LP Trójka nr 190 - 8.11.2013 - Marek Niedźwiecki

LP Trójka to nowa audycja (na antenie od 9 kwietnia 2010), nadawana w piątkowe przedpołudnie (kiedyś w paśmie „Tu Baron”, obecnie w paśmie „Do południa”) — wspomnienia, nowe nagrania, propozycje z aktualnego Topu... czyli wszystko co związane z LP3.
Poczekalnia LP3 – na antenie od 9 września 2017 roku – w każdą sobotę od 7 do 9, prowadzący: Piotr Baron

Moderatorzy: ku3a, jotem3, ku3a, jotem3

Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15305
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

LP Trójka nr 190 - 8.11.2013 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Miszon »

nie ma tematu, pewnie wszyscy już w drodze na Zlot.

A Niedźwiedź grał dziś naprawdę świetnie! M.in. Prefab Sprout - Jesse James Bolero, dzięki czemu się dowiedziałem że jednak znam ten zespół ;-) .
A w taśmociągu Tamerlane oraz Tilt - Blokada (w archiwum jako "Blokada czad" podobno). Pierwszego taśmociągu nie zauważyłem.
I co to było to na koniec, takie instrumentalne?
Dede
Posty: 2448
Rejestracja: czw sie 28, 2008 10:35 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: LP Trójka nr 190 - 8.11.2013 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Dede »

Pierwszym taśmociągiem zagranym... z płyty był Czas ołowiu - Budka Suflera (w playliście na stronie Trójki jest zupełnie inny tytuł, podobnie zresztą, jak przy zagranym w LP Trójce Bryanie Adamsie...)
PS
Posty: 904
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: LP Trójka 8.11.2013 - taśmociąg

Post autor: PS »

Z CD to już nie taśmociąg, :| ale dobrze, że PanMarek odnotował reedycję najlepszej płyty Budki Suflera, czyli albumu "1974-1984". Z tym, że na Liście i tak "Czas ołowiu" był we wcześniejszej 'poznańskiej' wersji, więc dla taśmociągu nie jest jeszcze stracony. : )

"Blokada" Tiltu w pierwszej radiowej wersji była wielokrotnie wymieniana przeze mnie w mailach do pana Marka i myślałem już, że jest nie do znalezienia. A tu taka niespodzianka! : - ) Utwór ten wszedł na lp3 pod sam koniec 1988 roku i wtedy też Tomek Lipiński wystąpił u Marka w... telewizyjnym programie sylwestrowym, gdzie zaprezentował (z playbacku) ten numer oraz... nową fryzurę, a raczej jej brak. :) Na Liście kawałek ten miał tytuł "Blokada", a zespół nazywał się wtedy Czad Kommando Tilt.

Niedźwiedź zawsze powołuje się na alp3 w kwestii tytułów piosenek, a tymczasem w tym archiwum (całkiem zresztą szacownym) utwory występują pod tytułami katalogowymi, czyli najczęściej płytowymi, a nie tymi, pod którymi naprawdę były na LP3. Dla przykładu: "Zwykłe ciało" to w archiwum "Autobusy i tramwaje", "Ohyda" to "A to ohyda", "Kurtyna" to "Zróbmy to (teraz)" a "Blokada" to "Blokada czad".
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15305
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 190 - 8.11.2013 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Miszon »

Niedźwiedź postawił w kontekście zbliżającego się 20-ego TWC ciekawe pytanie: ile utworów z pierwszej setki najbliższego TWC było kiedyś na LPP3?

Każdy może sobie to sprawdzić, jak wyglądało to w poprzednich latach. Np. ja w 1994 zobaczyłem 60 takich numerów, a w 2011 (de facto 2012) tylko 52. Ale nie liczyłem przypadków takich jak np. Omega, która była na Liście, ale rzecz jasna po latach od premiery nagrania. Niestety, na alp3.pl nie ma pierwszej setki sprzed roku.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: LP Trójka nr 190 - 8.11.2013 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Piotr »

Jest (ta setka) na LPMN.pl
ODPOWIEDZ