Notowanie 1823 bez emisji

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: Tomekk »

Kiedyś mainstream był na wyższym poziomie - Dido, Green Day, Linkin Park, Evanescence - i dlatego numery jeden LP3 pokrywały się z numerami jeden komercyjnych rozgłośni radiowych. Dzisiaj jest inaczej - w muzyce pop dominuje nurt dance, house, electro.
Poza tym nie ma co porównywać Pet Shop Boys do Taylor Swift - kazdy widzi różnicę w jakości utworów (przede wszystkim w tekstach).
Taylor to taka współczesna Britney, którerj też 15 lat temu w Trójce nie grano, więc nie rozumiem oburzenia.
AmigoVulnerable
Posty: 124
Rejestracja: sob wrz 17, 2016 6:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: AmigoVulnerable »

Zgadzam się z Bobby-x.
Rzeczy ostatnio dodawane do zestawu to w ogóle jakiś dramat.
W ostatnich tygodniach tylko "Błysk" jest godny uwagi.
Gdzie jest Bon Jovi ? Wydali fajną płytę, kilka świetnych singli, a mieliśmy tylko "This House...".
W zamian dostajemy jakieś Zarychty i inne niewiadomo co.
Nie ma się co dziwić stagnacji w czołówce, po prostu nie ma wielkiej konkurencji.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze:Gdzie były Młode Tłoki, Kelly Family, wczesna Kylie, Taylor Dayne, gdzie Bolter czy Bayer Full?
No sorry, kajman, ale teraz to pojechałeś na maksa... Nie porównuj dokonań Sylwii Grzeszczak do wyżej wymienionych. Choć moje uszy nastawione są na mocne dźwięki, to sto razy bardziej wolałbym zobaczyć w zestawie do głosowania utwór Sylwii niż "osławiony" Błysk. Trójka to zrobił się totalny zaścianek. Dlaczego nie grają nowej Izy Trojanowskiej? Co, jest be? Nie pasuje do koncepcji? O nowych polskich kapelach rockowych nie wspomnę, bo redaktorzy są po prostu na nie ślepi.
AmigoVulnerable pisze:Rzeczy ostatnio dodawane do zestawu to w ogóle jakiś dramat.
Otóż to. Popieram.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: bobby-x »

Tomekk pisze: Taylor to taka współczesna Britney, którerj też 15 lat temu w Trójce nie grano, więc nie rozumiem oburzenia.
A Spice Girls nie bylo na liście? Wrocilem do domu, w kuchni leci radio Zlote Przeboje, proszę Ace Of Base , i co było zakazane w Trójce? Grano, nawet było na liście. W rmf słyszałem w tym tygodniu yugotona, też już tego na playliscie nie ma, wielu utworów które 5-10 lat temu grano często już nie mają szans. No jak nisza to nisza. Oburzony a no jestem bo szkoda mi Tego Radia. Tomekku to nie mi spadła słuchalność z 11-12%do 7-6% a jak tak dalej pójdzie to spadnie do 3-2%. , to nie mi spadła ilosc oddawanych glosow na listę , był okres że na 30 miejsce trzeba było 1000 głosów, teraz ledwo pierwsze miejsce osiąga ten 1000. Nie widzisz Tomekku przyczyn? Musiała by nastäpić potężna rewolucja w Trójce aby się wszystko poprawiło, i to lubiane kiedyś radio wróciło do swoich korzeni, słuchacza stracić jest bardzo łatwo ale odzyskać go prawie niemożliwe.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: bobby-x »

kajman pisze:No sorry, ale Trójka od zawsze grała inną muzykę i od zawsze komercja stanowiła pobocze jej działalności. Gdzie były Młode Tłoki, Kelly Family, wczesna Kylie, Taylor Dayne, gdzie Bolter czy Bayer Full? W Trójce to chyba niekoniecznie.
Wczesnej Metalliki sprzed czarnego albumu też Trojka nie grała, Kelly Family nie było a New Kids On The Block było. Z tym polskim disco polo to żeś przywalił. Dziwne masz poczucie humoru Kajmanie.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: pbd2 »

Jedna rzecz to obniżenie poziomu mainstreamu, druga - zablokowanie wymiany pokoleniowej w Trójce (sam p. Marek narzekał, że nie wychowali następców i boi się, że jak zabraknie jego i p. Piotra, to będzie problem z sukcesją na Liście) - trudno wymagać od ludzi w wieku 50/60, żeby mieli takiego nosa do młodych wykonawców, jak w czasach, gdy sami byli młodzi. Tym bardziej, że za redaktorami idą słuchacze o podobnym guście (10 lat temu wymiana Niedźwiedzia na prawie o dekadę młodszego Barona i związane z nią przetasowania wśród odbiorców mocno odświeżyły Listę). Są wreszcie kontakty z firmami płytowymi - tu publiczne radio musi niestety działać trochę jak prywatne, bo pewien premier skutecznie namówił ludzi do niepłacenia abonamentu (pisał o tym kiedyś red. Sosnowski w kontekście książek: że wymyślił kiedyś promowanie jakiegoś tytułu, ale dział marketingu Radia mu to zablokował ze względów komercyjnych)...
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: pbd2 »

PS. No i słuchacz. Jeszcze w latach 90. to był przedział wiekowy 20-40, teraz jest zdecydowanie 30-50. W rezultacie Marika z bardzo dobrą piosenką kończy karierę na 29 miejscu, a Zbigniew Wodecki (kiedyś kompletnie nietrójkowy!) wygrywa po kilka notowań. Sorry Boys nie dochodzą do 40 miejsca, a Alicja Majewska (kiedyś kompletnie nietrójkowa!) jest w topie podstawowym. Nawet Julia Marcell nie dała w zeszłym roku rady dotrzeć na podium, za to były tam dwa-trzy lata temu dinozaury z Black Sabbath i Deep Purple. Niestety, z nowym, "narodowym" kierownictwem lepiej nie będzie :-/
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: kajman »

bobby-x pisze:Wczesnej Metalliki sprzed czarnego albumu też Trojka nie grała, Kelly Family nie było a New Kids On The Block było. Z tym polskim disco polo to żeś przywalił. Dziwne masz poczucie humoru Kajmanie.
No proszę, sam przyznajesz, że Trójka nie grała wczesnej Metallici, dodam także że nie grała wczesnego U2. Znalazłoby się tego więcej. A że grała New Kidsy? Ich początkowe dokonania były na całkiem sensownym poziomie. Teraz też gra niektóre komercyjne utwory czy nawet komercyjnych wykonawców. A czy Moja muzyka była gorsza od Tamtej dziewczyny (to fakt, że tamto to był plagiat, ale wtedy chyba nikt o tym nie wiedział).
bobby-x pisze:A Spice Girls nie bylo na liście?
Sorry, zawsze coś takiego można wyszukać. Ja też mogę zapytać czy LP nie było?
Problem nie leży w tym co jest w zestawie tylko na co z tego ludzie głosują.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze:Problem nie leży w tym co jest w zestawie tylko na co z tego ludzie głosują.
Ludzie przede wszystkim głosują na:
1. to, co często grają Panowie Redaktorzy
2. swoich ulubionych wykonawców
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: kajman »

Bardziej na to drugie niż na to pierwsze. Ale faktem jest, że niekoniecznie grane jest wszystko co znajduje się w zestawie.
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: Tomekk »

Ja sam jestem zwolennikiem większej różnorodności w zestawie do głosowania, ale gdyby do zestawu dorzucane bylo to, co piszecie, to LP3 byłaby pewnie podobna do Szczecińskiej Listy Przebojów. Tutaj można sprawdzić wyniki ostatniego notowania listy Radia Szczecin - LINK.
Chyba nie o to chodzi, żeby mieć 15% sluchalności, ale żeby nieupodabniać się do innych komercyjnych rozgłośni.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: kajman »

Ale upodobnienie się do komercyjnych rozgłośni nie dodałoby nowych słuchaczy, a starzy by się wycofali.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: bobby-x »

Kajmanie nie chodziło mi o "upodobnienie się" ale o rozszerzenie playlisty w audycjach nie autorskich choćby o stare dobre utwory sprzed 10 i więcej lat i "wyselekcjonowanie" z komercyjnego bełkotu tego co jest wartościowe. A na pewno jest i nie można wrzucić wszystkiego co gra RFM, Zetka, Eska... do jednego "złego komercyjnego worka". Nie wierzę, że starzy by się wycofali, ja jestem starym słuchaczem i teraz nie jestem w stanie słuchać Trójki, strasznie smutnie gra. W porach emisji Zapraszamy wolę włączyć RFM, ponieważ w tych porach potrzebuję posłuchać radia łatwego, lekkiego i przyjemnego,

[edit-edit zabrakło zwrotu] [i chciałbym w Trojce np posluchać] może być to tak na szybko z palca np. Prydz, Kaoma, Swift, Chainsmokers, Bednarek, przeplatane Metalliką, Deep Purple, ostatnim bluesiastym Rolling Stones.
Ostatnio zmieniony pn sty 16, 2017 6:32 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: lady »

bobby-x pisze:ostatnim bluesiastym Rolling Stones.
:shock: Serio ? W RFM ? Chyba zacznę częściej słuchać :mrgreen:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: bobby-x »

Powyższy [edit] zmienia znaczenie zdania. Nie pamiętam czy grają Stonesów w rmf, ale chciałbym dużej róznorodności w Trójce a nie niszy lub utworów bez potencjału przeboju. Dziś piosenką dnia jest Fisz Emade Tworzywo? No to mamy kolejne pół roku nudy.

Natomiast słyszałem rano u Niedźwiedzia nowego Eda Sheerana, Marek powiedział coś w stylu "Ed jakiś ożywiony jest", takiego radia bym chciał "ożywionej Trójki". Dzisiejsze popołudniowa audycja słowno-muzyczna "Zapraszamy do Trójki" jest zdecydowanie lepsza w części słownej niż muzycznej. W muzycznej LP i Happysad są ok , reszta nudy. Na szczęście mam przycisk off i często wyłączam radio.
Ostatnio zmieniony pn sty 16, 2017 7:05 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: jollyroger72 »

TO mógłby być przebój :lol:
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: Tomekk »

No właśnie - dlaczego w zestawie do głosowania nie ma Eda Sheerana?
bo jest ożywiony? Aha, czyli Trójka gra już tylko muzykę ciszy?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: bobby-x »

Poważnie nie ma Eda? To po co to grać w takim razie? Nie przeszedł też nowy Red Hot - Sick Love. Natomiast są kolejne nudy Fanatycy - FET.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1823 bez emisji

Post autor: kajman »

bobby-x pisze:Dziś piosenką dnia jest Fisz Emade Tworzywo? No to mamy kolejne pół roku nudy.
bobby-x pisze:W muzycznej LP i Happysad są ok , reszta nudy.
Wszystko zależy od punktu słyszenia. Dla Ciebie Tworzywo to nudy, dla innych (i chyba nie tylko słuchaczy Trójki) hicior (przynajmniej tak mniemam, bo nagrania jeszcze nie słyszałem. Nie wiem co jeszcze dzisiaj grali, ale dla mnie właśnie LP to nudy, a co do Hepised to byłbym zadowolony, gdyby to były tylko nudy. To do tego jest muzycznie poziom, który Trójce przynosi wstyd. No ale siłą rozpędu grają.
ODPOWIEDZ