co chcemy/nie chcemy, zeby wyszlo na singlach

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

co chcemy/nie chcemy, zeby wyszlo na singlach

Post autor: ku3a »

Nie wiedzialem do ktorej czesci forum wstawic ten post.
Tak sie zastanawialem... Czasem jak slucham jakichs plyt i jakies piosenki strasznie mi sie podobaja to bardzo bym chcial, zeby zostaly przebojami i zeby jak najwiecej ludzi je poznalo i sie przekonalo jakie sa znakomite. Tak bylo np. z "A Pain That I'm Used To", ktore na mojej liscie zadebiutowalo jeszcze w pazdzierniku. No i jest! Jest drugim singlem z "Playing The Angel". Choc wersja singlowa to totalny szajs. Ten kawalej stracil cala swoja sile, zostal calkowicie splaszczony. Ale nie o tym chcialem. Czasem jest jednak tak, ze pewne piosenki sa dla mnie tak osobiste, ze chcialbym, zeby nigdy nie wyszly poza grono osob, ktore maja cala plyte i zeby nie byly puszczane w radiach az do zanudzenia. Chcialbym, zeby pozostaly takimi "moimi" piosenkami. Tak mialem niedawno z "Goodbye My Lover" - James Blunt, a teraz z "Bylabym" i "Ty, ty, ty" - Hey. Czy Wy tez tak macie? Jesli tak to mozecie podac przyklady takich utworow?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9781
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

No takich utworów ja mam sporo i na pewno dużo miejscsa zajęłoby mi wpisywanie takich piosenek. Często chciałbym jednak żeby niektóre kawałki ujrzały światło dzienne W większości to równie dobre, a nawet lepsze niż te które są tak nachalnie promowane. Ostatnio bardzo podoba mi się kawałek grupy Revolucja (z wokalistą Jackiem Dewódzkim) "Oczekiwanie na..."
Niedawno udało mi się namówić pana Marka żeby wstawił do zestawu kawałek grupy Editors "Munich" ale czuję, że niestety nie wejdzie nawet do 50 :(
Campari

Post autor: Campari »

wow, dużo przykładów mógłbym podać, np. z nowej płyty The Strokes to "Vision Of Division" czy "Ize Of The World", a z nowego albumu Arctic Monkeys "Perhaps Vampires Is A Bit Strong But...", a płyty Anji Garbarek "Sleep", z wydawnictwa Clap Your Hands Say Yeah "Over And Over Again (Lost And Found)" lub "Details Of The War", z albumu Clearlake "No Kind Of Life", itd. itd., a to przykłady tylko z albumów z roku 2006, z 2005 to aż ciężko wszystkie wypisać, ale z płyty Editors to np. "Camera", "Lights" albo "All Sparks" (ale kurat ta piosenka ukazuje sie niedlugo na singlu :) )
gary

Post autor: gary »

Mam 2 typy, które chciałbym żeby znalazły się w propozycjach do lp3
1/ The Killers - Smile like you mean it lub On top
2/ Myslovitz - Szaklany człowiek - wprawdzie już stara piosenka, ale po pierwsze wyszła na składance 3maj z nami a po drugie jeszcze nowego Myslovitz nie ma.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4976
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

U2

Post autor: Artur »

Zastanawia mnie dlaczego jeszcze nie ma w propozycjach do listy nowego singla U2, dlaczego jedne piosenki trojka potrafi grac duzo wczesniej niz inne rozglosnie radiowe, a inne wrecz przeciwnie.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

"Original Of The Species" na razie jest tylko do sciagniecia z iTunes. Ciekawe, ze w ogole nie ma tego w jakichkolwiek zapowiedziach singlowych. Moze to jest powodem tego, ze nie graja.
Zalozmy, ze to by nigdy nie wyszlo na CD jako singiel i byloby rozpowszechniane tylko przez siec. Czy wtedy moznaby mowic o kolejnym singlu z How To Dismantle...? :-)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4976
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Post autor: Artur »

piosenka jest na holenderskiej liscie sprzedarzy singli Top 40
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

a czy na ichniej liscie sprzedaZy nie biora pod uwage sprzedazy internetowej?
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4976
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Post autor: Artur »

BIORA :)
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

A ja chcialbym ,aby dodano do propozycji do glosowania nowy singiel
Marka Knopflera i Emmylou Harris THIS IS US.
gold

Post autor: gold »

moze da sie wciagnac revolucje na liste przebojow?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9781
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

gold pisze:moze da sie wciagnac revolucje na liste przebojow?
Też bym bardzo chciał, szczególnie piosenkę "Oczekiwanie na..." Trzeba prosić w mailach o to pana Marka
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: co chcemy/nie chcemy, zeby wyszlo na singlach

Post autor: ku3a »

ku3a pisze:Czasem jak slucham jakichs plyt i jakies piosenki strasznie mi sie podobaja to bardzo bym chcial, zeby zostaly przebojami i zeby jak najwiecej ludzi je poznalo i sie przekonalo jakie sa znakomite. Tak bylo np. z "A Pain That I'm Used To", ktore na mojej liscie zadebiutowalo jeszcze w pazdzierniku. No i jest! Jest drugim singlem z "Playing The Angel". Choc wersja singlowa to totalny szajs. Ten kawalej stracil cala swoja sile, zostal calkowicie splaszczony.
wyglada mi na to, ze teraz tak samo bedzie z "Infra-Red" :? .
ku3a pisze:Czasem jest jednak tak, ze pewne piosenki sa dla mnie tak osobiste, ze chcialbym, zeby nigdy nie wyszly poza grono osob, ktore maja cala plyte i zeby nie byly puszczane w radiach az do zanudzenia. Chcialbym, zeby pozostaly takimi "moimi" piosenkami. Tak mialem niedawno z "Goodbye My Lover" - James Blunt, a teraz z "Bylabym" i "Ty, ty, ty" - Hey. Czy Wy tez tak macie? Jesli tak to mozecie podac przyklady takich utworow?
no i prosze, "Bylabym" bedzie nastepnym singlem Heya. Z jednej strony jest to co napisalem i to, ze naprawde chcialbym, zeby ta piosenka byla tak osobista (a nie ogolnie dostepna), a z drugiej to, ze sie ciesze, ze bede mogl kibicowac, zeby doszla jak najwyzej. Byloby pieknie gdyby ta piosenka bylaby na pierwszym. Ona bedzie na pierwszym!
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

tadzio3 pisze:
gold pisze:moze da sie wciagnac revolucje na liste przebojow?
Też bym bardzo chciał, szczególnie piosenkę "Oczekiwanie na..." Trzeba prosić w mailach o to pana Marka
to musi byc 300 maila rzad pod rzad jak spamy. a jakbym nawet ja wyslal 300 maili z prosba o Lordiego i tak by nie wszedl...

ale jakbyscie chcieli mozecie o Lordiego poprosic... bo ja w to nie wierze.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

co do tych singli to niewiele...ja moze powiem o popie. jest na plyycie Britney Spears "Oops!... I Did It Again", na samym jej koncu, taki kawalek "Dear Diary". Zupelnie inny niz cala reszta jej piosenek. I chyba dobrze, że się stało jak się stało...

O reszcie nie mówię, bo to już totalna masakra muzyczna (np. t.A.T.u) i mnie wyśmiejecie. A w ogole to malo plyt slucham, jestem "dzieckiem singli".
ODPOWIEDZ