Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mikrobi »

Z tym serialem to dość ciekawa historia.
Podobno zamówienie pojawiło się w czasach Bronisława Wildsteina . Oczywiście z uzasadnieieniem, że przez 20 lat od zmiany ustroju zaniedbano tę tematykę (z podtekstem, że było to celowe).
Emisja zaczęła się 7 września 2008 r. - rządziła już wtedy PO, ale telewizją kierował związany z PiS Andrzej Urbański (dziś już nieżyjący). Pierwsze 3 serie miały akcję wiosną 1941, w IV gwałtownie przeskoczono o 3 lata - do wiosny 1944, przed powstaniem, ostatnie dwie były już po wojnie. GW rzeczywiście chwaliła serial, póki akcja działa się w czasie II wojny, potem już była krytyka. Chyba chodziło o to, że wszyscy główni bohaterowie pozostali w komunistycznym podziemiu (a przecież akowcy dokonywali różnych wyborów), nie było tak podkreślanej przez GW złożoności powojennej sytuacji a co gorsza konfidenci gestapo z początku serialu stali się konfidentami UB i NKWD - czyli podtekst, że okupanci z II wojny i powojenni niewiele się od siebie różnili, skoro korzystali z usług tych samych ludzi.
Z tym, że oczywiście gdy serial się kończył PiS już definitywne stracił wpływ na TVP. Oczywiście prawicowcy podkreślali, że gdyby nie oni, serial nigdy by nie powstał a ekipa prezesa Brauna już nie miała wyjścia z uwagi na wysoką oglądalność (coś na rzeczy jest, bo przecież Jacek Kurski też nie zdjął np. Rodzinki pl i O mnie się nie martw, mimo że to seriale mocno liberalne). Ale trzeba oddać sprawiedliwość - i za Brauna serial był mocno promowany.
Natomiast potem jeszcze zrobiono dokrętkę czyli "Czas honoru - powstanie" (wcześniej producenci mówili, że ich nie stać). I to był błąd, bo nie było żadnego dramatyzmu - wiadomo było, że główni bohaterowie przeżyją (więc gdy znajdowali się w sytuacji zagrożenia życia pytanie było nie "czy się uratują" tylko "jak") a ci, którzy pojawili się w tej serii po raz pierwszy raczej nie. Definitywny koniec to jesień 2014, akurat tuż przed przełomem.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Przecież Rodzinka.pl została zdjęta, jakoś z pół roku temu.
TStudent
Posty: 11646
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Pod wpływem pandemii, żeby była jasność.
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Nie chodzi o to, że "Czas honoru" był propisowski, tylko o to, że odświeżył - szczególnie wśród młodzieży, ale nie tylko - legendę polskiego państwa podziemnego, partyzantki, generalnie - walki zbrojnej z wrogami kraju i narodu. Wokół serialu powstał ruch fanklubów, zaczęła się moda na organizacje paramilitarne (pardon, proobronne ;-)), wstępowanie do klas mundurowych w liceach itp. Towarzyszyła temu erozja tego, co przez 20 pierwszych lat III RP było świętością, czyli pochwały kompromisu, negocjacji, pokojowego odejścia od dyktatury i obcej dominacji - czyli wartości, do których odwoływał się do samego końca stary establishment. A to w oczywisty sposób wzmacniało PiS, który od samego początku (a już szczególnie od Smoleńska) odwoływał się do takich wartości jak bezkompromisowa postawa wobec przeciwników "obozu patriotycznego", zarówno w przeszłości jak i współcześnie, bohaterstwo wojenne, gotowość na śmierć, ale i postulat zemsty na wrogach (ze słynną tezą Rymkiewicza, że rewolucja 1989 nie była prawdziwym społecznym katharsis, bo nie powieszono choćby kilku komunistów, wobec czego teraz trzeba ją dokończyć - w jakimś sensie Dobra Zmiana właśnie to robi teraz, oczywiście bezkrwawymi metodami, w Trójce). Oczywiście sam serial niewiele by zdziałał, gdyby nie ogólny duch czasu, ale na pewno pewne tendencje wzmocnił. Oj, offtop się zrobił chyba...
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8813
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: VILKI »

to wszystko co się wydarzyło można podsumować jednym zdaniem z utworu który kiedyś był na lp3

Pewnej nocy tak się stanie,
Sztuka zdechnie smród zostanie...

https://youtu.be/HQUXmJX0KJA
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Red Wojciech Wybranowski w "Wirtualnych Mediach": "Ostatnie wydarzenia wokół niej, plus medialna ofensywa sympatyków opozycji dyskredytujący Trójkę, mocno zachwiała zaufaniem słuchaczy".

O tak, bo to zwolennicy opozycji dwukrotnie wysadzili w powietrze stację wraz z całym zespołem redakcyjnym, zaczynając od podłożenia bomby pod najpopularniejszą audycję, to przecież oni! :-D Tiaaaa...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

TStudent pisze: wt paź 06, 2020 5:40 pm Pod wpływem pandemii, żeby była jasność.
Oficjalnie.
Ale aktorzy o tym dowiedzieli się w ostatniej chwili i byli zaskoczeni.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: FOXD »

- Decyzje zapadały pewnie na samych szczytach. Sama prezes Kamińska nie podjęłaby decyzji o takim twardym kursie wobec Programu Trzeciego i de facto likwidacji – mówił w "Onet Opinie" Strzyczkowski, pytany o kulisy swojego odejścia. - Historia z piosenką Kazika jest tylko ostatnim elementem tej całości. W Trójce już od dłuższego czasu źle się działo. Narastała niezgoda wśród dziennikarzy na taką dość prymitywną cenzurę i permanentne ingerowanie w dobór gości – dodał.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ie/jj5fn0p

W innym medium szerzej o kulisach likwidacji Trójki i o jego próbie "ratowania":
Podjąłem próbę ratowania Trójki, ale okazało się, że nie ma takiej woli politycznej i że przeważył pomysł polegający na likwidacji Programu Trzeciego.
https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114 ... dacji.html
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

Znalazłam w sieci kapitalną nazwę dla tego, co się dzieje na antenie w godz. 6-8.45 - RADIO CIECHANÓW :lol: (nie obrażając miasta Ciechanów) i KIRMUĆ WRÓĆ! :mrgreen:
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Trójka na uchodźstwie zbiera kasę i łowi znane twarze, a tymczasem na terenach okupowanych...

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/r ... wke-trojki
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

gioconda2 pisze: czw paź 08, 2020 8:15 pm Znalazłam w sieci kapitalną nazwę dla tego, co się dzieje na antenie w godz. 6-8.45 - RADIO CIECHANÓW :lol: (nie obrażając miasta Ciechanów) i KIRMUĆ WRÓĆ! :mrgreen:
Hehe.. włączyłem wczoraj na chwilę. Wodzirej + pani dopowiadająca jakieś głupotki.

(z pamięci)
- ciekawe, jak bym wyglądał na Wielkim Murze
- ty (sam) jesteś wielki

Co to ma być? :shock:

BTW: od kiedy nie działa strona Polskiego Radia?
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

To nawet nie jest Radio Ciechanów, to jest Radiowęzeł Zakładowy Ciechanowskiej Fabryki Tego, Owego i Jeszcze Czegoś! :-D
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

A tymczasem do Trójki wkracza Inspekcja Pracy na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich /mobbing/
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mateusz15 »

Ponoć wyniki słuchalności za wrzesień będą ok 2,5%. Ciekawe kiedy potwierdzenie tych newsów.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

gioconda2 pisze: pt paź 09, 2020 11:16 pm A tymczasem do Trójki wkracza Inspekcja Pracy na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich /mobbing/
No to ładny, ..., znaczy gips. Szkoda, że rozkręcono na części pierwsze, Radio, w którym pierwszy raz pojawiłem się u Marka latem '83 roku. Pamiętam ten '83 i następne, to wszystko co tam było... ehhh.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

mateusz15 pisze: pt paź 09, 2020 11:21 pm Ponoć wyniki słuchalności za wrzesień będą ok 2,5%. Ciekawe kiedy potwierdzenie tych newsów.
Wyczytałem na forum?? lub linkach, że teraz jest 3,9%.
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Niby ramówka trUjki zatwierdzona, a na stronach PR dalej ramówki nie ma - już nie tylko, że na kolejne dni, ale nawet... na dzisiaj! :-D
Tak przy okazji: czy osoby słuchające listy Radia Rzeszów mogłyby mi wytłumaczyć, dlaczego nowości mają u nich od razu na starcie dwa tygodnie pobytu na liście? Właśnie przejrzałem wyniki i trochę mnie to zdziwiło...
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8813
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: VILKI »

cofnij się o tydzień wstecz. to co przeglądasz to jest aktualne głosowanie a nie najnowsze wyniki ...
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

VILKI pisze: sob paź 10, 2020 4:56 pm cofnij się o tydzień wstecz. to co przeglądasz to jest aktualne głosowanie a nie najnowsze wyniki ...
Dość ciekawy sposób - zestaw do głosowania ułożony według kolejności w notowaniu... Ale osobę nieobeznaną może trochę mylić. A do tego daje przewagę tym, którzy i tak już są wysoko. Jakbym szedł tym torem, to raczej dałbym zestaw w kolejności odwrotnej. Z drugiej strony jest tam podejrzanie dużo nowości w czołówce. Ciekawe, czy ktoś tam zadaje sobie trud odsiewania nieuczciwych głosów (choć po aferze w Trójce to już chyba nikt nigdzie w publicznych mediach chyba nawet nie będzie tego próbował robić, bo "cokolwiek usuniesz, może być wykorzystane przeciwko tobie"). No i oczywiście nigdy nie było tam 'tego Kazika", "Tu trzeba krzyczeć" Pidżamy chyba też zresztą nie...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

pbd2 pisze: sob paź 10, 2020 4:45 pm Niby ramówka trUjki zatwierdzona, a na stronach PR dalej ramówki nie ma - już nie tylko, że na kolejne dni, ale nawet... na dzisiaj! :-D
Tak przy okazji: czy osoby słuchające listy Radia Rzeszów mogłyby mi wytłumaczyć, dlaczego nowości mają u nich od razu na starcie dwa tygodnie pobytu na liście? Właśnie przejrzałem wyniki i trochę mnie to zdziwiło...
Ja Ci wytłumaczę, bo tam forum jeszcze nie dotarło. W Trójce był moment, że utwór w drugim tygodniu, skok z miejsca x był pierwszy tydzień na liście.
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: KlaßerMeister »

Chciałbym tylko napisać, że cieszę się że mam zweryfikowane posty automatycznie bez dodatkowej kolaudacji. Dziękuję. :)

A co do Ciechana, to zrobię opóżnioną krótką recenzję pierwszego poranka po zmianach:

-blokowane telefony (cenzurowane);
-żarty i horoskopy tej pani z Meloradia, fatalne;
-i... co by tu dodać więcej, po prostu wyłączyłem po 12 min. zapis podcastu.

Aż mi wstyd za to, że chciałem u tego gościa załatwić pracę i dzwoniłem do jego podsumowań na YT. Naprawdę gość się wypalił, jak Kirmuć i cała gromada.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: FOXD »

^^^
Może niekoniecznie wypalił, ile dał sobie założyć "kaganiec" na usta. Oczywiście nie jest to usprawiedliwienie, zwłaszcza w kontekście jego biadoleń na YT o cenzurze w mediach. ;)
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: FOXD »

bobby-x pisze: sob paź 10, 2020 12:24 am Wyczytałem na forum?? lub linkach, że teraz jest 3,9%.
Jednak mniej
Trójka ma tylko 3,3 proc. udziału w rynku słuchalności, wyprzedziły ją RMF Maxxx i VOX FM

W trzecim kwartale br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM. Najsłabszy wynik w historii badania Radio Track odnotowała Trójka, której udział wyniósł tylko 3,3 proc. Stacja została wyprzedzona przez Audytorium 17, RMF MAXXX i VOX FM - raport Wirtualnemedia.pl.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... x-i-vox-fm
- w stosunku do ubiegłego roku (ten sam okres) zjazd o 1,3 % (czyli odpływ blisko 25 % w ramach udziału)
- w stosunku do poprzedniego kwartału zjazd o 1 % (czyli odpływ o jakieś 23 % w ramach udziału)
W sumie drugi kwartał z rzędu ze spadkiem równo o 1%/kwartał.
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mikrobi »

No cóż, posłanka Lichocka uważa, że spadek słuchalności, o ile jest prawdziwy (w wypadku odwołania Strzyczkowskiego wątpliwości nie było) to wina dziennikarzy, którzy postanowili zniszczyć tę stację.
I jest to dla mnie dość kuriozalna argumentacja.
To znaczy zarzuty pod adresem starego zespołu 3, że ilekroć pojawi się nieakceptowany przez nich zwierzchnik stosują różne metody (typu włoski strajk) aby go skompromitować, blokują jakiekolwiek zmiany i podnoszą raban w razie prób modyfikacji anteny. Tyle, że zwykle te zarzuty kończyły się wezwaniem _"albo się dostosujcie, albo się zwolnijcie".
No więc kiedy większość wybrała opcję drugą a mniejszość opcję pierwszą to już jest nawet nie tyle niezasadne (bo nie mnie oceniać, kto w sprawie formatu 3 ma rację) co nieaktualne. Jeśli byli dziennikarze 3 chc ą realizować ten sam (powiedzmy, podobny) format pod innym szyldem i na własny rachunek, to dotychczasowemu pracodawcy nic do tego. Jeśli występując pod nazwiskiem ujawniają pewne fakty (a i tak robią to dość oszczędnie) zawsze można ich pozwać, ale nie można już im tego zabronić. Poza drogą sądową nie ma właściwie skutecznej obrony przed czarnym PR ze strony dawnych pracowników. Poza tym przecież stary format (w opinii J. Lichockiej i A. Kamińskiej) się wyczerpał.
No, chyba że Lichocka oczekiwała, że dziennikarze ponarzekają a następnie wrócą do swoich obowiązków albo przyjmą te obowiązki, które zostaną im przydzielone (np. zamiast prowadzenia audycji praca w archiwum). I że pogodzą się z tym, że teraz są już inne gwiazdy a oni mogą być co najwyżej rzemieślnikami. Oraz, że decyduje szefostwo. I w związku z tym taki gwałtowny odpływ dziennikarzy (zwłaszcza, że wielu z nich było do końca obecnych na antenie) ją zaskoczył.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Oczywiście że to wina dziennikarzy, którzy postanowili zniszczyć stację. Nawet napiszę ich nazwiska, bo Lichocka taktownie ich nie wymieniła: T.Kowalczewski, A.Kamińska.
ODPOWIEDZ