Koszmarlista 437

Koszmarki z LP3 — wedle subiektywnej oceny użytkowników Forum

Moderatorzy: ku3a, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Mateusz

Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19850
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Koszmarlista 437

Post autor: jollyroger72 »

0. Zacietrzewienie co poniektórych forowiczów... :shock:

1. Stanisław Soyka & Roger Berg Big Band - Let The Good Times Roll
2. Lao Che - Wojenka
3. Lao Che - Tu
4. Lenny Kravitz - Sex
5. Alabama Shakes - Don't Wanna Fight
6. Kortez - Zostań
7. Simply Red - Shine On
8. Voo Voo - Gdybym
9. Organek - O, matko!
10. Maleńczuk & Psychodancing - PZPR
11. Hozier - From Eden

ławka rezerwowych:
- Archive - Black And Blue
- Blur - Lonesome Street
- 2 Tm 2,3 - Eli Eli Lamma Sabahtani
- Kensington - War
- Natalia Przybysz - Nazywam się niebo
- Robert Plant - Embrace Another Fall
- TOTO - Chinatown
Ostatnio zmieniony sob maja 09, 2015 5:25 pm przez jollyroger72, łącznie zmieniany 1 raz.
temik3
Posty: 17513
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Koszmarlista 437

Post autor: temik3 »

1. Wojenka
2. Zwiedzam świat
3. Tu
4. Pył
5. Ślady
gżegoż

Re: Koszmarlista 437

Post autor: gżegoż »

1. Gdybym
2. Baba na psy
3. Beryl
4. Plant
5. Wilson
6. Basia
7. Skydiver
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Koszmarlista 437

Post autor: Nicoletta »

1 ex aequo. Fisz Emade Tworzywo feat. Justyna Święs PYŁ, Fisz Emade Tworzywo feat. Justyna Święs ŚLADY , Fisz Emade Tworzywo ZWIEDZAM ŚWIAT
2. Król ZAKLĘCIE
3. Natalia Przybysz NAZYWAM SIĘ NIEBO
4. Lao Che TU
5. Organek GŁUPI JA
kajman
Posty: 64490
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Koszmarlista 437

Post autor: kajman »

Nicoletta pisze:1 ex aequo. Fisz Emade Tworzywo feat. Justyna Święs PYŁ, Fisz Emade Tworzywo feat. Justyna Święs ŚLADY , Fisz Emade Tworzywo ZWIEDZAM ŚWIAT
Sorry Nicoletto, ale nie mogę według tutejszych zasad policzyć trzech pierwszych miejsc. Postu zmieniać nie musisz, ale proszę o napisanie czy mam liczyć Twoje pierwsze miejsce w kolejności pisania (a Króla na 4) czy policzyć tylko jeden utwór z tej trójki a Króla na drugim itd.
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Koszmarlista 437

Post autor: avalon1 »

Witam już w niedzielę!
Niestety na ostatniej liście wykrakałem, że wkrótce pojawią się nowe koszmarki.
Rzeczywistość niestety przerosła moje obawy...

Lista aktualnych moich antypatii z Top30:

1. Laoche - Wojenka
2. Stanisława Celińska - Czerń i biel - Nie mam nic przeciw tej pani, ale myślę, że ona sama nie prosiła by być na LP3.
3. Fiszemade - Pył
4. Fiszemade - Zwiedzam świat
5. Laoche - Tu
6. Fiszemade - Ślady
7. Mela Koteluk - Origami
8. Mela Koteluk - Tragikomedia
9. Natalia Przybysz - Nazywam się niebo

Ze dwa miesiące temu gdy na 1 i 2 miejscu były utwory Fiszemade, Marek Niedzwiecki przeczytał maila od jakiejś kobiety. Było w nim zapytanie, czy to dlatego, że Wojciech Waglewski ma audycję w Trójce jego synowie są tak wysoko na Liście. Marek Niedziecki bardzo się oburzył na te insynuacje.
Nie posądzam o nic bardzo szanowanego przeze mnie Marka Niedzwieckiego, ale właśnie wtedy zacząłem myśleć, czy te wszystkie cuda na Liście to przypadki. Parę tygodni później prowadzący Listę Piotr Metz dość zagadkowo powiedział, że mamy sytuację bardzo rzadką, bo w pierwszej 10-tce są 3 utwory wyprodukowane przez ten sam zespół ludzi. Chodziło dodatkowo o nowy wtedy utwór Laoche.
W ostatnim notowaniu tych utworów w pierwszej 10tce już jest 4 (miejsca 1,2,3,4), a w Top30 aż 6!!!!!

Sorry, ale dla mnie to już za wiele....
Lista staje się monotematyczna, a takie przypadki to już dla mnie nie przypadki.
Myślę że większość to czytających potwierdzi moją opinię, że wyniki Listy są wypaczone, a być może i zmanipulowane.
Na pytanie które kiedyś padło co mam na myśli pod pojęciem wypaczone odpowiadam.
Wypaczone: nierealne, mało prawdopodobne, nie odpowiadające rzeczywistości, przekłamane itd.

Myślę że wszyscy (prawie) by woleli by lista była tworem tylko i wyłącznie głosujących na nią realnych słuchaczy, z których każdy ma tylko i wyłącznie jedno głosowanie. Czyż nie?
kajman
Posty: 64490
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Koszmarlista 437

Post autor: kajman »

To może tak
wiki pisze:"Płyta roku 2014 - Polska" wg Gazety Wyborczej: 1. miejsce
"Polska Płyta Roku" wg portalu Brand New Anthem: 3. miejsce
"Najlepsze polskie płyty 2014" wg portalu T-Mobile Music: 4. miejsce
"Najlepsze płyty 2014 roku" wg recenzentów Interii: 9/10 punktów
To było na temat Mamuta (FET). Dzieciom jest już złotą płytą a Dobry wieczór był nominowany do Fryderyków. To tak gwoli wyjaśnienia że te płyty i utwory z niej pochodzące są zauważane nie tylko w Trojce.
I nieco z innej bajki - jestem aktywnym uczestnikiem dwóch forów internetowych na których publikowane są prywatne listy ich użytkowników. Jedno raczej zdominowana przez ludzi bliskich LP3, na drugim są raczej w mniejszości. Na jednej i na drugiej w podsumowaniu wykonawców (na podstawie punktów zdobytych przez utwory) przez długi czas królowały Voo Voo i Tworzywo, a teraz coraz wyżej znajduje się Lao. A listy układają (także na tym pierwszym forum) ludzie, których znajomość muzyki znacznie wykracza poza to co jest grane w Trojce.
avalon1 pisze:Parę tygodni później prowadzący Listę Piotr Metz dość zagadkowo powiedział, że mamy sytuację bardzo rzadką, bo w pierwszej 10-tce są 3 utwory wyprodukowane przez ten sam zespół ludzi.
Chyba niedokładnie tak powiedział (na moje że z tymi utworami związane są te same osoby czy może nawet że rodzina Waglewskich) ale to kompletnie o niczym nie świadczy.
avalon1 pisze:W ostatnim notowaniu tych utworów w pierwszej 10tce już jest 4 (miejsca 1,2,3,4), a w Top30 aż 6!!!!!
No i co z tego. Po prostu ludziom się to najbardziej podoba. W przypadku Tworzywa i nowego Lao nie za bardzo to czaję, bo to nie moja muzyka ale nie tylko ja głosuję. A wystarczy też popatrzeć na głosowanie ludzi na forumową listę przebojów (jeżeli tam nie byłeś to napiszę, że ludzie podają tam swoje głosy z głosowania na LP3 ułożone dodatkowo w kolejności) i w ostatnim tygodniu Wojenka była trzecia a Gdybym czwarte więc też bardzo wysoko.
avalon1 pisze:Lista staje się monotematyczna, a takie przypadki to już dla mnie nie przypadki.
Monotematyczna przez to że mają z nią coś wspólnego te same osoby? Ale muzycznie to kompletnie różne od siebie bajki (nawet dwa utwory Lao bardzo się od siebie różnią). Sorry ja mógłbym napisać na podobnej zasadzie że to że na pierwszym miejscu był kompletnie nijaki Knopfler, który nie powinien nigdy trafić do pierwszej dwudziestki jest efektem manipulacji i nieliczenia się z głosem słuchaczy.
avalon1 pisze:Myślę że większość to czytających potwierdzi moją opinię, że wyniki Listy są wypaczone, a być może i zmanipulowane.
No to szkoda że większość tutejszych forumowiczów się tu nie wypowie bo podejrzewam że Twoją opinię mało kto by potwierdził.
avalon1 pisze:Myślę że wszyscy (prawie) by woleli by lista była tworem tylko i wyłącznie głosujących na nią realnych słuchaczy, z których każdy ma tylko i wyłącznie jedno głosowanie.
Ale sądzę że ludzie, którzy uważają że ludzie, którzy uważają że mają tu do czynienia jakieś oszustwa są tutaj w zdecydowanej mniejszości. Natomiast jest spora grupka uważająca że wyniki falsyfikują akcje mordoksiążkowe ale akurat to jest jednak coś innego.
ku3a
Posty: 20961
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Koszmarlista 437

Post autor: ku3a »

avalon1 pisze:Sorry, ale dla mnie to już za wiele....
Lista staje się monotematyczna, a takie przypadki to już dla mnie nie przypadki.
Myślę że większość to czytających potwierdzi moją opinię, że wyniki Listy są wypaczone, a być może i zmanipulowane.
Na pytanie które kiedyś padło co mam na myśli pod pojęciem wypaczone odpowiadam.
Wypaczone: nierealne, mało prawdopodobne, nie odpowiadające rzeczywistości, przekłamane itd.

Myślę że wszyscy (prawie) by woleli by lista była tworem tylko i wyłącznie głosujących na nią realnych słuchaczy, z których każdy ma tylko i wyłącznie jedno głosowanie. Czyż nie?
dla mnie powoli też jest już za wiele, ale innych rzeczy.
co insynuujesz? napisz wprost, bo taka postawa, że się rzuca jakieś oszczerstwa, a potem zgrywa niewiniątko, że wcale się czegoś takiego nie napisało jest z lekka żenująca.
a "myślę że większość (...) potwierdzi" czy "myślę że wszyscy (prawie) by woleli" to nic innego jak kolejny przejaw Twojej megalomanii.
kajman
Posty: 64490
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Koszmarlista 437

Post autor: kajman »

Sorry ku3a, ja tutaj owszem widzę insynuację ale nie widzę tego, żeby zgrywał niewiniątko. I napisał to zdecydowanie wprost, że wyniki są wypaczone, a być może i zmanipulowane.
Lukasz8
Posty: 1120
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 9:38 pm

Re: Koszmarlista 437

Post autor: Lukasz8 »

1.Maleńczuk i Psychodancing - PZPR
2.Voo Voo - GDYBYM
3.Lao Che - Tu
4.Janek Samołyk - ZŁE CZASY
5.Stanisław Soyka & Roger Berg Big Band - LET THE GOOD TIMES ROLL
kajman
Posty: 64490
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Koszmarlista 437

Post autor: kajman »

1. Król - Zaklęcie
2. Fisz Emade Tworzywo - Pył
3. Stanisława Celińska - Czerń i biel
4. Organek - O matko!
5. Natalia Przybysz - Nazywam się niebo
6. Fisz Emade Tworzywo - Zwiedzam świat
7. Simple Minds - Spirited away
8. Kazik - Kalifat
9. Steven Wilson - Perfect life
Tomekk
Posty: 10735
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Koszmarlista 437

Post autor: Tomekk »

1. Mary Komasa - COME
2. Kazik & Kwartet Proforma - KALIFAT
3. Tomek Lipiński - TO, CZEGO PRAGNIESZ
4. Basia - CRUISING FOR BRUISING (PAUL ANDREWS DELUXE EDITION RECONSTRUCTION)
5. Maleńczuk i Psychodancing - PZPR
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Koszmarlista 437

Post autor: Nicoletta »

kajman pisze:
Nicoletta pisze:1 ex aequo. Fisz Emade Tworzywo feat. Justyna Święs PYŁ, Fisz Emade Tworzywo feat. Justyna Święs ŚLADY , Fisz Emade Tworzywo ZWIEDZAM ŚWIAT
Sorry Nicoletto, ale nie mogę według tutejszych zasad policzyć trzech pierwszych miejsc. Postu zmieniać nie musisz, ale proszę o napisanie czy mam liczyć Twoje pierwsze miejsce w kolejności pisania (a Króla na 4) czy policzyć tylko jeden utwór z tej trójki a Króla na drugim itd.
tak, tak zrób tak jak piszesz. Król od 4 :)
ku3a
Posty: 20961
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Koszmarlista 437

Post autor: ku3a »

1. Archive - BLACK AND BLUE
2. Mela Koteluk - ŻURAWIE ORIGAMI
3. Janek Samołyk - ZŁE CZASY
4. PAUL ANDREWS DELUXE EDITION RECONSTRUCTION
5. Fisz Emade Tworzywo feat. Justyna Święs - ŚLADY
student
Posty: 765
Rejestracja: sob mar 10, 2012 6:17 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Koszmarlista 437

Post autor: student »

1. 2Tm2,3 - ELI ELI LAMA SABACHTANI
2. Florence And The Machine - WHAT KIND OF MAN
lady
Posty: 17831
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Koszmarlista 437

Post autor: lady »

1. Mary Komasa - COME
2. Król - ZAKLĘCIE
3. Fisz Emade Tworzywo feat. Justyna Święs - PYŁ
4. Fisz Emade Tworzywo - ZWIEDZAM ŚWIAT
5. Basia - CRUISING FOR BRUISING (PAUL ANDREWS DELUXE EDITION RECONSTRUCTION)
6. Kensington - WAR
7. Archive - BLACK AND BLUE
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Koszmarlista 437

Post autor: avalon1 »

Kontynuując moją myśl główną, po wspomnianej wyżej wypowiedzi Marka Niedźwieckiego, zacząłem się zastanawiać nad możliwościami i celowością potencjalnego manipulowania głosami. Komentarz Piotra Metza utwierdził mnie w tych podejrzeniach. Poszukiwania doprowadziły mnie do tego Forum i tematu o Podkolorowywaniu Listy (znanemu już przynajmniej jednemu użytkownikowi):
http://forum.lp3.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 0df5d3021f

Skoro mamy sprawdzone informację, że w ciągu 1,5 godziny można wyprodukować kilkaset fałszywych głosów i wywindować utwór z 29 na 13 miejsce, to jakiż problem by te głosy rozłożyć na cały tydzień i ich wyprodukować kilka tysięcy, by utwór trafił na #1?

Jakoś zupełnie nieprzypadkowo "problem" stadności dotyczy tylko i wyłącznie polskich wykonawców. Nie wydaje mi się, że to tylko pospolite ruszenie. Nie znam co prawda siły, czy nawet faktu istnienia fanklubów danych wykonawców, ale wydaje mi się, że to już nie te czasy, gdy ludzie dzielili się ne Depeszowców i Cureczaków, bądź fanów Republiki i Perfectu. Zresztą zjawisko "fantastycznej" popularności dotyczy nowych wykonawców, a nie weterenów, nie mówiąc już o dinozaurach.

Chciałbym się przyczynić by Lista stała się bardziej obiektywna, by znów można ją było z przyjemnością słuchać. Ważne jest żeby każdy znał swoje miejsce i nie usiłował być gdzieś indziej, by przywrócić właściwe proporcje. Trójka, a nawet bardziej Lista jako ogólnopolskie publiczne medium coraz mniej pokazuje to co najlepsze w muzyce, skupia się na promocji swoich wynalazków, stając się coraz bardziej lokalna, klubowa, a nawet snobistyczna.
Gdy natrafiłem na Koszmarlistę zakiełkował w mojej głowie pewien pomysł, który wszystkim tu winien się spodobać.
kajman
Posty: 64490
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Koszmarlista 437

Post autor: kajman »

Mieszasz pojęcia, bo co innego to manipulacja głosami przez poszczególnych użytkowników, a co innego fałszowanie głosów przez redaktorów.
avalon1 pisze:Trójka, a nawet bardziej Lista jako ogólnopolskie publiczne medium coraz mniej pokazuje to co najlepsze w muzyce, skupia się na promocji swoich wynalazków, stając się coraz bardziej lokalna, klubowa, a nawet snobistyczna.
I właśnie z tym absolutnie się nie zgadzam. Trójka zawsze promowała swoje wynalazki i zawsze była lokalna, klubowa, a nawet snobistyczna. Ale to bardzo dobrze, bo taka ma być żeby różnić się zarówno od większości rozgłośni komercyjnych jak i innych programów PR.
Tak nawiasem mówiąc to żyłem w tych czasach, ale żadnego dzielenia na
avalon1 pisze:fanów Republiki i Perfectu
nie dostrzegłem. Podział był na tych od Republiki i tych od Lady Pank.
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Koszmarlista 437

Post autor: avalon1 »

Kajman, skup się na idei a nie na drobiazgach :D
No niech Ci będzie, że Republika była vs Lady Pank, a nie Perfect ;)

O nic redaktorów nie posądzam. Wręcz napisałem to poprzednio w stosunku do Marka Niedzwieckiego.
Więc też nie mieszam żadnych pojęć.

Trójka kiedyś była powszechnie słuchanym radiem, teraz tak już nie jest.
A tręd zmierza jeszcze dalej w tym kierunku...
Radio publiczne ogólnopolskie nie może się stać lokalnym klubowym...
kajman
Posty: 64490
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Koszmarlista 437

Post autor: kajman »

avalon1 pisze:Trójka kiedyś była powszechnie słuchanym radiem, teraz tak już nie jest.
25 lat temu lub więcej i było to w czasach kiedy mieliśmy kiepski dostęp do muzyki. A z tego co publikowano na tym forum to słuchalność Trójki rok, dwa lata temu była znacznie lepsza niż 5 lat wcześniej.
avalon1 pisze:Radio publiczne ogólnopolskie nie może się stać lokalnym klubowym...
Lepiej żeby grało wszystko to co komercyjne rozgłośnie? Trójka gra w moim odczuciu muzykę w zdecydowanej większości na poziomie znacznie wyższym niż radia niepubliczne i jestem za tym żeby tak dalej było. Poza tym słuchacze Trójki taką muzykę lubią (przynajmniej ci z którymi przez różne fora mam kontakt.
mariusz72
Posty: 1165
Rejestracja: pt maja 14, 2010 9:07 pm
Lokalizacja: okolica Krakowa

Re: Koszmarlista 437

Post autor: mariusz72 »

1. Stanisław Soyka & Roger Berg Big Band - LET THE GOOD TIMES ROLL
2. Janek Samołyk - ZŁE CZASY
3. 2Tm2,3 - ELI ELI LAMA SABACHTANI
4. Sebastian Riedel & Cree - NA DNIE TWOJEGO SERCA
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11891
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Koszmarlista 437

Post autor: adameria »

1. Niszość
2. Niszowość
3. Niszowatość.
4. Niszowywatość
5. Niszowowywatość
:mrgreen: Dżołk... Ja Wisła, ja Wisła. Bez odbioru.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Koszmarlista 437

Post autor: FOXD »

1. Florence And The Machine SHIP TO WRECK
2. Archive - BLACK AND BLUE
3. Kortez - ZOSTAŃ
4. Organek - GŁUPI JA
5. Florence And The Machine - WHAT KIND OF MAN
6. Mela Koteluk - ŻURAWIE ORIGAMI
7. Natalia Przybysz - NAZYWAM SIĘ NIEBO
8. Mark Knopfler - BERYL
9. Hozier - TAKE ME TO CHURCH
10. Mela Koteluk - TRAGIKOMEDIA

oczekujący:
- Hozier - FROM EDEN
- Lao Che - TU
- 2Tm2,3 - ELI ELI LAMA SABACHTANI
- Perfect - DROGA BEZ ŁEZ
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5459
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Koszmarlista 437

Post autor: barb42 »

1. Lao Che - TU
2. Florence And The Machine - WHAT KIND OF MAN
Awatar użytkownika
mr.pusiak
Posty: 1597
Rejestracja: wt gru 23, 2003 2:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1993
Lokalizacja: Dynów

Re: Koszmarlista 437

Post autor: mr.pusiak »

1. Voo Voo - GDYBYM
2. Fisz Emade Tworzywo - ZWIEDZAM ŚWIAT
3. Artur Andrus - BABA NA PSY
4. Lao Che - WOJENKA
5. Kortez - ZOSTAŃ
ODPOWIEDZ