zestaw do głosowania - historia listy

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
mikrobi
Posty: 249
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

zestaw do głosowania - historia listy

Post autor: mikrobi » wt lis 29, 2016 7:31 pm

Zadałem to pytanie w wątku dotyczącym TWC, ale właściwe jest chyba to forum. Jeżeli nie, najwyżej można przenieść pytanie.
Otóż - od kiedy tak naprawdę jest coś takiego jak zestaw do głosowania?
No bo tak - głosowanie przez internet jest możliwe od 740 notowania czyli od początku kwietnia 1996. Ale przecież w 1996 r. internet nie był tak powszechny jak teraz, więc to nie mogło być tak, że w notowaniu 739 ogłoszono: "od tej pory nie ma kartek pocztowych, jest tylko zestaw do głosowania ustalany przez redaktorów Trójki". Raczej głosy w internecie były wtedy obok a nie zamiast głosowania tradycyjnego.
Więc ciekawi mnie kiedy pojawił się zestaw i od kiedy jest tak, że głosować można tylko na piosenki z zestawu.
A druga sprawa - dlaczego od 740 notowania w oficjalnym zapisie notowań nie ma już autorów piosenek, tylko wykonawcy (na marginesie - tytuły i wykonawcy z tutejszej bazy nie zawsze pokrywają się z tytułami i wykonawcami podawanymi przez Trójkę i nie widzę tu żadnej myśli przewodniej). Trochę szkoda, bo na tej podstawie można by stworzyć swoistą bazę autorów i kompozytorów obecnych na LP3 (choć zdaję sobie sprawę, że nie zawsze miarodajną, bo wiele zespołów podaje piosenki na płytach jako dzieła zbiorowe, że o takiej np. spółce "Lennon- McCartney", której tak naprawdę nie było nie wspomnę).

ODPOWIEDZ