce, ani medioznawstwem.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Wracając do głównego tematu wątku.

Pan Ciechański znów pięknie wystąpił na antenie:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... np1taskbar
Krzysiek1996
Posty: 727
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 6:11 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Krzysiek1996 »

Co to jest za burak i prostak to nie ma słów.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Kpił już z katastrofy smoleńskiej, dlaczego miałoby się coś zmienić?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

Takie info na fb mi wyskoczyło...
prima aprilis? raczej tak.
#ListaPrzebojówTrójki | 20:05 - 23:00

Startuje Lista Przebojów Trójki❗️Przed nami wielkie muzyczne emocje, a Ty możesz oddać swój głos już teraz. „Zerowe" zestawienie skomponowaliśmy na podstawie najpopularniejszych utworów w serwisach streamingowych oraz list przebojów z całego świata.

LISTA PRZEBOJÓW TRÓJKI (LPT)
W każdy piątek Łukasz Ciechański i Tomasz Miarą będą prezentować najpopularniejsze utwory minionego tygodnia. Lista obejmuje 30 utworów wchodzących w skład głównego zestawienia oraz trzy propozycje. To Wy zdecydujecie, co znajdzie się w kolejnych notowaniach 🎼

Pełna lista utworów będzie dostępna po zakończeniu programu na stronie LPT.polskieradio.pl

JAK GŁOSOWAĆ?
Ulubieni artyści wybierani są w smsowym głosowaniu. Wystarczy wysłać wiadomość pod numer 71335 (1,23 złotych z VAT) i w treści wpisać numer utworu. Muzyczne głosy można oddawać przez cały tydzień: od momentu rozpoczęcia audycji aż do godziny 12:00 w kolejny piątek.
______
🎧 Zapraszają: Łukasz Ciechański i Tomasz Miara
🔘 Regulamin ➡️ LPT.polskieradio.pl
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5915
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mateusz15 »

Nie, leci w eterze. Utrzymywali w Tajemnicy.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Włączyłem , kur...a to. Faktycznie dziś notowanie zerowe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja pdlę. :nie: :nie: :nie:
Krzysiek1996
Posty: 727
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 6:11 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Krzysiek1996 »

To ten prostak Ciechański jeszcze tam pracuje?
Niebywałe.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5915
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mateusz15 »

"sztab ludzi pracował by utrzymać to w tajemnicy"
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jollyroger72 »

Co niektórzy to mogliby darować sobie te "uszczypliwe" komentarze. Zarówno tutaj, jak i w dziale 357...
Coś się kończy, coś zaczyna.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Marek odbiera telefony :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ciekawe który?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

no cóż wg mnie to tylko i wyłącznie prima aprillis.
tak na serio to po co im Lista?
ostatnio znajomy mi powiedział: ale w tej Twojej Trójce teraz fajnie grają.
być może. i w sumie się nie dziwię. dlaczego tam nie może być dobrych audycji z muzyką?
tylko, że to już nie moje radio, bo tam już nie ma ludzi których słuchałem, a dobrej muzyki to mogę sobie z płyt posłuchać :-)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Już widzę te tłumy głosujące przez płatne smsy na każdy kawałek z osobna :)
No nic, powodzenia życzę :)
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: santosz »

Uuuu, lista? czy ktoś się orientuje co tam było grane?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jollyroger72 »

4,92 z VAT w miesiącu to i tak taniej niż patronackie 10,00 :wink:
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Mhm. 4,92 przy głosowaniu na 1 kawałek. Ale pożyjemy, zobaczymy, ile ta inicjatywa przetrwa.
Santosz, włączyłem tylko na chwilę i było akurat "Russians" Stinga, nie można powiedzieć, są na czasie :)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jollyroger72 »

Neo01 pisze: pt kwie 01, 2022 10:53 pm Ale pożyjemy, zobaczymy, ile ta inicjatywa przetrwa.
Nie to, żebym się czepiał. Bo nie zamierzam głosować, nawet gdyby to naprawdę miała być jakaś lista...
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: santosz »

No tak, Russians to teraz utwór okolicznościowy, którzy wszyscy grają, no o 23 ma być zestaw w internecie
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: santosz »

https://trojka.polskieradio.pl/lpt

dziwny ten zestaw, piosenki sprzed lat wymieszane z nowościami, no ale ok
w sumie większość utworów dubluje zestaw 357 i Nowego świata, kilka wykonawców nie znam co jest lekko intrygujące, ale obawiam się, że nie będzie nic dla mnie ciekawego
na plus nowa świetna nowa Chemia, której nie ma w pozostałych dwu wymienionych zestawach
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: konwicki1980 »

A gdzie jest Kazik ja się pytam :mrgreen: Powinni zrobić jakąś symboliczną klamrę do tej trumny.
ODPOWIEDZ