Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Yacy »

ku3a pisze: ndz cze 13, 2021 12:44 pm też zupełnie nie rozumiałem uznania tej bramki..
ale się raczej nie zmartwiłeś ;-)
kajman, ale
jollyroger72 pisze: ndz cze 13, 2021 11:10 am Pierwszy gol strzelony przez Lukaku nie powinien być uznany. Piłkarz był na pozycji spalonej i absorbował uwagę obrońcy.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

jollyroger72 pisze: ndz cze 13, 2021 11:10 am , To, że otrzymał piłkę dotkniętą przez Rosjanina, nie jest żadnym tłumaczeniem.
[...]
miejsce, gdzie piłkarz w danym momencie stoi nogami.
ale przepisy mowią inaczej (na pewno co do drugiego), więc twoje wrażenia są... twoimi wrażeniami.

Co do ręki, to faktycznie co turniej zmieniają się zasady, więc ciężko powiedzieć jakie są obecnie. Dla mnie jak jest ręka nie przy ciele i zmienił się tor lotu piłki to jest ręka i już (minus zasłoniecie twarzy). nikt zawodnikowi nie robi skanu mózgu czy odbił piłkę umyślnie czy nie. Ja bym gwizdał każdą, ale jaki jest obecnie stan prawny - nie mam pojęcia.
Ostatnio zmieniony ndz cze 13, 2021 1:17 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: konwicki1980 »

Ja mam nadzieję, że pani Sylwia zniknie ze studia. A tak w ogóle jak ktoś ma TVP4K, to jest tam aż 5 ścieżek dźwiękowych Dolby Atmos, w tym na pewno jedna bez komentarza, więc jeśli komuś np. pan Dariusz nie odpowiada, to może słuchać samych trybun :)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19570
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: jollyroger72 »

ku3a pisze: ndz cze 13, 2021 12:44 pm więc tutaj to może nie być kwestia sędziowania, tylko tego, że w danym momencie akurat takie obowiązują przepisy.
Ku3a, faktem jest jednak, że nawet obowiązujące przepisy są interpretowane a nie literalnie stosowane - to jeśli chodzi o zagrania piłki ręką / obicie piłką ręki itd.
Miszon pisze: ndz cze 13, 2021 1:09 pm ale przepisy mowią inaczej (na pewno co do drugiego), więc twoje wrażenia są... twoimi wrażeniami.
Miszon, co do spalonych, to się zgadzam. Są przepisy, "varowcy" wyznaczają komputerową linię i mamy wszystko jak na dłoni. Jednak gdyby nie var, gol byłby bez zająknięcia uznany, bo oko sędziego liniowego tego nie wychwyciło. I lata sobie taki z chorągiewką a i tak za nic nie ponosi teraz odpowiedzialności :mrgreen:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

Coś tam jednak robi ;) .
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Neo01 »

Powiem tak:
- z rękami obecnie przepisy zmieniły się tak, że jak nie jest ręka przy ciele, to jest zawsze karny, przynajmniej tak to tłumaczono przy okazji ostatniej LM. Chyba że przepisy są inne dla klubowych rozgrywek, a UEFA ma swoje ;) Inaczej braku karnego czy nawet dwóch nie potrafię wytłumaczyć
- co do spalonego Lukaku, to decyzja była zgodna z przepisami, ale niezgodna z duchem gry. Tak wypowiadano się w Kanale Sportowym i ja się do tego przychylam (nie wiem tylko czy rzeczywiście sędzia miał tu jakieś pole manewru, jeśli nie miał, to przepisy do zmiany)
- co do Duńczyków to oczywiście, że wiadoma sytuacja miała wpływ na ich grę. Myślisz jolly, że jakby się to nie wydarzyło, to karny nie byłby strzelany lepiej? Abstrahując już od tego, że to Eriksen zawsze strzelał tam karne, a zawodnik, który teraz to wykonywał robił to ostatni raz w reprezentacji dobrych parę lat temu. No i fakt, że nie było Eriksena na boisku też mocno zaważył na wyniku, bo to mózg drużyny, którego właśnie ewidentnie brakowało. Po prostu wszystko im się posypało, tak trochę jak u nas w Rosji po kontuzji Glika. Szans im całkiem nie odbieram, ale są w bardzo trudnej sytuacji. Przegrali mecz z najsłabszą drużyną w grupie. Trudno jest więc mieć podstawy, żeby myśleć o jakimś sukcesie teraz...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19570
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: jollyroger72 »

Neo01 pisze: ndz cze 13, 2021 1:41 pm - co do spalonego Lukaku, to decyzja była zgodna z przepisami, ale niezgodna z duchem gry.
Czyli błąd popełnił obrońca? Powinien odsunąć się zupełnie na bok i pozwolić piłce dolecieć bez przeszkód do Lukaku. Wówczas spalony byłby odgwizdany.
No sorry, ale to jest absurdalne :mrgreen:
Neo01 pisze: ndz cze 13, 2021 1:41 pm - z rękami obecnie przepisy zmieniły się tak, że jak nie jest ręka przy ciele, to jest zawsze karny
I nie zawsze odgwizdywany :wink: To pojęcie "przy ciele" też jest niefortunne, bo ręka cały czas jest przy ciele, umocowana w barku :mrgreen:
A może chodzi o konkretną część? Można mieć łokieć przy ciele a część z dłonią nie.
Oczywiście żartem to piszę.
Neo01 pisze: ndz cze 13, 2021 1:41 pmco do Duńczyków (...)
Wiadomo, że można snuć przypuszczenia, co by było gdyby...
- pomimo feralnego wydarzenia od 46 do 60 minuty Duńczycy cisnęli Finów i gdyby zdobyli bramkę, to mecz ułożyłby się dalej inaczej
- karne powinni umieć strzelać też inni, nie tylko lider drużyny... Poza tym, do tej 43 minuty Eriksen niczym nie zachwycił. Drużyna grała tak, jak Finowie pozwalali a bronili się skutecznie
- sprawę ewentualnego wyjścia z grupy opisał już ku3a. Z bilansem 0-3 obecnie w najgorszej sytuacji są Rosjanie. Zakładając, że Belgia wygra ze wszystkimi, Dania pokona Rosję, Rosja Finlandię, to liczyć się będzie bilans bramkowy.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Neo01 »

OK, tylko Dania może nie pokonać Rosji ;)
Zakładając, że Sborna będzie bardzo zdeterminowana, żeby zmazać ten blamaż z pierwszego meczu, może to być trudne.

A co do spalonego, to chodzi o to, że obrońca nie odgrywał piłki, tylko ona tak naprawdę tylko się o niego odbiła. Nie jestem specjalistą, ale opieram się na zdaniu ludzi, których cenię i którzy na futbolu zjedli zęby. Jak pisałem, jeśli sędzia nie ma tu pola manewru, pasowałoby uściślić przepisy czy rozszerzyć definicję spalonego o takie właśnie sytuacje.
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: temik3 »

Neo01 pisze: ndz cze 13, 2021 3:35 pm OK, tylko Dania może nie pokonać Rosji ;)
Zakładając, że Sborna będzie bardzo zdeterminowana, żeby zmazać ten blamaż z pierwszego meczu, może to być trudne.

A co do spalonego, to chodzi o to, że obrońca nie odgrywał piłki, tylko ona tak naprawdę tylko się o niego odbiła. Nie jestem specjalistą, ale opieram się na zdaniu ludzi, których cenię i którzy na futbolu zjedli zęby. Jak pisałem, jeśli sędzia nie ma tu pola manewru, pasowałoby uściślić przepisy czy rozszerzyć definicję spalonego o takie właśnie sytuacje.
No właśnie się od niego odbiła więc, sytuacja powinna być prosta, jesli w momencie podania Lukaku był na pozycji spalonej to nie powinno być uznania gola, bo skorzystał na tym odbiciu. Tak naprawdę to nie wiem po co jest VAR skoro się z niego nie korzysta (a może ci którzy na nim siedzą się po prostu do tego nie nadają). A o uściślenie tego przepisu to nie wiem jak mozna prościej, przepisy są bardzo jasne, tylko ich interpretacja jest zawsze po swojemu. Ogólnie to mamy 4 mecze a kontrowersji więcej niż na Mistrzostwach bez Varu.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

Być może przepisy się zmieniły od tego czasu, ale pamietam dokładnie mecz z 2006, sędziowany przez Horacio Elizondo. Uznał bramkę, wyglądającą na ewidentnego spalonego. Powtórki wykazały, że piłka odbiła się od obrońcy czego kompletnie nie było widać przy normalnym ustawieniu kamery. Esperci w studio, włącznie z sędzią, orzekli że bardzo trudna sytuacja i czapki z głów, że zespół sędziowski sędzia plus asystent potrafili w kilka sekund poprawnie zinterpretować sytuację i uznać gola.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Neo01 »

Wydaje mi się, że się zmieniły, dlatego właśnie gol został uznany. I VAR n pewno to dobrze widział. Dlatego coś tu "śmierdzi".
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

Znalazłem że jeśli jest to nieudane zagranie obrońcy to nie ma spalonego, a jeśli przypadkowe odbicie to jest.
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: temik3 »

Miszon pisze: ndz cze 13, 2021 6:56 pm Znalazłem że jeśli jest to nieudane zagranie obrońcy to nie ma spalonego, a jeśli przypadkowe odbicie to jest.
No właśnie, tylko teraz co jest nieudanym zagraniem obrońcy a co przypadkiem. Gdyby obrońca był nie atakowany przez nikoga sytuacja dla wszystkich była by prosta to jak najbardziej, a jak obrońca wybija piłkę w zagrożeniu? Czy nie może wtedy popełnić błędu,? Tak jak ktoś wcześniej napisał, mógł zostawic piłkę, nie dotykac jej i co? Gol byłby uznany?. Dywagujemy, przepisy są jasne, ale nie stosowane właściwie i zawsze tak samo. No ale My sobie możemy pisać tam są tegie głowy, Nam pozostaje niesmak jedynie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

No właśnie przepisy nie są jasne bo pozostawiają pole do interpretacji, co jest rykoszetem, odbiciem, a co nieudanym zagraniem obrońcy. Jest tak, że błąd obrońcy = jego wina, czyli nie ma spalonego.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19570
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: jollyroger72 »

Artykuł 11 z Przepisów Gry:

1. Pozycja spalona
Przebywanie na pozycji spalonej nie jest przewinieniem samym w sobie.
Zawodnik jest na pozycji spalonej, jeżeli:
• jakakolwiek część głowy, ciała czy nóg znajduje się na połowie przeciwnika
(wyłączając linię środkową) i
• jakakolwiek część głowy, ciała lub nóg jest bliżej linii bramkowej drużyny
przeciwnej niż zarówno piłka, jak i przedostatni zawodnik drużyny przeciwnej.
Ręce i ramiona wszystkich zawodników, włącznie z bramkarzami, nie są brane
pod uwagę przy ocenie pozycji spalonej.
Zawodnik nie znajduje się na pozycji spalonej, jeżeli znajduje się na równi z:
• przedostatnim zawodnikiem drużyny przeciwnej lub
• dwoma ostatnimi zawodnikami drużyny przeciwnej.

2. Spalony
Zawodnik, który przebywa na pozycji spalonej w momencie, gdy piłka zostaje
zagrana lub dotknięta* przez współpartnera, może być ukarany jedynie wtedy,
gdy jest aktywny w grze poprzez:
• branie udziału w grze poprzez zagranie lub dotknięcie piłki podanej
lub dotknietej przez współpartnera, lub
• przeszkadzanie przeciwnikowi poprzez:
• utrudnianie przeciwnikowi zagrania lub możliwości zagrania piłki przez
wyraźne zasłonięcie mu pola widzenia, lub
• atakowanie przeciwnika w walce o piłkę lub
• ewidentną próbę zagrania piłki, która znajduje się blisko, gdy próba ta ma
wpływ na przeciwnika lub
• wykonywanie ewidentnych działań, które jednoznacznie wpływają
na możliwość zagrania piłki przez przeciwnika
lub
• osiąganie korzyści poprzez zagranie piłki lub przeszkadzanie
przeciwnikowi, gdy piłka:
• trafiła do zawodnika na pozycji spalonej po rykoszecie lub odbiciu się
od słupka, poprzeczki, sędziego lub przeciwnika,
• trafiła do zawodnika na pozycji spalonej w skutek rozmyślnej parady
obronnej dokonanej przez przeciwnika.
Zawodnik przebywający na pozycji spalonej, który otrzymuje piłkę po zagraniu
przeciwnika, w tym także po rozmyślnym zagraniu piłki ręką, nie odnosi
korzyści z przebywania na pozycji spalonej, o ile nie była to rozmyślna parada
obronna wykonana przez zawodnika drużyny przeciwnej.
„Parada obronna” ma miejsce wtedy, gdy zawodnik zatrzymuje lub próbuje
zatrzymać piłkę lecącą do bramki lub bardzo blisko bramki i używa do tego
jakiejkolwiek części ciała z wyłączeniem rąk/ramion (poza bramkarzem
we własnym polu karnym).
W sytuacjach, w których:
• zawodnik przemieszczający się z pozycji spalonej, lub stojący na niej,
znajduje się na drodze poruszania się przeciwnika, tym samym wpływając
na jego poruszanie się w kierunku piłki, to takie zachowanie zostanie
ukarane z tytułu spalonego, jeżeli wpływa ono na możliwość przeciwnika
zagrania lub walki o piłkę; jeżeli zawodnik przemieszcza się na drogę
poruszania przeciwnika i ogranicza jego poruszanie się (np. blokuje
przeciwnika), to takie zachowanie należy karać zgodnie z zapisami Art. 12,
• zawodnik na pozycji spalonej porusza się w kierunku piłki z intencją
zagrania piłki i zostaje sfaulowany zanim zagrał piłkę lub próbował ją zagrać
lub przed walką o piłkę z przeciwnikiem, sędzia przerwie grę i ukarze
przeciwnika za faul, jako że zaistniał on przed spalonym,
• przewinienie zostało popełnione wobec zawodnika przebywającego
na pozycji spalonej, który już zagrał piłkę, próbuje ją zagrać lub atakuje
przeciwnika w walce o piłkę, to w takiej sytuacji sędzia przerywa grę z tytułu
spalonego, jako że zaistniał on przed dokonaniem faulu.

*oceniając spalonego należy brać pod uwagę pierwszy moment kontaktu z piłką
przy „zagraniu“ lub „dotknięciu“ piłki


To jest chyba jasno, no nie? :lol:
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: temik3 »

Miszon pisze: ndz cze 13, 2021 7:40 pm No właśnie przepisy nie są jasne bo pozostawiają pole do interpretacji, co jest rykoszetem, odbiciem, a co nieudanym zagraniem obrońcy. Jest tak, że błąd obrońcy = jego wina, czyli nie ma spalonego.
A przykładowo, jest podanie w kierunku bramki, i obrońca przecina je, a piłka spada pod nogi napastnika, który stoi za linią przedostatniego obrońcy i co? Też nie będzie spalonego? Czy to jest błąd obrońcy który = się jego winie? Interpretacja pozostawia tak duże pole manewru sedziom, że zawsze wybrną z sytuacji, prawda jest taka, że każde porównanie różnych sytuacji wypada na ich niekorzyść. Moim zdaniem trzeba rozgraniczyć podanie zawodnika drużyny przeciwnej do przeciwnika będącego za linią przedostatniego obrońcy od jakiegokolwiek kiksu obrońcy w sytuacji zagrożenia. Tylko jak to zrobić, co zakwalifikować do kiksu? Ale myslę, że każde zagranie w kierunku bramki rywala, powodujące kiks obrońcy powinno być traktowane tak samo jak podanie do zawodnika bedącego na spalonym. Tak było X lat temu i nie było problemu. No chyba, że zlikwidować spalone :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

Jolly - hehe, też to czytałem i miałem wrażenie że ostatnio tak długi przepis prawny czytałem w konwencji prawa morza z Montego Bay z 1982 :-P
santosz
Posty: 4806
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: santosz »

Czy Rachmistrz z Torunia podlicza już wyniki? Ja co prawda trafiam kulami w płot oczywiście, ale chciałem wiedzieć jak reszta sobie wiedzie :)
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: ku3a »

bez punktowania na bieżąco nie ma za bardzo emocji
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: temik3 »

santosz pisze: pn cze 14, 2021 12:56 pm Czy Rachmistrz z Torunia podlicza już wyniki? Ja co prawda trafiam kulami w płot oczywiście, ale chciałem wiedzieć jak reszta sobie wiedzie :)
Jak nie ma w tym interesu to nie liczy :D . Czeka na przelew od Jarka. :D :D :D
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: kajman »

santosz pisze: pn cze 14, 2021 12:56 pm Czy Rachmistrz z Torunia podlicza już wyniki?
Nie mogę policzyć wyników dopóki od Neo01 nie dostanę wyników meczów, które się odbyły.
ku3a pisze: pn cze 14, 2021 1:56 pm bez punktowania na bieżąco nie ma za bardzo emocji
Nie ma problemu. Będę liczył na bieżąco jeżeli będę znał wyniki rzeczywistych meczów. Ale przyznam się, że ktoś będzie zainteresowany wynikami na bieżąco.
A co do przepisów o spalonym się pogubiłem. Ale dwie rzeczy mnie zasakoczyły:
1.
jollyroger72 pisze: ndz cze 13, 2021 7:56 pm jakakolwiek część głowy, ciała czy nóg
czyli ręce mogą?
jollyroger72 pisze: ndz cze 13, 2021 7:56 pm przedostatni zawodnik drużyny przeciwnej
No tutaj to już totalny szok. Czyli jeżeli bliżej bramki jest zawodnik z pola drużyny przeciwnej, a bramkarz znajduje się dalej to też jest spalony. Jak dla mnie to curiozum.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: konwicki1980 »

Nic się nie stało... :evil: Strzelca pierwszej bramki nikt nie wytypował raczej.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: Miszon »

Kajman - ręka tak, bo ręką nie można strzelać.

Przedostatni, bo nie jest istotne czy to bramkarz czy nie bramkarz. Każdy myśli że bramkarz i obrońca, bo domyślnie bramkarz jest ostatni, ale przepisy nie mówią nic o bramkarzu.
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: kajman »

Trochę paranoja z tym przedostatni, ale tak to może i ciekawi. Bramkarz pójdzie do przodu i nagle spalony. Odlot.
szeptun68
Posty: 850
Rejestracja: czw paź 29, 2020 8:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010

Re: Znawca MISTRZOSTW EUROPY w piłce nożnej 2020

Post autor: szeptun68 »

W 10-ciu to wygramy
ODPOWIEDZ