Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
marron
Posty: 117
Rejestracja: czw sty 01, 2009 6:07 pm

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: marron »

Gorąco popieram opiłka! Jestem zarejestrowany na forum od 4 dni, co nie znaczy, ze lp3 slucham od 3 dni, bo robie to z przerwami od 82 roku. Zawsze tez czekalem z niecierpliwoscia na top. Nie rozumiem dlaczego liczba glosow powinna byc tajemnica. Nie trzeba jej podawac przy kazdej piosence, ale przyjemnie jest ja znac. Gorąco dziekuje Piotrowi Stelmachowi, ze mial odwage podac te wiadomosci.
opiłek żelaza
Posty: 246
Rejestracja: śr gru 31, 2008 4:25 pm
Lokalizacja: Małopolska

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: opiłek żelaza »

Piotr pisze: Mam nadzieje, ze teraz juz wszystko zostalo wyjasnione w tej kwestii
Jeśli chodzi o mnie, to tak :)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: Gary »

Piotr pisze:Mam nadzieje, ze teraz juz wszystko zostalo wyjasnione w tej kwestii.
Ja zrozumiałem. Ale przynajmniej procentowy podział tortu przydałby się na przyszłość. Wtedy chyba nie dałoby się z tego wyliczyć ile osób w sumie głosowało.
(wydaje mi się, że w tym roku wyjątkowo dużo osób to było i nie ma się czego wstydzić)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15353
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: Miszon »

Ja sądzę tak - rozumiem, że dokładne dane, na co głosowało ile osób powinny być tajemnicą. Ze względu na konkurencję, ale nie tylko. Zawsze po prostu ciekawiej, jak jest tajemniczo :). Ale nie sądzę, aby wielkim wykroczeniem było podanie ile osób głosowało na jakieś tam kilka losowych utworów. Albo jeszcze lepiej - gdyby podano różnice głosów między jakimiś piosenkami (szczególnie jak jest bardzo mała/bardzo duża*, tak jak w okolicach Don't give up, albo bodajże między drugim a trzecim miejscem). Albo np. ile % osób głosowało na zwycięzcę. Albo drużynowo - który zespół dostał najwięcej głosów (niekoniecznie z podawaniem liczby). Myślę, że można więcej takich ciekawostek przytoczyć, bez zdradzania zbyt wielu danych.
*niepotrzebne skreślić
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9922
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: zbyszu »

Piotr pisze:Publikacja ilosci glosow to drodzy uzytkownicy forum swietna pozywka dla konkurencji, ktora przeciez nie spi a po publikacji tych danych zacieralaby rece z radosci. Po publikacja danych, ze w sumie utwory otrzymaly x glosow, mozna w przyblizeniu okreslic ile osob (z) glosowalo dzielac ten x przez liczbe y okreslajaca ilosc glosow mozliwych do oddania przez jednego glosujacego.
Mam nadzieje, ze teraz juz wszystko zostalo wyjasnione w tej kwestii.
.
Hmm...czyżby Panstwo redaktorzy z Trójki mają sie czegoś wstydzic? Czyzby mniej glosow? Jesli tak - to dlaczego???

Teraz rozumem, dlaczego Pan Baron nie powie ani słowa np., ze aby dostac sie do Poczekalni trzeba miec ponad 200 głosów...To też tłumaczy zaskakujace ruchy w Poczekalni, np. wysoki debiut gdzies miedzy 34 a 40 miejscem a potem...zupełnie zniknięcie z Poczekalni ;-) Jasne, wszystko jasne... ;-)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: prz_rulez »

Ale nie rozumiem... Jaką korzyść może to dać konkurencji? Czy to, że oni będą o tym wiedzieć sprawi, że top przestanie istnieć czy co? A poza tym i tak wiadomo, jaki jest rozkład rynku, więc...
opiłek żelaza
Posty: 246
Rejestracja: śr gru 31, 2008 4:25 pm
Lokalizacja: Małopolska

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: opiłek żelaza »

Gary pisze:PS. Mam nadzieję, że nie zostanie wcielony w życie pomysł rozdzielenia topów na polski i zagraniczny. Bardzo mile widziana formuła zaproponowana przez pana Piotra Kaczkowskiego (być może to był żart) w przyszłym roku Top 333 piosenek. :)
Myślę, że propozycja Kaczkowskiego jest bardzo dobra. Symboliczna i oryginalna. Wszyscy robią zestawienia mieszczące się w pełnych liczbach, a Trójka miałaby pozycji 333 :)
Inaczej wszystkie piosenki zasługujące na miejsce na Topie nie pomieszczą się na nim. Wtedy konieczne stanie się rozdzielenie piosenek polskich od zagranicznych i w grudniowym zestawieniu będą tylko obce.
No chyba, że chcemy trzy zestawienia: polskie, zagraniczne i zsumowane, hm? :?:
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: prz_rulez »

w Holandii jest Top 1000, to u nas mogłyby być chociaż te 133 pozycje...
opiłek żelaza
Posty: 246
Rejestracja: śr gru 31, 2008 4:25 pm
Lokalizacja: Małopolska

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: opiłek żelaza »

prz_rulez pisze:w Holandii jest Top 1000, to u nas mogłyby być chociaż te 133 pozycje...
333 :wink:
Guzi
Posty: 37
Rejestracja: sob sty 03, 2009 9:15 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: Guzi »

prz_rulez pisze:Ale nie rozumiem... Jaką korzyść może to dać konkurencji? Czy to, że oni będą o tym wiedzieć sprawi, że top przestanie istnieć czy co? A poza tym i tak wiadomo, jaki jest rozkład rynku, więc...
Dokladnie o to samo chce zapytac. Jaka to bedzie korzysc dla konkurencji, ja od zawsze myslalem ze "trojka" ma taka renome ze konkurencja to musialaby sie niezle spocic aby chociaz do stop doskoczyc nie mowiac o przeskoczeniu.

Niektorym polecam wiecej luzu w zyciu chyba, bo za bardzo wiele rzeczy biora do siebie.
kajman
Posty: 64465
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: kajman »

JaceK pisze:Nie powinno być tych informacji podawanych gdziekolwiek.
Ale tutaj wyrażasz własną opinię, możliwe także, że opinię większości. Ty chciałbyś, żeby nie podawano ilości głosów. Masz takie zdanie, masz swoje racje. Ja natomiast chciałbym, żeby ilości głosów były podawane i to nie tylko na wybrane piosenki, lecz na wszystkie. Tak samo chciałbym, żeby podawano ilości głosów na piosenki na LP3 i to na wszystkie do 100któregoś tam miejsca. Dla mnie to byłyby elementy uatrakcyjniające lisę. Pamiętam jak skwapliwie zapisywałem ilości, które swego czasu podawał Marek i miałem mu za złe, że nigdy nie podał wszystkich. Myślę, że to, że to się nie podoba, to w przypadku części osób sprawa przyzwyczajenia.
kajman
Posty: 64465
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: kajman »

Gary pisze:No cóż, dla mnie liczba głosów na wszystkie piosenki powinna być jawna i tyle. To kwestia rozliczenia się z tymi, którzy głosowali. Nie uważam, żeby wiedza o ilości głosów powodowała lawinowe przerzucanie się na piosenki mające większe szanse.
PS. Mam nadzieję, że nie zostanie wcielony w życie pomysł rozdzielenia topów na polski i zagraniczny. Bardzo mile widziana formuła zaproponowana przez pana Piotra Kaczkowskiego (być może to był żart) w przyszłym roku Top 333 piosenek. :)
Popieram w pierwszej sprawie i zgadzam się z argumentami. Co więcej uważam, że taka wiedza wprost przeciwnie - zwiększałaby szansę piosenek słabiej punktowanych. Przyznam się, że nie mam pewności, bo nie śledziłem porównawczo, ale piosenki z miejsc 101-120 ogłoszone przedwcześnie przez Piotra Stelmacha (szczególnie te tuż za 100) zyskały w ostatnich chwilach (i pewnie wywaliły z Top100 Schizofrenika 21w.).
Natomiast jestem przeciwny koncepcji rozdzielenia topów. Może być owszem top piosenek zagranicznych, nawet top piosenek angielskich, amerykańskich i z pozostałych krajów (ten mógłby być niezwykle interesujący), ale tylko obok głównego topu, a nie zamiast.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10245
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: JaceK »

kajman pisze:
JaceK pisze:Nie powinno być tych informacji podawanych gdziekolwiek.
Ale tutaj wyrażasz własną opinię, możliwe także, że opinię większości. Ty chciałbyś, żeby nie podawano ilości głosów. Masz takie zdanie, masz swoje racje. (...)
Nie. Wytłumaczyłem tylko swoje postępowanie, związane z usunięciem postu. Nie ja sprowokowałem całą sytuację, a jedynie muszę się z niej tłumaczyć.
kajman
Posty: 64465
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: kajman »

Piotr pisze:Fakt ten nie spodobal sie pewnemu TW o pseudonimie uzywanym na forum, ktory uprzejmie doniosl innemu prowadzacemu Top z pretensjami.
Nie wiem, co oznacza to TW, bo kojarzy mi się z jednym... ale z innych czasów. Nie wiem, w związku z tym, kto to jest, ale ja na miejscu prowadzącego odpowiedziałbym mu, że nic mu do tego. Chyba że to jakiś ich przełożony.
Poza tym nie rozumiem, o co chodzi z tą konkurencją. Ja bym nawet napisał: głosów w tym tygodniu przyszło drogą internetową 9743, a na kartkach pocztowych 58. Konkurencja albo się nie odważy podawać swoich danych, albo poda zawyżone i wszyscy będą wiedzieli, że były jakieś machlojki. Na przykład możliwość oddawania głosów wielokrotnie lub głosowanie SMS-owe, którego do internetowego jednak porównać się nie da.
kajman
Posty: 64465
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: kajman »

JaceK pisze:Nie. Wytłumaczyłem tylko swoje postępowanie, związane z usunięciem postu. Nie ja sprowokowałem całą sytuację, a jedynie muszę się z niej tłumaczyć.
Rozumiem, że użyłeś błędnego sformułowania, bo tylko tak mogę interpretować Twoją obecną wypowiedź. Zamiast nie powinno powinno być użyte określenie: uznano, że nie można. Czy teraz dobrze rozumiem?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 10230
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: bobby-x »

JaceK pisze:Nie. Wytłumaczyłem tylko swoje postępowanie, związane z usunięciem postu. Nie ja sprowokowałem całą sytuację, a jedynie muszę się z niej tłumaczyć.
Dziękuję Jacku za usunięcie postu z głosami i tłumaczenie się. Jeszcze jest prośba o usunięcie liczby głosów z końca strony 167 i ze strony 168.
Ja spowodowałem całą sytuację. W momencie kiedy Piotr Stelmach przeczytał ilość głosów z top 5 napisałem maila do Piotra Barona, poinformowałem o podaniu liczby głosów, o tym że od razu pojawiły się na forum. Maila do Barona nie zacytuję na forum - trochę się nie nadaje ponieważ cenię Stelmiego za całokształt. Zapytałem czy mam napisać maila do Jacka Kmiecika Admina forum z prośbą o usunięcie postów z głosami. Napisałem, że mogę poprosić Jacka tylko proszę dać mi znak. Piotr Baron odpisał mi cytuję: "daje znac. Tak. PB" koniec cytatu.
Wszystkie uwagi proszę kierować do mnie w sprawie zamieszania na forum lub do Piotra Barona w sprawie czemu nie zgadza się na publikowanie ilosci głosów.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: Robinson »

bobby-x pisze:Dziękuję Jacku za usunięcie postu z głosami i tłumaczenie się. Jeszcze jest prośba o usunięcie liczby głosów z końca strony 167 i ze strony 168.
W związku z prośbą Piotra Barona usunąłem (lub wyedytowałem) kilka postów, które były w tym temacie.
ku3a
Posty: 20960
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: ku3a »

1. rozumiem, że nie chce się podawać liczby głosów zdobytych przez czołówkę.
2. w niektórych przypadkach to byłyby ciekawostki, tak jak Stelmi podał pierwszego dnia Topu, które dodają smaku. ja jednak nie potrzebuję, a wręcz chyba nawet bym nie chciał, wiedzieć jakie są pełne liczbowe wyniki. nieznajomość tych liczb dodaje smaczku, bo mogłoby się okazać, że przewaga niektórych utworów jest zbyt duża, żeby cokolwiek się zmieniło, a tak to siedzi się w napięciu oczekując na kolejne pozycje. i właściwie mógłbym tu kilka rzeczy jeszcze napisać, ale byłoby to w większości powtórzenie tego, co napisał już Miszon a propos ujawniania liczby głosów.
3. rozumiem, że te dane są tajne, ale nie rozumiem i nie podoba mi się jak ta sprawa została pociągnięta dalej już po usunięciu postu z danymi liczbowymi. howgh!
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: abd3mz »

Przeczytane...
Nie odniosę się do ostatniego tematu w temacie.
Yacy pisze:Dziękuję za wspólne słuchanie i do ... 30/31 grudnia br. :-)
A skąd wiesz, że będzie wtedy? ;-)
Fanatyk pisze:Dochodziła 16.15…(...)
Nie bierzcie tego do siebie , ale chyba nigdy nie zrozumiem ciągłego stukania w klawiaturę podczas takich wydarzeń…

Jak to dobrze , że jest radio…
Skróciłem tylko ze względów 'estetycznych', ale najchętniej zacytowałbym całość, bo jest fantastyczna. :-D
Cieszę się, że są jeszcze osoby tak reagujące na muzykę, a do komentowania topu na forum to ja się jednak nie przekonam... Za dużo tu jest śmiecenia [bez urazy], a ja potrzebuję uwagę koncentrować na M.
Cosmos1999 pisze:Osobiscie bardzo chce podziekowac osobie z PR3, ktora miala sile, chec, wyobraznie i odwage aby Top Wszechczasow byl emitowany 'prawie' bez reklam - gdyby jescze nie bylo przerw na informacje bylby raj na ziemi przez te kilka godzin...
Podpisuję się pod każdą literką w tym poście. Myślę, że byłoby trochę takich osób, które byłyby gotowe zapłacić symboliczną kwotę za to, żeby nie było reklam i serwisów przez kilka godzin topu.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10245
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: JaceK »

G-woli wyjaśnienia: usunąłem tylko jeden post, kolegi ,,opiłka'', i sprawę osobiście z nim wyjaśniłem... reszta to nie cenzura, tylko autocenzura, na co dowody mam w logach Forum.

Kajmanie: moje ,,Nie''... nie bardzo rozumiem, co chcemy sobie wytłumaczyć? I może nie wyjaśniajmy...

Nie jestem cenzorem... i nie zamierzam nim być! Liczę zawsze na zdrowy rozsądek użytkowników Forum, słuchaczy Trójki i fanów Listy Przebojów.
opiłek żelaza
Posty: 246
Rejestracja: śr gru 31, 2008 4:25 pm
Lokalizacja: Małopolska

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: opiłek żelaza »

abd3mz pisze:...a do komentowania topu na forum to ja się jednak nie przekonam... Za dużo tu jest śmiecenia [bez urazy], a ja potrzebuję uwagę koncentrować na M...
Moim zdaniem obydwa sposoby słuchania mają swoje plusy i minusy. To był mój trzeci TOP, ale pierwszy spędzony tutaj na forum. I pewnie, że czasem rozpraszało, ale utwory te i tak znam już - niektóre już mi się znudziły - a na bieżąco komentując odczuwa się jakąś specyficzną więź z innymi słuchaczami i jest jakoś tak inaczej. To jedyna okazja by na tak w miarę dużą skalę zjednoczyć się w większą grupę. I to właśnie raz na rok. Cotygodniowe komentowanie na bieżąco LP3 w moim przypadku nie miałoby sensu. Znudziłoby mi się. Tym bardziej, że nie mam możliwości by zawsze siedzieć wtedy przed komputerem... Co nie oznacza, że nie można tu zaglądnąć po audycji i czegoś nie napisać... :)
abd3mz pisze:Myślę, że byłoby trochę takich osób, które byłyby gotowe zapłacić symboliczną kwotę za to, żeby nie było reklam i serwisów przez kilka godzin topu.
Taką symboliczną kwotą jest ponoć abonament, ale jak to wygląda każdy widzi :wink:
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9816
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: tadzio3 »

Ja jeżeli jestem blisko komutera to zawsze na forum zajrzę, szczególnie w czasie topu. Fakt, że znacznie sie rozpraszam, często nie słysze co mówili prezenterzy, ale po topie odłuchuje zarejestrowanego nagrania, wtedy już bardzo uważnie. I tak jest najlepiej.

Co do "afery" z głosami. Jezeli byłyby podane głosy to było by ciekawie i interesująco, jezeli nie ma tez nie jest źle, tego do szczęscia mi nie trzeba
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10245
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: JaceK »

tadzio3 pisze:Co do "afery" z głosami. Jezeli byłyby podane głosy to było by ciekawie i interesująco, jezeli nie ma tez nie jest źle, tego do szczęscia mi nie trzeba
Chciałbym już na zakończenie przypomnieć tylko, że publikacja ,,punktacji'' topu nie stanowiła tutaj precedensu. Zerowy TOP Trójkowy (jeszcze Niedźwiedziowy), był dostępny z punktacją od dawna... tyle, że to tak historyczne czasy, iż nikomu nie przyszło do głowy robić z tego afery.

Poczekajmy kilka lat, minie ,,okres ochronny'', i odtajnimy te poufne informacje... szkody to już nikomu nie przyniesie, a dla miłośników ciekawostek będzie nie lada gratką. Informuję, że dane zostały starannie zabezpieczone...
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9816
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: tadzio3 »

JaceK pisze:
tadzio3 pisze: Poczekajmy kilka lat, minie ,,okres ochronny'', i odtajnimy te poufne informacje... szkody to już nikomu nie przyniesie, a dla miłośników ciekawostek będzie nie lada gratką. Informuję, że dane zostały starannie zabezpieczone...
I to jest niezwykle pozytywna wiadomosć :D Jak to się mówi : Wilk syty i owca (będzie) cała :mrgreen:
kasia!
Posty: 114
Rejestracja: wt gru 18, 2007 4:38 pm
Lokalizacja: ???

Re: Komentarze do 15. Topu Wszechczasów (31.12.2008-02.01.2009)

Post autor: kasia! »

Miał ktoś taką sytuację, że żadna z 20 piosenek na które głosowaliście nie znalazła się w Top 100 a nawet w Top 120? :(
ODPOWIEDZ