Plebiscyt topowy 10

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: konwicki1980 »

adameria pisze:1. Np. dla mnie. Nie zagłosowałem i nie będzie topu Armii i powiedzmy, że czuję się pokrzywdzony.
Ale kto jest temu winny, że nie zagłosowałeś. Tylko Ty. Nazywa się to gapowe.
adameria pisze: 5 osób decyduje o tym czy jest top czy go nie ma... To jest moim zdaniem główny problem.
Halo, halo... Czy leci z nami pilot. A jak decydowało więcej osób, to przecież też byłeś za innym systemem głosowania. Teraz dorabiasz teorię do nowej sytuacji. :)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: adameria »

konwicki1980 pisze: 1. Nazywa się to gapowe.
2. Teraz dorabiasz teorię do nowej sytuacji.
1. Nazywaj jak chcesz. Ja to zniosę, jak pisałem powyżej. Tylko mi głupio wobec innych. Wszystko.
2. Nie. Teraz praktyka pokazała, jak głupie są obecne zasady, a jeszcze pilot zabawił się w policmajstra.
Wystarczy, że zagłosuje kilka osób mniej i ma to kolosalne znaczenie na zmianę wyników,
co przy zbiorze zamkniętym się nie zdarza. Wiem co piszę, bo mam w tym cotygodniowe doświadczenie z Top Orbit.
Teraz się będziesz bujał - czy głosy barb42 uwzględniać czy nie, jak interpretować to, co wyraźnie wytknął jolly.
Przy wyborze 9, 10 czy 11 osób danego wykonawcy (wybór z zamkniętego podzbioru!) to nie miałoby kompletnie znaczenia.
Więc sam zapłacisz frycowe zaraz za takie zasady jakie są. Tu się mamy, kotku!!! 8)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: Yacy »

fajna dyskusja :roll: znaczy tak mi się wydaje, bo na szczęście jestem zbyt zajęty aby całość przeczytać ;-)

Adam, chciałbym, o ile to możliwe, żeby audycja z Topem Renaty Przemyk znalazła swoje miejsce w ramówce RO.

dziękuję.
dobranoc.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: barb42 »

konwicki1980 pisze:Czy głosy barb42 powinny zostać przywrócone? No jak na razie to w kwestii zamieszania powinna się wypowiedzieć przede wszystkim jego autorka.

Usunęłam post świadomie, powód podałam. Przywrócenie nie jest możliwe, bo nie pamiętam ustawienia piątki.
Awatar użytkownika
Zawiesina
Posty: 1529
Rejestracja: czw sie 31, 2006 4:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: Zawiesina »

konwicki1980 pisze:Więc brakuje jeszcze tylko deklaracji od Zawiesiny.
Przepraszam za spóźnienie. Chętnie poprowadzę top Budki.
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: westron »

Gdyby z pierwszego postu usunięty został mylący fragment o przedłużaniu głosowania z przedłużeniem głosowania w Topie Archive, oddałbym swój głos w tempie i podobnie jak w ostatnim moim głosowaniu na pierwszym miejscu byłby Top Armii.

Uważam, że jest nie w porządku,
Termin głosowania zależy od zakończenia topu Archive. Jeśli nie zostanie on przedłużony, to można głosować do 18 października, godz. 22. Jeśli zostanie przedłużony, to i głosowanie tu również.
,gdy co innego jest napisane w poście informującym o głosowaniu i w inny sposób jest ono zakończone.

Głosowanie w Topie Archive zostało przedłużone a termin głosowania w plebiscycie topowym nie.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: obserw99 »

Yacy pisze:na pewno a-ha było pisane z wielkiej litery, zapamiętałem, bo się zdziwiłem, że TAKI błąd :-P
Tak, sorry .. Zmieniłem wielką literę na małą bez korekty kolejności artystów w Top-5.. Nie wiedziałem, że będzie aż takie zamieszanie z tym związane.. Sorry.. 8)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: konwicki1980 »

westron pisze:Gdyby z pierwszego postu usunięty został mylący fragment o przedłużaniu głosowania z przedłużeniem głosowania w Topie Archive, oddałbym swój głos w tempie i podobnie jak w ostatnim moim głosowaniu na pierwszym miejscu byłby Top Armii.
4 października napisałem, że top nie będzie przedłużony. Jeśli sugerowałeś się tylko pierwszym postem, to cały czas podana była w nim ta sama data zakończenia plebiscytu. Ciekaw jestem, co spowodowało, że tak długo zwlekałeś z głosowaniem. Chyba następny plebiscyt musi trwać 2 tygodnie, jak kiedyś, bo im więcej czasu, tym więcej kłopotów.

Także mamy już komplet prowadzących.
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: westron »

Cały czas podawana była data 18 października i cały czas było napisane że, jeśli zostanie przedłużony Top Archive to zostanie przedłużony plebiscyt topowy. Warunek przedłużenia Topu Archive miał miejsce, przedłużenie czasu trwania plebiscytu już nie, jeśli chodzi o to dlaczego zwlekałem z oddaniem głosu, to byłem zajęty głosowaniem w zabawie 1 z 33, mając w świadomości to że został przedłużony Top Archive o tydzień, liczyłem że tak samo przedłużony zostanie termin głosowania w plebiscycie, mam dość określone gusty muzyczne i daleki jestem od machinacji w rodzaju tych, którymi parają się co poniektórzy z uczestników tej zabawy, którzy podliczają głosy iinych w trakcie zabawy, żeby swoim własnym wpłynąć znacząco na ostateczny rezultat.
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: miszony »

Nie rozumiem tej dyskusji tzn. właściwe to się pogubiłem . Mam tylko takie małe spostrzeżenie i to mnie niepokoi że coraz mniej osób głosuje w tych topach. Nie wiem czy to wynika z braku czasu , zainteresowania a może ten regulamin jest niedobry... Ja nie widzę problemu- głosuję na wykonawców których lubię i jeżeli któryś nie przechodzi w plebiscycie nie biadolę i nie załamuję rąk a bo taki regulamin a bo inni próbowali przepchnąć co innego, a nie zdążyłem zagłosować itd. Trudno najwyżej następnym razem się uda. Piszę o tym w kontekście Kate Bush i tej nieszczęsnej Armii.Trzeba cieszyć się tym co zostało wybrane i czekać cierpliwe na swoich wykonawców następnym razem.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: adameria »

Dla sprostowania: ja nie biadolę, bo Armia czy Kate Bush nie przeszły.
Wyniki jakie są, każdy widzi, trzeba je przyjąć i koniec kropka o zakończonym głosowaniu.

Nie może być jednak tak, że jakieś przypadki losowe lub kombinacje 1 osoby
decydują znacząco o wynikach głosowania. Powtarzam to, chyba po raz setny
- 5 osób na około 30 głosujących (była barb42, nie było barb42,
westron się spóźnił - to nie powinno mieć żadnego znaczenia, a miało)
zdecydowało o wynikach. To jest chore, bo reguły głosowania są chore.

Jeszcze w tym tygodniu postaram się otworzyć wątek z propozycją zmian.
Przy czym od razu się zastrzegam, że z kajmanem raczej nie będę polemizował,
bo jesteśmy w kontrze i to od wielu lat. I jego argumenty kompletnie do mnie
nie przemawiają, bo od 2009 (czyli jak tu jestem) nie było prawie żadnych zmian
w systemie do głosowania, głównie dlatego, że przekonał ludzi do swojego zdania.
Jedyna zmiana to możliwość wyboru trybu głosowania, co wprowadza jeszcze większe
zamieszanie. Z rozmów na zlotach wynikało, że kajman uważa, że ten system jest optymalny,
a ja uważam, że ten system jest mocno krzywdzący, bo poza podium wyniki są dziełem
przypadku. To się dzieje od lat i tak jest co roku, że 1-2 punkty decydują o wszystkim.
Naprawdę nieważne jaki to jest zespół. Może być nawet Modern Talking.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: konwicki1980 »

adameria pisze:To się dzieje od lat i tak jest co roku, że 1-2 punkty decydują o wszystkim.
Nie bierzesz pod uwagę, że
a) odbyło się już wiele topów i spora część osób miała już topy swoich ulubionych wykonawców, więc nie będzie zdecydowanych zwycięzców, bo Pink Floyd, U2 itp itd już były
b) w związku z tym wyniki coraz bardziej będą rozstrzelone - w obecnym systemie oczywiście

Jeśli mowa o alternatywnych systemach wyboru to ja z góry jestem przeciwny zmianom jakimkolwiek, ale ewentualnie rozważyłbym możliwość wprowadzenia głosowania negatywnego - nie chcę takiego a takiego topu - jeśli byłby to wybór z wcześniej preselekcjonowanych wykonawców.
adameria pisze:reguły głosowania są chore.
Powtarzasz to jak mantrę, ale nic z tego nie wynika. To tylko Twoja opinia. Są osoby, które mają inną. Każdy system ma swoje wady i zalety. Przedstawiasz stronniczo wady obecnego systemu, ale i Twój ma wiele wad.
gżegoż

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: gżegoż »

Dla przypomnienia: jakiś czas temu odbywały się dyskusje i głosowania, ale nie dotyczyły one plebiscytów topowych, tylko Re-topów oraz zasad "wewnątrztopowych", Były to tematy:

Co w topach warto ustalić.
Re-topy.

Postulowałem kiedyś (choćby tu, przed Waszym zlotem), aby zorganizować podobne głosowanie na temat kształtu plebiscytu topowego. Nie spotkało to się z żadnym zainteresowaniem, ale wyraźnie widać, że takie głosowanie jest potrzebne. Oczywiście może się zdarzyć i tak, że w takim głosowaniu wygra opcja, aby pozostawić dotychczasowe zasady, bo przecież nikt nikomu nie broni głosować tak, jak mu się podoba. Ale wtedy przynajmniej byłby argument, że było głosowanie i propozycje zmian zostały w demokratyczny sposób odrzucone. A teraz już któryś rok z rzędu jest tak, iż część osób uważa, że obecny system jest do bani, a część go usilnie broni i tylko trwają kłótnie, a zasady wciąż są te same. Przypominam, że rozważania nad kwestią tajności/jawności oraz ewentualnym wprowadzeniem dwóch tur głosowania odbywały się już po 7. Plebiscycie Topowym.

Proponuję więc kajmanowi (skoro zorganizował poprzednie głosowania i je przeprowadził) lub adamerii, by, w porozumieniu z innymi forumowiczami, za jakiś czas otworzył podobny wątek, w którym zebrałby wszystkie dotychczasowe propozycje i poddał je pod głosowanie. Przykładowo wyglądać mogłoby to mniej więcej tak:

1. Plebiscyt organizowany jest na dotychczasowych zasadach.
2. W pierwszej turze głosujemy na dotychczasowych zasadach, do drugiej przechodzi 20 wykonawców z największą liczbą punktów (plus wszystkie z taką samą liczbą punktów co miejsce dwudzieste) i spośród nich każdy głosuje na 5 wykonawców (do uzgodnienia, czy w sposób tajny, czy "mieszany")
3. W pierwszej turze każdy tajnie zgłasza jednego (lub dwóch - do uzgodnienia) wykonawców, którzy tworzą swoisty "zestaw do głosowania", spośród którego w drugiej turze każdy wybiera (do uzgodnienia, w jakim trybie) swoja piątkę

+ wszystkie inne propozycje, jakie się pojawią (lub już się pojawiły w dotychczasowych dyskusjach).

Na zorganizowanie takiego plebiscytu jest sporo czasu i trzeba byłoby zadbać o to, by był on odpowiednio "rozreklamowany" na forum (aby każdy zainteresowany użytkownik o nim wiedział i mógł w nim zagłosować).

Tak więc przejdźmy od słów do czynów, bo bez zorganizowania takiego głosowania przy okazji każdego plebiscytu topowego będziemy mieli do czynienia z podobnymi kłótniami :?
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: kajman »

adameria pisze:1. Kogo? A to Topu AMJ nie było? Bo ja robiłem taką audycję.
Myślałem o Przemyk i wydaje mi się, że wynika to z kontextu.
adameria pisze:wtedy spółdzielnie np. na PW są zagwarantowane
Jeżeli w ogóle istnieją jakieś spółdzielnie.
adameria pisze:4. To jest karykatura demokracji, a nie demokracja.
Nawet upraszczając sytuację pięć głosów to ponad 16%, a do Sejmu przechodzą osoby ze znacznie mniejszym procentowym udziałem głosów.
adameria pisze:5. Miało. Gdyby nie było rozszerzenia, nie byłoby stron, gdyby nie było stron, nie byłoby tego, co było.
Czy gdzieś oficjalnie coś takiego powiedział? Jeżeli nie to tylko Twoje odczucie. Moje jest takie, że ktoś chciał usprawnić głosowanie (nota bene ten pomysł ze stronami przeprowadzony rozsądnie byłby świetnym rozwiązaniem).
adameria pisze:może nawet teraz kombinowałeś, wykorzystując wiedzę z głosów jawnych.
Nie może, lecz na pewno. Przy czym okazało się, że moje kombinowanie niewiele zmieniło.
wwas pisze:wszyscy pozostali zgłosiliby coś, czego nie znoszę, wydaje mi się dość mało prawdopodobna.
Może nie to, czego nie znosisz, ale coś, w czego topie udział Cię nie interesuje. A przynajmniej tych, którzy Cię interesują w sumie będzie mniej niż 5.
konwicki1980 pisze:Jeśli chodzi o znikający post barb42, to w następnym topie będę zmuszony zrobić zrzuty ekranu po każdym wpisie od Was, by mieć dowód, że jakiś post był i jaka była jego treść. Takiej sytuacji nie przewidziałem bowiem, że post może zniknąć zupełnie.
Ale przecież policzyłeś wyniki wliczając w to post barb42. Wystarczy przyjąć je jako właściwe.
jollyroger72 pisze:Nie została podjęta decyzja, że teraz rusza Nasza Lista, więc nie zapędzaj się tak.
No cóż, widocznie inaczej czytamy to, co jest napisane w tamtym wątku. Na moje decyzja już została podjęta.
piotr1990 pisze:nie o plebiscycie topowym
Była przed szóstym plebiscytem, ale wtedy jeszcze takich spraw nie poruszano.
jollyroger72 pisze:Proszę mi wskazać, gdzie tu jest miejsce PIĄTE :?: Nie ma go, bo jest ex aequo miejsce 4.
No więc problem jest inny i rozpiszę go po kolei.
4. Do topowania przechodzi 5 wykonawców z największą liczbą punktów plus wszystkie z taką samą liczbą punktów co miejsce piąte.
I nie ma dalszego wyszczegolnienia. Więc w zasadzie Blur jest na 4 miejscu ex-aequo więc sprawa jest oczywista.
Chyba że przyjmiemy zasady takie jak w innych głosowaniach na forum czyli ilość punktów, głosujących, najwyższe miejsce, ilość najwyższych miejsc, kolejne najwyższe... itd, wtedy Przemyk jest na miejscu czwartym, a Budka na piątym i też problemu nie ma.
adameria pisze:Zaraz wkroczy kajman i będzie interpretował... :lol:
Wkroczył, ale nie musiał interpretować tylko znalazł nieścisłość (w regulaminie i/lub w wynikach).
adameria pisze:Tylko mi głupio wobec innych.
Wobec mnie też? Bo wykosiłeś też Kate (jak sam napisałeś).
barb42 pisze:Przywrócenie nie jest możliwe, bo nie pamiętam ustawienia piątki.
Ale po pierwsze wyniki policzone przez konwickiego1980 są, więc można je pozostawić.
westron pisze:Gdyby z pierwszego postu usunięty został mylący fragment o przedłużaniu głosowania z przedłużeniem głosowania w Topie Archive
Ale mogłeś sprawdzić po przedłużenie topu Archive czy i ewentualnie o ile został przedłużony. Przecież teoretycznie konwicki1980 mógł go przedłużyć do 22.30. Czy wtedy też byś zagłosował?

Kurcze, w czasie pisania przeze mnie tego postu pojawiły się cztery kolejne. Nie odpowiem teraz, bo znowu się coś pojawi.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: adameria »

gżegoż pisze:Proponuję więc kajmanowi (skoro zorganizował poprzednie głosowania i je przeprowadził)
Uprzedzam, że będę kajmanowi wytykał to co napisze błędnie - bez ogródek.
Znamy się na tyle i mam nadzieję, że lubimy, że nie będę miał tu litości jak coś zbytnio zagmatwa...
konwicki1980 pisze: 1. Nie bierzesz pod uwagę, że
a) odbyło się już wiele topów i spora część osób miała już topy swoich ulubionych wykonawców, więc nie będzie zdecydowanych zwycięzców, bo Pink Floyd, U2 itp itd już były
b) w związku z tym wyniki coraz bardziej będą rozstrzelone - w obecnym systemie oczywiście

2. Każdy system ma swoje wady i zalety. Przedstawiasz stronniczo wady obecnego systemu, ale i Twój ma wiele wad.
1. Przeczytaj jeszcze raz uważnie, co napisałeś. Głosy są rozstrzelone (bo?) i z roku na rok jest coraz gorzej (bo?).
Pierwotne zasady były świetne jak był wybór między Metallicą, Stonesami. Led Zeppelin i Pink Floyd.
Właściwie, to przyznałeś mi rację. :mrgreen:
2. Przedstawiam stronniczo, bo jestem stroną, jakbyś nie zauważył.
Będziesz miał okazję wytknąć wszystkie wady, łącznie z wyborem między dżumą a cholerą.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: adameria »

kajman pisze:
adameria pisze:Tylko mi głupio wobec innych.
Wobec mnie też? Bo wykosiłeś też Kate (jak sam napisałeś).
Oczywiście, że mi głupio. Przepraszam Cię. :oops: Nie ma tu żadnych wyjątków.

To kto zakłada wątek, bo ja się deklaruję, ale może to być kajman
- najpierw zbieramy propozycje zmian, a potem głosujemy.
gżegoż

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: gżegoż »

Drobna "wizualizacja", jak to wyglądałoby w tym roku, gdyby obowiązywał punkt
gżegoż pisze:2. W pierwszej turze głosujemy na dotychczasowych zasadach, do drugiej przechodzi 20 wykonawców z największą liczbą punktów (plus wszystkie z taką samą liczbą punktów co miejsce dwudzieste) i spośród nich każdy głosuje na 5 wykonawców (do uzgodnienia, czy w sposób tajny, czy "mieszany").
Czyli do drugiego etapu przeszliby (alfabetycznie) następujący wykonawcy:

a-ha
ABBA
Aerosmith
Armia
Blur
Budka Suflera
David Bowie
Electric Light Orchestra
Gary Moore
Grzegorz Turnau
Happysad
Kate Bush
Katie Melua
Modern Talking
Nick Cave And The Bad Seeds
Oasis
The Offspring
Pet Shop Boys
Raz, Dwa, Trzy
Renata Przemyk
TSA
Turbo
Wilki
Yes


I spośród nich każdy (zarówno ci, którzy głosowali w pierwszej turze, jak i ci, którzy nie zdążyli) głosowałby na 5 wykonawców i układał ich w kolejności. Myślę, że każdy znalazłby coś dla siebie, a spora część użytkowników nawet nie miałaby problemu z ułożeniem całej piątki. No i jest bardzo prawdopodobne, że aby się zakwalifikować, trzeba byłoby zdobyć uznanie więcej, niż 4 osób, a zwycięzca dostałby głosy od większej liczby użytkowników, niż tylko 7.

Może taki system nie byłby idealny, ale myślę, że o niebo lepszy od obecnego. A jakby i on sie nie spodobał, to zawsze można rozważyc punkt 3 (albo inne propozycje, których nie wymieniłem).
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze:No cóż, widocznie inaczej czytamy to, co jest napisane w tamtym wątku. Na moje decyzja już została podjęta.
Kajmanie, to, że kilka osób pędzi do przodu jak wielbłądy na pustyni nie oznacza, że kolejna edycja Naszej Listy już rusza. Są osoby, którym nie spieszy się do tego, więc proszę Cię (Was) uszanujcie też zdanie innych.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: kajman »

Zgubiłem to i nie chce mi się szukać, ale o ile pamiętam, że ktoś sugerował, żeby w drugiej rundzie nie było możliwości glosowania na zgłoszonego przez siebie wykonawcę. No cóż, uważam to za szalony pomysł, bo wtedy interesem byłoby nie oddanie głosu w drugiej rundzie. Bo skoro się głosu nie odda, to mój wykonawca siłą rzeczy zyskuje.

Sprawa druga, jeżeli nie ja rozpocznę dyskusję o plebiscycie topowym, to sugeruję, żeby najpierw byłby jakiś czas na zgłaszanie propozycji rozwiązań, potem zasady głosowania, a dopiero potem głosowanie propozycji.

I porównując wyniki policzone przez konwickiego1980 i przeze mnie wyszło mi, że głos barb42 wyglądał następująco.
1. Kate Bush
2. Massive Attack
3. Peter Gabriel
4. Raz Dwa Trzy
5. Jethro Tull
W związku z tym albo pozostawiamy wyniki jak są z wyjątkiem Kate, której dodamy 5 punktów albo odejmiemy punkty także tamtym czterem wykonawcom. Wprawdzie to nie ma praktycznego znaczenia, ale formalnie takie wyniki byłyby prawidłowe.
gżegoż pisze:Może taki system nie byłby idealny, ale myślę, że o niebo lepszy od obecnego. A jakby i on sie nie spodobał, to zawsze można rozważyc punkt 3 (albo inne propozycje, których nie wymieniłem).
No ja jeżeli już miałbym coś zmieniać to wybrałbym rozwiązanie pośrednie czyli top10 (plus wszyscy z ilością punktów taką co najniższy wynik w top10) oraz wszyscy indywidualni zwycięzcy, którzy do top10 się nie załapali. Przy czym w pierwszym etapie głosowanie musiałoby być tajne.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: konwicki1980 »

adameria pisze:Właściwie, to przyznałeś mi rację. :mrgreen: .
Tu nie chodzi o to, kto ma rację. Jak według Twoich zasad wykonawca z miejsca 5. przejdzie 1-2 głosami, to wtedy powtarzamy głosowanie?
kajman pisze: I porównując wyniki policzone przez konwickiego1980 i przeze mnie wyszło mi, że głos barb42 wyglądał następująco.
1. Kate Bush
2. Massive Attack
3. Peter Gabriel
4. Raz Dwa Trzy
5. Jethro Tull
W związku z tym albo pozostawiamy wyniki jak są z wyjątkiem Kate, której dodamy 5 punktów albo odejmiemy punkty także tamtym czterem wykonawcom. Wprawdzie to nie ma praktycznego znaczenia, ale formalnie takie wyniki byłyby prawidłowe.
Dziś razem z autorką posta próbowaliśmy ustalić, jak wyglądał ten głos. Wieczorem odejmę punkty tamtej czwórce wykonawców i mamy tabelę oficjalnie zamkniętą. Chciałem napisać o tym wcześniej, ale zapomniałem. Aczkolwiek na miejscu 5. zdaje się, że była ABBA - dwa głosy na Jethro Tull mamy już zidentyfikowane, a właśnie ABBA się nie zgadzała. Pierwsze cztery miejsca na pewno są takie jak podałeś.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: adameria »

konwicki1980 pisze:Jak według Twoich zasad wykonawca z miejsca 5. przejdzie 1-2 głosami, to wtedy powtarzamy głosowanie?
Nie powtarzamy, ale na pewno nie będzie to głos 4 osób tylko większej liczby.

kajman, zasady mają być maksymalnie proste. To ja poddałem ten (szalony według Ciebie) pomysł
nie glosowania na swoją kandydaturę.
Moja propozycja:
W pierwszym etapie zgłaszam 1 wykonawcę i to jest jakby mój głos w preselekcji.
Właściwie czy potem głosuję na swojego wykonawcę czy nie, to jest w sumie bez znaczenia, jak zauważył wwas,
w odniesieniu do wyników sumarycznych. Moim zdaniem sprawiedliwiej będzie wykluczyć swoją własną kandydaturę,
ale nie będę o to kruszył kopii. Potem wybór na dotychczasowych zasadach spośród wszystkich 30-40 propozycji,
przy czym głosowanie jest w pełni tajne. To jest kluczowe w drugim etapie.
Właściwie to bardzo podobny system jaki jest teraz na zlotach w głsowaniu po ABC.

Propozycja gżegoża jest dla mnie do przyjęcia, pod warunkiem, że drugi etap jest w pełni tajny.
10 wykonawców do wyboru to za mało - to jest dopiero wybór między dżumą a cholerą.
Wtedy za rok na pewno wrócimy do starych zasad, gdyby teraz nowe przeszły.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: Geephard »

gżegoż pisze:DMyślę, że każdy znalazłby coś dla siebie, a spora część użytkowników nawet nie miałaby problemu z ułożeniem całej piątki.
Jeśli w 20-tce ktoś nie znalazłby niczego dla siebie to na pewno nie znajdzie w zwycięskiej piątce w akutalnym systemie głosowania. Więc nawet jeśli pozostanie mu wybór między dżumą, cholerą albo niegłosowaniem to tak naprawdę nic nie traci i nic nie zyskuje. Za to inni mogą zyskać, jeśli zespoły z którymi sympatyzują w pierwszym etapie znalazły się w drugiej piątce. Ale w wielu przypadkach tutaj funkcjonuje podejście "nie bo nie", "skoro ja nie skorzystam to inni też nie" itp. Podziwiam adamerię, że mu się chce z tym walczyć.
kajman pisze:1.No ja jeżeli już miałbym coś zmieniać to wybrałbym rozwiązanie pośrednie czyli top10 (plus wszyscy z ilością punktów taką co najniższy wynik w top10) oraz wszyscy indywidualni zwycięzcy, którzy do top10 się nie załapali.
2.Przy czym w pierwszym etapie głosowanie musiałoby być tajne.
1. A możesz uzasadnić dlaczego 10 jest lepsza od 20-tki. Przecież ograniczając się zwiększamy prawdopodobieństwo tego, że Pan X nie będzie miał na co głosować w drugiej turze, o czym sam zresztą wspominałeś w swoich obawach. Rozumiem, że chciałbyś przy pierwszej zmianie sabotować całe przedsięwzięcie żeby wyszło na to, że zmiany są złe i wrócić do starych zasad? :wink:
2. Tego to już w ogóle nie rozumiem. Po co w pierwszym etapie tajne głosowanie. O ile jeszcze w obecnym systemie komuś się chce liczyć wyniki żeby upchnąć coś do 5-tki, to wątpię aby ktoś chciał manipulować wynikami gdyby przechodziła 20. (to jest argument, dlaczego 20 jest lepsza od 10). Tajne głosowanie miałoby sens dopiero w II etapie.
Chociaż myślę, że przy dwuetapowym głosowaniu nawet w drugim etapie głosującym spadłby zapał do kombinowania. Zastanawialiście się dlaczego kombinowanie stało się modne przy ostatnich topach. Między innymi dlatego, że jak taki X zagłosuje na początku plebiscytu, na swoich ulubionych wykonawców to na końcu przy wynikach okazuje się, że albo on sam na nich głosował, albo jedna lub dwie osoby i generalnie ciągną się gdzieś w ogonach. Pozostaje takie wrażenie, że głos tak naprawdę poszedł w piach. Bo tam u góry w pierwszej dziesiątce ważyły się losy awansu, a ktoś oddał głos na wykonawców w ogóle nie liczących się w grze. Więc aby mieć wpływ na COKOLWIEK pozostaje kalkulowanie. No chyba, że jest się Yacym i ma się na tyle zbieżne upodobania z ogółem, że się prawie w każdym sezonie topowym prowadzi top. :wink: Wtedy nie trzeba kombinować. :wink:
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: kajman »

konwicki1980 pisze:Aczkolwiek na miejscu 5. zdaje się, że była ABBA - dwa głosy na Jethro Tull mamy już zidentyfikowane
Z rozpędu nie zwróciłem uwagi na 5 miejsce w topie tajnym. Masz rację.
adameria pisze:Właściwie czy potem głosuję na swojego wykonawcę czy nie, to jest w sumie bez znaczenia, jak zauważył wwas, w odniesieniu do wyników sumarycznych.
To duże uproszczenie. Mógłbym rozpisać przykładową tabelkę, z której by wynikało zupełnie coś innego. Poza tym nawet gdyby tak było to trzeba byloby zalożyć, że dokładnie te same osoby zagłosują w obydwóch opcjach. A taki kajman może pomyśleć: Nie mogę głosować na Kate Bush, ale z chęcią zagłosuję na Jethro Tull i Planta itd. No ale ktoś z nich może wypchnąć Kate z piątki. Jak nie zagłosuję to nie dam punktów konkurentom Kate, więc po co mam głosować.
adameria pisze:W pierwszym etapie zgłaszam 1 wykonawcę i to jest jakby mój głos w preselekcji.
Gdybyśmy teraz tak robili, to do drugiej załapałby się Plant (raz był na pierwszym), a Cave, który pojawił się u 4 osób z kolei nie. Jak dla mnie to nie jest sprawiedliwe.
adameria pisze:To jest kluczowe w drugim etapie.
Moim zdaniem tajne głosowanie jest przy Twojej propozycji szczególnie ważne w pierwszym etapie. Wracam do kajmana, który może pomyśleć: Poczekam sobie, może barb42 zgłosi Kate, ktoś inny kolejnego z moich faworytów i w ten sposób będę mógł zgłosić kogoś, na kim zależy mi nieco mniej i do tego na Bush będę mógł zagłosować w drugim etapie. Przy okazji jest taki problem z wykluczeniem własnej propozycji (chociaż tylko przy głosowaniu tajnym lub czyimś gapiostwie). Jednego wykonawcę zgłosiłyby na przykład trzy osoby i w sumie przez brak możliwości głosowania w drugiej rundzie wykonawca straciłby 15 punktów.
adameria pisze:10 wykonawców do wyboru to za mało - to jest dopiero wybór między dżumą a cholerą.
Ale ja proponowałem 10 wykonawców plus wszystkich z pierwszych miejsc. To aż tak by nie zwiększało puli, bo spora część tych pierwszych miejsc byłaby w top10. W tym topie byłoby to ok. 25 wykonawców, więc nie tak dużo.
Geephard pisze:Jeśli w 20-tce ktoś nie znalazłby niczego dla siebie to na pewno nie znajdzie w zwycięskiej piątce w akutalnym systemie głosowania.
Nie niczego, a pięciu utworów. I jeżeli w tej piątce, która teraz wygrała nie znalazłby niczego to tak samo mógłby nie znaleźć niczego w piątce, która przeszłaby systemem dwurundowym też mógłby nie znaleźć.
Geephard pisze:A możesz uzasadnić dlaczego 10 jest lepsza od 20-tki.
Ale ja jeszcze chcę dodać indywidualnych zwycięzców, a jeżeli ktoś nie znajdzie nic dobrego w top10 to będzie tam jego prywatny zwycięzca.
Geephard pisze:Rozumiem, że chciałbyś
Nie, nie o to mi chodzi.
Geephard pisze:wątpię aby ktoś chciał manipulować wynikami gdyby przechodziła 20
Właśnie w takiej sytuacji byłoby dużo więcej możliwości manipulacji. Przy piątce masz takich utworów kilka, przy dwudziestce może nawet kilkadziesiąt.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: barb42 »

Kajman, zaczynam się Ciebie bać i Twojej skrupulatności.
Konwicki ma rację, nie głosowałam na wykonawcę z numeru 5 i kolejności szczerze nie pamiętam, napisałam post w czasie serwisu, przemyślałam w trakcie listy i po 22 usunęłam, znając swój ograniczony czas jesienią. Gdybym wiedziała, że to nie jest zabawa, a dżuma, za cholerę bym nic nie napisała.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: adameria »

kajman, na NL też się proponuje po 2 piosenki, więc nie rób zamieszania.
Celowo deprecjonujesz odmienne propozycje.

W mojej - pierwszy etap ma być jawny po to, żeby nie powtarzał się wykonawca - to chyba oczywiste.
Jak ktoś zgłosi Planta, to następny zgłosi Cave'a - co za problem?
Mamy wtedy zbiór 30-40 propozycji, bo nie spodziewam się większej liczby.

Obecny system (uwaga! według mnie) się nie sprawdza, co pokazało tegoroczne głosowanie,
a system, który zaproponował gżegoż lub ja - nigdy nie został zweryfikowany.
Gdybać sobie można milion wariantów na niekorzyść.
A to co tutaj zaszło - jest faktem.

Dobra, w tym tygodniu zakładam wątek. Najpierw dyskusja, potem ustalenie wariantów
propozycji, a na koniec głosowanie. Niestety, nie mam możliwości przeniesienia niektórych
postów automatycznie, ale postaram się to zrobić ręcznie.
ODPOWIEDZ