Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
gioconda2
Listy Przebojów Trójki słucham od: rok 1986

Re: Radio internetowe Nowy Świat - Manna , Jethon i ... red z Trójki

Post autor: gioconda2 »

Już zaniechałam, zakończyłam na pozycji 1256, to już był dość spory zbiór pozwalający mi wyciągnąć wnioski uspakajające dla mojej grupy wiekowej.

prz_rulez
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1999 z przerwami
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

W niedziele do jednej z audycji zaproszono pracownika TOK FM. Fakt, ze filozofa, no ale...
Aczkolwiek potem przyszla mi refleksja, ze teraz w sumie sa juz po tej samej stronie barykady...

pbd2
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982

Post autor: pbd2 »

prz_rulez pisze:
wt lip 28, 2020 12:24 am
teraz w sumie sa juz po tej samej stronie barykady...
Niestety, w wolnej Polsce powoli wracamy do sytuacji z późnego PRL: prawie wszystko ma już stempelek "rządowe" albo "opozycyjne", tyle tylko, że tym razem na szczęście system w założeniu toleruje legalność tego drugiego stempelka.

prz_rulez
Kontakt:

NA RAZIE.

Awatar użytkownika
FOXD

Post autor: FOXD »

Przeciętnie blisko 100 tys. osób dziennie słuchało Radia Nowy Świat w serwisie internetowym rozgłośni w pierwszym tygodniu nadawania, a kolejne 100 tys. za pośrednictwem aplikacji - wynika z danych stacji.

(...) We środę kwota łącznych wpłat wynosiła ponad 2,4 mln zł. Projekt wsparło dotychczas niemal 28 tys. użytkowników.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/s ... m-tygodniu
Dziennikarz Maciej Orłoś w piątek, 31 lipca br. poprowadzi w radiu Nowy Świat audycję w ramach cyklu „Próbny lot”, w której stacja testuje prowadzących, a po zakończeniu konkursu ma nawiązać z najlepszymi współpracę na stałe.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/m ... zinkiewicz

Awatar użytkownika
Yacy
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Kontakt:

Post autor: Yacy »

z fb Radia Nowy Świat.
Szanowni Słuchacze Radia Nowy Świat,

informujemy, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej Radiem Nowy Świat.

Podpisano:

Piotr Jedliński,
Anna Krakowska,
Krzysztof Łuszczewski
szkoda, że nie doczekamy takiego wpisu p. prezes PR.

santosz
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994

Post autor: santosz »

Jedliński został zapewne zmuszony do rezygnacji, bo nie chciał wraz z innymi krzyczeć, że Kopernik była kobietą. Czyli nici z apolitycznych ambicji rnś. Dali się ograć przez lewackie bojówki i wciągnąć w spór, jak małe dzieci.

Awatar użytkownika
Miszon
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Kontakt:

Post autor: Miszon »

A o co dokładnie poszło, bo zdaje się że nazwał Margot słowem z rodzajnikiem męskim? (On/ona/ono jest zdaje się "osobą niebinarną", czyli w sumie pasuje dowolny rodzajnik).

prz_rulez
Kontakt:

Santosz(u?), nie podoba mi się Twój wpis.
Co nie znaczy, że uważam to za słuszny powód rezygnacji. No mamy problem z transpłciowością i nie wiem, jak go racjonalnie rozwiązać. Nieporozumienia na tym tle będą pojawiać się jeszcze wielokrotnie...

Tomekk
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003

Post autor: Tomekk »

Ale Margot oficjalnie nie zmienił swojego imienia, więc jak należy o nim/niej mówić?

Awatar użytkownika
Miszon
Kontakt:

No właśnie wydaje mi się, że forma oficjalna, czyli imieniem i nazwiskiem, a nie ksywą, wydaje się neutralna i właściwa, a okazało się że to dyskryminacja i spowodowała zmuszenie do odejścia jednego z twórców stacji.
Bez sensu to wyszło...

Tomekk
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003

Post autor: Tomekk »

Szybko skończyła się wolność słowa w Radiu Nowy Świat...

Awatar użytkownika
Neo01
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997

Post autor: Neo01 »

Miszon pisze:
wt sie 11, 2020 12:41 am
A o co dokładnie poszło, bo zdaje się że nazwał Margot słowem z rodzajnikiem męskim? (On/ona/ono jest zdaje się "osobą niebinarną", czyli w sumie pasuje dowolny rodzajnik).
Stało się mniej więcej tak.
W serwisach RNŚ kilkukrotnie użyto wobec tej osoby rodzajnika "on". Zrobiła się wielka burza w necie, że jak tak można, że to obraźliwe itp... Ponadto, jak się okazało, na skrzynkę radia zostały wysłane dość niewybredne maile w tej sprawie. Pan Piotr postanowił zareagować, broniąc serwisantów i wolności stacji. Przy okazji wytłumaczył, że nie ma w polskim języku określenia zaimka osobowego dla osoby niebinarnej, więc zarzuty są chybione. Napisał to wszystko może trochę zbyt ostrym tonem. Wylała się kolejna fala hejtu. Następnie pan Piotr skasował swój post, na miejsce którego pojawił się nowy z tłumaczeniami, że to wszystko nie ma znaczenia, bo jest po stronie prześladowanych , którym "Margot" teraz jest. Żeby było ciekawiej, pozostali współudziałowcy stanowczo odcięli się od pierwszego wpisu p. Piotra, informując, że to jest jego prywatna opinia (sic!), a oni są osobami tolerancyjnymi bla bla bla...
Podsumowując: szkoda mi chłopa, nastawił głowę za wolność słowa i mu ją ucięto. Przykre.

mikrobi

Post autor: mikrobi »

Najpierw uwaga ogólna :"ona", "on" to nie rodzajniki a zaimki. Języki słowiańskie rodzajników nie znają w odróżnieniu od języków germańskich czy romańskich.
Druga sprawa - niby rozumiem argument o szanowaniu cudzej wrażliwości, ale pamiętam jak w marcu Włodzimierz Czarzasty zwracał się do "pana Stanisława Gądeckiego". Pewnie gdyby ktoś mu zwrócił uwagę odpowiedziałby, że nie jest członkiem Kościoła katolickiego, natomiast stosuje powszechną formę grzecznościową. Wypadałoby być konsekwentnym.

Natomiast zastanawia mnie inna kwestia, ale to off topic, więc napisze w równoległym wątku.

mikrobi

Natomiast wydaje mi się, że po obu stronach sporu nie ma miejsca na niezależność czy odrębność. W prawicowych mediach np. źle widziane jest pisanie "związek radziecki" (padło stwierdzenie, że słowo "radziecki" zdradza sympatie komunistyczne) albo pisanie np. "rok 50 naszej ery" (zamiast "po narodzinach Chrystusa"). Ale o ile wiem, nikt z tego powodu pracy nie stracił.

Awatar użytkownika
Miszon
Kontakt:

A jak piszą zamiast Związek Radziecki?

kajman

Post autor: kajman »

Miszon pisze:
czw sie 13, 2020 8:14 am
A jak piszą zamiast Związek Radziecki?
:shock: :shock: :shock: Ja wszędzie na okrągło słyszę Związek Sowiecki. W radiu, na filmach, widzę też w prasie. I to od wielu lat, a nie od czasu panowania PiSu. Notes Benek strasznie mnie to wkurza.

Awatar użytkownika
FOXD

Post autor: FOXD »

Dzisiaj od 11 (właśnie trwa) Niedźwiedź jest w RNŚ ;) Wywiad oczywiście ;)

Odnośnie sprawy Jedlińskiego, to myślę, że powinien porozmawiać z osobami LGBT, to być może zmieni zdanie dot. zaimków. Kilka dni temu (chyba w poniedziałek czy we wtorek) ciekawie to wyjaśniła jedna z takich osób W. Krzyżaniakowi z HaloRadia. W. Krzyżaniak miał podobne zdanie jak Jedliński, a po tej rozmowie nieco zmienił postrzeganie dot. zaimków w odniesieniu do osób LGBT.

mikrobi

Widziałem zdjęcia Michała Sz., jak dla mnie to stuprocentowy mężczyzna. Poza tym tak ma wpisane w dowodzie.
Poza tym jednym z rzeczników uwzględnienia kaprysu Michała Sz. jest lider Lewicy, który w marcu zwracał się do arccybiskupa Gądeckiego per : "panie Gądecki". Więc to tyle w temacie szanowania cudzej wrażliwości.

ODPOWIEDZ