Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15308
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Yacy pisze: ndz mar 03, 2024 11:55 pm Beata Michniewicz zwolniona z Trójki.
Nie przez Agnieszkę Szydłowską.
A w takim razie przez kogo?
Kopytko
Posty: 49
Rejestracja: sob lis 12, 2022 9:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Kopytko »

Czy Tomasz Michniewicz jest synem Beaty, czy wyłącznie zbieżność nazwisk?
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 549
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Konrad »

Ja jestem najbardzej ciekawy czy w efekcie tych wszystkich działań słuchalność wzrośnie do maks 5 czy 6 %
kajman
Posty: 64248
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

To może trochę potrwać i może nie osiągnąć poziomu z dawnych lat. To niekoniecznie będzie Trójka dla dawnych trójkowych słuchaczy.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 549
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Konrad »

kajman pisze: pn mar 04, 2024 11:29 pm To niekoniecznie będzie Trójka dla dawnych trójkowych słuchaczy.
Obawiam się kajmanie, że pani Szydłowska i pan Nogaś nie będą w stanie wykreować niczego nowego niż kolejnego radia dla dawnych słuchaczy, ale oczywiście czas pokaże.
kajman
Posty: 64248
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Ja się obawiam, że coś takiego wykreują i nowi słuchacze nie przyjdą, a starzy nie wrócą.
gioconda2
Posty: 5753
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

Kolejne powroty, czyli wskrzeszania starej Trojki ciąg dalszy:

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/b ... luk-trojka

Edit:
I powrót audycji Pół perfekcyjnej plyty, czyli kolejną reaktywacja.
Trochę nowych pomysłów mogłoby się pojawić, bo tak to ciągle mamy stare (w przypadku PPP dobre pomysły). Brakuje świeżości, wyróżnika nowego rozdania.
https://trojka.polskieradio.pl/artykul/ ... -godz-1905
gioconda2
Posty: 5753
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

Coś mnie wczoraj o 22 tchnęło.
Włączyłam (po latach) TO radio i ... Scena Teatralna Trójki i Barbara Marcinik :D
Baszka Nasza Kochana :D ! Jest :D ! Przetrwała :D !
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

Miszon pisze: pn mar 04, 2024 9:15 pm
Yacy pisze: ndz mar 03, 2024 11:55 pm Beata Michniewicz zwolniona z Trójki.
Nie przez Agnieszkę Szydłowską.
A w takim razie przez kogo?
Uśmiechniętą Polskę ;) Odznaczenie wręczone przez Prezydenta Komorowskiego najwyraźniej nie pomogło. Szalę przeważyło pozostanie w Trójce po "exodusie" jej właścicieli, którzy wrócili/wracają.

Słuchałem 2 ostatnich "Śniadań" i się łudziłem, że to chwilowe zastępstwo. Nowej prowadzącej nie da się słuchać. Cóż, godzina wolna. :) Pozostaje tylko "Winien i ma".
TStudent
Posty: 11683
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

bidżys pisze: pt mar 22, 2024 10:59 amPozostaje tylko "Winien i ma".
Patrz, jak zapomniałem przez te lata o tej audycji, a jeszcze pamiętam czasy, gdy byli tam Wyżga, Surmacz i - crème de la crème - Legowicz.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9961
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

kajman pisze: pn mar 04, 2024 11:29 pm To może trochę potrwać i może nie osiągnąć poziomu z dawnych lat. To niekoniecznie będzie Trójka dla dawnych trójkowych słuchaczy.
nie będzie nic takiego jak "poziom dawnych lat" musiało by nie być internetu, brak innych stacji radiowych (4 były plus RH) brak komórek, telefony przez międzymiastową, wtedy Trójka mogłaby wyznaczać trendy muzyczne w Polsce. To se ne vrati.
kajman
Posty: 64248
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

Jako dawne lata uznałem te do 2020.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9961
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

to ja do 1999.
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bidżys »

TStudent pisze: pt mar 22, 2024 8:10 pmPatrz, jak zapomniałem przez te lata o tej audycji, a jeszcze pamiętam czasy, gdy byli tam Wyżga, Surmacz i - crème de la crème - Legowicz.
Nie pamiętam, kiedy ostatni raz słyszałem red. Legowicza. Red. Surmacz już nie pracuje (wiadomo). Ostatnio audycję prowadzą solo lub w duecie red. Zadrożna i Jagiełowicz. Jakoś na początku roku słyszałem też red. Łodeja (nie wiem czy jeszcze pracuje - w końcu też został). I wciąż fajnie się słucha.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10720
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Prof. Legowicz chyba już dawno na emeryturze.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9781
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: tadzio3 »

Próbowałem poszukać informacji o tym, ale nigdzie nie ma informacji by był na emeryturze. Tzn. może jest na niej (pobiera emeryturę), ale nie było żadnych informacji by odszedł z Trójki.
Z drugiej strony też nie ma go w zespole trójkowym.
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 669
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: drwycior »

VILKI pisze: czw lis 09, 2023 9:18 pm kilkuminutowy "wywód" jednego z dziennikarzy na temat zespołu Fleetwood Mac (wychwalanie świetnego wokalisty jakim jest Stevie Nicks :STOP: ).
NAZWISKO. Takie rzeczy trzeba piętnować, więc NAZWISKO.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8830
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: VILKI »

już nie pamiętam bo to było w listopadzie :wink:
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 669
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: drwycior »

Konrad pisze: pn mar 04, 2024 11:34 pm
kajman pisze: pn mar 04, 2024 11:29 pm To niekoniecznie będzie Trójka dla dawnych trójkowych słuchaczy.
Obawiam się kajmanie, że pani Szydłowska i pan Nogaś nie będą w stanie wykreować niczego nowego niż kolejnego radia dla dawnych słuchaczy, ale oczywiście czas pokaże.
Zabawmy się w idealistów. Wszyscy wiedzą że Polskie Radio w całości powinno być poukładane na nowo, na podstawie spec ustawy o radiofonii na miarę nowych czasów. W tej ustawie każda z anten PR powinna mieć wyznaczone zakresy działania i cele dopasowane do jej odrębnej charakterystyki. Bo nie może być tak że nagle np. Trójka będzie bardziej kulturalna niż Dwójka a Jedynka bardziej rozrywkowa niż Trójka bo tak się podoba ich dyrektorom. Powinny być ustalone ramy programowe w których dyrektorzy mogą się poruszać. Założenia tej ustawy powinno nadrzędnie realizować odpowiednie gremium. Tak jak było wcześniej. I tak jest NIBY!! dzisiaj. Ale NIESTETY, największym gwarantem tego że taką ustawę, nawet spec ustawę, jeśli powstanie, to kiedyś, co najwyżej, będzie sobie ją można o odpowiednią część ciała wytrzeć, jest dzisiejsza koalicja.

Jak tu zresztą zauważyliście że zamiast dać przykład od początku, jak powinno się działać, to dali najgorszy przykład, z którego bez wątpienia skrzętnie skorzystają kiedyś ich następcy i też postawią w stan likwidacji co im się podoba, albo napiszą inną wyłamującą spec ustawę i tak w kółko.
Chyba że rzeczywiście stanie się CUD i uda się przegłosować coś co będzie miało nienaruszalne umocowanie w prawie. Ale naiwnym - mogiła ;)

W każdym razie dopóki to nie powstanie, to wszystko co powstaje teraz to można *sorry o d. rozbić bo wiadomo że to nie będzie nic trwałego.
Abstrahując od tego, nie widzę tu na razie żadnej strategii i wizji anteny jaką jest Trójka i jaką powinna być, w odniesieniu też do pozostałych anten PR, tylko realizacje własnych widzimisię że musi być 100% więcej kultury, i przestawianie audycji z jednego kąta na drugi przez Szydłowską. :emoticonziew (bo nie widzę ;)
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 669
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: drwycior »

VILKI pisze: pt mar 29, 2024 11:52 am już nie pamiętam bo to było w listopadzie :wink:
Ale skoro pisałeś mail to chyba wiesz do kogo? Można sprawdzić, nic nie ginie w skrzynce... ;)
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8830
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: VILKI »

usuwam stare mejle. tzn domyślam się kto to był ale nie jestem tego na tyle pewny by pisać o tym publicznie..
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Yacy »

Z anteny Programu III Polskiego Radia znikają doświadczeni radiowcy Tomasz Miara i Witold Lazar - dowiedział się "Presserwis". Poranków nie będą już prowadzili Piotr Firan i Radosław Nałęcz. Niepewny jest również los "Listy przebojów Trójki".

Tomasz Miara i Witold Lazar byli gospodarzami pasm dziennych. Lazar prowadził "Trójkę do południa", a Miara - "Trójkę do trzeciej". Obaj pozostają w zespole Programu III.

Tomasz Miara do zespołu Trójki dołączył w październiku 2021 roku. Wcześniej pracował m.in. w Rock Radiu, Radiu Kolor i mazowieckim Radiu dla Ciebie. W latach 2000-2012 Miara był prezenterem Radia Zet. Z kolei Witold Lazar pracę w Programie III rozpoczął we wrześniu 2020 roku. Wcześniej Lazar był m.in. prezenterem Radia Zet i Radia Zet Gold. W latach 1999-2013 pracował w RMF FM, przez wiele lat współprowadził poranki.

Rano w Programie III ponownie nadawana ma być audycja "Zapraszamy do Trójki", której głównym gospodarzem będzie prawdopodobnie Robert Grzędowski. Program zastąpi "Porę na Trójkę", prowadzoną przez Piotra Firana i Radosława Nałęcza. Firan wróci do zespołu radiowej Czwórki, ale być może będzie dalej współpracował z Trójką. Nałęcz w Programie III zachowa autorską audycję "Samograj".

Z kolei popołudniowe "Zapraszamy do Trójki" rzadziej prowadzić ma Piotr Łodej. Jako nowi gospodarze audycji wymieniani są Katarzyna Borowiecka (od połowy marca kierowniczka redakcji słowa) i Wojciech Zawioła.

Z naszych informacji wynika, że nowe kierownictwo anteny rozważa likwidację "Listy przebojów Trójki", która wróciła na antenę dwa lata temu, w kwietniu 2022 roku. Lista zniknęła z anteny Programu III w maju 2020 roku. Ówczesny dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski unieważnił notowanie, które wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Prowadzącemu Markowi Niedźwieckiemu publicznie zarzucił manipulację przy liczeniu głosów. Niedźwiecki odszedł z Trójki, podobnie jak wielu innych radiowców.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8830
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: VILKI »

robi się ciekawie..
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9961
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: bobby-x »

Yacy pisze: pt mar 29, 2024 7:29 pm
Z anteny Programu III Polskiego Radia znikają doświadczeni radiowcy Tomasz Miara i Witold Lazar - dowiedział się "Presserwis". Poranków nie będą już prowadzili Piotr Firan i Radosław Nałęcz. Niepewny jest również los "Listy przebojów Trójki".
...

Z naszych informacji wynika, że nowe kierownictwo anteny rozważa likwidację "Listy przebojów Trójki", która wróciła na antenę dwa lata temu, w kwietniu 2022 roku. Lista zniknęła z anteny Programu III w maju 2020 roku. Ówczesny dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski unieważnił notowanie, które wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Prowadzącemu Markowi Niedźwieckiemu publicznie zarzucił manipulację przy liczeniu głosów. Niedźwiecki odszedł z Trójki, podobnie jak wielu innych radiowców.
o, jo, joj, to Tomek miara nie będzie już prowadził Listy Przebojów Trójki?
Krzysiek1996
Posty: 730
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 6:11 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Krzysiek1996 »

Dobrze mu tak.
A Kodymowski jakoś cichaczem wycięty czy jeszcze się jakimś cudem uchował?
ODPOWIEDZ