Piotr Metz szefem muzycznym Programu III

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Piotr Metz szefem muzycznym Programu III

Post autor: Yacy »

http://www.press.pl
"Dziennikarz Piotr Metz został szefem muzycznym Programu III Polskiego Radia – dowiedział się ”Presserwis”.
Zastąpił Grzegorza Hoffmanna, którego dyrekcja Trójki odwołała ze stanowiska"


jak dla mnie to jest dobra zmiana! :-)
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Re: Piotr Metz szefem muzycznym Programu III

Post autor: zbyszu »

Za to od wczoraj: "Dobra, (przecinek) zmiana!" :shock:

PS. ...i jeszcze pan Sosnowski :cry:
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 665
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re: Piotr Metz szefem muzycznym Programu III

Post autor: drwycior »

Niezależnie od wszystkich zakulisowych rozgrywek o których nie mamy pojęcia i od powodów odwołania, jeśli takie były, czy powołania kogoś innego na to miejsce, samo to że ktoś taki jak Grzegorz Hofmann został szefem redakcji muzycznej Trójki jest jednym z największych skandali w historii tego radia. A drugi skandal że był nim tak długo. Trójka bowiem dawała nam przykład przez dziecięciolecia jak to (mniej więcej) powinno wyglądać. Ludzie zaczynając od podstaw, nawet jeśli przychodzą z zewnątrz, to budują coś, rozwijają się, pną się szczebel po szczeblu dochodząc do pozycji kierowniczych. Tak było.

Z drugiej strony to że taki szef redakcji muzycznej który "kryje" się po nocach i nikt nie zna jego muzycznego "profilu" - albo właśnie dlatego że nie nadaje się na dzienne granie - albo dlatego że nie chce (nie wiem, ale wszystko jedno) - było może dobrym wyjściem, żeby nie przeszkadzać czy wchodzić w drogę guru muzycznym autorytetom, bo każdy z nich miał swoją działkę i po odejściu od mocnej playlisty, był trend żeby wrócić do audycji autorskich muzycznych, i od 2008 roku zdaje się było znowu tak, że playlista to już jest mały procent a nawet w pasmach ZD3 wybiera się manualnie muzykę. No ale był w takim razie marionetką wtedy.
W związku z tym o czym mógł decydować G. Hoffman? Niby tylko o paśmie dziennym, ale z tego zostało tylko Do Południa, bo z popołudnia zrezygnowano, a w ZD3 chyba ktoś wybiera wg widzimisię, bo ja słyszę niektóre nowości naokrągło a innych wcale. Więc bałagan. Więc był jednak dla proformy na tej pozycji.

To co gra Trójka musi mieć odzwierciedlenie w propozycjach do LP3. A tak nie jest od lat. Bo decydują o tym Niedźwiedź i Baron, którzy na prawdę zostali mentalnie w "tamtych" latach. Oczywiście dopuszczają nowe rzeczy, ale też tylko na zasadzie własnego "widzimisię", bo przecież nie słuchają tych wszystkich rzeczy co Stelmach, Gacek czy Żąda więc nie mają w tym rozeznania. Wciąż jest tak, że wielkim wydarzeniem w Trójce są płyty Claptona, Eltona Johna, Gilmoura czy Knopflera... Ale świat dziś żyje czym innym.

Dlatego ja słyszę straszny bałagan, bo ktoś jeśli gra nowe płyty nowych wykonawców, to potem nie ma tego w propozycjach do listy, a co za tym idzie nie gra się tego w dzień.

W związku z tym nie mogą oni decydować co ma być promowane = proponowane do listy. Niestety. No Niedźwiedź jakby to od Niego zależało umieszczał by w propozycjach wciąż Richardów Marxów albo Smooth Jazz, choć sam ma świadomość że nikt na to nie głosuje. Już mnie niż dawniej ale wciąż.
To jest skazywanie słuchaczy, może nawet nieświadomych na skansen. Mnie się to nie podoba.

Piotr Metz - wydaje się jeśli chodzi o stosunek do muzyki wogóle, do różnych gatunków, jest też wg mnie dobrym wyborem w kontekście tego co napisałem wyżej, ale to jeszcze nic nie znaczy. Musiałby ON decydować o tym co jest promowane a przez to trafia do propozycji do listy a nie Baron i Niedźwiedź.
SłuchaczMen
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 31, 2016 12:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1612

Re: Piotr Metz szefem muzycznym Programu III

Post autor: SłuchaczMen »

Metz jest super. Genialnie opowiada. Właściwe miejsce dla Redaktora.
SłuchaczMen
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 31, 2016 12:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1612

Re: Piotr Metz szefem muzycznym Programu III

Post autor: SłuchaczMen »

Uwielbiam Metza!
ODPOWIEDZ