Plebiscyt topowy 10

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: kajman »

barb42 pisze:Gdybym wiedziała, że to nie jest zabawa, a dżuma, za cholerę bym nic nie napisała.
To jest zabawa i bardzo dobrze, że napisałaś, szkoda tylko że skasowałaś.
adameria pisze:Jak ktoś zgłosi Planta, to następny zgłosi Cave'a - co za problem?
Tylko że ten następny będzie mógł zagłosować na swojego ulubionego Planta co przy założeniu, że nie głosujemy na swoj utwór byłoby kompletnie niesprawiedliwe. A ja będę czekał do ostatniej chwili, bo to jest dla mnie korzystne.
adameria pisze:Obecny system (uwaga! według mnie) się nie sprawdza, co pokazało tegoroczne głosowanie
To jest Twoja opinia, moja jest inna.
adameria pisze:system, który zaproponował gżegoż lub ja - nigdy nie został zweryfikowany
Ja zaproponowałem rozwiązanie godzące obydwa systemy i moim zdaniem bardziej od Twojego sprawiedliwe. A porównywanie do NL nie ma moim zdaniem sensu, bo założenia są kompletnie inne.
adameria pisze:Celowo deprecjonujesz odmienne propozycje.
Wprost przeciwnie, szukam najbardziej sensownego rozwiązania.
adameria pisze:potem ustalenie wariantów propozycji, a na koniec głosowanie.
Ja bym jeszcze w środek wstawił system głosowania. Ale o tym napiszę już w tamtym wątku.
Awatar użytkownika
Dx2
Posty: 1524
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 8:59 pm
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: Dx2 »

adameria pisze:Dx2, od razu zapytam o prezentację wyników - czy kończymy audycją w Radio Orbit?
Przepraszam, ale dla mnie to ważna deklaracja.
Tak poproszę. Audycję poprowadzi Safereł. Jestem z nim "po słowie".

Dziękuję i pozdrawiam
Dx2
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: adameria »

Dx2 pisze:Audycję poprowadzi Safereł. Jestem z nim "po słowie".
Pozwól, że takie detale dogramy zakulisowo, bo są okoliczności o których być może nie wiesz. Kto poprowadzi - to jest dla forum LP3 najmniej istotne. Dogadamy się, nie wątpię w to i dziękuję za deklarację. :wink:

Pozostała mi tylko Budka Suflera. Zawiesina, co o tym myślisz?
Najpierw chcę poznać Twoje zdanie, zanim je przedstawię redakcji radia.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5166
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: konwicki1980 »

Tabela wyników została ostatecznie uaktualniona. Dwaj wykonawcy zniknęli z zestawienia, a jeden nieco spadł. W zasadzie to by było na tyle, jeśli chodzi o plebiscyt nr 10 z mojej strony. Dziękuję za głosy, a ci, którzy nie zdążyli, niech spróbują za rok lub coś w ten deseń. :wink: Mam nadzieję, że dyskusja o systemie głosowania do tego czasu się zakończy. :wink:
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: neon.ka »

Widzę, że dyskusja miała być w nowym wątku, a rozwinęła się w najlepsze tutaj.

Ja tylko chcę dodać, że dla mnie pierwszy etap absolutnie nie mógłby być głosowaniem [bo to powodowałoby to samo, co w obecnym jednoetapowym głosowaniu - czyli czekanie do końca przez niektórych], a jedynie zgłaszaniem propozycji. Do tego nie ograniczałabym możliwości zgłaszania podmiotów wykonawczych do jednego na każdego jednego forowicza ale np. nawet do 5 [przy czym to nie musiałoby być dokładnie 5, ale max. 5], no i oczywiście chodziłby o to, żeby wykonawcy się nie dublowali u kilku forowiczów [stąd spodziewam się, że głosujący później nie zgłaszaliby już pełnych piątek, bo to w takim przypadku byłoby już raczej tylko 'dla zasady' - ja widziałabym to w ten sposób, że chcę zgłosić tych wykonawców, na których naprawdę najbardziej mi zależy, i jeśli byłoby już 4 z nich zgłoszonych wcześniej, to nie usiłowałabym koniecznie stworzyć u siebie kolejnej piątki]. Nie widzę w związku z tym również problemu z tym, żeby do drugiej tury przechodziła np. cała 60 zgłoszonych wykonawców, bo uważam, że przy zamkniętym zbiorze wykonawców, na których można zagłosować, głosy i tak nie rozłożyłyby się jakoś w sposób masakrycznie rozproszony [a wręcz uważam, że ograniczanie liczby wykonawców w drugiej turze do np. 20, a do 10 to już w ogóle, jest wielce niekorzystne i nie ma uzasadnienia].

Coś pewnie jeszcze bym chciała napisać, ale za dużo się już tego uzbierało, żebym mogła ogarnąć.
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: westron »

W zasadzie to by było na tyle, jeśli chodzi o plebiscyt nr 10 z mojej strony. Dziękuję za głosy, a ci, którzy nie zdążyli, niech spróbują za rok lub coś w ten deseń.
Tylko jeśli, znowu to ty go będziesz organizował, to proszę nie dopisuj głupawych informacji o jego przedłużaniu. :wink:
Awatar użytkownika
Zawiesina
Posty: 1529
Rejestracja: czw sie 31, 2006 4:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: Zawiesina »

adameria pisze:Pozostała mi tylko Budka Suflera. Zawiesina, co o tym myślisz?
Najpierw chcę poznać Twoje zdanie, zanim je przedstawię redakcji radia.
Niedawno przesłuchałem z pewnym opóźnieniem Topu Budki Suflera w RO. Bardzo mi się podobał i dlatego nie uważam, żeby była potrzeba dublowania topu. Dyskografia zespołu jest zamknięta, nic już się nie pojawi, więc nie sądzę, żeby - z punktu widzenia słuchacza - drugi w ciągu roku top jednego zespołu był atrakcyjny. Gdybyście jednak w radiu podjęli inną decyzję, jestem otwarty na współpracę. :)
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 665
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: drwycior »

Ode mnie krótko - oj, małą wysługę mi zrobiłeś tą odpowiedzią niechcący Zawiesino ;) Bo ja chciałem odpisać w zasadzie to samo. Ale tylko z mojego punktu widzenia, znaczy z punktu widzenia projektu RO, a nie z punktu widzenia użytkownika forum lp3. Bo oczywiście to nie może być interpretowane (gdyby było, tak w razie czego piszę;)) że my chcemy jakoś wpływać na wybór topów w LP3 - nie chcemy i nie możemy.
Tak jak napisałeś, jest to trochę nieatrakcyjne i dla nas byłoby masło maślane - ale to jest tylko i wyłącznie nasz problem...
Ale jeśli będzie taka chęć i wola to samą audycję jednorazowo jeśli będzie ktoś chętny do prowadzenia można zrobić, nie widzę aż takiego problemu, ale nie będzie ona u nas ani archiwizowana na stronie, ani powtarzana, ani nie będzie wyników - ale jak powiedziałem, to nasz "problem" ;).

Yacy - Renata Przemyk - jasne, zanotowane ;).
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: kajman »

neon.ka pisze:Nie widzę w związku z tym również problemu z tym, żeby do drugiej tury przechodziła np. cała 60 zgłoszonych wykonawców, bo uważam, że przy zamkniętym zbiorze wykonawców, na których można zagłosować, głosy i tak nie rozłożyłyby się jakoś w sposób masakrycznie rozproszony
Przy 60 wykonawców wyglądałoby to podobnie jak tutaj, poza tym myślę, że przy możliwości zgłoszenia 5 podmiotów to tych wykonawców byłoby ponad 100. A do tego spora część by czekała do ostatniej chwili, żeby zgłosić swoją piątkę, bo część ich faworytów zgłosiłby wcześniej ktoś inny. Ja np jakbym miał możliwość to chętnie zgłosiłbym i kilkanaście propozycji.
neon.ka pisze:do 10 to już w ogóle, jest wielce niekorzystne i nie ma uzasadnienia
Nie wiem dlaczego wszyscy uparcie pomijają fakt, że oprócz 10 najlepszych utworów w głosowaniu przechodziłyby wszystkie miejsca pierwsze.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: adameria »

drwycior pisze: 1. Tak jak napisałeś, jest to trochę nieatrakcyjne i dla nas byłoby masło maślane - ale to jest tylko i wyłącznie nasz problem...
2. Yacy - Renata Przemyk - jasne, zanotowane ;).
1. Myślę, że temat jest zamknięty. Topu BS w RO raczej nie będzie, choć nie wiem jak to się rozmieści w czasie, więc jeszcze nie mówię na 100% nie. Jak rozumiem, teraz to raczej zależy ode mnie.
2. No nie tylko Yacy i nie tylko Renata Przemyk. Jeszcze: Katie Melua, PSB i Grzegorz Turnau. Te na pewno. :D
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: neon.ka »

kajman pisze:Przy 60 wykonawców wyglądałoby to podobnie jak tutaj,
Mi się wydaje, że niekoniecznie. Ale już nie mam energii na dalsze pisanie... ;-)
kajman pisze:A do tego spora część by czekała do ostatniej chwili, żeby zgłosić swoją piątkę, bo część ich faworytów zgłosiłby wcześniej ktoś inny.
Jeśli zakładaliby, że koniecznie musi zgłosić 5, to pewnie tak.
Chociaż uważam, że taka sama sytuacja mogłaby zaistnieć przy Waszej propozycji, czyli zgłaszaniu 1, czy 2 wykonawców.
W zasadzie to moim zdaniem znów tu się rozbija wszystko o jawność głosów.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: kajman »

Dlatego jakąkolwiek opcję dwuetapową się przyjmie to w pierwszej rundzie głosowanie musi być tajne.
neon.ka pisze:Mi się wydaje, że niekoniecznie. Ale już nie mam energii na dalsze pisanie... ;-)
Ale czym się różni głosowanie na 80 wykonawców od głosowania na 60? Minimalnie większą zbieżnością głosów.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: neon.ka »

kajman pisze:Dlatego jakąkolwiek opcję dwuetapową się przyjmie to w pierwszej rundzie głosowanie musi być tajne.
Jak dla mnie w obydwóch, ale aż boję się o tym pisać. ;-) :mrgreen:
kajman pisze:Ale czym się różni głosowanie na 80 wykonawców od głosowania na 60? Minimalnie większą zbieżnością głosów.
Moim zdaniem nie, również dlatego, że głosowanie byłoby tajne.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: kajman »

Jeżeli byłoby tajne to byłaby jeszcze większa rozbieżność.
gżegoż

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: gżegoż »

adameria pisze:Propozycja gżegoża jest dla mnie do przyjęcia, pod warunkiem, że drugi etap jest w pełni tajny
Nie chcę, by to tak wyglądało, że forsuję właśnie tę opcję i tylko ją popieram. To jedna z propozycji, którą warto rozważyć. Gdyby jednak ona miała zostać przegłosowana, to również byłbym za tym, aby drugi etap był tajny. Ale chyba bardziej skłaniałbym się do zagłosowania na inną z przedstawionych wcześniej możliwości:
gżegoż pisze:3. W pierwszej turze każdy tajnie zgłasza jednego (lub dwóch - do uzgodnienia) wykonawców, którzy tworzą swoisty "zestaw do głosowania", spośród którego w drugiej turze każdy wybiera (do uzgodnienia, w jakim trybie) swoją piątkę.
Gdyby z kolei wygrała ta propozycja, to trzeba byłoby uzgodnić szczegóły, a tutaj widzę przynajmniej 3 możliwości:
1) każdy zgłasza tylko jednego wykonawcę - może być jawnie, może być też tajnie (choć chyba lepiej tajnie, bo przy jawności proponowanych twórców mogłoby się uzbierać ok. 40, a więc chyba „ciut” za dużo, a gdyby ta faza została utajniona, to pewnie byłoby ich mniej, gdyż niektórzy by się powtórzyli)
2) każdy zgłasza dwóch wykonawców - ale wtedy koniecznie tajnie, bo w przeciwnym razie uzbierałoby się ich tak dużo, że w drugiej rundzie wyniki mogłyby się rozbić prawie tak, jak to miało miejsce w tym roku i w latach poprzednich
3) każdy zgłasza (oczywiście tajnie) dwóch wykonawców, ale ustala ich kolejność. Za pierwsze miejsce byłyby przyznawane dwa punkty, a za drugie jeden. Do drugiego etapu przeszłoby powiedzmy 30 wykonawców z największą liczbą punktów. Wtedy każdy musiałby zgłosić właśnie tych, na których topie najbardziej mu zależy (bez kalkulacji typu „iksa na pewno zgłosił ktoś inny, więc ja wskażę igreka”), bo realne szanse załapania się do finałowej rundy mieliby tylko ci, którzy zostali zgłoszeni przez więcej niż jedną osobę.

I jeszcze jeden drobiazg ;)
Niejako z urzędu „wywołałem” do poprowadzenia głosowania kajmana:
gżegoż pisze:Proponuję więc kajmanowi (skoro zorganizował poprzednie głosowania i je przeprowadził) lub adamerii, by, w porozumieniu z innymi forumowiczami, za jakiś czas otworzył podobny wątek, w którym zebrałby wszystkie dotychczasowe propozycje i poddał je pod głosowanie,
ale chyba jednak byłoby lepiej, by podjął się tego adameria, gdyż widać w tej sprawie jego bardzo duży entuzjazm, a kajman ma przecież na forum bardzo dużo innych obowiązków :)
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: piotr1990 »

Nie wiem czy jeszcze można zgłaszać propozycje, ale jeśli tak to moja propozycja jest taka jaką proponował gżegoż na 5 stronie:
gżegoż pisze:2. W pierwszej turze głosujemy na dotychczasowych zasadach, do drugiej przechodzi 20 wykonawców z największą liczbą punktów (plus wszystkie z taką samą liczbą punktów co miejsce dwudzieste) i spośród nich każdy głosuje na 5 wykonawców (do uzgodnienia, czy w sposób tajny, czy "mieszany")
Tylko ja bym rozszerzył do 30 wykonawców. :)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5166
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: konwicki1980 »

Moja oficjalna propozycja jest taka: nie zmieniać nic. :)
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: kajman »

Martyr pisze:
konwicki1980 pisze:1. 25 7 1 Katie Melua
Chętnie poprowadzę top
Już najwyższa pora, żeby z nim startować.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: Martyr »

Jakaś telepatia działa :wink:
Od kilku dni chodzę z tym zamiarem, a teraz już mam urlop, więc za chwileczkę, za momencik...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: jollyroger72 »

... plebiscyt z Meluą zacznie się kręcić :wink:
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: adameria »

Uprzejmie proszę Gospodarzy Topów o bezpośredni kontakt z drwyciorem
(tu, na adres RO, jakkolwiek) w sprawie audycji w Radio Orbit ze względu na to,
że ja jestem zmuszony na jakiś czas zawiesić prowadzenie audycji topowych.
BARDZO przepraszam, że najpierw zgłaszałem akces w imieniu radia,
a teraz się wycofuję, ale to życie dyktuje scenariusze. :know:
Mam nadzieję, że przeprosiny będą przyjęte.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: kajman »

Jako że top Katie jutro się kończy to czy Dx2 jest gotów wystartować z topem Pet Shop Boys?
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: wwas »

Ponieważ top Pet Shop Boys kończy się za tydzień, chętnie otworzyłbym w ten weekend wątek z następnym topem. Czy nikt nie ma nic przeciwko temu? (Czy może chcielibyśmy zrobić na razie przerwę od topów i wykorzystać ją na coś innego? :))
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: kajman »

W planie chyba mamy NL. I pewnie potem kolejny top.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: ku3a »

tak? taki jest plan?
ODPOWIEDZ