Utwory, które w alternatywnej rzeczywistości...

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Utwory, które w alternatywnej rzeczywistości...

Post autor: prz_rulez »

...znalazłyby się w zestawie do Topu Wszech Czasów.

Zdaję sobie sprawę, że to bardzo abstrakcyjny temat. Stwierdziłem jednak, iż warto się podzielić takimi utworami, które zdecydowanie mają tę topową podniosłość w sobie, ale nie mają szans, by się w nim znaleźć, gdyż... są za mało popularne.

Ja już mam swoje typy i niedługo je wrzucę.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Utwory, które w alternatywnej rzeczywistości...

Post autor: kajman »

Pierwsze i najbardziej oczywiste skojarzenie to
Lao Che - Idzie wiatr
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Utwory, które w alternatywnej rzeczywistości...

Post autor: EVENo »

Kilka tygodni temu słuchając utworu "Moja obawa" Kalibra 44 z jakiegoś powodu uznałem, że "w alternatywnej rzeczywistości ten utwór byłby w Topie Wszechczasów". Powiedziałem to na głos, a teraz trafiam na ten temat, więc musiałem o tym napisać :P Dla Was to być może dziwna propozycja, ale myślę, że gdyby zapomnieć o zrażeniach do rapu i dać Joce szansę, to emocje płynące z tego utworu można by porównać do emocji płynących z klasyków hard rocka.
CharlesBukowski
Posty: 243
Rejestracja: ndz sty 01, 2017 1:51 pm

Re: Utwory, które w alternatywnej rzeczywistości...

Post autor: CharlesBukowski »

Iron Maiden - Dance of death - pierwsze skojarzenie, nie tylko ze względu na miłość do Maidenów. Ten utwór jest po prostu... świetny.
I jeszcze The Who - Won't Get Fooled Again. Ale to już bardziej prawdopodobne :).
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Utwory, które w alternatywnej rzeczywistości...

Post autor: prz_rulez »

EVENo pisze:Powiedziałem to na głos
Przeznaczenie :D
EVENo pisze:Dla Was to być może dziwna propozycja, ale myślę, że gdyby zapomnieć o zrażeniach do rapu i dać Joce szansę, to emocje płynące z tego utworu można by porównać do emocji płynących z klasyków hard rocka.
Jedyne co to ten wokal bardzo utrudnia odbiór.

Wczoraj tak sobie pomyślałem, że w sumie nawet wśród utworów, które dochodziły do top 3 listy Trójki pewne rzeczy są niezrozumiałe. Np. dlaczego "Do kołyski" stało się w długiej perspektywie sporym przebojem, a taki "Ikar" IRY nie?
ODPOWIEDZ