autorzy piosenek z LP3

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

autorzy piosenek z LP3

Post autor: mikrobi »

Czy da się ustalić wszystkich autorów piosenek, notowanych na liście (ściślej rzecz biorąc kompozytorów i autorów tekstów).
W pierwszej książce o LP3 takie informacje były (przy piosenkach z zestawu podstawowego), w drugiej już nie. Na wiikipedii niektóre albumy mają wskazanych autorów, inne nie mają a w dodatku im później tym gorzej (zwłaszcza młodsze zespoły unikają podawania autorskiego wkładu poszczególnych członków). Pomijam już kwestię, gdy oficjalnie utwór jest dziełem całego zespołu a nieoficjalnie wiadomo, że napisał go jedna osoba.
A mi się np. marzy baza, z której można by się dowiedzieć tych dwóch podstawowych informacji o każdej piosence (i każdym albumie), ale jakoś nie wierzę by powstała.
A wtedy można by się fajnie bawić - tworzy np. dossier każdego autora. Zresztą gdyby np. spisać wszystkie wkładki do płyt (gdzie jest np. podane kto w jakim utworze grał na jakim instrumencie albo śpiewał) też byłoby super. Wtedy każdy muzyk miałby swoją prywatną dyskografię. Ale to chyba mało realne.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: autorzy piosenek z LP3

Post autor: tadzio3 »

Nie wiem czy ktoś by się podjął takiej tytanicznej pracy.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: autorzy piosenek z LP3

Post autor: kajman »

mikrobi pisze:Zresztą gdyby np. spisać wszystkie wkładki do płyt (gdzie jest np. podane kto w jakim utworze grał na jakim instrumencie albo śpiewał) też byłoby super.
W tym akurat temacie swego czasu coś zrobiłem, ale brak pomocy trochę mnie zniechęcił.
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3244
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: autorzy piosenek z LP3

Post autor: Arkano »

Nie mam pojęcia jak to wygląda technicznie/skryptowo ale poniższy problem jest do pokonania.
tadzio3 pisze:Nie wiem czy ktoś by się podjął takiej tytanicznej pracy.
Też tak wpierw pomyślałem ale jeśli by do tego wykorzystać w pewien sposób metodę funkcjonowania wikipedii, to wystarczy kilka osób z uprawnieniami do wprowadzania tego typu danych i robota by poszła. Trzeba by ściśle określić pewne zasady (np: czy stosujemy nazwy zespołów czy jedziemy poszczególnymi nazwiskami). Pracy pewnie na lata ale klasyk śpiewał, że We Have All the Time in the World...

edit: I żeby nie było mogę w tym pomóc.
ODPOWIEDZ