16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22045
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: Yacy »

FOXD pisze:Jednym słowem faktów historycznych nie zmienisz:) Gusta w tej ocenie mają drugorzędne znaczenie dla TWC.
Masz rację, że faktów się nie zmieni. Tzn. tego, że np. Dire Straits do tej pory byli tylko na 1 lub 2 miejscu.

Ale te fakty są tworzone właśnie przez nasze gusta! Dowody? Proszę [ po spadku DS na 16]:
krysiron pisze:brothers nie w 10 tragedia!!
słoik pisze:Hurrrrrra. "Brothers in arms" na swoim miejscu.
Yacy pisze: :cry: :cry: :cry:
szkoda BIA
Gary pisze:No to na te wszystkie szoki jest w końcu jakiś balsam. :mrgreen:
"wybryk natury" wybrykiem, ale nie wszyscy przyjęli to jednakowo... wynika z tego [o czym chyba wiadomo nie od dziś], że dotychczasowa pozycja BIA w Topie, nie była dla wszystkich taka oczywista i dana raz na zawsze ...
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: krzysiek83 »

Yacy pisze: Proszę [ po spadku DS na 16]:
słoik pisze:Hurrrrrra. "Brothers in arms" na swoim miejscu.
Gary pisze:No to na te wszystkie szoki jest w końcu jakiś balsam. :mrgreen:
"wybryk natury" wybrykiem, ale nie wszyscy przyjęli to jednakowo... wynika z tego [o czym chyba wiadomo nie od dziś], że dotychczasowa pozycja BIA w Topie, nie była dla wszystkich taka oczywista i dana raz na zawsze ...
Od kilkunastu lat co roku mnie zadziwiała tak wysoka pozycja tego utworu, potem zaczęła drażnić, na końcu pogodziłem się z tym i wytłumaczyłem sobie, że co to za lista bez choć jednego koszmarka. A tu taka miła niespodzianka spotkała w tym przedziwnym topie :mrgreen: Taka troszkę naciągana przez zawirowania z głosowaniem, ale zawsze jakaś pociecha :lol:
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: FOXD »

Yacy pisze: Masz rację, że faktów się nie zmieni. Tzn. tego, że np. Dire Straits do tej pory byli tylko na 1 lub 2 miejscu.

Ale te fakty są tworzone właśnie przez nasze gusta! (...) "wybryk natury" wybrykiem, ale nie wszyscy przyjęli to jednakowo... wynika z tego [o czym chyba wiadomo nie od dziś], że dotychczasowa pozycja BIA w Topie, nie była dla wszystkich taka oczywista i dana raz na zawsze ...
Owszem, ale odnosisz to co napisałem do jednostkowych przypadków, a ja mam na myśli cały obraz 100-tki TWC, aby z niej wynikała tzw. "faktografia historyczna" poparta dorobkiem poszczególnych wykonawców i jaki wpływ ów dorobek wywarł na rozwój muzyki. Nie wykluczam tego, że w TWC 100 mogą zachodzić zmiany i znaleźć się przypadki utworów, które średnio zasłużyły na ową 100-tkę. Jednak jeśli to przyjmuje rozmiary 40-50 % "przewietrzenia" owej 100-tki, to raczej dostrzegam problem. Bo tak duża zmiana możliwa jest tylko po pewnym procesie, w którym zajdą tak istotne zmiany w owym rozwoju muzyki, że faktycznie zasadnym wydaje się uznanie dorobku wykonawcy, który wcześniej nie istniał w 100-ce TWC, czy wręcz pojawiał się w niej incydentalnie.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: Piotr »

neon.ka pisze:...a gdyby chcieli może dołożyć możliwość dodawania swoich własnych iluś propozycji [jak w Holandii], to wypadałoby to wszystko ustalić jak najwcześniej, by potem zdążyć opracować wyniki.
ech...
Wiecie moi mili postanowilem sie odniesc do tego co powyzej zacytowalem.
Otoz mozliwosc dodawania swoich wlasnych propozycji juz w samym okresie glosowania nie jest najlepszym i najszczesliwszym rozwiazaniem. Dlaczego? Zdajecie chyba sobie sprawe z tego, ze gdyby tak kazdy zechcial dodac swoj utwor to musialby go prawidlowo zapisac. Znaczy sie kazdy kto chcialby dodac utwor 'X' musialby go tak samo zapisac jak jego poprzednik i nastepca. Dokladnie tak samo bo w przeciwnym wypadku to juz nie jest ten sam utwor. Moga sie zdarzyc i takie sytuacji, a nawet naduzycia, kiedy dopisujemy utwor, ktory juz jest w zestawie, a nie daj Panie Boze juz na niego oddalismy glosy. W ten sposob mozemy rowniez dodawac rozne utwory, ktore na miano przebojow wszech czasow nie zasluguja bo pojawily sie na rynku zaledwie 3 miesiace temu.

Ktos moze powiedziec/napisac, ze te wprowadzane dodatkowe propozycje ktos moze zweryfikowac. Owszem, moze. Ale kto zapewni, ze sie ta osoba nie pomyli. A kto jej za to zaplaci. Sami wiecie, ze w obecnych czasach liczy sie kazda zlotowka, a i charytatywnie tez raczej nikt tego robil nie bedzie.

Nie nalezy jednakze zaniechac tego typu inicjatywy. Swoje propozycje mozna np. zglaszac miesiac przed rozpoczeciem zasadniczego glosowania. Zglaszana propozycja powinna zwierac mozliwiej dokladne i pelne dane: wykonawca, tytul, rok wydania (nie chodzi tu o rok pojawienia sie na plycie, ale pojawienia sie w rozpowszechnianiu), tutul plyty i rok jej wydania (jesli utwor nigdy nie pojawil sie na plycie to tytul singla, EPki lub pliku ktory pojawil sie oficjalnie w internecie). Dla mnie waznym kryterium (tu mozna oczywiscie dyskutowac i dojsc do kompromisu) jest data wydania utworu. Jesli cos ma pretendowac do miana utworu wszech czasow, to powinno byc wydane minimum 10 lat temu (przypominam, ze to moje zdanie). Jesli glosujemy na top w 2010 roku to utwory znajdujace sie w zestawie do glosowania powinny byc wydane w roku 2000 lub wczesniej. Dodatkowym parametrem, ktory bedzie umozliwial wpisanie propozycji do zestawu do glosowania powinna byc liczba osob, ktore zglosily dany utwor - np. minimum 30.

Pamietajmy moi drodzy, ze to ma byc top wszech czasow, a nie kolejne notowanie biezacej listy przebojow.

Co do ostatniego, XVI (w)Topu Wszech Czasow to nie bede sie wypowiadal bo... Nie nalezy zniechecac do zabawy z powodu tego - mam nadzieje, ze - jednego jedynego wpadku-przypadku.

To tyle mojego nic nie znaczacego i przydlugawego wywodu-przewodu.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15341
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: Miszon »

Moim zdaniem jeśli już to 5 lat jest wystarczającym czasem na "odleżenie" się utworu. Archive czy White Stripes w setce ostatniego TW raczej nie budzą jakiś większych kontrowersji, czy zasługują, a mają mniej niż 10 lat. Tu akurat jest naturalna selekcja głosujących, którzy na nowe rzeczy nie głosują (nawet zeszłoroczny wyskok Lao Che nie dał miejsca w setce).
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: krzysiek83 »

Co do odleżenia się i tak jestem jego zwolennikiem. Jakoś tak bardziej higienicznie się wtedy robi w zestawie ;) Wtedy nie byłoby choćby wspomnianego wyskoku Lao Che.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: FOXD »

Wracając jeszcze do tego czym winien być TWC zapytam, czy ktoś pamięta jaka idea przyświecała utworzeniu TWC??
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: Robinson »

Gary pisze:Znalazłem tych podwójnych:
(czyli tylko te naprawde znane wykorzystały ten handicap :wink: )
Yes - OWNER OF A LONELY HEART
Czyli Yes miał podwójny handicap: strona 11 i utwór podwojony. :evil:
Gary pisze:I z tego by wynikało, że zdecydowana większość głosów została oddana już po rozszerzeniu zestawu, bo żaden z poprzednich "granicznych" nie dostał się do top 100 ( a wśród nich było m.in Joy Division )
To by się chyba zgadzało z tym co Ku3a pisał, że przez długi okres od uruchomienia głosowania była bardzo mała liczba ;) głosów.
adr pisze:Żaden utwór z TOP100, który był na 11 podstronie zestawu do głosowania (utwory od The Rubettes - SUGAR BABY LOVE do Yes - OWNER OF A LONELY HEART włącznie) nie spadł w obrębie TOP100, ani nie wypadł z pierwszej setki TOPU. W setce najlepszych utworów wszech czasów (łeh, łeh, łeh) znalazło się aż 36 piosenek z 11 podstrony. (...)
Liczę i liczę i wychodzi mi 35.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: FOXD »

Co do utworów, które nie zmieniły zbytnio swej pozycji w TOP 100, a były na podstronie 11, też miałem takie skojarzenia :D Wychodzi na to, że zbyt dużo jest tych "prawidłowości" związanych z podstroną 11, aby można mówić o jakimś przypadku :D
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: Gary »

Robinson pisze:Liczę i liczę i wychodzi mi 35.
Niezależnie od tego, to w drugiej setce powinno być ich około 50, jeśli będzie prawidłowość jakaś.
PS. Ciekawe co wie Piotr, a nie chce nas porażać i zniechęcać? :wink: (Czy to może nie wykryta na czas awaria maszynki zliczającej?)
Yacy pisze:"wybryk natury" wybrykiem, ale nie wszyscy przyjęli to jednakowo... wynika z tego [o czym chyba wiadomo nie od dziś], że dotychczasowa pozycja BIA w Topie, nie była dla wszystkich taka oczywista i dana raz na zawsze ...
Eno, wiesz przecież, że lubię ten utwór, tylko....no właśnie, ja byłem rozczarowany przy 1 topie, że jest aż na 2 miejscu, że top za bardzo odzwierciedla na LP3. Właściwie fenomen tego utworu doceniłem dopiero dzięki temu forum widząc dla ilu osób to jest utwór wszech czasów. Komentowanie topu, w obliczu wyników jakie porażały raz po raz, to trzeba było szukać sobie pocieszynek. I padło na braci, choć zdaję sobie, że miejsce tego utworu jest w top 10, choć może nie na pudle, ale top 5 to minimum. :wink:
FOXD pisze:Co do utworów, które nie zmieniły zbytnio swej pozycji w TOP 100, a były na podstronie 11, też miałem takie skojarzenia :D Wychodzi na to, że zbyt dużo jest tych "prawidłowości" związanych z podstroną 11, aby można mówić o jakimś przypadku :D
Nie zmieniły swojej pozycji Doorsi z dwoma utworami, a z jednym nawet awansowali oraz awans Beatlesów. Wszystko to na 10 podstronie, czyli "cofamy się z wolnymi głosami". :wink: Choć akurat Beatlesi chyba bardziej zawdzięczają temu o czym Miszon pisał, ale odrobinkę efektowi też.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: Robinson »

Gary pisze:Nie zmieniły swojej pozycji Doorsi z dwoma utworami, a z jednym nawet awansowali oraz awans Beatlesów. Wszystko to na 10 podstronie, czyli "cofamy się z wolnymi głosami". :wink: Choć akurat Beatlesi chyba bardziej zawdzięczają temu o czym Miszon pisał, ale odrobinkę efektowi też.
Miszon pisał o syndromie utworów, które niewielu osobom mieściły się w Top-20, a wielu osobom mieszczą się w Top-100, tak? Coś w tym jest.
Ale akurat The Beatles to te awanse zawdzięczają nie tylko stronie 10, ale też codziennej promocji u Metza przez cały rok.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: FOXD »

JaceK pisze:(...)
3. mam wrażenie, że cała nasza aktywność na tym forum jest Trójce psu na budę potrzebna, bo robiąc ze wszech miar dobry ,,pijar'' kultowym audycjom Trójkowym... tak naprawdę z naszymi opiniami mało kto się liczy. Liczą się słupki!
4. nawet pozyskanie ostatecznych wyników (czy chociaż informacji o takiej możliwości) na potrzeby użytkowników Archiwum LP3, od dłuższego czasu trafia na mur milczenia... zobaczymy, co będzie po zakończeniu prezentacji wyników TOP-u (może zachodzi obawa, że wyniki wypłyną ,,bokiem''?)...
Sądzę, że w tym względzie nie jesteś odosobniony. Sam wielokrotnie pisałem do prowadzących TOP, w różnych sprawach, Ale odpowiedzi praktycznie żadnych :D Raz faktycznie (rok temu równo) dostałem odp. od P. Barona, ale był to raczej wynik moich kilku monitów, z przytykiem mniej więcej, że "głosi na antenie postępowania z szacunkiem do innych ,a sam olewa innych". Owszem "uderzył się w pierś" i obiecał, że zadziała w sprawie o którą prosiłem, jednak efekt był żaden :D No ale cóż, to nie znaczy, że MY mamy się zniechęcać :D
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10244
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: JaceK »

FOXD pisze:[(..) No ale cóż, to nie znaczy, że MY mamy się zniechęcać :D
Dokładnie tak! Należy zachować właściwy dystans tak do sytuacji w Redakcji, jak i wynikających z tego konsekwencji -- z każdym dniem stygnie nadzieja, że poznamy kompletne wyniki TWC, bo to już przeszłość, i wszyscy na Myśliwieckiej mają inne zmartwienia na głowie. A większość z nas, nawet najbardziej oburzonych za ro i tak wróci to TWC, choćby tylko po to, żeby sprawdzić czy będzie ,,powtórka z rozrywki'' czy też nie.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: krzysiek83 »

Rozumiem, że JaceK chce jakoś delikatnie przełknąć tą gorzką pigułkę (i pomóc w tym nam!), ale "inne problemy na głowie" itp. kwestie są powodami słabymi jeśli chodzi o brak przekazania wyników dla forum. Tzn. rozumiem jakiś poślizg w tej sprawie, ale nie wyobrażam sobie braku dalszych pozycji topu. Tak jakby Trójka miała coś do ukrycia. Czyżby 11 podstrona była w czubie drugiej setki wyników ;)
Brak wyników byłby zgrzytem, a przede wszystkim przykrością dla wielu Forumowiczów :(
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: Gary »

krzysiek83 pisze:Czyżby 11 podstrona była w czubie drugiej setki wyników
Powiem szczerze, że zdziwiłbym, gdyby nie była w drugiej setce liczniej reprezentowana, bo sporo potencjalnych hitów tam jest. No ale gdyby było ich mniej, to nasze wszystkie teorie wzięłyby w łeb. To chyba byłoby jeszcze gorsze. :roll:
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: Robinson »

Na miejscach 101-200 można się spodziewać całej masy Beatlesów i pewnie będzie też sporo Stonesów, ale nie sądzę, Gary, żeby obecność np. "tylko" 25-35 utworów ze strony 11 na miejscach 101-200 była podważeniem syndromu lenistwa. Jeżeli niektórym głosującym zostawało np. kilkanaście głosów do rozdania na stronie 11, to mimo wszystko wybierali te utwory "z głową" i sądzę, że skupili się głównie na kilkudziesięciu najważniejszych lub najbardziej znanych utworach i mam nadzieję, że nie będzie takiej sytuacji, że do pozycji 300 będziemy mieć wszystkie utwory ze strony 11.

Ups. Widzę, że teraz napisałem chyba o stronie 10, a nie 11, jeśli chodzi o tych Beatlesów i Stonesów.
A ze strony 11, to spodziewam się wszystkich pozostałych U2.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: FOXD »

JaceK pisze:(...) z każdym dniem stygnie nadzieja, że poznamy kompletne wyniki TWC, bo to już przeszłość, i wszyscy na Myśliwieckiej mają inne zmartwienia na głowie. A większość z nas, nawet najbardziej oburzonych za ro i tak wróci to TWC, choćby tylko po to, żeby sprawdzić czy będzie ,,powtórka z rozrywki'' czy też nie.
Pomny mojej ubiegłorocznej, indywidualnej inicjatywy w tym względzie, uważam że raczej cudem należałoby uznać spełnienie tych oczekiwań w tym roku. Ale słusznie. Czym innym mają teraz głowy zaprzątnięte. Więc. WYBACZAMY :D Jednak docelowo kompletne wyniki by się przydały, tak dla zasady :)
A że wrócimy za rok to pewne :D Jednak praca przed nami spora na polu krzewienia faktycznej wiedzy o historii muzyki, gdyż jak widać na Myśliwieckiej może być z tym krucho :)
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: Piotr »

krzysiek83 pisze:Rozumiem, że JaceK chce jakoś delikatnie przełknąć tą gorzką pigułkę (i pomóc w tym nam!), ale "inne problemy na głowie" itp. kwestie są powodami słabymi jeśli chodzi o brak przekazania wyników dla forum. Tzn. rozumiem jakiś poślizg w tej sprawie, ale nie wyobrażam sobie braku dalszych pozycji topu. Tak jakby Trójka miała coś do ukrycia. Czyżby 11 podstrona była w czubie drugiej setki wyników ;)
Brak wyników byłby zgrzytem, a przede wszystkim przykrością dla wielu Forumowiczów :(
Dotyczy rowniez postow ponizej tego z cytatu.

No wiec szanowni, drodzy, kochani, uwielbiani tylko i wylacznie w pieknych slowach na antenie Trojki forowicze. Zapomnijcie o dalszych pozycjach szesnastej wtopy wszech czasow programu Trzeciego, a raczej samozwanczego Radia Piotrkow. Tak jak napisal wczesniej Jacek,
...wszyscy na Myśliwieckiej mają inne zmartwienia na głowie..
czyli przekladajac z jezyka dyplomacji na nasz codzienny, wszyscy na Mysliwieckiej walcza o zachowanie swoich stolkow, o swoja wielka kase i walke z nowym szefem.

Krotko piszac Jackowe Archiwum LP3 oraz to forum jest wielka kula u nogi, niechcianym bekartem, a wy za duzo chcielibyscie wiedziec.

A dlaczego macie zapomniec o dalszych pozycjach? No to proste. Ich po prostu... I tu pozostawie niedopowiedzenie. Dospiewajcie sobie co tylko chcecie.

Ja ze swej strony chcialbym wszystkich przeprosic, za to co sie stalo, za ten XVI pseudo Top, za brak dalszych pozycji opublikowanych w Archiwum LP3 w koncu za samozwancze Radio Piotrkow, ktore zabawilo sie waszym i naszym kosztem etc.

Oczywiscie na oficjalne pismo rowniez nie raczono odpowiedziec no bo i co mieliby napisac? Prawde? Nie od dzis wiadomo, ze prawda w oczy kole.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9797
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: tadzio3 »

Smutne to, co piszesz... :(
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: Robinson »

Zainspirowany typem Gary'ego, też ułożyłem sobie hipotetyczną 50-tkę, jaka mogłaby być, gdyby nie wystąpił syndrom strony 11 i syndrom podwojonych utworów na górze i na dole każdej strony. W nieco mniejszym stopniu uwzględniłem też handicap początku alfabetu:

1. Perfect - AUTOBIOGRAFIA
2. Pink Floyd - WISH YOU WERE HERE
3. Led Zeppelin - STAIRWAY TO HEAVEN
4. Queen - BOHEMIAN RHAPSODY
5. The Doors - RIDERS ON THE STORM
6. Dire Straits - BROTHERS IN ARMS
7. Czesław Niemen - DZIWNY JEST TEN ŚWIAT
8. The Beatles - YESTERDAY
9. Nirvana - SMELLS LIKE TEEN SPIRIT
10. U2 - WITH OR WITHOUT YOU
11. U2 - ONE
12. The Beatles - HEY JUDE
13. Metallica - NOTHING ELSE MATTERS
14. Republika - BIAŁA FLAGA
15. Pink Floyd - ANOTHER BRICK IN THE WALL
16. Archive - AGAIN
17. John Lennon - IMAGINE
18. Kult - ARAHJA
19. Depeche Mode - ENJOY THE SILENCE
20. Guns N'Roses - NOVEMBER RAIN
21. Deep Purple - CHILD IN TIME
22. Pink Floyd - HIGH HOPES
23. Pink Floyd - HEY YOU
24. TSA - 51
25. The Eagles - HOTEL CALIFORNIA
26. Led Zeppelin - KASHMIR
27. Black Sabbath - PARANOID
28. The Beatles - LET IT BE
29. Pink Floyd - SHINE ON YOU CRAZY DIAMOND
30. Marek Grechuta - DNI, KTÓRYCH NIE ZNAMY
31. The Doors - THE END
32. The Police - ROXANNE
33. King Crimson - EPITAPH
34. Queen - THE SHOW MUST GO ON
35. Kult - DO ANI
36. Jimi Hendrix Experience - HEY JOE
37. Michael Jackson - BILLIE JEAN
38. Guns N'Roses - KNOCKIN' ON HEAVEN'S DOOR
39. AC/DC - HIGHWAY TO HELL
40. The Cranberries - ZOMBIE
41. Pink Floyd - TIME
42. Guns N'Roses - DON'T CRY
43. Kult - POLSKA
44. Pink Floyd - COMFORTABLY NUMB
45. Deep Purple - SMOKE ON THE WATER
46. Omega - GYÖNGYHAJÚ LÁNY (DZIEWCZYNA O PERŁOWYCH WŁOSACH)
47. Kazik - 12 GROSZY
48. Metallica - ONE
49. The Animals - HOUSE OF THE RISING SUN
50. Myslovitz - DŁUGOŚĆ DŹWIĘKU SAMOTNOŚCI
sino
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 06, 2010 1:36 pm

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: sino »

dominik_fi pisze:A jeśli chodzi o posortowani zestawu do glosowania, to uważam, że można zmienić zapis np.:(...)
a można przecież zapisać tak:
Animals, The
Beach Boys, The(..)
Utwory powinny być w kolejności losowej, tworzonej dla każdego głosującego osobno po zalogowaniu.
Wtedy też głosowaliby na pierwsze i ostatnie strony, ale do fałszerstwa by nie doszło, bo u każdego te strony były inne. Odnalezienie konkretnych utworów byłoby trudne, ale od czego jest szukaj (ctrl+F).

Ponadto ja głosowałem na 28 utworów, a przebijanie się przez te strony było bardzo uciążliwe. Powinno być max 5 stron, a głosować powinno się na 30-50 utworów, a tak wielu osobom zostawały głosy i głosowali na to co przed chwilą widzieli czyli ostatnie strony, a potem lecieli od początku.

Co do U2 to możliwe, że to była zmowa trolli/oszustów (pełno takich robi zamęt za granicą na www i wychodzi np.że Polska jest faworytem MŚ w piłce nożnej), ale U (U2) jest nawet po T (The), dodatkowo ostatnio był koncert w Polsce, więc spora szansa że zmowy nie było.
Co innego z "Hey Joe": albo jakiś oszust stworzył tysiące kont i głosował albo tego fałszerstwa dopuścił się któryś z prowadzących Piotrków (a może ostro lansował w swojej audycji). Co do Voo Voo to Waglewski pracuje w Trójce, więc wielu chciało mu się przypodobać (podobnie z potęgą "Karpia") oraz a V to koniec alfabetu.
sino
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 06, 2010 1:36 pm

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: sino »

Robinson pisze:Zainspirowany typem Gary'ego, też ułożyłem sobie hipotetyczną 50-tkę, jaka mogłaby być, gdyby nie wystąpił syndrom strony 11 i syndrom podwojonych utworów na górze i na dole każdej strony.
Wtedy numerem jeden byłby Hey Joe.

Czy ktoś się podejmie odfałszowania wyników 16 TOPu?
Jest to możliwe, ale wymaga dostępu (którego ja nie mam) do liczby głosów teraz i w przeszłości.
Np. żeby odfałszować głosowanie na pierwsze i ostatnie strony wystarczy zobaczyć ile głosów dostawały te strony (1-12) w 3 poprzednich latach, a następnie pomnożyć przez mnożnik, np. jeśli dawniej obecna strona 11-ta dostała 100 000 głosów a obecnie 200 000 to mnożymy liczbę głosów każdego utworu z tej strony x 1/2, jeśli strona 7-ma dostała np.121 234, a obecnie 31 555 to mnożymy x121234/31555. Nadal wygra Hey Joe, ale lista będzie wyglądać normalnie.
Cyryl
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 02, 2010 6:59 pm

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: Cyryl »

Szanowni państwo, jestem niektórymi waszymi harcami zniesmaczony i zdenerwowany. Mało rzeczy mnie irytuje, jednak jedną z nich jest "dekret o obiektywności w muzyce" więc dla swojego zdrowia popolemizować z Wami, o NIEOMYLNI ZNAWCY RZECZY PEWNYCH, KTÓRE POWINNY BYĆ DOCENIONE.

Pozwolę sobie przemilczeć strony 1-6 tego tematu, bo nie miałem zdrowia z tych rejonów zbierać cytatów, a i byłoby tego za dużo. Zaczynamy*.
Jak tak patrze na pierwszą dychę:
1. U2 – WITH OR WITHOUT YOU
[...]

To myślę, że nikt nie miałby nic przeciwko temu, jakby wyniki były odwrócone.
1. QUEEN – BOHEMIAN RHAPSODY
[...]
Szanowny kolego, ja cię proszę - nie myśl więcej. To, że tobie się wydaje, że twój gust jest oświecony i został ci wysłany w darze przez samego Allacha, nie oznacza, iż jest to prawdą. Ja, na ten przykład, miałbym wszystko przeciwko temu. Dlaczego?
dlatego jeśli coś zasłużyło sobie wydatnie na uznanie, to trudno tego nie docenić
A figa. Mnie jest nie docenić tego łatwo, wręcz banalnie. Banalnie prosto jest nie docenić mi królującego we wcześniejszych Topach plag-rocka z pod znaku głównie LZ i DP. Jakoś nie padam na twarz przed Page'm za to, jak przepięknie ukradł grupie Spirit motyw z piosenki Taurus i uczynił go wstępem do Stairway... jakoś nie czuję respektu do Ritchiego Blackmore'a za to tylko, że był uważnym słuchaczem muzykmi orientalnej.

Ale dobrze, przecież ryli wszyscy i zawsze, aby dobrze wpleść w swój utwór fragment czyjegoś dorobku, trzeba mieć też talent. Przy wyborze Topu należy więc rozważać...
jaki wpływ ów dorobek wywarł na rozwój muzyki
O dżizas, a GDZIE JEST BACH? Gdzie są Beatlesi, którzy inspirowali wszystkich? Gdzie Beefheart, bez którego nie było by The White Stripes, gdzie The Velvet Underground? Gdzie Miles Davies?

Jeśli pan myśli, że Stairway i Child in Time to forpoczta wszystkiego co dobre, cóż, ja poczekam, postoję. Jeśli pan twierdzi, że bez Pink Floyd nie byłoby niczego, poczekam, postoję. Ale...
albo coś było wydarzeniem, które wywarło wpływ w pewnej sferze, albo nie
Jak rozumiem, With or Without You w każdej możliwej sferze przebiegło bez echa, jak wiaterek lichy wiosenny muskający jeno pierś niewiasty. Hehe, nie? A więc GIant Steps to tylko jakiś pikuś taki, którym nikt się nie inspirował, przy Joy Division nikt się nie zabił, nikt nie tańczył przy Chucku Berrym, etc. etc. Jednakże przecież...
fakty są jedne i niezmienne
Fakty? Według faktów najważniejszą płytą w historii był Thriller i to Majkel winien był zająć miejsce pierwsze. Jakie fakty? To, że panom się wydaje?

Jeśli nie pojęli państwo dotąd istoty mojego wywodu, wyłożę ją wam w prostych i żołnierskich słowach:

nie macie państwo prawa mnie edukować, przymuszać do wyznawania waszej wersji historii muzyki, uznawać za niższego, kazać wierzyć w prawdy obiektywne. To truizm, ale subiektywizm rządzi muzyką i to, że akurat wasze odczucia nie pokrywają się z odczuciami innych nie oznacza, że odczucia innych są w jakikolwiek sposób gorsze. Nie możecie mi nakazać stawiać Led Zeppelin wyżej od U2, tak jak ja nie mogę wam nakazać stawiać Zappę wyżej od Deep Purple. Amen, radzę to sobie przyswoić i oszczędzić sobie, jak i mi nerwów.

Bo ja np. lubię U2, lubię Led Zeppelin. Lubię.

*cytaty nie podpisane, bo nie ma selektywnego. Wybaczcie.
Ostatnio zmieniony śr sty 06, 2010 3:03 pm przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: FOXD »

Piotr pisze:(...) Tak jak napisal wczesniej Jacek,
...wszyscy na Myśliwieckiej mają inne zmartwienia na głowie..
czyli przekladajac z jezyka dyplomacji na nasz codzienny, wszyscy na Mysliwieckiej walcza o zachowanie swoich stolkow, o swoja wielka kase i walke z nowym szefem.

Krotko piszac Jackowe Archiwum LP3 oraz to forum jest wielka kula u nogi, niechcianym bekartem, a wy za duzo chcielibyscie wiedziec.
Może i w tym co piszesz jest źdźbło prawdy, jednak to nie oznacza, że mamy się zniechęcić, bo ktoś kieruje się innymi pobudkami niż wierność pewnym zasadom i ich krzewienie. Tak czy inaczej, uważam że na tym forum odstawiana jest niezła robota w dobrym kierunku. Widać duże zaangażowanie wielu forumowiczów w zawartość merytoryczną forum. To składa się na pewien potencjał (głównie ludzki), który różnie może się rozwinąć :D Sądzę, że dzisiaj trudno jest prognozować, jednak jeśli (oby nie) z Trojką się porobiło bardzo źle, to ktoś musi przejąć pałeczkę :D Kto wie, czy czasem suma tego co każdy z nas tu wkłada nie dałaby czegoś bardziej ambitnego?? :D
Ostatnio zmieniony ndz sty 01, 2012 9:21 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ronio
Posty: 963
Rejestracja: śr sty 06, 2010 2:43 pm
Lokalizacja: Wrocław - Gliwice

Re: 16. TOP Wszech Czasów, refleksje

Post autor: Ronio »

Witam wszystkich!!!! :D
Miło wiedzieć ze nie jestem odosobniony w ocenie tegorocznego TOP-u. Jestem podobnie zdegustowany wynikami, jak wielu z Was, zwłaszcza, że słuchaczem Trójki jestem od ponad 20 lat :) Uważam, że zmiany są konieczne, bo jak ktoś już zauważył, Trójkowy TOP odbiega jakością organizacyjną od wielu uznanych stacji radiowych, które przeprowadzają podobnej rangi TOP-y od lat. Dlatego jak najbardziej popieram tę dyskusję, a wiele propozycji sam akceptuję :D
ODPOWIEDZ