roznice w liczeniu tygodni

Wszelkie dyskusje na temat statystycznego widzenia Listy Przebojów Trójki — podsumowania, zestawienia, komentarze, interpretacje i wszelkie inne w tym temacie...

Moderatorzy: Piotr, Piotr

Gość

roznice w liczeniu tygodni

Post autor: Gość »

zauwazylem w waszych notowaniach istotna roznice w ilosci tygodnina liscie u piosenek niz w ksiazce Marka Niedzwieckiego, chodzi mi konkretnie o pierwsze notowania 1984 roku i przejscie z 20 na 40 wasze liczenie uwazam za dobre ale czy sluszne , zachecam do dyskusji
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

troche trudno sie czyta takie posty w ktorych nie do konca wiadomo o co chodzi przeszkadza mi jak musze cos czytac kilka razy zeby sie zorientowac o co chodzi juz nawet nie chodzi mi o skladnie zachecam do stosowania interpunkcji ktos to wymyslil nie tylko po to zeby udupiac uczniow na dyktandach
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Uwaga - temat wykopany

Zdaje się, że autorowi tematu chodziło o to, co napisałem w tym temacie:
http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?t=1163
Warto o tym podyskutować.
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

zdaje się, że historia częściowo się powtarza (w nieco inny sposób) - utwory które pojawiają się w nowych notowaniach też jakoś dziwnie mają liczone tygodnie - pierwszy tydzień pobytu w poczekalni nie ma oznaczenia, a w kolejnym tygodniu opisany jest jako 1

np w notowaniu 1306 przy Shy Boy Katie M podają 2 tyg chociaż jest w poczekalni od 3 tygodni, a Razorlight i Hunter podane mają po 1 tygodniu choć debiutowały w poprzednim notowaniu

pozdrawiam
Emil
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Nie jest to identyczna sytuacja, bo wtedy została przyjęta pewna zasada, że dodaje się utworom tyle tygodni ile przebywały wcześniej na miejscach 21-40.
A obecnie jest to, moim zdaniem, po prostu brak konsekwencji Marka. Liczenie tygodni w 30-tce zaczyna się od tygodnia 1, a w poczekalni tak jakby od tygodnia 0.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

jak dla mnie to jest po prostu blad i tyle, niedlugo to poprawia
ODPOWIEDZ