II. Jakie utwory można zgłaszać?
- Uczestnik zabawy wybiera 2 (zwycięzca poprzedniej edycji 3) utwory wykonawców, którzy nie mają utworu na Liście do głosowania na Top Wszech Czasów/Polski Top Wszech Czasów oraz nigdy nie mieli utworu na LP3, Topie Wszech Czasów, Polskim Topie Wszech Czasów
- Wszystkich tych wykonawców możemy znaleźć w jednym pliku:
http://chomikuj.pl/adam_gr/Nasza+Lista/wykonawcy.txt (spis nie zawiera jednak niektórych wykonawców z LP3, więc warto sprawdzić na wszelki wypadek Archiwum - http://lp3.pl - nie można także umieszczać utworów, które już były w poprzednich edycjach Naszej Listy(zespoły można). Można to sprawdzić tutaj:
http://chomikuj.pl/kajman (hasło: islands)
- Aby zgłosić utwór do zabawy, należy podać wykonawcę i tytuł w tym wątku (można także zamieścić krótki komentarz).
- W mailu na adres kayman@o2.pl należy umieścić tytuły utworów, wykonawców oraz odnośniki do stron, z których można pobrać dane utwory bądź też przesłać utwory jako załącznik do maila.
- Zgłoszenia przyjmuję do 8 października godz. 21:21
- 6 października prowadzący umieszcza na forum odnośniki do propozycji (chomik; inne sposoby jak ktoś mi pomoże)
- następuje pierwsza faza, czyli eliminacje trwające do 8.11.2016, godz. 19:19
- po zakończeniu eliminacji odbywają się fazy pucharowe, do których awansują 32 utwory z eliminacji
Głosować w eliminacjach i fazie pucharowej może każdy zarejestrowany forumowicz nawet jeśli nie umieścił żadnej propozycji.
V. Regulamin Eliminacji:
- Oddajemy głosy na 11 utworów poprzez wysłanie maila na adres kayman@o2.pl
Tytuł maila z głosami powinien mieć format:
Nasza Lista - runda - nick_z_forum
np.
Nasza Lista - eliminacje - Grycek
Nasza Lista - runda I - Grycek - Utwory będą otrzymywały punkty według klucza:
1 miejsce -12 pkt.
2 -10pkt
3- 8pkt
4- 7pkt
5- 6pkt
6- 5pkt
7- 4pkt
8- 3pkt
9- 2pkt
10-1pkt
11-0pkt (patrz 3.f) - O pozycji utworu w rundzie eliminacyjnej będą decydować:
a) większa liczba punktów
b) większa liczba oddających głosy
c) czy osoba, która zaproponowała utwór głosowała, czy nie
d) najwyższe miejsce uzyskane przez piosenkę u któregokolwiek z głosujących
e) największa liczba najwyższych pozycji
f) większa liczba 11. miejsc
g) mniejsze odchylenie standardowe głosów
h) kolejność alfabetyczna wykonawców - Odbiór głosu będę potwierdzał mailowo
- Nie wolno głosować na własne utwory.
VI. Faza Pucharowa
- Oddajemy głosy na co najwyżej jeden utwór z każdej pary.
- Nie wolno głosować na utwory w parze ,w której znajduje się utwór zaproponowany przez siebie. (Chyba, że oba utwory jednej osoby spotkają się w tej samej parze)
- Do następnej fazy przechodzi utwór, który zdobył więcej głosów. W przypadku remisu wygrywa utwór, który miał wyższą pozycję w eliminacjach.
- Po 1/8 finału będzie możliwość głosowania na utwory, które przegrały w swoich pojedynkach.
Edit:Format głosów pisze: Ważny komunikat
1.
Komentarze powinny się znajdować w wierszach, w których nie ma głosu. Prosiłbym, żeby nie głosować, tak:tylko tak:X. Abc - Taki utwór //naprawdę dobry utwóralboX. Abc - Taki utwór
naprawdę dobry utwór2.naprawdę dobry utwór
X. Abc - Taki utwór
Głos powinien mieć format "pozycja. nazwa zespołu - nazwa utworu", gdzie pozycja to liczba dziesiętna. W dalszych rundach zamiast liczby dziesiętnej należy wstawić znaki, które podałem przy wynikach z poprzedniej rundy (np. mała litera, duża litera, liczba rzymska). Ważne jest, żeby po numerze pozycji wstawić kropkę. Nazwę zespołu i tytuł utworu najlepiej skopiować z pierwszej strony tematu lub z arkusza kalkulacyjnego dołączonego do paczki z utworami (do znalezienia na chomiku). Głosy muszą być podane w kolejności (najlepiej od 1 do 11), ale można podawać miejsca od 11. do 1.
Oto parę przykładów:
Dobry głosZły głos (komentarze w tym samym wierszu co głosy)
1. Muariolanza - Po Drugiej Stronie Przemszy
W początkowej fazie drażni perkusja, wokal też brzmi przeciętnie, ale utwór rozkręca się i w drugiej części jest rewelacyjny. Myślę, że to może być zwycięzca tej edycji.
2. Guillemots - Sao Paulo
I znowu jazz, tym razem w wersji balladowej. Piękna, spokojna muzyka.
3. Anouar Brahem/John Surman/Dave Holland - Kashf
Gorące brazylijskie rytmy zawsze na mnie działały, a jeżeli wykonuje je sam mistrz...Zły głos(komentarze w tym samym wierszu co głosy i brak kropki po pozycji)
Moja wyjsciowa jedenastka wyglada tak:
1. Farben Lehre - Corrida (owszem, znalem wczesniej, ale to rewelacyjny kawalek i po prostu najbardziej mi sie podoba ze wszystkich)
2. Deadbolt - It Was You (tak powinien dla mnie brzmiec męski glos! i jakies takie gorzkie emocje przepelniają te kilka minut, rewelacja!)
3. Rodrigo y Gabriela - Stairway To Heaven (gratulacje dla Bodeczka za zwyciestwo w tej edycji NL )01 Johnny Cash - Hurt - zdecydowany nr 1 !!! Utwór w oryginale ma dla mnie bardzo dużą wartość, uwielbiam też wykonanie Casha, choć jak dla mnie jest trochę gorsze
02 Muariolanza - Po Drugiej Stronie Przemszy - RE-WE-LA-CJA!
03 Guillemots - Sao Paulo - p. komentarz do miejsca 2.
Pliki dostępne na moim chomiku
http://chomikuj.pl/kajman/16 (przy kajman hasło islands, przy 16 hasło 61).
Pliki można ściągać pojedyńczo, spakowane bez podziału na zgłaszających (utwory) i z podziałem (osoby).
Lista utworów:
Alcest - Je suis d'ailleurs
Alchemik - Sfera szeptów
Astrid Lindgren - Banał
Aynsley Lister - Need Her So Bad
Bear's Den - Agape
Ben Watt - Women's Company
Bibio - The Way You Talk
Blacanova - Debe Ser
Blindead - a7bsence
Brain's All Gone - Inny świat
Dr Misio - Parada
Elsa - Quelque chose dans mon cœur
Flight Facilities - Clair De Lune
Frankie Miller - Darlin'
Ghinzu - The Dragster-Wave
Girių Dvasios - Turėja Liepa
Go Back To The Zoo - Beam Me Up
Gordian Knot - Rivers Dancing
Hans Kraenzlin - Into Your Deep
James Blake - Radio Silence
Jane Lee Hooker - Mannish Boy
Jimmy Zámbó - Bukott diák
Kaleo - Vor í Vaglaskógi
Katarzyna Łopata - Zły księżyc
Leniwiec - Mandela
Limit Dźwięku - Enigmatic
Louane - Notre amour boit la tasse (live)
Ludovico Einaudi - Una Mattina
Major Parkinson - Twilight Cinema
Mechanism - Jump Into Flight
Miike Snow - Genghis Khan
Mystery Jets -Taken By The Tide
Nadia Nair - Them Knots
Natalia Piotrowska i Kuba Jurzyk - Upiór w operze
Nosaj Thing - Eclipse/Blue
Pain - Here Is The News
Phosphorescent & Jenny Lewis Friends - Sugaree
Pristine - The Middlemen
Sivert Høyem - Sleepwalking Man
Skillet - Feel Invincible
Somali Yacht Club - Up In The Sky
Soulfly - Tree Of Pain
Steve Mason - Planet Sizes
Swiernalis - Dzikie palmy
Talking Pictures - Tears For Sorrow
The Unthanks - Mount The Air
Them Crooked Vultures - New Fang
Tuba Skinny - Oh Papa
Underfate - Mercury
Villagers - The Waves (Live At RAK)
Weeping Willows - My Love Is Not Blind
World Party - Is It Like Today
Uwaga:
Cockney Rebel - Sebastian
ze względów regulaminowych nie może być brany pod uwagę przy głosowaniu.