Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Artur Andrus

Post autor: Yacy »

wczoraj o tym myślałem. ale brak mi sensownego pomysłu.
może tytuł z dzisiejszego dodatku GW: Co się stało z naszą Trójką?
A może lepiej "Co się dzieje z naszą Trójką?", bo obawiam się, że to jeszcze nie koniec zmian...
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Może jednak nie zmieniajmy, bo Andrus jest w pewnym sensie już symbolem tego, co się w Trójce dzieje.
Przy okazji przyznam się, że mnie najbardziej nie dobiły zwolnienia, a stwierdzenie, że był zakaz mówienie, że Andrzej Wajda był wybitnym reżyserem. Kurcze, nawet komunowe władze nie podważały wielkości Kopernika, a przecież wiadome było, że był księdzem.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: FOXD »

^^
Masz świadomość różnicy między "komunowym" a "komunistycznym" ? ;)

Odnosząc się do meritum, to niestety tak bywa jak się zastępuje fachowców/specjalistów osobnikami wyznającymi zasadę b.m.w. Wtedy każde dziwactwo i świństwo jest możliwe do zaistnienia. Czy to komuna, czy inny system zawsze znajdą się mali ludzie, którzy dla kasy i kariery zrobią wszystko. Obecnym czasom sprzyja dodatkowo zjawisko powszechnego dostępu do informacji, jak również nieograniczona możliwość skomentowania i zamieszczenia własnych "przemyśleń". Oczywiście jest to wynik rozwoju technologicznego zwłaszcza w sferze komunikacji. Co za tym idzie zaniżane są standardy tego co wypada, a tego co nie wypada, a wręcz są one wyznaczane na nowo, z tendencją jednak "przebijania kolejnego dna".
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Artur Andrus

Post autor: kajman »

FOXD pisze: czw lis 16, 2017 9:57 pm Masz świadomość różnicy między "komunowym" a "komunistycznym" ?
Mam. Komunizm to ustrój, którego w żadnym państwie nie udało się wprowadzić, chociaż pewne formacje tego typu w historii się pojawiały.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Artur Andrus

Post autor: bobby-x »

LLucky pisze: śr lis 15, 2017 9:45 pm sorry, bobby ale podawanie przykładu lp3 jako usprawiedliwienia dla przeniesienia ZW - śmieszne, żeby nie napisać żenujące ;-)
to nie jest jego audycja, on tam był bo musiał.
Mało istotne czy musiał czy nie musiał, jak dostał to powinien zrobić ją profesjonalnie a nie na odwal się, [...] [/quote]bobby, a może Twoja definicja profesjonalnie zrobionej audycji po prostu jest inna od Orzechowej? Na pewno jest nieco inna od mojej, bo nie zwykłem oceniać tylko po takich statystykach, jakie podałeś Ty. Jeśli już miałbym podawać jako wyrażony liczbowo przykład nieprofesjonalizmu, to pewnie to by była:
- liczba piosenek, które nie zostały zagrane w całości, bo nie zmieściły się w wyznaczonym czasie,
- liczba piosenek, które zostały zagadane,
- liczba piosenek, które nie zostały zapowiedziane,
- liczba pomyłek językowych,
- liczba pomyłek merytorycznych,
itp. itd., tylko że takich statystyk nie prowadzę. Nie to jest dla mnie istotą rzeczy. Tak naprawdę musiałbym przesłuchać wskazane przez Ciebie audycje, żeby móc ocenić, czy uważam je za przygotowane profesjonalnie, czy amatorsko. Pewnie zwróciłbym uwagę na ogólny klimat i to, jak zaargumentowane jest pojawienie się danego utworu, czy pasuje on do sąsiednich itp. Albo jak wyglądała rozmowa z gośćmi, jeśli jacyś byli w audycji. Na to zwykłem zwracać uwagę.[/quote]

sorry ale napisałeś o błędach technicznych i brakach warsztatowych i mylisz je z brakami muzycznymi i brakiem chęci przygotowania audycji. Moim zdaniem Metz dzisiaj rano wypadł dobrze, a dlaczego? A dlatego, że mu się chce i przygotowywuje się do audycji.
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Artur Andrus

Post autor: LLucky »

bobby-x pisze: pt gru 01, 2017 11:16 pm
LLucky pisze: śr lis 15, 2017 9:45 pmbobby, a może Twoja definicja profesjonalnie zrobionej audycji po prostu jest inna od Orzechowej? Na pewno jest nieco inna od mojej, bo nie zwykłem oceniać tylko po takich statystykach, jakie podałeś Ty.
sorry ale napisałeś o błędach technicznych i brakach warsztatowych i mylisz je z brakami muzycznymi i brakiem chęci przygotowania audycji.
Niczego nie mylę - po prostu zastosowałem inną definicję, równie dobrą jak Twoja (co zresztą jawnie napisałem - patrzeć podkreślenie). A może nawet lepszą? Przecież profesjonalistą jest nie ten, kto ma dobre chęci, tylko ten, co ma dobry warsztat. Co z tego, że ktoś zna się na muzyce, skoro nie wyrobi się z czasem i zaprezentuje tylko kawałek wspaniałego utworu, a jego najważniejszą część zagłuszą reklamy? Słyszałem wielu, którym dobre chęci i wyśmienita znajomość muzyki nie wystarczyły, by profesjonalnie poprowadzić w zastępstwie Listę Przebojów (z pewnym znanym Piotrem na czele). Podobnie profesjonalnym artystą malarzem też jest nie ten, kto uważnie przestudiował malarstwo mistrzów i ma chęć sam namalować arcydzieło pokroju "Ostatniej wieczerzy" albo "Bitwy pod Grunwaldem", tylko ten, kto naprawdę umie to zrobić i to zrobi.

Oczywiście jeśli chodzi o olewanie przygotowania do audycji, to jest przejawem nieprofesjonalizmu, ale są dwa "ale". Po pierwsze tak naprawdę jako słuchacze nie wiemy, kto jak się przygotował, tylko mamy subiektywne wrażenie, że jeden przygotował się lepiej, a drugi gorzej. Po drugie znam przypadki, gdy redaktor nie miał czasu na przygotowanie, a wypadł bardzo profesjonalnie. Bo najlepsi profesjonaliści nie potrzebują się przygotowywać, niektóre rzeczy robią "z marszu".
Minotaur03
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 21, 2015 10:01 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 67

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Minotaur03 »

Witam wszystkich.

Może mój post nie będzie do końca spójny z poprzednimi (dotyczącymi odejść z Trójki), ale jak najbardziej będzie dotyczył tematu "Co się dzieje z naszą Trójką?".

Jestem ciekawy, czy słuchaliście Sylwestra z Trójką w dniu 31.12.2017. Nie wiem, czy w latach poprzednich było podobnie (gdyż na szczęście miałem okazję bawić się na tzw. prywatkach), jednak ta koszmarna muzyczna papka, która została "zaserwowana" w ostatniego Sylwestra, nie nadawała się w żaden sposób do zabawy (poza kilkoma wyjątkami Abby czy Bee Gees), ani do słuchania. Zastanawia mnie i przeraża jednocześnie, jak to możliwe, że w stacji, która kiedyś chlubiła się tym, że nie nadawała italo disco, zostało dopuszczone do anteny coś takiego.

Pozdrawiam wszystkich i życzę w Nowym Roku zdecydowanie lepszej muzyki.
santosz
Posty: 4798
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: santosz »

Minotaur03 pisze: pn sty 01, 2018 9:38 pm Witam wszystkich.

Może mój post nie będzie do końca spójny z poprzednimi (dotyczącymi odejść z Trójki), ale jak najbardziej będzie dotyczył tematu "Co się dzieje z naszą Trójką?".

Jestem ciekawy, czy słuchaliście Sylwestra z Trójką w dniu 31.12.2017. Nie wiem, czy w latach poprzednich było podobnie (gdyż na szczęście miałem okazję bawić się na tzw. prywatkach), jednak ta koszmarna muzyczna papka, która została "zaserwowana" w ostatniego Sylwestra, nie nadawała się w żaden sposób do zabawy (poza kilkoma wyjątkami Abby czy Bee Gees), ani do słuchania. Zastanawia mnie i przeraża jednocześnie, jak to możliwe, że w stacji, która kiedyś chlubiła się tym, że nie nadawała italo disco, zostało dopuszczone do anteny coś takiego.

Pozdrawiam wszystkich i życzę w Nowym Roku zdecydowanie lepszej muzyki.
eee tam, moim zdaniem nie trafiona krytyka, chwilami słuchałem i było ok, poza tym sylwester rządzi się swoimi prawami, a np. w Dwójce grano o wiele ambitniejszą muzykę do tańca i myślę, że dla każdego coś miłego :D
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: LLucky »

W tym roku nie słuchałem, bo już w latach wcześniejszych zauważyłem, że obecna ekipa prowadzących wieczór sylwestrowy jakoś rozmija się z moim gustem. Ale dla mnie to nie jest problem, bo zgadzam się z santoszem: Sylwester rządzi się swoimi prawami.
temik3
Posty: 17311
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: temik3 »

LLucky pisze: czw sty 04, 2018 8:42 pm W tym roku nie słuchałem, bo już w latach wcześniejszych zauważyłem, że obecna ekipa prowadzących wieczór sylwestrowy jakoś rozmija się z moim gustem. Ale dla mnie to nie jest problem, bo zgadzam się z santoszem: Sylwester rządzi się swoimi prawami.
Ja słuchałem raz, wystarczy. I z tego co napisał kolega wnioskuję, że nie mam czego żałować. A prawem radiostacji jest gramie muzyki jaką wybiorą, a prawem słuchacza jest wybranie stacji jaka mu się podoba.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Mnie się podobało. Ale nie słuchałem długo.
Może trochę za mało tanecznie było, raczej w tę stronę bym narzekał.
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: krzychu78 »

Magister Migała w Trójce :)

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mi ... iera-priii

tylko szkoda , że o takiej porze :(
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

kto to jest? bo to co przeczytałem w necie, to właściwie nic ciekawego.
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: krzychu78 »

pamiętam go z Roxy FM a później Rock Radia , dość interesujące poczucie humoru (znaczy , zależy kto co lubi ) , jestem ciekawy jak wypadnie w Trójce :)
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: FOXD »

Zapewne słyszeliście o tym "iwencie" organów śicgania:
Bezpodstawne wtargnięcie policji do domu dziennikarki Trójki

W środę wieczorem do domu naszej redakcyjnej koleżanki bez pukania weszło sześcioro nieumundurowanych funkcjonariuszy policji.

– Relaksowałam się po pracy, gdy nagle wpadło do domu czterech panów i dwie panie. Nie przedstawili się i dopiero później, zwracając się do mnie po imieniu, powiedzieli, że są z policji. Zakuli mnie w kajdanki i zażądali ode mnie dowodu osobistego. Następnie przeszukano mój plecak, w którym znajdowały się m.in. Trójkowy mikrofon i moja legitymacja prasowa. Nie powstrzymało to panów przed wykonywaniem dalszych czynności. Zaczęło się przeszukanie: wyrzucono wszystkie rzeczy z szaf, zabrano komórki, pendrive'y. Wszystko trwało trzy godziny, po czym pojawił się człowiek, który powiedział, że to pomyłka – opisuje zachowanie policjantów dziennikarka Trójki Anna Rokicińska. Policjanci insynuowali, że jest zamieszana w proceder wyłudzenia kredytów oraz cyberprzestępczość. Działania policji odbywały się na oczach rodziny, w tym – dwójki małych dzieci.
całość: https://www.polskieradio.pl/9/308/Artyk ... rki-Trojki
Dziwnie to wygląda, ponoć pomylili ją z inną osobą o tym samym nazwisku ;) Niemniej Policja po raz kolejny się nie popisała, chociażby takim wspisem na swoim oficjalnym Twitterze:
"Strasznie słabe. Ta dziennikarka podkręca i robi show płacze, ale mimo wszystko przypuszczam, że niestety nasi policjanci mogli pozwolić sobie na różne gadki. Przypuszczam, że skoro w tym domu był podobno taki bałagan jak na melinie, to ten wygląd uśpił ich czujność"
Jak się zreflektowali, to szybko go usunęli.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: FOXD »

Absurdów c.d.
Wojciech Mann przed Komisją Etyki Polskiego Radia za słowa o Morawieckim
Wojciech Mann na antenie Trójki skojarzył piosenkę „Neandertalczyk” z premierem Mateuszem Morawieckim. Jego wypowiedzią zajmie się Komisja Etyki Polskiego Radia.

Wojciech Mann był we wtorek współprowadzącym audycję "W tonacji Trójki". Przed puszczeniem piosenki „Neandertalczyk” zespołu Hotlegs powiedział na antenie: „Wygrzebałem z głębi archiwów piosenkę zdecydowanie o postaci historycznej. Zresztą trudno mówić o jednej postaci, zaraz wszystko się wyjaśni. I wybrałem zadowolony z tego, że mam taki nietypowy pomysł. Potem się jednak zaniepokoiłem, czy państwo nie będą mieli skojarzenia z naszym premierem, który, przebrany za dżentelmena, potraktował próbującą go przywitać panią tak, jak widzieliśmy”.
https://www.rp.pl/Media/190609530-Wojci ... eckim.html
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

FOXD pisze: sob cze 08, 2019 12:01 pm Wojciech Mann przed Komisją Etyki Polskiego Radia za słowa o Morawieckim
A jakie mogą być tego konsekwencje? Mam nadzieję, że nie odsuną Wojtka od anteny.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: FOXD »

Biorąc pod uwagę jak się potoczyły wcześniej sytuacje z kilkoma zasłużonymi przez lata autorami audycji, nie byłbym zaskoczony "rozwiązaniem" w tym wypadku. Z tego co wiem, to W. Mann nie jest jakoś "uzależniony" umowami z Trójką, a biorąc pod uwagę jego dorobek i wartość pozyskany zostałby "na pniu" przez konkurencję ;)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

A co On by robił w tej konkurencji? Audycje nagrywał na taśmę?
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: FOXD »

Myślę, że mógłby prowadzić audycje w podobnej formule.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: FOXD »

Słuchalność Trójki dalej pikuje ;)
https://static.wirtualnemedia.pl/media/ ... 2019-1.png
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: prz_rulez »

Faktycznie, 4,6% to już niepokojący wynik. Ja bym jednak zwrócił uwagę na katastrofalny spadek słuchalności Jedynki. Domyślam się, że spory wpływ ma na to, niestety, wymieranie słuchaczy stacji - przy audycjach z telefonami od słuchaczy słychać niestety głównie starsze panie...
Pytanie tylko - co jest w tym wypadku alternatywą? Bo trochę mnie przeraża 28,3% dla RMF-u... Na przestrzeni kilku lat widać generalny trend wzrostowy dla AntyRadia i Tok FM, więc to jest pewnie część dawnych słuchaczy Trójki.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

No właśnie. I Trójka i Jedynka lecą w dół. No niestety muzyka to nie wszystko.
TStudent
Posty: 11596
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

No ale, gdyby rozpatrywać względy polityczne... Przecież zawsze, jak ktoś nie popiera obozu rządzącego, to może wyciszyć radio na Serwis (czy Aktualności, jak mówimy o Jedynce) albo wręcz w tym czasie robić co innego. ;) A co! ;) Na Trójkę się nie ma co obrażać! :D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Ale akurat słuchałem Trójki głównie w audycjach porannych, plus wywiady i publicystyka. Jak to wyciszę, to zostaje tylko LPP3, ale tam jest teraz kącik dinozaura, nie chce mi się słuchać.
ODPOWIEDZ