Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Nicoletta »

jollyroger72 pisze: wt mar 09, 2021 11:32 am
Złośliwość urodzie szkodzi...
Gdyby tak było to musiałabym wyglądać już jak baba jaga z Jasia i Małgosi, :know: a wg relacji świadków aż tak źle nie jest :lol:

(Ten post też kwalifikuje się do usunięcia).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

W okresie grudzień 2020 – luty 2021 udział Programu III Polskiego Radia w czasie słuchania spadł do 1,9 proc. z 5,6 proc. rok wcześniej.

https://www.press.pl/tresc/65183,slucha ... cAbfoo7wak
olkaa86
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 09, 2021 10:56 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: olkaa86 »

To już można chyba wszystko zwijać... :(
Ostatnio zmieniony śr mar 10, 2021 12:14 am przez olkaa86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

Plac Radiowej Trójki - nazwa, którą wymazano z centrum Sopotu
- Otwarcie placu Radiowej Trójki było częścią projektu współpracy z Programem Trzecim Polskiego Radia. W różnych miastach Polski taka współpraca miała miejsce i przybierała różne formy. W Sopocie co roku "Trójka" otwierała sezon letni na plaży, powołano też do życia Plażę Radiowej Trójki. Nie były to jednak byty formalne, lecz symboliczne - oparte na współpracy merytorycznej, służące promowaniu na antenie "Trójki" działań kulturalnych mających miejsce w Sopocie - mówi Izabela Heidrich, rzecznik sopockiego magistratu. - Na przestrzeni kolejnych lat formy współpracy ulegały zmianom. W efekcie wspólnych działań było coraz mniej. Zdjęcie tablic z nazwą placu oraz zabranie budki telefonicznej przez "Trójkę" wiązało się z zakończeniem projektu "Sopot w Trójce".
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pl ... mKwX6L5yL0
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kacper94 »

Jestem ciekawy, kiedy (bo to, że taki wynik będzie miał miejsce, to nie wątpię), ten udział słuchalności spadnie poniżej procenta. No i kto za to odpowie, bo ktoś raczej powinien, chociaż może jestem w tej kwestii zwykłym naiwniakiem i jednak PR III będzie sobie dalej w tej formie, w jakiej jest obecnie (chociaż jeszcze do niedawna zdarzało mi się włączyć audycje p. Piotra Barona, to po tych zmianach ramówkowych, już nawet p. Piotra nie słucham) będzie sobie plumkać :D
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

kacper94 pisze: czw mar 11, 2021 2:46 pm Jestem ciekawy, kiedy, ten udział słuchalności spadnie poniżej procenta.
Oj, nieuważnie czytasz wątki. Przecież Kamińska stwierdziła, że wyniki są zafałszowane z powodu tendencyjnego sposobu ich liczenia i naprawdę słuchaczy Trójki jest znacznie więcej. Z tego wynika, że jeżeli spadnie poniżej procenta to tak naprawdę nie spadnie, a już na pewno nie poniżej takowego.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Można powoli wynosić już ten sztandar... :(
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kacper94 »

kajman pisze: czw mar 11, 2021 6:31 pm
kacper94 pisze: czw mar 11, 2021 2:46 pm Jestem ciekawy, kiedy, ten udział słuchalności spadnie poniżej procenta.
Oj, nieuważnie czytasz wątki. Przecież Kamińska stwierdziła, że wyniki są zafałszowane z powodu tendencyjnego sposobu ich liczenia i naprawdę słuchaczy Trójki jest znacznie więcej. Z tego wynika, że jeżeli spadnie poniżej procenta to tak naprawdę nie spadnie, a już na pewno nie poniżej takowego.
O tym, że p. prezes tak mówiła, to słyszałem, ale pytanie kto w coś takiego uwierzy, nie licząc zwolenników tych zmian które zaszły w PR III Polskiego Radia...
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Przecież nie można jej nie wierzyć. Ona ma zawsze rację.
santosz
Posty: 4806
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: santosz »

Słuchalność, hmm. Już do was kiedyś ktoś dzwonił jakiś ankieter z pytaniem jakiego radia słuchacie? Tymczasem Trójka muzycznie brzmi najlepiej od wielu lat. Piszę tylko o muzyce, bo inne tematy w radiu już mnie od jakiegoś czasu nie interesują. Skrócono te nędzną popołudniówkę do 2 godzin (2 godzin za dużo), od 18 do 22 audycje muzyczne. Od 23 również pojawiły się nowe audycje muzyczne i nikt już przed snem nie nawija o żołnierzach wyklętych. W Budziku nikt nie informuje mnie, że pan Andrzej w Kozogłowach Dolnych parzy właśnie kawę, tylko jest autorska audycja muzyczna. Spokojnie, jak tylko ktoś w Trójce rzuci hasło, że słuchalność jest najważniejsza wprowadzą playlistę i im podskoczy, że hej.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Oj, obawiam się, że zupełnie inaczej rozumiesz radio niż większość trójkowych słuchaczy. Muzyka jest naprawdę w porządku, tu się nie ma do czego przyczepić, co z tego, jak dla przeciętnego trójko-fana najważniejsze są radiowe głosy... Zdarza mi się włączyć tę stację trójkopodobną po 8 rano i już wiem, że to nie jest radio dla mnie - prowadzący ze swoim poczuciem humoru zupełnie rozminął się z tym, co zawsze było wyznacznikiem jakości Programu Trzeciego - gra słów, ironia, subtelne nawiązania. Teraz jest łopatologiczny humor rodem z komercyjnych stacji. Sama jakość prowadzenia audycji też pozostawia wiele do życzenia: słuchamy Trójki, jest godzina taka a taka, tu mamy jakiś telefon, a tu go tak śmiesznie skomentuję... Dziwisz się, że większość wybrała RNŚ i 357? Ja w ogóle.
Aha, do mnie dzwonili 2 razy z ankietą co do słuchania stacji radiowych i do mojej żony też 2 razy.
Awatar użytkownika
Mash
Posty: 501
Rejestracja: sob paź 27, 2007 7:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Mash »

santosz pisze: pt mar 12, 2021 10:16 am Słuchalność, hmm. Już do was kiedyś ktoś dzwonił jakiś ankieter z pytaniem jakiego radia słuchacie? Tymczasem Trójka muzycznie brzmi najlepiej od wielu lat. Piszę tylko o muzyce, bo inne tematy w radiu już mnie od jakiegoś czasu nie interesują. Skrócono te nędzną popołudniówkę do 2 godzin (2 godzin za dużo), od 18 do 22 audycje muzyczne. Od 23 również pojawiły się nowe audycje muzyczne i nikt już przed snem nie nawija o żołnierzach wyklętych. W Budziku nikt nie informuje mnie, że pan Andrzej w Kozogłowach Dolnych parzy właśnie kawę, tylko jest autorska audycja muzyczna. Spokojnie, jak tylko ktoś w Trójce rzuci hasło, że słuchalność jest najważniejsza wprowadzą playlistę i im podskoczy, że hej.
Nie podskoczy, ponieważ słuchacz "trójkowy" jak widać "głosuje pilotem" (tutaj konkretniej: palcem zmieniającym stację radiową). Ci, którzy gustują w Eskach i RMFach nie przerzucą się nagle na Trójkę dlatego, że wprowadzono tutaj playlistę. Czytaj: swoich stałych słuchaczy Trójka tylko (s)traci, nowych nie zyska. Plus oczywiste oczywistości - słuchacz Trójki po pierwsze był przyzwyczajony do określonych głosów i nazwisk, a nawet jeśli niekoniecznie do tych dwóch rzeczy, to przynajmniej do określonego formatu prowadzącego i sposobu prowadzenia audycji. To w dużej mierze z Trójki zniknęło. Plus istnieje coś w rodzaju solidarności/bojkotu za sposób rozpędzenia redakcji i styl tych zmian. Ja po dniu odwołania Kuby Strzyczkowskiego nie włączyłem Trójki ani razu, mimo mojej jakiejś tam sympatii choćby do audycji Oli Kaczkowskiej czy Mateusza Tomaszuka.
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Mash pisze: pt mar 12, 2021 6:24 pmJa po dniu odwołania Kuby Strzyczkowskiego nie włączyłem Trójki ani razu, mimo mojej jakiejś tam sympatii choćby do audycji Oli Kaczkowskiej czy Mateusza Tomaszuka.
Ja również i na dodatek nie pomaga świadomość, że zostaje moje ulubione Winien i ma (którego - abstrahując - i tak nie mam czasu słuchać od momentu sparowania słuchawek z komputerem) czy też jest w porządku gość zwany Redbadem.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Dziwaczne radio zrobili: muzyka i audycja autorskie w stylu dawnej Trójki (mimo wszystko nadal nie rozumiem, dlaczego mimo wszystko nie stworzono jakiejś innej listy przebojów na miejsce poprzedniej - skoro jakieś niewielkie, ale jednak istniejące grono słuchaczy tego słucha to pewnie i ktoś by głosował), pasma "towarzyszące" mdłe i chwilami prowadzone w stylu radia komercyjnego... bez sensu. Niestety w Lublinie jest to nadal jedyne obok Tok FM radio nadające się do dłuższego słuchania...
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kacper94 »

TStudent pisze: pt mar 12, 2021 6:50 pm
Mash pisze: pt mar 12, 2021 6:24 pmJa po dniu odwołania Kuby Strzyczkowskiego nie włączyłem Trójki ani razu, mimo mojej jakiejś tam sympatii choćby do audycji Oli Kaczkowskiej czy Mateusza Tomaszuka.
Ja również i na dodatek nie pomaga świadomość, że zostaje moje ulubione Winien i ma (którego - abstrahując - i tak nie mam czasu słuchać od momentu sparowania słuchawek z komputerem) czy też jest w porządku gość zwany Redbadem.
To ja się wyłamałem raz, i włączyłem to radio wtedy kiedy w "Liście Osobistej" p. Metza była grana ostatnia płyta Mety. A poza tym u mnie podobnie, ani na chwilę nie włączyłem tego radia...
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

pbd2 pisze: pt mar 12, 2021 7:33 pmNiestety w Lublinie jest to nadal jedyne obok Tok FM radio nadające się do dłuższego słuchania...
mam nadzieję, że nie masz na myśli radiów internetowych. ;)
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Internetowych nie :-D Ale internetowego z różnych powodów nie zawsze da się słuchać, szczególnie poza domem, a do normalnego wystarczy telefon z funkcją FM albo małe radyjko kieszonkowe (czasami jeszcze do dostania w handlu).

A "Winien i ma" to była jedna z niewielu audycji, w których odważono się otwarcie skrytykować Niunię i dyrekcję stacji za fałszowanie LP3 i cenzurowanie utworów muzycznych. Natomiast cotygodniowy dobrozmianowy serwitut w postaci wychwalania pewnego państwowego koncernu paliwowego i jego prezesa wyjętego żywcem z "Nikodema Dyzmy" jest realizowany w tak karykaturalny sposób, że mam wrażenie, że redakcja tak naprawdę robi sobie z niego niezłe jaja :-D
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

pbd2 pisze: sob mar 13, 2021 2:41 amAle internetowego z różnych powodów nie zawsze da się słuchać, szczególnie poza domem
Wystarczy dobry smartfon, słuchawki najlepiej z Bluetoothem i odrobina zdrowego rozsądku. ;)
pbd2 pisze: sob mar 13, 2021 2:41 amA "Winien i ma" to była jedna z niewielu audycji, w których odważono się otwarcie skrytykować Niunię i dyrekcję stacji za fałszowanie LP3 i cenzurowanie utworów muzycznych.
Szkoda że tego nie słyszałem. :D
pbd2 pisze: sob mar 13, 2021 2:41 amNatomiast cotygodniowy dobrozmianowy serwitut w postaci wychwalania pewnego państwowego koncernu paliwowego i jego prezesa wyjętego żywcem z "Nikodema Dyzmy" jest realizowany w tak karykaturalny sposób, że mam wrażenie, że redakcja tak naprawdę robi sobie z niego niezłe jaja :-D
To się uśmiałem. :lol:
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Krytykował co prawda ktoryś z gości, ale powiedział wprost, że "to, co się zdarzyło, to rzecz niedopuszczalna", że "Trójka już ponosi niepowetowane straty" czy jakoś tak i że "ktoś powinien za to zdrowo beknąć".

Co jakiś czas któryś z gości audycji chwali stacje Orlenu. A to że takie tanie paliwo, a to że gazetę można tam dostać, a to, że "to są bardzo wygodne rozwiązania, bo teraz jak kierowca chce, to może na stacji kupić kanapkę albo wypić napój i nie musi w tym celu szukać restauracji" (!!! - autentyk z lata zeszłego roku :-D). Brzmiało to tak, jakby wszystkie inne stacje benzynowe w Polsce ograniczały ofertę tylko i wyłącznie do sprzedaży paliwa :-D
TStudent
Posty: 11636
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Gdzie niektóre rzeczywiście sprzedają paliwo (przy czym zdecydowanie nie odnosi się to do sieciówek).
Niestety mogę powiedzieć na przekór, że jestem ewidentnie przeciwko fuzji Lotosu i Orlenu (a tak właściwie to odwrotnie ;))
Sorry za ot. :D
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: konwicki1980 »

To nie było w "Winien i ma", tylko w Informatorze ekonomicznym
https://youtu.be/Xz_4vb-bmeE
Za dużo słów to nie padło, chyba że w tamtym coś więcej było.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Było gdzieś że to działanie na szkodę spółki, a za to grozi odpowiedzialność karna.
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

W "Winien.." o sytuacji w radiu mówili 22 maja. Prowadzącym był W. Surmacz, gośćmi A. Bartoszewicz i M. Roszkowski.
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kacper94 »

Może to jeszcze kogoś zainteresuje...
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/p ... -to-jest_1
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Zmieniają tych dyrektorów jak Argentyna prezydentów w 2001 roku. Bo i Trójka w podobnej sytuacji co Argentyna w tamtych czasach...
ODPOWIEDZ