Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

I co, tak po prostu? Nic się nie stało, hej Niuniu, nic się nie stało??? :-/ Zamiast ich zgrillować w sądzie (bo sądząc po tej ugodzie, to Niunia miała słabą amunicję)?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

W skrócie: poszli na ugodę, procesu nie będzie. Szczegóły są tajemnicą.
Ale wiadomo, że Marek żądał od nich upublicznienia głosów na notowania od 1994 do 1998 włącznie, aby wykazać że nie było oszustwa, że Bartas notorycznie dostawał fałszywe głosy, które trzeba było kasować.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Mimo wszystko jako dawny słuchacz prawdziwej Trójki jestem rozczarowany. Poza tym przy ugodzie zawsze jedni obserwatorzy wierzą jednej stronie, a drudzy - drugiej. Czyli już zawsze będą ludzie święcie przekonani, że to p. Marek w ostatniej chwili odstawił nogę, bojąc się przegranej, a Niunia wspaniałomyślnie odpuściła, chociaż to ona miała rację :-/
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Zwracam uwagę na ostatni akapit. Jest to wiadomość niepotwierdzona, bo audyt miano przeprowadzić, ale nikt nie wie czy go przeprowadzono (no może jest ktoś, kto wie).
A co do ugody to możliwe, że zanosiło się na długie godziny siedzenia w sądzie i pan Marek nie miał na to ochoty.
Awatar użytkownika
Mash
Posty: 501
Rejestracja: sob paź 27, 2007 7:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Mash »

pbd2 pisze: wt cze 29, 2021 4:50 pm Mimo wszystko jako dawny słuchacz prawdziwej Trójki jestem rozczarowany. Poza tym przy ugodzie zawsze jedni obserwatorzy wierzą jednej stronie, a drudzy - drugiej. Czyli już zawsze będą ludzie święcie przekonani, że to p. Marek w ostatniej chwili odstawił nogę, bojąc się przegranej, a Niunia wspaniałomyślnie odpuściła, chociaż to ona miała rację :-/

A skąd wiesz, jakie są warunki ugody pozasądowej? To czas p. Marka, wreszcie pieniądze p. Marka, słuchacze tu powinni być ostatni do bycia rozczarowanymi lub też nie.
omega
Posty: 38
Rejestracja: sob maja 23, 2020 10:38 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1983

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: omega »

Zwracam uwagę na przedostatni akapit:
Polskie Radio podkreślało również, że "na początku 2020 r. skład Zarządu Polskiego Radia S.A. uległ zmianie. Analogicznie stosunkowo krótki staż na dzień 15 maja 2020 r. miała także Dyrekcja Programu 3". "Z tego względu osoby te nie miały jeszcze wówczas pełnej wiedzy o wszystkich możliwościach systemu informatycznego służącego do obsługi Listy Przebojów Trójki oraz o dopuszczalnych przez ten system informatyczny ingerencjach" - tłumaczył prawnik.
To sugeruje, że PR poszło w stronę - "nie wiedziałem, nie znałem się, nowy byłem i tak mi się wydawało".

Kolejny artykuł: https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114 ... kiemu.html sugeruje, że Markowi Niedźwiedzkiemu się po prostu nie chciało. Ma swoje "nowe radio" i może robić to, co lubi. Z perspektywy roku LP3 jest już zamkniętą historią. Nigdy jej nie będzie, więc pytanie: po co się szarpać i grzebać w przeszłości? Listy to już i tak nie uratuje.
Były dziennikarz radiowej Trójki Marek Niedźwiecki w przesłanym do Gazeta.pl oświadczeniu odniósł się do wycofanego przez siebie pozwu przeciwko Polskiemu Radiu. Jak stwierdził, nie chce zajmować się już przeszłością. "Teraz jestem już w innym miejscu i czasie" - czytamy.
Rzeczywiście: może lepiej robić coś nowego, a nie starać się za wszelką cenę powrócić do przeszłości, która nie wróci.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Z drugiej strony: skoro Niunia i przyjaciele wycofują się ze swojej części zarzutów, to tak czy inaczej powinni przywrócić pierwotne wyniki notowania 1998 i usunąć to wydziwione 1999. Przynajmniej logika by tak nakazywała.
omega
Posty: 38
Rejestracja: sob maja 23, 2020 10:38 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1983

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: omega »

pbd2 pisze: śr cze 30, 2021 7:16 pm Z drugiej strony: skoro Niunia i przyjaciele wycofują się ze swojej części zarzutów, to tak czy inaczej powinni przywrócić pierwotne wyniki notowania 1998 i usunąć to wydziwione 1999. Przynajmniej logika by tak nakazywała.
Mogą ale nie muszą. LP3 jest zamknięta, dla nich to audycja, której z chęcią się pozbyli. Jeśli już coś zrobią to skasują całą stronę listy i zrobią nową listę. Narodową.

Niunia zawsze chciała nowej trójki i teraz ją ma. Dla niej to sukces.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Okazuje się, że audyt jednak się odnalazł:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/a ... TT1dEhsdjk
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Jak dla mnie to jest śmiech na sali. Nadal poza słowami pani Kamińskiej nie ma żadnych dowodów, że audyt się odbył. A jeżeli nawet zawierzymy słowom, że się odbył to możemy też uwierzyć w to, że "kontroli dokonanej przez +wyspecjalizowaną komórkę Polskiego Radia S.A.+" czyli grupę ludzi uzależnionych od pani Kamińskiej. To mi wystarczy.
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mikrobi »

Pozwolę sobie tylko zauważyć, że istota ugody jest to, że obie strony czynią sobie ustępstwa, czyli każda w jakiejś kwestii odpuszcza. Niekoniecznie w proporcji 50:50 ale na pewno nie 100:0. A tak jest w tym przypadku.
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mikrobi »

A i druga sprawa - podobno to KRRiTV nie chce ujawniać wyników, bo chyba nie jest do nich przekonana.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

No i ładnie: Niunia najpierw oficjalnie podpisuje ugodę, na mocy której odwołuje swoje oskarżenia, po czym wysyła do państwowej instytucji oficjalny raport... potwierdzający te oskarżenia?!
"Pająk z każdym ma przymierze, nic nie daje, a sam bierze" - że zacytuję utwór obecny kiedyś na LP3...
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: mikrobi »

Kolejność była raczej odwrotna.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 545
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Konrad »

W sumie ugoda byłaby pozytywnym rozwiązaniem gdyby pani prezes chciała kontynuować listę, ale nie wydaje mi się żeby chciała. Mimo, że LP3 nie była listą bez wad to jednak brakuje mi w Trójce listy. Jest to teraz taka sama antena jak Czwórka czyli nijaka. Jedynym wyjściem z tej sytuacji to zatrudnienie zupełnie nowej ekipy przed 30 rokiem życia i budowa radia zupełnie na nowo.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: konwicki1980 »

To ciekawa ta ugoda, że wypływają takie rzeczy:
https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114 ... awilo.html

Obrzucić kogoś g... to znana metoda, czy ktoś winien, czy niewinien, zawsze coś się przylepi.
Brak słów. Tych ludzi z panią Agnieszką trzeba potraktować jak Jagnę z Chłopów. Żadna inna kara nie wydaje się wystarczająco dotkliwa.
hieronim22
Posty: 385
Rejestracja: pt sie 05, 2016 1:19 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 511

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: hieronim22 »

Jeżeli te maile są prawdziwe to przecież w oczywisty sposób wynika z nich, że MN wielokrotnie ustawiał listę wg własnego widzimisię, bez przywiązywania się do faktycznego wyniku głosowania.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: pbd2 »

Żeby umieć te maile prawidłowo ocenić, musielibyśmy znać dokładny kontekst z realu, a przede wszystkim całe listy, a nie tylko fragmenty ujawnione przez drugą stronę sporu. Choć bardzo mi się to wszystko nie podoba: zarówno sposób i czas ujawnienia tego (ale wiadomo, MN i reszta grają przeciwko dyplomowanym łobuzom), jak i niestety niektóre fragmenty, które trudno byłoby Markowi obronić, jeśli nie są spreparowane... :-(
hieronim22
Posty: 385
Rejestracja: pt sie 05, 2016 1:19 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 511

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: hieronim22 »

O jakim kontekście piszesz? Przecież MN wprost ustala kolejność, „żeby dać szansę”, żeby coś za szybko nie spadło, żeby czegoś się pozbyć, żeby coś usunąć, bo ma koszmarny tekst. To jest kompromitacja, JEŻELI maile są prawdziwe.

a teraz zastanówmy się, mając na uwadze zawarcie ugody - są czy nie?
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Dokładnie tak. Musielibyśmy znaleźć kontext, bo bez niego nie ma pewności dlaczego takie rzeczy zostały napisane. Większość może być efektem analizy głosów i wyłapania wielokrotnych. Ciężko byłoby obronić tylko Morrisseya i Queen.
hieronim22
Posty: 385
Rejestracja: pt sie 05, 2016 1:19 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 511

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: hieronim22 »

Jesteście niemożliwi:). Zachowujecie się jak żona alkoholika, wiecznie go tłumacząca. Jaki to miałby być kontekst? Mail o treści „ uwaga, teraz będę przez najbliższe tygodnie pisał żartobliwe maile, że niby ustawiam listę, więc się nie zdziw”?

Mnie bardziej bawi, dlaczego Wyborcza to opublikowała, myśląc, że pomoże MN. To jest dopiero hit.
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

hieronim22 pisze: pn lip 19, 2021 5:02 pm Przecież MN wprost ustala kolejność, „żeby dać szansę”, żeby coś za szybko nie spadło, żeby czegoś się pozbyć, żeby coś usunąć, bo ma koszmarny tekst.
Fakt, takie stwierdzenia też są, ale w mniejszości.
I kurcze - nie mam pojęcia o co z tym Beniaminem chodzi. Na 30 go nie było, nie było w ogóle w top 50.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: konwicki1980 »

hieronim22 pisze: pn lip 19, 2021 5:19 pm Mnie bardziej bawi, dlaczego Wyborcza to opublikowała, myśląc, że pomoże MN. To jest dopiero hit.
Pytanie retoryczne.
Jako pracownik mediów odpowiem: publikuje się to, na co jest zapotrzebowanie Czytelników.
Mnie interesuje, kto to wyniósł z sądu.
hieronim22
Posty: 385
Rejestracja: pt sie 05, 2016 1:19 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 511

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: hieronim22 »

Co z tego, że są w mniejszości? Masz korespondencje z kilku tygodni, z której wynika wielokrotne manipulowanie wynikami listy. Co z tego, że poza tym były także pomijane naprawdę podejrzane głosy?
hieronim22
Posty: 385
Rejestracja: pt sie 05, 2016 1:19 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 511

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: hieronim22 »

konwicki1980 pisze: pn lip 19, 2021 5:23 pm
hieronim22 pisze: pn lip 19, 2021 5:19 pm Mnie bardziej bawi, dlaczego Wyborcza to opublikowała, myśląc, że pomoże MN. To jest dopiero hit.
Pytanie retoryczne.
Jako pracownik mediów odpowiem: publikuje się to, na co jest zapotrzebowanie Czytelników.
Mnie interesuje, kto to wyniósł z sądu.
To wiadomo, ale w tej akurat sytuacji GW było w sporze zdecydowanie po stronie MN, a z treści artykułu wynika, że są przekonani, iż obalają zarzuty przeciw MN, gdy jest odwrotnie. To już nie jest grzanie nośnego tematu, to już jest jakiś intelektualny defekt.
ODPOWIEDZ