413

Wszelkie dyskusje na temat statystycznego widzenia Listy Przebojów Trójki — podsumowania, zestawienia, komentarze, interpretacje i wszelkie inne w tym temacie...

Moderatorzy: Piotr, Piotr

kuba

413

Post autor: kuba »

Mam pytanie o notowania 413/413a - dlaczego taka numeracja, skad to sie wzielo? Dodatkowo 413a liczone chyba podwojnie, natomiast 413 - dostepne w archiwum na stronach trojki - jakies takie "dziwne" - wyniki zupelnie inne niz w poprzednim i nastepnym ( no i chyba nie wliczane do podsumowan)
grzes

Post autor: grzes »

Notowanie 413 było sztucznie wygenerowane przez Marka. Natomiast notowanie 413a było tym właściwym (tzn. wynikającym z głosów słuchaczy). Z tego powodu część ludzi robiących zestawienia nie bierze notowania 413, a niektórzy umieszczają, te kilka utworów w podsumowaniach.
Gość

Post autor: Gość »

Z tergo by chyba wynikało, że 413a powinno być liczone do klasyfikacji generalnej i rocznej podwójnie (bo odbyło się po dwóch tygodniach od 412), a jeżeli do not. 413a liczono głosy z jednego tygodnia, to w takim razie podwójne powinno być 414, bo wtedy musieliby w takiej sytuacji liczyć głosy z dwóch tygodni, internetu nie było, nie można było zablokować głosowania na tydzień. W każdym razie była przerwa dwutygodniowa pomiędzy dwoma prawdziwymi notowaniami.
PS. Czy to nie był ten moment, kiedy p. Marek zagroził, że zlikwiduje listę? Kiedyś coś czytałem na ten temat, to był jakiś wywiad czy krótka wypowiedź z okazji tysięcznego notowania do jakiejś gazety, nie pamiętam, jakiej - podobno liczba głosów po zmianie systemu zaczęła dramatycznie spadać, do tego słuchacze oskarżali Niedźwieckiego o "ustawianie" listy, więc któregoś dnia miał ogłosić, że kończy z audycją. Podobno wtedy zaczęły się telefony i listy do redakcji, w których słuchacze kategorycznie żądali pozostawienia listy na antenie. Zastanawiam się, czy właśnie ta 413 lista nie była odpowiedzią na oskarżenia o samodzielne układanie listy przez p. Marka.
Gość

Post autor: Gość »

Ja słyszałem, że rezygnacja z listy miała być ok. w 1992 r., kiedy powoli wchodziły komercyjne rozgłośnie, na liste głosowało coraz mniej słuchaczy, a zestaw przynajmniej na szczycie był ciągle bez zmian. Pan Marek zawsze podkreślał, że na liście muszą być zmiany. Granie przez Trójkę w tym czasie Army of Lovers czy KLF był chyba głosem rozpaczy, zagrywką komercyjną czy też chęcią przyciągnięcia (a raczej zatrzymania) uciekających do komercyjnych stacji głuchych i estetycznie tępych słuchaczy wolących muzyczną słomę i kaktusy.
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Post autor: 1981 »

Anonymous pisze: Granie przez Trójkę w tym czasie Army of Lovers czy KLF był chyba głosem rozpaczy....
A ja mam bardzo dobre wspomnienia zwiazane z KLF... i lubie ich do dzis, fajna muza ze "starego" MTV - kiedy jeszcze nadawali teledyski. Ech, wzruszylem sie :)
ixi proszek

Post autor: ixi proszek »

"Pan Marek zawsze podkreślał, że na liście muszą być zmiany".
I wymyślił głosowanie przez spis piosenek w internecie, które spowodowało, że ilość zmian i nowości się zmniejszyła...
trzpaw
Posty: 3540
Rejestracja: pt cze 30, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: stolica

Post autor: trzpaw »

ixi proszek pisze:"Pan Marek zawsze podkreślał, że na liście muszą być zmiany".
I wymyślił głosowanie przez spis piosenek w internecie, które spowodowało, że ilość zmian i nowości się zmniejszyła...
A może te ostatnie notowania są początkiem zmian na liście?
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

trzpaw pisze:
ixi proszek pisze:"Pan Marek zawsze podkreślał, że na liście muszą być zmiany".
I wymyślił głosowanie przez spis piosenek w internecie, które spowodowało, że ilość zmian i nowości się zmniejszyła...
A może te ostatnie notowania są początkiem zmian na liście?
oby. ale brakuje troche ekstrawagancji. jakiegos trash metalu, lordiego :P no wiecie.. cos co nie jest uwazane przez ambitnych za "kaszanę", a mimo to jest baaardzo kontrowersyjne... a przez to ciekawe.

swoja droga cieszę się z nowej wersji konstytucji, bo ona tez nie jest poprawnie polityczna :P
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Ja się cieszę z tego dziwnego notowania, bo dzięki niemu na liście pierwszy i ostatni raz pojawiła się Linda Ronstadt, Aaron Nevile i Lou Gramm (bez Foreigner). A swoją drogą, jakby spojrzec na to notowanie to chyba rzeczywiście bylo nie do uniknięcia zeby sluchacze cos wyczaili. W koncu Tracy Chapman na pierwszym, nowości z pominięciem poczekalni (jak np. nikomu nieznany Snukaski czy Christians) - to musialo sie wydac, ze Pan Marek cos tam szperal!
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

JC pisze:Pan Marek cos tam szperal!
:D:D To mnie rozbroiło :P Ale chyba było jeszcze kiedyś notowanie, i to całkiem niedawno, które chyba Baron prowadził i to chyba w Sylwestra albo koło Sylwestra, które było sztucznie generowane...
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Uwaga - temat odkopany
Anonymous pisze:Z tergo by chyba wynikało, że 413a powinno być liczone do klasyfikacji generalnej i rocznej podwójnie (bo odbyło się po dwóch tygodniach od 412), a jeżeli do not. 413a liczono głosy z jednego tygodnia, to w takim razie podwójne powinno być 414, bo wtedy musieliby w takiej sytuacji liczyć głosy z dwóch tygodni, internetu nie było, nie można było zablokować głosowania na tydzień. W każdym razie była przerwa dwutygodniowa pomiędzy dwoma prawdziwymi notowaniami.
Przegapiłem ten temat na naszym forum.
To był okres, kiedy zaczęło przychodzić mało głosów i normalna lista miała być co 2 tygodnie, ale ostatecznie pomysł zarzucono.
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

Jeśli się nie mylę, to tak jak napisał Robinson - "normalna lista" miała być co 2 tygodnie, a w wygospodarowanym czasie co drugi tydzień miało być prezentowane zestawienie - i tutaj już pamięć zawodzi -

a) utworów granych w Trójce najczęściej (mniejsze prawdopodobieństwo)
b) utworów granych najchętniej (czyli taka Lista Przebojów ułożona według głosów "trójkowej Załogi" (bardziej prawdopodobne)

wbrew pozorom to dwie różne rzeczy, ponieważ nie zawsze można było zagrać to co się lubi - jakaś ramówka przecież obowiązywała :)

to dziwne notowanie z Tracy na 1 to właśnie taka pierwsza próba i jak wiemy - również ostatnia

pozdrawiam
Emil
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Hehe, właśnie przeglądam stare notatki i zauważyłem, że podobny wybieg Marek zastosował juz w dniu 4 IV 1988. :)
Np. wrzucił na pierwsze miejsce (byłby to awans z 30) List do Gertrudy Burgund - Róże Europy. Na 16-ym dał nowość - What a wonderful world - Louis Armstrong.
bartekp
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 25, 2006 4:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bartekp »

emilencja pisze:Jeśli się nie mylę, to tak jak napisał Robinson - "normalna lista" miała być co 2 tygodnie, a w wygospodarowanym czasie co drugi tydzień miało być prezentowane zestawienie - i tutaj już pamięć zawodzi -

a) utworów granych w Trójce najczęściej (mniejsze prawdopodobieństwo)
b) utworów granych najchętniej (czyli taka Lista Przebojów ułożona według głosów "trójkowej Załogi" (bardziej prawdopodobne)
Pamiętam, że tłumaczone to było jako a). Z drugiej strony ile razy można zagrać jedną piosenkę w ciągu tygodnia ? Tracy wówczas grana była co prawda przez cały tydzień non-stop w Zapraszamy do Trójki ale mogło dać to ile, 25 nadań na tydzień ? a co z resztą ? ile na 30-te miejsce ? Musiał Niedźwiedź ostro maczać w tym swoje palce.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Robinson pisze:Hehe, właśnie przeglądam stare notatki i zauważyłem, że podobny wybieg Marek zastosował juz w dniu 4 IV 1988. :)
Np. wrzucił na pierwsze miejsce (byłby to awans z 30) List do Gertrudy Burgund - Róże Europy. Na 16-ym dał nowość - What a wonderful world - Louis Armstrong.
A oto cały zestaw tamtego wymyślonego notowania. Marek zrobił sobie wtedy jaja i jeden utwór umieścił aż na 3 różnych miejscach. :lol:

1. 30. 2 List do Gertrudy Burgund Róże Europy
2. 1. 5 Can't You Feel It David Foster
3. 3. 6 Przyznaję się do winy Obywatel G.C.
4. 6. 5 Englishman In New York Sting
5. 5. 3 Arahja Kult
6. 7. 4 Aeroplan Chłopcy z Placu Broni
7. 8. 4 Sign Your Name Terence Trent D'Arby
8. 10. 3 Póki młodość w nas Sztywny Pal Azji
9. 2. 12 Just Like Heaven The Cure
10. 14. 3 Oglądamy film Lady Pank
11. 26. 2 Man in the Mirror Michael Jackson
12. 4. 13 Always On My Mind Pet Shop Boys
13. 18. 4 Again And Again Fotoness
14. 13. 9 Simple Song Papa Dance & Petr Kotvald
15. 15. 18 Liberian Girl Michael Jackson
16. N. 1 What A Wonderful World Louis Armstrong
17. N. 1 Ja Bajm
18. 20. 21 Fragile Sting
19. 23. 5 Heaven Knows Robert Plant
20. 19. 8 Touched by the Hand of God New Order
21. 25. 6 Gwiazda Północy One Million Bulgarians
22. N. 1 Where Do Broken Hearts Go Whitney Houston
23. N. 1 Rebeka Rebeka
24. 27. 3 Stop Loving You TOTO
25. 29. 2 Heart Of Gold Johnny Hates Jazz
26. N. 1 All Night Long Peter Murphy
27. N. 1 When We Was Fab George Harrison
28. 28. 6 Love Letters Alison Moyet
29. N. 1 Ja Bajm
30. 16. 7 There's A Girl Heart


31. Małe Wu Wu Voo Voo
32. Get Outta My Dreams, Get Into My Car Billy Ocean
33. Graffiti Ziyo
34. First We Take Manhattan Leonard Cohen
35. Ayla Flash And The Pan
36. Nothing But the Flowers The Talking Heads
37. Ja Bajm
38. Kiedy zamykam oczy Formacja Nieżywych Schabuff
39. Let Your Heart Out Tonight Jerzy Grunwald
40. Everywhere Fleetwood Mac
She's Like The Wind Patrick Swayze
Stay on These Roads A-ha
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Post autor: choroszcz »

Prosze zauwazyc ze dodano tygodnie do piosenek ale nie dodano notowania ,dlatego debiut w 412 a juz w 414 utwor mial 4 tygodnie
ODPOWIEDZ