Nowa odsłona archiwum Listy w Trójce - DRAMAT

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Nowa odsłona archiwum Listy w Trójce - DRAMAT

Post autor: bobby-x »

Czy oglądaliście nową odsłonę listy w archiwum na stronach internetowych trojki ? Dramat, dramat, dramat.

Czy możecie się wypowiedzieć w tej kwestii w przeciągu kilku dni. Może jak będzie dużo głosów negatywnych to warto zorganizować jakąś anty akcję nowej szaty graficznej strony - zasypać Marka mailami.

Zawsze na pierwszym miejscu był tytuł a na drugim wykonawca a tu jest wykonawca jako pierwszy, tytuł jako drugi. To nie jest zapis "trójkowy".

Czemu pojawiqają sie tygodnie w poczekalni. Nigdy ich nie było. Zawsze tylko była lub powinna być druga kolumna czyli pozycja w poprzednim tygodniu.

Czemu w zestawie do głosowania można głosować na dowolną ilośc utworów ??? Czemu najpierw podaje się wykonawcę a potem tytuł i to jeszcze alfabetycznie ale według tytułów ??? Czy wykonawca na pierwszym miejscu to nie jest faworyzowanie wykonawcy na A np. A-HA

Jeśli Wam Forumowiczom jak w gościom-słuchaczom zagladającym na te strony te zmiany bardzo nie podobają to zasypcie Marka negatywnymi mailami.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: NOWA ODSŁONA ARCHIWUM LISTY W TRÓJCE - DRAMAT

Post autor: kajman »

bobby-x pisze:Czy oglądaliście nową odsłonę listy w archiwum na stronach internetowych trojki ? Dramat, dramat, dramat.
Faktycznie to pełna tragedia, o czym zresztą rozmawialiśmy już na forum.
bobby-x pisze:Zawsze na pierwszym miejscu był tytuł a na drugim wykonawca a tu jest wykonawca jako pierwszy, tytuł jako drugi. To nie jest zapis "trójkowy".
Teraz już jest i na przykład w archiwum mi nie przeszkadza, natomiast... o tym poniżej.
bobby-x pisze:Czemu pojawiają sie tygodnie w poczekalni. Nigdy ich nie było. Zawsze tylko była lub powinna być druga kolumna czyli pozycja w poprzednim tygodniu.
Akurat tygodnie w poczekalni to moim zdaniem bardzo dobry pomysł.
bobby-x pisze:Czemu w zestawie do głosowania można głosować na dowolną ilośc utworów ???.

A można? Próbowałeś? Bo ja chętnie zagłosuję na więcej niż 10.
bobby-x pisze:Czemu najpierw podaje się wykonawcę a potem tytuł i to jeszcze alfabetycznie ale według tytułów ??? Czy wykonawca na pierwszym miejscu to nie jest faworyzowanie wykonawcy na A np. A-HA.

Skoro jest według tytułów, to można powiedzieć, że to jest faworyzowanie, ale według tytułów. Ale faktycznie jeżeli szereguje się według tytułów, a pierwszy jest wykonawca, to bardzo utrudnia znalezienie piosenki, a jeszcze bardziej (to akurat mi szczególnie, gdyż notuję to od kilku lat) sprawdzanie, co weszło, a co wypadło z zestawienia.
I jeszcze jedna uwaga. Mam wydrukowane wszystkie listy od 651 i podzielone: na 1 stronie trzydziecha, na 2 poczekalnia. Teraz nie można tego zrobić bez strasznych kombinacji, bo nie można wydrukować zaznaczonego fragmentu i do tego drukuje się wszystko, więc także mnóstwo informacji nie dotyczących notowania, logo itp.
leszekno
Posty: 929
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leszekno »

Ja również uważam, że zmiany poszły w złym kierunku. I rzeczywiście, drukować trzeba wszystko, nie można zaznaczyć tekstu do drukowania. Mam jednak nadzieję, że to tylko przejściowe trudności, strony są cały czas w rekonstrukcji.
Liczenie tygodni w poczekalni to może nienajgorszy pomysł, tylko dlaczego są one liczone dopiero od drugiego tygodnia pobytu w poczekalni? Wszystkie nowości mają "zerowy" tydzień...??!!
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Grafika na Tak, że tak powiem jest bardziej przejrzysta.
Treść, czyli zmiana na kolejność artysta - tytuł utworu zdecydowanie NIE. Już się wypowiadałem na ten temat, że moim zdaniem głosujemy na piosenkę, a nie na jej wykonawcę.
Niemożność wglądu do formularza do głosowania po oddaniu głosu drugie NIE
Notabene zdarzało się w przeszłości i zdarza nadal dodawanie i usuwanie propozycji w trakcie głosowania. Uważam, że jedynym momentem dodawania i usuwania propozycji do listy przebojów powinien być czas pomiędzy zamknięciem głosowania(piątek 13.00), a ponownym jego otwarciem do głosowania na następne listy. Zmiany w trakcie powinny być niedopuszczalne.

Faktycznie nie pojawia się napis ile głosów oddaliśmy tylko podziękowania za głosowanie.

Tygodnie w poczekalni też mogą być ale poczekalnia powinna być oddzielona od listy oraz tygodnie powinny być podane prawidłowo.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

bobby-x pisze:...Może jak będzie dużo głosów negatywnych to warto zorganizować jakąś anty akcję nowej szaty graficznej strony - zasypać Marka mailami.
Nie jestem pewien czy Pan Marek ma jakiś wpływ na wygląd trójkowej strony. 8)
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Gary pisze:Notabene zdarzało się w przeszłości i zdarza nadal dodawanie i usuwanie propozycji w trakcie głosowania. Uważam, że jedynym momentem dodawania i usuwania propozycji do listy przebojów powinien być czas pomiędzy zamknięciem głosowania(piątek 13.00), a ponownym jego otwarciem do głosowania na następne listy. Zmiany w trakcie powinny być niedopuszczalne.
Słowo zdarzało się jest bardzo delikatnym określeniem, bo moim zdaniem dotyczy czegoś, co występuje raczej sporadycznie, a w Trójce jest to częsta praktyka (szczególnie jeżeli chodzi o dodawanie). A już nagminnie zdarza się dodawanie piosenek w pierwszym dniu głosowania czyli w piątek. Piosenek np. o 16 nie ma a o 22 są. Natomiast w dziedzinie usuwania to rekord pobito w tym roku. 4 piosenki pojawiły się 28 lipca (piątek), by już 1 sierpnia (może nawet wcześniej) w zestawie ich nie było, czyli praktycznie biorąc nie dano im szansy na nic.
I jeszcze jedna uwaga. Kontrowersyjne wydaje mi się przywracanie piosenek do zestawu do głosowania, chociaż przynajmniej 2 razy piosenki, które z zestawu wypadły, po powrocie trafiły na listę. A czekanie na powrót zdarza się czasem tylko tydzień, a czasem ponad 2 lata (może to była inna wersja - chodzi o High J Blunta).
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

kajman pisze:Kontrowersyjne wydaje mi się przywracanie piosenek do zestawu do głosowania, chociaż przynajmniej 2 razy piosenki, które z zestawu wypadły, po powrocie trafiły na listę. A czekanie na powrót zdarza się czasem tylko tydzień, a czasem ponad 2 lata (może to była inna wersja - chodzi o High J Blunta).
To ta sama wersja, ale pan Marek mówił, że daje jej 2 szansę na fali popularności "You're beautiful". :)
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Gary pisze:Tygodnie w poczekalni też mogą być ale poczekalnia powinna być oddzielona od listy oraz tygodnie powinny być podane prawidłowo.
czyli dla 1301 notowania zapis tygodni poczekalni powinien wygladac tak:

31 • 33 • 14 • MILES DAVIS - Time After Time
32 • 42 • 5 • CHRIS CORNELL - You Know My Name
33 • 34 • 18 • T. LOVE - Czarnuch
34 • 35 • 7 • WILKI - Na zawsze i na wieczność
35 • 44 • 10 • VOO VOO - F–1
36 • 36 • 6 • PUSTKI - Nic do powiedzenia
37 • - • 1 • PLACEBO - Meds
37 • 38 • 7 • THE CAR IS ON FIRE - Can't Cook (Who Cares?)
38 • 38 • 5 • NOVIKA FEAT. SQBASS - Tricks
38 • 39 • 12 • FRANZ FERDINAND - Eleanor Put Your Boots On
39 • 36 • 34 • GOYA - Chodź, pomaluj mój świat
39 • 47 • 2 • RENI JUSIS - Niemy krzyk
40 • - • 1 • INCUBUS - Love Hurts
40 • RE • 2 • TOOL - The Pot
41 • 41 • 2 • AGA ZARYAN - Throw It Away
42 • 40 • 4 • MUSE - Knights of Cydonia
43 • 43 • 15 • THE KILLERS - When You Were Young
44 • 42 • 4 • MICHAEL BUBLÉ WITH LAURA PAUSINI - You'll Never Find Another Love Like Mine
45 • 37 • 4 • MY CHEMICAL ROMANCE - Welcome to the Black Parade
46 • 43 • 7 • JAMES MORRISON - Wonderful World
47 • 45 • 2 • THE FRATELLIS - Chelsea Dagger
47 • 50 • 10 • STING AND EDIN KARAMAZOV - Can She Excuse My Wrongs?
48 • - • 1 • NORAH JONES - Thinking About You
49 • 46 • 3 • TONY BENNETT & MICHAEL BUBLÉ - Just in Time
50 • - • 1 • GWEN STEFANI - Wind It Up
50 • 49 • 3 • T. LOVE - Ścierwo

Ciekawe kiedy na strona poprawia
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Ahoj!

Jak zapewniał Stelmi w Offensywie, strony są w przebudowie i w podziedziałek powinno byc znacznie lepiej. Liczę na to.

Samymi zmianami tez nie jestem specjalnie zachwycony:
* podawanie wykonawcy przed tytułem utworu. Niedopuszczalne!!!
* Brak oddzielenie poczekalni od podstawowego zestawu, co dla nowego słuchacza jest nie do zrozumienia
* niemozliwośc kopiowania samego notowania, bez grafiki
* ...

Do nasłuchania
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Jak dla mnie podstawowe wady, to:
1) Alfabetyczny układ wg tytułów mimo wstawienia najpierw wykonawcy.
Komentarz: Akurat mnie nie przeszkadza tak bardzo fakt, że na pierwszym miejscu jest wykonawca. Sam w dawnych czasach w taki właśnie sposób prowadziłem zapiski. Ale ten fakt w połączeniu z tym, że układ jest alfabetyczny wg TYTUŁÓW bardzo mnie irytuje.
2) Dziwny sposób liczenia tygodni pobytu w poczekalni.
Komentarz: Brak tu konsekwencji. W podstawowej 30-tce pierwszy pobyt utworu liczy się jako tydzień 1, a w poczekalni jako tydzień 0.
3) "Zlanie" podstawowej 30-tki i poczekalni.
Komentarz: Powinno się jakoś oddzielić 30-tkę od reszty. Nie muszę tego chyba uzasadniać.
4) Brak możliwościu wygodnego kopiowania do Worda.
Komentarz: Nie mogę tego teraz sprawdzić, bo nie ma ostatniego wydania na stronach Trójki, ale jest to duża niedogodność.
5) Brak możliwości podglądnięcia propozycji po oddaniu głosów.
Komentarz: Lepiej było, gdy dopiero przy próbie wysłania formularza pojawiała się informacja, że głosy już oddano wcześniej.
6) Brak potwierdzenia ilości oddanych głosów.
Komentarz: Nie wiadomo co się dzieje z utworami, które zaznaczyliśmy ponad 10. Czy udało się zagłosować np na 15? Czy tylko na 10? Jeśli na 10, to które? Alfabetycznie? Wg tytułów czy wykonawców? Za dużo niewiadomych.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

zbyszu pisze:* podawanie wykonawcy przed tytułem utworu. Niedopuszczalne!!!
A moglbys uzasadnic dlaczego niedopuszczalne? Pytam bo wszyscy tylko narzekaja na ten sposob prezentacji, ale jakos nikt nie wysunal chociazby jednego sensownego argumentu. No i musze zaznaczyc, ze nie pytam tak ot sobie.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Piotr pisze:
zbyszu pisze:* podawanie wykonawcy przed tytułem utworu. Niedopuszczalne!!!
A moglbys uzasadnic dlaczego niedopuszczalne?.
Jest to tylko i wyłacznie mój punkt widzenia, podobnie zresztą jak i taki wydziwęk miał moj osotani post. Dlatego pozwoliłemsobie na ocenę "niedopuszczalne"

a) tradycja i jeszcze raz tradycja: od początku utwory były pokazywanie wg takeigo formatu i takie posiadam archiwum (wycinki notowań z gazet, przedruki z komuterka, książka o LP3, notatki)

b) brak konsekwencji, bo już np. "nieszcześliwa" podawana jest wg dawniejszego formatu

zaznaczałem to już i powtórzę raz jeszcze. Strona jest ciągle w przebudownie i na ostateczne rozstrzygnięcia musimy jeszcze poczekać. pewnie jak tak zostanie z czasem zwyczajnie się przyzwyczaimy (jak np. teraz az tak strasznie nie przeszkadzam nam to, ze Niedziwedz zagaduje utwory awansujace)

Do nasłuchania
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Piotr pisze:
zbyszu pisze:* podawanie wykonawcy przed tytułem utworu. Niedopuszczalne!!!
A moglbys uzasadnic dlaczego niedopuszczalne? Pytam bo wszyscy tylko narzekaja na ten sposob prezentacji, ale jakos nikt nie wysunal chociazby jednego sensownego argumentu. No i musze zaznaczyc, ze nie pytam tak ot sobie.
Uważam, że niedopuszczalne jest określeniem przesadzonym. Natomiast jest mocno bezsensowne w połączeniu z faktem, że jednak te utwory podaje się w alfabetycznej kolejności tytułów, co czyni zestaw do głosowanie bardzo nieczytelnym. Dla mnie najlepiej byłoby, żeby kolejność zapisu w utworze była taka jaka jest, a utwory podawano w kolejności alfabetycznej wykonawców.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Gromy posypały się na Archiwum Trójkowe... a Archiwum na www.lp3.pl jest idealne? chyba nie! Wiem o tym! Pracuję nad jego ,,unacześnieniem''... gdyby tak ktoś założył nowy wątek, i krytycznie wypowiedział się o tym co jest aktualnie?

Zastrzegam, że:
  • 1. nie odwracam uwagi od archiwum Trójkowego, i jego krytyki
    2. nie dopraszam się specjalnych ,,batów'' za niedociągnięcia obecnego stanu rzeczy na www.lp3.pl (wiem o licznych jego niedociągnięciach)
    3. nie cierpię na nadmiar wolnego czasu, który chciałbym skanalizować na realizację najbardziej fantazyjnych pomysłów (...takie rzeczy to tylko w erze!)
Myślę, że skoro na stronach Trójki jest taki ,,dramat''... może nasze Archiwum dać przykład solidnej, kronikarskiej roboty!? (w miarę możliwości)
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

zbyszu pisze:* niemozliwośc kopiowania samego notowania, bez grafiki
Czas trwania kopiowania tego notowania bez grafiki wyniosl dokladnie 2 sekundy lacznie z tabulatorami (Twoj mit zostal obalony):

a. b. c. d.
1 1 8 Nelly Furtado - ALL GOOD THINGS (Universal)
2 2 11 U2 & Green Day - THE SAINTS ARE COMING (Universal)
3 3 14 Scissor Sisters - I DON'T FEEL LIKE DANCING (Universal)
4 4 9 Basia Stepniak-Wilk & Grzegorz Turnau - BOMBONIERKA (Fonografika)
5 7 10 James Blunt - GOODBYE MY LOVER (Warner)
6 5 18 Myslovitz - NOCNYM POCIAGIEM AZ DO KONCA SWIATA (EMI)
7 6 12 Red Hot Chili Peppers - SNOW (HEY OH) (Warner)
8 9 7 U2 - WINDOW IN THE SKIES (Universal)
9 13 7 Maria Peszek - MILY MOJ (Kayax)
10 11 6 The Beatles - LADY MADONNA (EMI)
11 8 13 Ania - TRUDNO MI SIE PRZYZNAC (Sony BMG)
12 15 4 Smolik feat. Kasia Kurzawska - CLOSE YOUR EYES (Kayax)
13 10 14 Depeche Mode - MARTYR (EMI)
14 12 10 Buldog - V ROZBIOR POLSKI (Buldog)
15 17 5 Freddie Mercury - LOVE KILLS (STAR RIDER REMIX) (EMI)
16 18 22 Mira Kubasinska & After Blues - ZOBACZ JAK PIEKNIE (Tomato Records)
17 22 2 Lech Janerka - SLON (For Mat)
18 16 24 Hey - BYLABYM (Sony BMG)
19 19 8 Orkiestra Na Zdrowie i Jacek Kleyff - NOCNOAUTOBUSOWA (ONZ / Polskie Radio Bialystok)
20 31 1 Damien Rice feat. Lisa Hannigan - 9 CRIMES (Warner)
21 23 4 Brodka - ZNAM CIE NA PAMIEC (Sony BMG)
22 14 20 Katie Melua - IT'S ONLY PAIN (4ART Music)
23 21 3 Razorlight - AMERICA (Universal)
24 29 2 Maleo Reggae Rockers - OSTROZNIE (Universal)
25 28 3 Strachy na Lachy - MORALNE SALTO (SP Records)
26 27 3 Cool Kids Of Death - HEJ CHLOPCZE (Sony BMG)
27 24 9 Grzegorz Turnau - NIE WIEM O TRAWIE (EMI)
28 20 11 Kombajn do zbierania kur po wioskach - LEWA STRONA LITERKI M (Polskie Radio)
29 25 16 Muse - STARLIGHT (Warner)
30 32 1 Snow Patrol - CHASING CARS (Universal)
31 33 13 Miles Davis - TIME AFTER TIME (Sony BMG)
32 42 4 Chris Cornell - YOU KNOW MY NAME (Universal)
33 34 17 T. Love - CZARNUCH (EMI)
34 35 6 Wilki - NA ZAWSZE I NA WIECZNOSC (EMI)
35 44 9 Voo Voo - F-1 (EMI)
36 36 5 Pustki - NIC DO POWIEDZIENIA (Polskie Radio)
37 P Placebo (feat. Alison Mosshart) - MEDS (EMI)
37 38 6 The Car Is On Fire - CAN'T COOK (WHO CARES?) (EMI)
38 38 4 novika - TRICKS (Kayax)
38 39 11 Franz Ferdinand - ELEANOR PUT YOUR BOOTS ON (Isound)
39 47 1 Reni Jusis - NIEMY KRZYK (EMI)
39 36 33 Goya - CHODZ, POMALUJ MOJ SWIAT (EMI)
40 P Incubus - LOVE HURTS (Sony BMG)
40 P 1 Tool - THE POT (Sony BMG)
41 41 1 Aga Zaryan - THROW IT AWAY (demo)
42 40 3 Muse - KNIGHTS OF CYDONIA (Warner)
43 43 14 The Killers - WHEN YOU WERE YOUNG (Universal)
44 42 3 Michael Buble & Laura Pausini - YOU'LL NEVER FIND ANOTHER LOVE LIKE MINE (Warner)
45 37 3 My Chemical Romance - WELCOME TO THE BLACK PARADE (Warner)
46 43 6 James Morrison - WONDERFUL WORLD (Universal)
47 45 1 The Fratellis - CHELSEA DAGGER (Universal)
47 50 9 Sting & Edin Karamazov - CAN SHE EXCUSE MY WRONGS? (Universal)
48 P Norah Jones - THINKING ABOUT YOU (EMI)
49 46 2 Tony Bennett & Michael Buble - JUST IN TIME (Sony BMG)
50 49 2 T. Love - SCIERWO (EMI)
50 P Gwen Stefani - WIND IT UP (Universal)
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Piotr pisze:
zbyszu pisze:* niemozliwośc kopiowania samego notowania, bez grafiki
Czas trwania kopiowania tego notowania bez grafiki wyniosl dokladnie 2 sekundy lacznie z tabulatorami (Twoj mit zostal obalony):
Może zdradzisz, jak to zrobić? Mi wydrukowanie poprzedniego notowania zajęło ponad pół godziny (to była pierwsza próba, teraz pewnie zajęłoby mi to góra 10 minut), toteż pewnie będę drukował z lp3.pl.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Mimo, że ja nie drukuję notowań listy to sprawdziłem jakby to było jakbym chciał wydrukować. Po wciśnięciu podgląd wydruku faktycznie strona 1 to różne linki, zdjęcie "Niedźwiedzia" :D :D ale strona 2 i 3 to notowania listy tak więc myślę, że wystarczy zaznaczyć w opcji drukowania, że ma wydrukować stronę 2 i 3 i po sprawie. Jest tylko takie utrudnienie, że na drugiej kartce oprócz końcowej części listy wydrukuje się ten komentarz o audycji.
Kopiowanie te o którym pisał Piotr też jest proste, tylko na tym jasnym tle nie jest tak widoczne zaznaczenie jak na poprzedniej czerwonej stronie.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

kajman pisze:Może zdradzisz, jak to zrobić? Mi wydrukowanie poprzedniego notowania zajęło ponad pół godziny (to była pierwsza próba, teraz pewnie zajęłoby mi to góra 10 minut), toteż pewnie będę drukował z lp3.pl.
Czemu nie. Zaznaczam to co w tej tabelce jest, naciskam ctrl-c, przechodze do dowolnego programu (moze to byc Word, Excel lub zwykly kolonotatnik) i naciskam ctrl-v. Ot i cala filozofia.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Piotr pisze:
kajman pisze:Może zdradzisz, jak to zrobić? Mi wydrukowanie poprzedniego notowania zajęło ponad pół godziny (to była pierwsza próba, teraz pewnie zajęłoby mi to góra 10 minut), toteż pewnie będę drukował z lp3.pl.
Czemu nie. Zaznaczam to co w tej tabelce jest, naciskam ctrl-c, przechodze do dowolnego programu (moze to byc Word, Excel lub zwykly kolonotatnik) i naciskam ctrl-v. Ot i cala filozofia.
Dzięki! Jutro, a właściwie dzisiaj, spróbuję.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Ja robię to w inny sposób. Stronę zapisuję w opcji "zaisz jako" z zaznaczeniem "zapisz jako typ:" "tylko html". Nie muszę nigdzie kopiować tego, bo mam na tej zapisanej stronie.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Można też tak,
:arrow: CTRL+C
:arrow: otwieramy worda
:arrow: CTRL+V
:arrow: z menu edycja wybieramy opcję wklej specjalne
:arrow: następnie tekst niesormatowany

wtedy pozbędziemy się tabelki
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Ahoj!

Jak widac watek się rozwija i nie każdy bezproblemowo kopiuje bieżące notowanie. Pozatym nie chodzi jedynie o zwykłe kopiowanie (choć te cały czas sprawia mi kłopoty) ale także o opracowanie tak, aby notowanie dało się wkleic do zeszytu. Poki co, jest trudniej niz poprzednio, ale myślę, z czasem uda sie pokonac wszelkie niedogodnosci. Nieważne. Nie każdy Piotrze, jest takim geniuszem komputerowym. Gratuluje i zazdroszcze

Do nasłuchania
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

zbyszu pisze:ale także o opracowanie tak, aby notowanie dało się wkleic do zeszytu. (...) jest takim geniuszem komputerowym (...)
Będzie można... może nie na stronach Trójki, ale będzie można. Jaki format Cię usatysfakcjonuje? A5? A4? (wiadomo że na mniejszej kartce będą mniejsze literki, albo mniej informacji). Zwyczajowo, większość drukarek drukuje bezproblemowo na A4... wiadomo: standard!
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Format zeszytowy, czyli chyba A5. Owszem, zmniejszam trzcionkę do wielkosci 6 lub 6,5. Dodatkowo również wyrzucam czesc wydawców artystów (informacje z nawiasów) albo skracam dłuzsze tytuły np. Buble& Pausini, Kombajn do... lub My Chemical Romance

Do nasłuchania
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

zbyszu pisze:(...)Dodatkowo również wyrzucam czesc wydawców artystów (informacje z nawiasów) albo skracam dłuzsze tytuły np. Buble& Pausini, Kombajn do... lub My Chemical Romance
Czyli jednak edytujesz zawartość strony... to co będzie, nie pozwoli już tak łatwo wyedytować, jedynie wydruk (plik PDF).
ODPOWIEDZ