Nasza Lista XIII

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Nasza Lista XIII

Post autor: kajman »

Poniżej podany text nie jest dokładnym cytatem. Kilka drobiazgów pozwoliłem sobie zmienić:
Regulamin pisze:I. Ideą zabawy pt. "Nasza Lista"(nikt do tej pory nie wymyślił lepszej nazwy) jest możliwość podzielenia się nagraniami mało znanych lub zapomnianych zespołów.
II. Jakie utwory można zgłaszać?
  • Uczestnik zabawy wybiera 2 (zwycięzca poprzedniej edycji 3) utwory wykonawców, którzy nie mają utworu na Liście do głosowania na Top Wszech Czasów/Polski Top Wszech Czasów oraz nigdy nie mieli utworu na LP3, Topie Wszech Czasów, Polskim Topie Wszech Czasów
  • Wszystkich tych wykonawców możemy znaleźć w jednym pliku:
    http://chomikuj.pl/adam_gr/Nasza+Lista/wykonawcy.txt
  • nie można także umieszczać utworów, które już były w poprzednich edycjach Naszej Listy(zespoły można). Można to sprawdzić tutaj:
    http://chomikuj.pl/adam_gr/Nasza+Lista
III. W jaki sposób zgłaszamy utwory do zabawy?
  • Aby zgłosić utwór do zabawy, należy wysłać na adres kayman@o2.pl zgłoszenie
  • W mailu należy umieścić tytuły utworów, wykonawców oraz odnośniki do stron, z których można pobrać dane utwory. Można też napisać krótki komentarz do każdego utworu.
  • Tytuły utworów i wykonawców należy umieścić także na forum (można także zamieścić krótki komentarz).
  • Zgłoszenia przyjmuję do 16 października godz. 19:00
IV. I co dalej?
  • 16 października prowadzący umieszcza na forum odnośniki do propozycji
  • następuje pierwsza faza, czyli eliminacje trwająca do 16.11.2013 godz. 16.11 (z możliwością przedłużenia co najwyżej o kilka godzin)
  • po zakończeniu eliminacji odbywają się fazy pucharowe, do których awansują 64 utwory z eliminacji
--------------------------------------------------------
Głosować w eliminacjach i fazie pucharowej może każdy zarejestrowany forowicz nawet jeśli nie umieścił żadnej propozycji.
V. Regulamin Eliminacji:
  • Oddajemy głosy na 11 utworów poprzez wysłanie maila na adres kayman@o2.pl
  • Utwory będą otrzymywały punkty według klucza:
    1 miejsce -12 pkt.
    2 -10pkt
    3- 8pkt
    4- 7pkt
    5- 6pkt
    6- 5pkt
    7- 4pkt
    8- 3pkt
    9- 2pkt
    10-1pkt
    11-0pkt (patrz 3.f)
  • O pozycji utworu w rundzie eliminacyjnej będą decydować:
    a) większa liczba punktów
    b) większa liczba oddających głosy
    c) czy osoba, która zaproponowała utwór głosowała, czy nie
    d) najwyższe miejsce uzyskane przez piosenkę u któregokolwiek z głosujących
    e) największa liczba najwyższych pozycji
    f) większa liczba 11. miejsc
    g) mniejsze odchylenie standardowe głosów
    h) kolejność alfabetyczna wykonawców
  • Odbiór głosu będę potwierdzał mailowo
  • Nie wolno głosować na własne utwory.
Szczegółowe wyniki eliminacji i faz pucharowych zostaną udostępnione po zakończeniu konkursu.
VI. Faza Pucharowa
  • Oddajemy głosy na co najwyżej jeden utwór z każdej pary.
  • Nie wolno głosować na utwory w parze ,w której znajduje się utwór zaproponowany przez siebie. (Chyba, że oba utwory jednej osoby spotkają się w tej samej parze)
  • Do następnej fazy przechodzi utwór, który zdobył więcej głosów. W przypadku remisu wygrywa utwór, który miał wyższą pozycję w eliminacjach.
  • Po 1/8 finału będzie możliwość głosowania na utwory, które przegrały w swoich pojedynkach.
No i jeszcze kilka uwag:
II. Nie wiem czy Grycek zaktualizował listę wykonawców, których zgłaszać nie można, więc warto sprawdzić czy proponowany gdzieś się ostatnio nie pojawił.
III. Myślę, że krótki komentarz wystarczy na forum.
V. Ostatnio (o ile dobrze pamiętam) pojawiły się sugestie, żeby punktować więcej utworów. Warto to przedyskutować, bo jest na to kilkanaście dni. Może to być 12 utworów (pierwsze miejsce 13 p.) albo nawet 15 (1 m. - 16 p.), ale w takich przypadkach bez miejsca za 0 p. Wtedy punkt f by odpadał.
Sugerowałbym też zmianę g) na kolejne najwyższe miejsce, ich ilość itd. Przyznam się, że nie przekonują mnie zupełnie odchylenia standardowe.
I jeszcze raz napiszę: Nie głosuje się na własne utwory. Poprzednio przeoczyłem ten fakt i trzeba było powtarzać rundę (albo nawet dwie).

Format głosów pisze: Ważny komunikat
1.
Komentarze powinny się znajdować w wierszach, w których nie ma głosu. Prosiłbym, żeby nie głosować, tak:
X. Abc - Taki utwór //naprawdę dobry utwór
tylko tak:
X. Abc - Taki utwór
naprawdę dobry utwór
albo
naprawdę dobry utwór
X. Abc - Taki utwór
2.
Głos powinien mieć format "pozycja. nazwa zespołu - nazwa utworu", gdzie pozycja to liczba dziesiętna. W dalszych rundach zamiast liczby dziesiętnej należy wstawić znaki, które podałem przy wynikach z poprzedniej rundy (np. mała litera, duża litera, liczba rzymska). Ważne jest, żeby po numerze pozycji wstawić kropkę. Nazwę zespołu i tytuł utworu najlepiej skopiować z pierwszej strony tematu lub z arkusza kalkulacyjnego dołączonego do paczki z utworami (do znalezienia na chomiku). Głosy muszą być podane w kolejności (najlepiej od 1 do 11), ale można podawać miejsca od 11. do 1.
Oto parę przykładów:
Dobry głos

1. Muariolanza - Po Drugiej Stronie Przemszy
W początkowej fazie drażni perkusja, wokal też brzmi przeciętnie, ale utwór rozkręca się i w drugiej części jest rewelacyjny. Myślę, że to może być zwycięzca tej edycji.
2. Guillemots - Sao Paulo
I znowu jazz, tym razem w wersji balladowej. Piękna, spokojna muzyka.
3. Anouar Brahem/John Surman/Dave Holland - Kashf
Gorące brazylijskie rytmy zawsze na mnie działały, a jeżeli wykonuje je sam mistrz...
Zły głos (komentarze w tym samym wierszu co głosy)

Moja wyjsciowa jedenastka wyglada tak:
1. Farben Lehre - Corrida (owszem, znalem wczesniej, ale to rewelacyjny kawalek i po prostu najbardziej mi sie podoba ze wszystkich)
2. Deadbolt - It Was You (tak powinien dla mnie brzmiec męski glos! i jakies takie gorzkie emocje przepelniają te kilka minut, rewelacja!)
3. Rodrigo y Gabriela - Stairway To Heaven (gratulacje dla Bodeczka za zwyciestwo w tej edycji NL :mrgreen: )
Zły głos(komentarze w tym samym wierszu co głosy i brak kropki po pozycji)
01 Johnny Cash - Hurt - zdecydowany nr 1 !!! Utwór w oryginale ma dla mnie bardzo dużą wartość, uwielbiam też wykonanie Casha, choć jak dla mnie jest trochę gorsze ;)
02 Muariolanza - Po Drugiej Stronie Przemszy - RE-WE-LA-CJA!
03 Guillemots - Sao Paulo - p. komentarz do miejsca 2. ;)
--------------------------------
UWAGA!
Tytuł maila z głosami powinien mieć format:
Nasza Lista - runda - nick_z_forum
np.
Nasza Lista - eliminacje - Grycek
Nasza Lista - runda I - Grycek
...
Ostatnio zmieniony śr lis 13, 2013 6:40 pm przez kajman, łącznie zmieniany 2 razy.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: kajman »

Zgłoszenia do NL12:
romec pisze:Sunlight Ascending - Out Of This Place II
Ten utwór wygrał wygrał, więc romec ma prawo do zgłoszenia trzech utworów.

A te utwory zostały zgłoszone do tej edycji czyli któryś z nich zwycięży:
*Shels - Water (Full Version)
5 Litrów Czerwieni - Pusty parking
A Band Of Buriers - Filth
Abraxas - Dorian Gray
Alcest - Sur l'océan couleur de fer
Alina Orlova - ÄŚia
All About Eve - December
Amaranthe - The Nexus
AmperA - Apokalipsa
Angelfish - Heartbreak To Hate
Annihilator - No Way Out
Anti Tank Nun - First Spark
Arc Angel - Harlequins Of Light
Austra - Lose It
Autechre - Cichli
Basement Jaxx - Hey U
Bez Idola - Siódme niebo
Big Big Train - Swan Hunter
Bird York - In The Deep
Brian Travis Band - Here In LA
Cechomor - Dobře Ti je Janku
Chie Ayado - A Whiter Shade of Pale
Cochise - Dance
Cold Specks - Hector
Cyril - Gone Through Years
Daughn Gibson - You Don't Fade
Debauchery - Kings Of Carnage
Don Juan Dracula - Take Me Home (Sally Shapiro Remix)
Duch - On (23 VII 2007)
Findlay - Off & On
Fuzzy Lights - Through Water
Fyfe Dangerfield - She Needs Me
Girls Names - Drawing Lines
Glen Hansard & Marketa Irglova - Falling Slowly
HAERTS - All The Days
I Santo California - Tornero
In Extremo - Feuertaufe
Into The Presence - Kings Of Men
Jeanne Mas - Johnny, Johnny
John Grant - GMF
Jokasound - Będzie dobrze
Jokasound - Roll
Jonathan Wilson - Desert Raven
Julianna Barwick - One Half
Karnataka - The Storm
Kat - Niewinność
Keaton Henson - Kronos
King Creosote & Jon Hopkins - John Taylor's Month Away
King Krule - Easy Easy
Klima - The City
Lark's Tongue - Tucson, Arizona
Lupine Howl - Carnival
Lyapis Trubeckoy - Ya veryu
Łagodna Pianka - Łagodną Pianką
Marcela Mangabeira - These Are The Days Of Our Lives
Materia - B-17
Maybeshewill - He Films The Clouds, Pt. 2
Melpo Mene - Mother
Mogwai - Take Me Somewhere Nice
Nightwish - The Wayfarer
Olivia Anna Livki - Tel Aviv
Ólafur Arnalds - Only The Winds
Phosphorescent - Song For Zula
Rapalje - Glen Coe / The Pumpkin's Fancy / Crossing The Minch
Runrig - Pog Aon Oidhche Earraich
Rykarda Parasol - Covenant
Sam Amidon - You Better Mind
Savages - Shut Up
Shirley Manson - Pretty Horses
Skeeter Davis - The End Of The World
Spooky Tooth - Tobacco Road
Taylor Swift & The Civil Wars - Safe & Sound
The Besnard Lakes - Because Tonight
The Reindeer Section - Cold Water
The Weepies - Gotta Have You
Thirteen Senses - Into The Fire
Tierra Santa - Mi Nombre Será leyenda
Tomasz Wachnowski - Bo jak cię mam zapomnieć (Rondo 2000)
Vader - Carnal
Yasmin Levy - Intentalo Encontrar
Ylvis - The Fox
Ostatnio zmieniony czw paź 17, 2013 5:40 pm przez kajman, łącznie zmieniany 4 razy.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: Grycek »

kajman pisze:Zgłoszenia do NL12:
Grycek pisze:To może zacznę:
Mostly Autumn - Mather Nature
Piękne, melancholijne. Wiem, że ma małe szanse na wygraną, ale kocham ten utwór.
Okazało się jednak, że wygrał, więc to on ma prawo do zgłoszenia trzech utworów.
Ja myślałem, że zająłem drugie miejsce.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: kajman »

:oops: :oops: :oops: Sorry, już na początek wtopa:
Zasugerowałem się kolejnością zapisu:
Grycek pisze:O 1 m. Mostly Autumn - Mother Nature vs. Sunlight Ascending - Out Of This Place II 16:18
i nie zwróciłem uwagi, że goście wygrali.
Ale mam nadzieje, że w ten sposób wyczerpałem pecha z 13.
michal91d
Posty: 1039
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 9:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosny 2007

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: michal91d »

Czyli już można zgłaszać? Super!

Co do terminarza to wydaje mi się, że fajnie by było, gdybyśmy zdążyli przed Bożym Narodzeniem ;)
Co do zmiany punktu g) to jestem za ;) A co do punktowania większej liczby utworów to nie jestem przekonany. Wydaje mi się, że jak dotąd punktowanie się sprawdzało, ale jeżeli będzie punktowało więcej utworów to też nic się chyba nie stanie.

Ktoś musi zacząć, prawda?
Ponieważ śpiewający panowie zgłaszani przeze mnie nie mieli lekko, to postanowiłem tym razem zgłosić dwie śpiewające panie, a w zasadzie - dziewczyny. Jedna z nich była pewniakiem, od kilku miesięcy chodził za mną pomysł zgłoszenia tego utworu, a druga załapała się dzisiaj. A uroda obu pań jest, powiedziałbym, nieprzeciętna :)

Pora zacząć (kolejność alfabetyczna):
Findlay - Off & On - przytoczę, co pisałem o tym utworze, gdy debiutował na mojej liście: Brudny rock, przywodzący na myśl dokonania Jacka White'a z kobiecym wokalem. Interesujące i bardzo wciągające nagranie.. Muzyka Findlay kipi zarówno erotyzmem, jak i surowością. Sama artystka w wyjątkowy sposób łączy te dwie rzeczy. Jako główne inspiracje wymienia Velvet Underground, Johna Coopera Clarke'a oraz Iggy'ego Popa. Jej drugi singiel rozłożył mnie na łopatki, nie tylko swoją przebojowością i intrygującą formą, ale i charakterem. To bardzo seksowne granie. Posłuchać i obejrzeć (panowie!) można na Youtube.

Taylor Swift - Safe and Sound - a co? panna Taylor Swift nie może pojawić się w naszej zabawie? Jej singiel to nie cover utworu Capital Cities, który krąży w komercyjnych stacjach radiowych, a własne nagranie. "Safe and Sound" porywa słuchacza nie tylko swoim jesienno-zimowym klimatem, ale i ciepłym głosem Taylor. To folkowe nagranie ma w sobie przedziwną moc - potrafi przebudzać wspomnienia. Wystarczy zamknąć oczy, a reszta... dzieje się sama. Posłuchać i obejrzeć (też polecam) można na Youtube.

Zgłoszenie i mail do kajmana powinny się wysłać w przeciągu kilku dni[/b].
Ostatnio zmieniony czw paź 17, 2013 12:08 am przez michal91d, łącznie zmieniany 2 razy.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: kajman »

1/32 to pewnie będzie 5-6 dni, kolejne pięć rund pewnie po 3, więc wychodzi trzy tygodnie czyli koniec też trzy tygodnie przed świętami. Nawet przy poślizgu powinniśmy się bez problemu wyrobić.
romec
Posty: 702
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:44 pm

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: romec »

michal91d pisze:Ktoś musi zacząć, prawda?
Findlay - On & Off
Taylor Swift - Safe and Sound
To nie może być przypadek - DOKŁADNIE kiedy zacząłem czytać ten komentarz (około 2 w nocy) sąsiad w bloku zaczął grać na full regulatorach Alt-J - Taro ;p
Poza tym cieszę się, że jednak będzie edycja tradycyjna -przeróżne utwory od dawna chodziły mi po głowie tocząc walkę o szansę w NL :)
Co do liczby głosów - uzależniłbym to od ilości zgłoszonych utworów. Trudniej będzie wybrać 11 ze 111 niż spośród 70. Jestem za zwiększeniem liczby głosów do minimum 12 utworów. 13 czy 15 też będzie dla mnie w porządku. Na pewno nie wpłynie to negatywnie na wiarygodność wyników po eliminacjach!
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: konwicki1980 »

Oto moje propozycje:
1. Jeanne Mas - Johnny, Johnny (1985)
Obrazek
Utwór skomponowany przez Romano Musummarę, twórcę przebojów dla Elsy, księżniczki Monako Stephanie czy też Celine Dion.
Teledysk:
https://www.youtube.com/watch?v=0VSH3XM_cDw

2. Don Juan Dracula - Take Me Home (Sally Shapiro Remix) (2013)

Obrazek
Gdybym nie dał coś Johana i Sally, to byłoby dopiero dziwne. A tak już wiem, który utwór zajmie u kajmana ostatnie miejsce i mam spokój. Utwór pochodzi jeszcze z ubiegłej dekady, ale wydany został dopiero teraz.
Do posłuchania:
https://www.youtube.com/watch?v=WVCM5WtcHRM
A tu oryginał - można zobaczyć, jak mocno zmieniony został utwór:
https://www.youtube.com/watch?v=r6uUpJ-O8ac

Mam nadzieję, że parę hipsterskich głosów ten numer otrzyma. Kajmanowi przekażę oba utwory wkrótce.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: kajman »

To taka informacja do osób, który brałyby udział w zabawie po raz pierwszy (lub tych, które nie pamiętają), że zgłaszanie linków na forum nie jest obowiązkowe, a nawet do tej pory raczej nie było praktykowane. Część osób docierała sama do utworów, część czekała na komplet i wtedy przesłuchiwała. Ale w regulaminie nie ma nic o zakazie podawania, więc ja tylko zgłaszam pod rozwagę.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: neon.ka »

Moim zdaniem dobrze jest czekać na wszystkie zgłoszenia i może nawet wpisałabym to do regulaminu.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: jollyroger72 »

neon.ka pisze:Moim zdaniem dobrze jest czekać na wszystkie zgłoszenia i może nawet wpisałabym to do regulaminu.
W jakim celu?
michal91d
Posty: 1039
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 9:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosny 2007

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: michal91d »

Dla mnie nie ma problemu, mogę usunąć link do YouTube, ale przecież jak ktoś zechce to sobie znajdzie, a tutaj ma podane na tacy. Jak nie zechce to nie kliknie ;)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: Neo01 »

Wyczuwam w poście neonki ironię.
Edit: zdaje się że coś źle zrozumiałem. Ale jednak nie popadajmy w paranoję z tymi źródłami - przecież jak ktoś będzie chciał to sam sobie znajdzie, jak już zostało powiedziane.
Ostatnio zmieniony pn wrz 30, 2013 6:45 pm przez Neo01, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: jollyroger72 »

michal91d pisze:Dla mnie nie ma problemu, mogę usunąć link do YouTube, ale przecież jak ktoś zechce to sobie znajdzie, a tutaj ma podane na tacy. Jak nie zechce to nie kliknie ;)
I słusznie prawisz 8)
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: kajman »

A ja nie podejrzewam o to w tym wypadku. Chyba kiedyś była nawet dyskusja na ten temat, że poznanie niektórych utworów wcześniej może je ustawić w lepszej sytuacji przetargowej. Z tego co wiem, to sporo osób nawet mając możliwość dotarcia do utworów czeka do samego końca, żeby przesłuchiwać je w zasadzie razem.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: Grycek »

jollyroger72 pisze:
neon.ka pisze:Moim zdaniem dobrze jest czekać na wszystkie zgłoszenia i może nawet wpisałabym to do regulaminu.
W jakim celu?
Idea była taka, żeby nie faworyzować utworów, które zostały zaproponowane wcześniej lub później.
Komuś może się znudzić utwór przzez to, że poznał go 2 tygodnie wcześniej.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: konwicki1980 »

Regulamin pisze:[*] O pozycji utworu w rundzie eliminacyjnej będą decydować:
c) czy osoba, która zaproponowała utwór głosowała, czy nie
g) mniejsze odchylenie standardowe głosów
h) kolejność alfabetyczna wykonawców
Mam pytanie co do powyższych zasad (w poprzedniej rundzie nie czytałem ich dokładnie)
c) rozumiem, że osoba, która zaproponowała i głosowała będzie wyżej niż taka, która zaproponowała i nie głosowała?
Dla mnie przesunąłbym ten punkt parę literek niżej
g) mniejsze odchylenie standardowe głosów
A co chodzi tutaj - rozumiem, że 10, 0 będzie gorzej oceniane niż 5, 5?
h) z kolejności alfabetycznej bym zrezygnował w ogóle, sprawiedliwsze byłoby losowanie.
Tylko czy do tej pory była kiedykolwiek konieczność korzystania z punktu h)?
Ostatnio zmieniony pn wrz 30, 2013 7:01 pm przez konwicki1980, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: Neo01 »

A ja bym podpunkt f) przesunął na c) - przecież te nasze 11. to też jest jakieś punktowanie, a tak to jakby nie miały znaczenia.
A co do systemu punktacji, to 12 punktowanych piosenek byłoby sprawiedliwsze niż tak jak obecnie (15 to raczej za dużo).
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: miszony »

Czy utwory mają mieć ograniczenia czasowe? Nie widziałem nigdzie tego zapisu w regulaminie ale może coś ustalaliście przy poprzedniej edycji.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: kajman »

c) dokładnie tak; powód jest prosty, bo osoba nie głosując potencjalnie wzmacnia swój utwór (gdyby głosowała mogłaby dodać punkty tamtemu utworowi); zdecydowanie jestem przeciw przesuwaniu tego punktu niżej
g) jak pisałem wyżej ten punkt zastąpiłbym tym o kolejnych najwyższych miejscach
h) sytuacja wymagająca zastosowania tego punktu zaistniała, tylko nie wiem czy wtedy ten punkt już wtedy był czy rozstrzygano to w inny sposób
Neo01 pisze:A ja bym podpunkt f) przesunął na c) - przecież te nasze 11. to też jest jakieś punktowanie, a tak to jakby nie miały znaczenia.
A co do systemu punktacji, to 12 punktowanych piosenek byłoby sprawiedliwsze niż tak jak obecnie (15 to raczej za dużo).
Jakbyśmy punktowali 12 utworów to punkt f bylby niepotrzebny moim zdaniem.
miszony pisze:Czy utwory mają mieć ograniczenia czasowe? Nie widziałem nigdzie tego zapisu w regulaminie ale może coś ustalaliście przy poprzedniej edycji.
Dies Irae w którejś edycji miało 45:49. To chyba wystarczy za komentarz. A najkrótsze o ile pamiętam miały poniżej 2 minut.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: Miszon »

Hmm... powiem szczerze że nie jestem za bardzo psychicznie i muzycznie przygotowany do zwykłej NL i nie wiem, czy znajdę jakieś utwory, które bym chciał zaprezentować... Może kiedyś jakieś miałem na myśli, ale już o nich zapomniałem. Będzie ciężko.

Mam w ogóle pytanie: dlaczego NL 13, skoro w spisie utworów poprzednich edycji nie widzę nr 12?
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: kajman »

Miszon pisze:Mam w ogóle pytanie: dlaczego NL 13, skoro w spisie utworów poprzednich edycji nie widzę nr 12?
A ja zajrzałem do wątku zakończonego 28 stycznia i wygląda na to, że dotyczy on 12 NL. Być może Grycek nie uaktualnił tej tabeli.
A w nim na pierwszej stronie spis utworów, które brały udział (to jakby ktoś chciał sprawdzić).
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: Grycek »

kajman pisze:
Miszon pisze:Mam w ogóle pytanie: dlaczego NL 13, skoro w spisie utworów poprzednich edycji nie widzę nr 12?
A ja zajrzałem do wątku zakończonego 28 stycznia i wygląda na to, że dotyczy on 12 NL. Być może Grycek nie uaktualnił tej tabeli.
A w nim na pierwszej stronie spis utworów, które brały udział (to jakby ktoś chciał sprawdzić).
Dziś wieczorem, jeśli nie zapomnę, postaram się uzupełnić te listy.

Co do zmian w regulaminie. Jestem za zwiększeniem liczby głosów. Taki moje spostrzeżenie osoby prowadzącej - w pierwszych edycjach praktycznie wszystkie utwory z czołówki eliminacji były w czołówce końcowego zestawienia. Wraz ze wzrostem liczby utworów, zwycięskie utwory zaczęły się rozmijać z wynikami po eliminacjach.

Jestem przeciw zmianom w kolejności punktacji. Tylko dlatego, że będę musiał w przyszłości zmienić moje arkusze podliczające. :D
Wolałem uniknąć losowania przy równej punktacji, aby podliczanie wyników było możliwe przy pomocy sortowania.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: Grycek »

kajman pisze:
Miszon pisze:Mam w ogóle pytanie: dlaczego NL 13, skoro w spisie utworów poprzednich edycji nie widzę nr 12?
A ja zajrzałem do wątku zakończonego 28 stycznia i wygląda na to, że dotyczy on 12 NL. Być może Grycek nie uaktualnił tej tabeli.
A w nim na pierwszej stronie spis utworów, które brały udział (to jakby ktoś chciał sprawdzić).
Gotowe
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIII

Post autor: Miszon »

OK, jednak znalazłem coś do zaproponowania. Będą to utowry, które co prawda bardziej by się nadały do edycji specjalnej, ponieważ pochodzą z mojego TW, ale może jednak ktoś nie zna:

Runrig - Pòg Aon Oidhche Earraich - czyli minimaxowy klasyk lat 90-tych, idealny na czas "ciepłe słowo bigos" ;)
Lupine Howl - Carnival - czyli TrójkowoExpressowy klasyk początku tego wieku, idealny do słuchania nocą, a noce będą coraz dłuższe. Zespół byłych członków Sipitualized, jeśli kogoś to naprowadzi na jakiś trop
Ostatnio zmieniony ndz paź 13, 2013 9:42 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ