Nowości TFP #6

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

kajman
Posty: 64465
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #6

Post autor: kajman »

Ale jest go bardzo dużo. Jakieś 120 kg jeszcze wciąż żywej wagi.
TStudent
Posty: 11732
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nowości TFP #6

Post autor: TStudent »

Notowanie 6.
Pierwszy raz jestem tutaj w tej roli, ale cieszy mnie, że mogę godnie zastąpić kolegę Sundrajtę, zatem dziś nieco inne kolory. A mianowicie kojarzące się z wysokimi temperaturami. ;) Pod spodem maliny i woda, jakby ktoś pytał.
Bezapelacyjnie tymczasem wygrywa sam Bon Jovi przed Cohenem i - tu duża niespodzianka - Orvillem Peckiem. Poza nim i zespołem Metal Church same wielkie nazwiska i nazwy i to aż do miejsca nr 11, ale niżej wcale nie jest gorzej. Stawkę zamykają dwie popinki, które miały pecha, że nawet do trzech ich średnia nie dobiła.

1. [6,29] Bon Jovi - AMERICAN RECKONING
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. [5,69] Leonard Cohen - PUPPETS
3. [5,54] Orville Peck - NO GLORY IN THE WEST
4. [5,50] Metallica & San Francisco Symphony - ALL WITHIN MY HANDS
5. [5,42] Muniek Staszczyk - KŁAMSTWO
6. [5,19] Metal Church - PLEASE DON'T JUDAS ME
7. [5,15] Bob Dylan - GOODBYE JIMMY REED

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8. [4,96] Pendragon - EVERYTHING
9. [4,96] Whitesnake - ALWAYS THE SAME
10. [4,92] Organek - POGO
11. [4,71] Lombard - ŚWIAT SIĘ ZATRZYMAŁ
12. [4,69] Rasm Almashan - JOY
13. [4,54] Daria Zawiałow - MAJAMI SYNEK

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14. [4,19] Matt Dusk - SUMMER WIND
15. [4,12] Ania Rusowicz & Paulina Przybysz - PRZEBUDZENIE
16. [3,85] sedguy - JESTEŚ PÓŁNOCĄ
17. [3,58] Melanie C - WHO I AM

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
18. [3,38] Arlo Parks - EUGENE
19. [3,19] Leepeck (feat. Anita Lipnicka) - NA MNIE JUŻ CZAS
20. [3,19] Oh Wonder - LONELY STAR
21. [3,00] Muzz - RED WESTERN SKY
22. [2,96] Nina feat. Lau - AUTOMATIC CALL
23. [2,85] Hoshi - BLUFF


Kres skrajności należał do: Puppets, No Glory In The West, Please Don't Judas Me, Goodbye Jimmy Reed, Everything (te pięć 1/1), All Within My Hands, Majami Synek (te dwie 1/2), Pogo, Automatic Call (te dwie 1/3), Przebudzenie (3/1), Jesteś Północą (2/3), Who I Am i Bluff (obie 1/4). Bilans dziesiątek do zer wynosi 21/37, czyli 36,21% ogółu skrajności, przyjemnie się patrzy na te liczby, bo chociaż coś mało osób tu ocenia, ale takie wyniki w TOPnowościach nie były za częste. ;)

W tym tygodniu zestaw wypadł troszkę gorzej niż w poprzednim, bo okazał się być słabszy o -0,24 pkt. Ale nic w tym dziwnego, w końcu lekką absencję zanotowali Kuba1201 i Sundrajta. Niestety nikt nie przybył. Trudno jednak uwierzyć w minusowość tego notowania, skoro aż 9 spośród trzynaścioro oceniających w tym tygodniu ma wyższą średnią niż poprzednio, przy czym najbardziej na plus wyróżnił się miszony (+1,05 pkt.), natomiast czworo (tylko) ma tendencję spadkową, a największym malkontentem okazał się być kajman. Zdecydowanie najbliżej ŚWO uplasowała się Seadra, której średnia okazała się być wyższa tylko o 0,03 pkt.
gioconda2
Posty: 5817
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości TFP #6

Post autor: gioconda2 »

TStudencie - świetnie zastąpiłeś Sundrajtę. Mi się rzuca w oczy niska ocena punktowa piosenek, które weszły do zestawu (np. zwłaszcza Nina, ale i te najwyżej ocenione w top5 tu są niżej - Pogo, Whitesnake), a wysoka nie załapujących się do zestawu (np. Muniek), ale to właśnie urok tej zabawy :D A odnośnie ŚWO - jak nie wiedziałam o co chodzi w tej zabawie i tak postawiłam punkty na chybił trafił, to wygrałam 2 laury, a jak robię rzetelnie, to ...nici...Pora wrócić do poprzedniego sposobu oceniania :wink:
TStudent
Posty: 11732
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nowości TFP #6

Post autor: TStudent »

gioconda2 pisze: sob lip 25, 2020 1:19 pm TStudencie - świetnie zastąpiłeś Sundrajtę.
Dziękuję, miło mi :D
Czasami się zdarza brać różne zastępstwa. Sundrajtę już zastępowałem - jeszcze w TOPnowościach, ale pierwszy raz to pisałem, że tutaj, czyli w nowościach TFP. Temat jednak już znam doskonale.
gioconda2 pisze: sob lip 25, 2020 1:19 pm Mi się rzuca w oczy niska ocena punktowa piosenek, które weszły do zestawu (np. zwłaszcza Nina, ale i te najwyżej ocenione w top5 tu są niżej - Pogo, Whitesnake), a wysoka nie załapujących się do zestawu (np. Muniek), ale to właśnie urok tej zabawy :D
Nierzadko się to zdarza. W TOPnowościach w niemal każdym tygodniu była przynajmniej jedna sensacja. Natomiast było odwrotnie, czyli podsumowanie punktowe (top 5) nie wszyscy traktowali na poważnie (powiem więcej, nieraz niektórzy po prostu pomijali miejsca), a noty wstawiali wszyscy oceniający. :D
gioconda2 pisze: sob lip 25, 2020 1:19 pm A odnośnie ŚWO - jak nie wiedziałam o co chodzi w tej zabawie i tak postawiłam punkty na chybił trafił, to wygrałam 2 laury, a jak robię rzetelnie, to ...nici...Pora wrócić do poprzedniego sposobu oceniania
Spokojnie. ŚWO to średnia wszystkich ocen, natomiast pamiętam początki mojego oceniania w TOPnowościach, a to było niemal 2 lata temu i przypominam sobie od czasu do czasu dwukrotne z rzędu zwycięstwo... w statystykach kajmana, które polegały na tym, że liczą się odchyłki od średniej... własnych ocen. Czyli jak Twoja dotychczasowa średnia ze wszystkich notowań wynosiła załóżmy 5,43, a ostatni zestaw oceniłaś średnio na 6,27, to odchyłka wynosi +0,84, zaś jak oceniłaś go średnio na 4,68, to odchyłka ta wynosi -0,75. Więc to jest ruletka. Tak samo ŚWO ;)
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6675
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Nowości TFP #6

Post autor: 4989341 »

gioconda2 pisze: sob lip 25, 2020 12:14 am
4989341 pisze: pt lip 24, 2020 5:35 pm wyniki:
głosów 31 (+4)
Przepraszam, że znowu się dobijam z reklamacją liczby głosujących...
policzyłem 4 osoby jako połówki :lol:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5209
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowości TFP #6

Post autor: konwicki1980 »

Ostatniego miejsca się nie spodziewałem. :shock:
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6675
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Nowości TFP #6

Post autor: 4989341 »

należy pamiętać, że tylko nie liczni przyznają tutaj noty
na 33 osoby głosujące tylko 13 z nich oceniło utwory + 1 Gaja dała 2x10pkt.
dlatego też to zestawienie tak bardzo różni się od tego, które jest podstawą do awansu...
ODPOWIEDZ