Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: 4989341 »

dzięki za dobrą zabawę przez tych kilka tygodni :)
oby za 2 lata była powtórka na ME

gratulacje dla zwycięzców!
Yacy wielkie dzięki za prowadzenie
Yacy pisze: Medale Mundialu - Forum LP3 2014:
brąz: 4989341 ( Francja )
Yacy pisze: Znawca Mundialu - Forum LP3 2014:
2. 4989341 - 92
całkiem całkiem :D
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: kajman »

Yacy pisze:ME nie wypadną w 2106, więc musiałem poprawić :-P
Nic nie jest pewne. Trzydzieści lat temu mógłbyś napisać coś takiego. ZIO nie będą w 2014, musiałem poprawić. A tymczasem...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: jollyroger72 »

Yacy pisze:/ME nie wypadną w 2106, więc musiałem poprawić :-P/
A to niby dlaczego :?:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: jollyroger72 »

Yacy pisze:/ME nie wypadną w 2106, więc musiałem poprawić :-P/
Faktycznie :wink:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: Yacy »

kajman pisze:Nic nie jest pewne.
taa... to czas przyszły prosty jest generalnie nie potrzebny? powinien być tylko czas przyszły przypuszczalny! ;-)

w sobotę będę na koncercie Neny. - ŹLE!
prawdopodobnie w sobotę być może będę na koncercie Neny. - DOBRZE?

chociaż jak tak patrzę to to drugie wygląda jakoś tak bardziej realistycznie :-P
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: adameria »

Gratulacje dla Zwycięzców, podziękowania dla Jacka.
A swoim miejscem, jestem szczerze zdziwiony.

Mogę napisać, że dzięki tej zabawie wciągnąłem się w oglądanie mistrzostw (oczywiście nie wszystkiego)
i wydały mi się one bardzo ciekawe. Nie wiem jaki był poziom, bo się nie znam, ale mogę napisać,
że obfitowały one w niespodziewane i, co ważniejsze, bramkogolne scenariusze.

Dzięki! Także za dyskusję. :D
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: kajman »

Yacy pisze:prawdopodobnie w sobotę być może będę na koncercie Neny. - DOBRZE?
Nie, powinno być: na raczej możliwym koncercie Neny.
Ale to, że na razie ME w kopance odbywają się w latach 4n+2 to żaden argument, że tak będą się odbywać za 90 lat. ZIO odbywały się w latach 4n przez ponad 60 lat i to wydawało się kompletnie nienaruszalną zasadą i nagle okazało się, że nie jest.
Prawdopodobieństwo ME w kopance w 2106 jest zdecydowanie mniejsze niż koncertu Neny w najbliższą sobotę.
choroszcz
Posty: 612
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: choroszcz »

kilka moich pomundialowych refleksji

niestety odpadłem jako Grecja juz w grupie , zreszta najsilniejszej bo grali w niej obaj finalisci WKS i Kolumbia ..i odpusciłem nie zauwazajac ze moge liczyc sie w stawce na krola strzelców ..ale cóz
zabawa naprawde fajna
co do komentatorów to nie zdzierżyłem jednego : PAN JASINA w meczu Argentyna -Szwajcaria , chyba 5 razy powtórzył ,ze Argentyna nie wygrala z europejskim zespolem od 1986 ...a Bosnia i herc to nie Europa ..a w 2010 -Grecja , w 2006 Serbia , 98-Chorwacja , 94-Grecja , 90 ZSRR ...MAŁO ...

kibicowałem Argentynie ...komentatorzy stwierdzili ze lepsi byli Szwajcarzy ( chyba w murowaniu pola karnego) wszyscy byli pewni ze ich zajedzie Belgia a Holandia zmiazdzy ...o Niemcach nie wspominając
W FINALE postawilem ( nie tutaj)...3-0 dla Argentyny ...troche sie pomylilem , hehe ale gdyby nie ..Igła i Niestety Messiasz

ale to i tak bosko-papieski zespol ....był Messiasz była (di) Maria ..były rece Boga ...ale na koniec znów wygrali Niemcy , hehe
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: Sundrajta »

choroszcz pisze:(...)
co do komentatorów to nie zdzierżyłem jednego : PAN JASINA w meczu Argentyna -Szwajcaria , chyba 5 razy powtórzył ,ze Argentyna nie wygrala z europejskim zespolem od 1986 ...a Bosnia i herc to nie Europa ..a w 2010 -Grecja , w 2006 Serbia , 98-Chorwacja , 94-Grecja , 90 ZSRR ...MAŁO ...
(...)
Panu Jasinie chodziło o fazę pucharową od tamtego czasu... Wszak wygrane rzutami karnymi się nie liczą! :arrow:

Serdeczne podziękowania dla Yacego za profesjonalne prowadzenie zabawy w mundialowego Znawcę :D i nie uleganie chwilowym emocjom niektórych forowiczów. :wink:
Myślę, że coś podobnego sam zorganizuję przy okazji siatkarskiego mundialu na polskich boiskach, bowiem inaczej wręcz nie wypada, żeby przejść obojętnie obok tej jak dotąd największej imprezy sportowej w naszym kraju. 8)
A jeśli chodzi o moje zdobycze, to czwarte miejsce w samym Mundialu (w barwach Iranu - o takim miejscu ci sportowcy mogą realnie pomyśleć :idea: już we wrześniu na siatkarskich mistrzostwach świata w Polsce) i trzynaste w Znawcy - całkiem, całkiem...
Spodziewałem się znacznie gorszych wyników, po tym jak wcześniej samodzielnie typowałem sobie różne wyniki piłkarskie. :shock: Widocznie taka zabawa w grupie wyzwala w Nas dodatkowe pokłady energii i wzmacnia intuicję. :mrgreen:
gżegoż

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: gżegoż »

Jeśli już odgrzebujecie ten temat, to nie mogę nie przytoczyć tego, co niedawno przeczytałem o tym, jak mistrzowie świętowali swój sukces:
Po świętowaniu w Berlinie zdobycia Pucharu Świata na reprezentację Niemiec posypały się gromy z mediów niemieckich i zagranicznych. Wszystko za sprawą skandalicznego "tańca gauchos", który uznano za nazistowski. Znany urugwajski dziennikarz Victor Hugo Morales, cytowany przez dziennik "Marca", nie przebiera w słowach. - Zachowywali się jak obrzydliwi naziści, jak ich przodkowie w stosunku do mordowanych Żydów i Romów - powiedział żurnalista.
We wtorek drużyna Joachima Loewa celebrowała w stolicy Niemiec zwycięstwo w mistrzostwach świata w obecności 400 tys. ludzi. W pewnym momencie na scenie pojawiła się grupa zawodników, m.in. Miroslav Klose, Mario Goetze, Toni Kroos i Roman Weidenfeller. Piłkarze rozpoczęli swój marsz, idąc zgarbieni i intonując przyśpiewkę: "Tak chodzą gauchos, tak kroczą gauchos!" (gauchos - z hiszp. "pastuchy" - red.). Po chwili zawodnicy zmienili postawę, wyprostowali się dumnie, po czym ryknęli: "A tak chodzą Niemcy, tak chodzą Niemcy!"
Oburzeni Argentyńczycy od razu nazwali tę zabawę "nazi tańcem". Niemieckie media także nie kryły oburzenia zachowaniem swoich reprezentantów. "Frankfurter Allgemeine Zeitung" określił zajście jako "gigantyczny samobój". Bardziej dosadny był "Tagesspiegel". - Niemcom sama radość nie wystarczy, pełną satysfakcję daje im tylko delikatne znęcanie się nad pogrążonym w rozpaczy przeciwnikiem - napisano.
Zdarzenie wywołało ogromną burzę w Ameryce Południowej. Urugwajski żurnalista Victor Hugo Morales nie ma wątpliwości, skąd wywodzi się zabawa niemieckich piłkarzy. - Ludzie, którzy myśleli tymi samymi kategoriami, zabili sześć milionów ludzi w latach 30. i 40. XX wieku. Dokładnie ten sam sposób myślenia, ta sama głupota, ten sam kompleks wyższości - powiedział. - Strzelili w stopę swojemu narodowi, który pragnie zmienić swój historyczny wizerunek, oparty o dyskryminację i nienawiść - dodał znany dziennikarz.
Szef Niemieckiego Związku Futbolowego bagatelizuje zajście. - To była zabawa spontaniczna, nikogo nie chciano urazić - powiedział (niezbyt trafnie dobierając słowa) jego szef, Wolfgang Niersbach.
Mimo wszystko zdecydował się wysłać list do swojego odpowiednika z Argentyny - Julio Grondony
źródło: http://eurosport.onet.pl

Cóż. Część tego społeczeństwa ma po prostu pewne postawy oraz zachowania we krwi i, jak widać, dotyczy to także piłkarzy. Boję się, że będzie musiało jeszcze sporo czasu upłynąć, zanim to się zmieni :( Reprezentacja narodowa to poniekąd przekrój całego społeczeństwa. Tak więc chyba jednak nie powinniście się dziwić tym, którzy nie lubią tej drużyny i są źli z powodu jej sukcesów. A ci, którym nie podobało się to, co wcześniej w delikatny sposób pisałem o swojej postawie wobec reprezentacji Niemiec, teraz widzą jak na dłoni, że miałem rację i niesłusznie twierdzili, iż można być kibicem bez dorabiania ideologii :(
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: krzychu78 »

za 2 tygodnie początek Mistrzostw Europy to ja tylko z pytaniem czy będzie znawca ? :)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: Yacy »

chętnie bym wziął udział, ale prowadzić niestety nie będę.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: 4989341 »

również wyrażam chęć zagrania :)
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: krzychu78 »

no to chyba Mistrzostwa Europy bez znawcy ? :( bo jak widzę na razie nie ma chętnej osoby do poprowadzenia
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: temik3 »

Ja bym też chętnie zagrał i nawet mógłbym wziąć się za prowadzenie. Zasady pewnie podobne jak wcześniej, niekoniecznie takie same. :D
mariusz72
Posty: 1165
Rejestracja: pt maja 14, 2010 9:07 pm
Lokalizacja: okolica Krakowa

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: mariusz72 »

No i super. Jestem za. :D
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: Sundrajta »

Witam odwiedziłem wątek bo dostałem PW w sprawie ewentualnego poprowadzenia Znawcy. Na szczęście widzę że znalazł się chętny do tego. :mrgreen:
Bo ja prawdę pisząc nie bardzo się paliłem do tej roboty. Jeszcze zagrać być może będę mógł ale prowadzić? Tylko w ostateczności, gdyby nie było nikogo innego...
Boję się też, że raczej watpliwą rzeczą będzie znalezienie 24 uczestników! Zatem trzeba będzie nieźle główkować, by wykombinować w miarę rozsądne zasady. :idea:
Jakby co, to zgłaszam gotowość do wzięcia udziału w zabawie.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: 4989341 »

ja bym spróbował znaleźć 24 chętnych, mamy jeszcze tydzień do rozpoczęcia turnieju

mogę znów mieć Francję ;)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: Yacy »

:-)
reklama jutro w wątku z komentarzami i w wątku z głosowaniem (wrzucę do pierwszego postu z nowościami ;-) ) i powinna być "24"
tylko przydałby się nowy watek, żeby móc odsyłać tam chętnych :-)
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: krzychu78 »

ja oczywiście chętny :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: Miszon »

ja też.
i poproszę naszych braci Węgrów.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: dannar »

Zgłaszam się już teraz, żeby "zaklepać" Irlandię.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: jollyroger72 »

To ja też się zgłaszam. Poproszę oczywiście o Niemcy :)
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: barb42 »

Mogę znów mieć Hiszpanię.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014.

Post autor: Yacy »

ooo... widzę, że trwają eliminacje ;-)
Irlandia Północna to by było to! :-)
ODPOWIEDZ