1429 (20.06.2009)

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
nemo
Posty: 603
Rejestracja: śr lut 04, 2009 11:19 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: Rok 2008
Lokalizacja: Toruń

Re: 1429 (20.06.2009)

Post autor: nemo »

ku3a pisze:ludzie, nie podajemy na forum co było w mixie :!:
czy to nie jest logiczne, czy to nie jest intuicyjne?
nowi użytkownicy może nie wiedzieli, że nie można, ale inni, nie nowi... :roll:
(i przy okazji dzięki dla krzyśka83 za trzymanie porządku pod tym względem)
ku3a, może rozwiązaniem byłoby dodanie na stronie głównej działu "Ogłoszenia Administratora i moderatorów", tak jak jest to na forum LPMN? gdyby wrzucić tam wszystkie ważne informacje, byłoby to spore ułatwienie dla wielu osób, zwłaszcza tych, co niedawno dołączyli do grona słuchaczy
ku3a
Posty: 20966
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: 1429 (20.06.2009)

Post autor: ku3a »

można rozważyć, choć nie wiem czy to nie zbyt oczywiste rzeczy...

a tak z zupełnie innej beczki - właśnie się zorientowałem, że ostatnie notowanie było setnym odkąd odszedł Niedźwiedź...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 10233
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: 1429 (20.06.2009)

Post autor: bobby-x »

grzes pisze:Od bardzo dawna nie pisałem, ale po dzisiejszej liście mam dwa wnioski:
- Bobby jedź do Augustowa, Balonik za tobą tęskni i jest załamany że cię tam nie będzie :D
Jest problem z tym wyjazdem do Augustowa. Obiecałem chłopakom z pttk-u, że poprowadzę wycieczkę rowerową po okolicach sąsiedniej gminy, już dzwoniła do mnie Pani z gminy i nie da rady jej przełożyć, wymigać się itp. Osoby które mogły by mnie zastąpić jadą na piknik militarny do Cieszyna? Będziemy sprowadzać czołgi do mojego małego miasteczka pod Warszawą. Poznałem miłośników-czołgistów, niesamowici ludzie jak oni się znają na uruchamianiu tych 34-tonowych rumaków. Przez 2-3 lata uruchomili 3 czołgi, które przez prawie 40 lat stały w Muzeum i generałowie sobie z nimi nie poradzili. To się nazywa Pasja. Parę ognisk się odbyło, parę piwek wypiło więc nawet chodzi mi po głowie prawo jazdy na czołgi :mrgreen: Wracając do listy ... na razie sztylet ...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 10233
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: 1429 (20.06.2009)

Post autor: bobby-x »

Miszon pisze:Dziś słuchałem od mniej więcej 25 miejsca i tylko raz z tego powodu było mi dane usłyszeć mieszadło i powiem tyle, że to najtrudniejsze, jakie dotąd słyszałem. Kawałków 1, 2, 4 chyba w życiu bym nie zgadł (dwóch z nich na 100% nie znam - Fury i Whitesnake), a pozostałe dwa za pierwszym przesłuchaniem potrafiłem zanucić, ale nie doszedłem co to. Ale akurat tu nie byłoby problemu. Ale i tak - pozostała trójka to totalna abstrakcja.
Trzeba by chyba osobny wątek założyć do Mieszadła. Wiesz, zależy czego słuchasz i co znasz, częśc kawałków może ci podpasować a część tak jak piszesz. Konkurs chyba jest raczej zniechęcający niż motywujący. Nie znamy nagrody (jakaś tam płyta kontaktowa), może tak by Balonik skombinował parę egzemplarzy CD polskiego topu, ja wnioskowałbym chociaż raz w miesiacu za czymś bardzo prostym (tak prawie aby śpiewano tytuły), Kuba wybiera z bardzo znanych kawałków najmniejznane fragmenty (przebój 2006?) dał ostatnie 10 sekund zupelnie niecharakterystyczne tak bardzo znanego utworu, Jego wybór, dla dzieci Włos to Wlos to przesada, mogl zamiast tego dać "a ja wolę moją mamę wlosy co ma jak atrament". Kuba pisze ze to nie ma być audio-tele, no tak tylko że nagroda chyba nie jest adekwatna do skali trudnosci konkursu, bo przy tym poziomie należało by rozdawać pelerynki, radełka... Czy mozesz Kubo napisać jakie płyty zostały rozdane ?? Konkursami należałoby zachęcać słuchaczy do popularyzacji listy a ja mam wrażenie że po 3 poprawne odpowiedzi chyba raczej nie popularyzują tej audycji. Skal trudności Mieszadła nadaje się bardziej na zlot dla znawców tematu niż dla "zwykłego" słuchacza listy.
ku3a
Posty: 20966
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: 1429 (20.06.2009)

Post autor: ku3a »

Cieszę się, że jednak wróciłeś do tematu po kilku tygodniach od pierwszych zarzutów i mojej odpowiedzi.
To że mix byłby łatwiejszy nie zwiększyłoby słuchalności Listy. Ty masz inną wizję mixu, trudno. Jeszcze raczej nikomu nie udało się wymyślić czegoś co by pasowało wszystkim :-).
Moje zdanie jest takie, że konkurs powinien być w miarę trudny, żeby osoba która wygra ucieszyła się, że była jedną z kilku które wiedziały i się dodzwoniły, a nie że miała szczęście jak w loterii. No ale o tym już pisałem.
Szczerze życzę Ci, żebyś w końcu odgadł wszystko i się dodzwonił :-). I będę wtedy trzymał kciuki, żebyś wygrał.

Mix w którym byli Blendersi nie był robiony z myślą o Dniu Dziecka. Był zrobiony na Wielkanoc ("Piejo kury piejo") i miał być lekki i w jakiś sposób dowcipny. Cieszę się, że kilka osób tak go odebrało. Niestety, jak pewnie większość z nas pamięta, Lista wtedy się nie odbyła, stąd mix przepadł, ale potem wymyśliliśmy, że można by go wykorzystać przy okazji Dnia Dziecka, bo były tam takie elementy ("A gu gu", "Jadę pociągiem prawdziwym"). O, i tyle.

Niestety nie wiem jakie płyty przypadły jako nagrody (oprócz tego, że jedną z nich był album The Cure) - to się okazuje dopiero później. A przyznam, że nigdy później nie pytałem.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15377
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 1429 (20.06.2009)

Post autor: Miszon »

A ja szczerze powiem, że nie bardzo się nawet interesowałem, czy coś można w tym konkursie wygrać. Sądzę, że co by to nie było, to bym się ucieszył, bo najwazniejsze byłoby to, że zgadłem całośc :-).
Konkurs jest dośc trudny, ale dopóki jest średnio ponad 10 osób zgadujących (a chyba tak jest, nie liczę czy dobrze czy źle zgadują), to może być. Mnie się podoba. Jego trudność nie ma wpływu na słuchalność. Bo na słuchalność wpłynąć mogłaby tylko duża kasa do wygrania (i łatwa do wygrania). A to jest chyba średnim pomysłem w ostateczności.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 10233
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: 1429 (20.06.2009)

Post autor: bobby-x »

ku3a pisze:Cieszę się, że jednak wróciłeś do tematu po kilku tygodniach od pierwszych zarzutów i mojej odpowiedzi.
Ojej czemu zarzutów? Balon chyba to tak przedstawił, ja mam propozycję aby Mix od czasu do czasu był po prostu łatwiejszy.
ku3a pisze:To że mix byłby łatwiejszy nie zwiększyłoby słuchalności Listy.
Może nie chodzi koniecznie o zwiększenie słuchalności ale bardziej aktywnego udziału słuchaczy zamiast tylko "zwykłego" słuchania.
ku3a pisze:Ty masz inną wizję mixu, trudno.
Twój Mix, Twój konkurs, a co ja tam mogę, mogę popisać sobie na forum a i tak się nie ugniesz chciażby raz na jakiś czas. Łatwo jest siedzieć przed konsoletą i znając tytuły wycinać fragmenty gitar ale sam miałeś spore problemy z odgadywaniem utworów Kajmana na 6 zlocie, już niby wiedziałeś ale jednak... :D
ku3a pisze:Moje zdanie jest takie, że konkurs powinien być w miarę trudny
OK ale czy nie mógłbyś trochę odpuścić np w każdą pierwszą sobotę miesiaca?
ku3a pisze:Niestety nie wiem jakie płyty przypadły jako nagrody (oprócz tego, że jedną z nich był album The Cure) - to się okazuje dopiero później. A przyznam, że nigdy później nie pytałem.
A szkoda, że niepytałeś bo płytki do "rozdawania" w Trójce są różne - od bezsensownych CD singli promo zupełnie nieznanych kapeli , na pęczki przysyłanych przez Wydawnictwa do może "wartościowych", spytaj Balona czy nie mógł by na antenie podać od czasu do czasu co jest do wygrania.
ku3a
Posty: 20966
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: 1429 (20.06.2009)

Post autor: ku3a »

bobby-x pisze:Twój Mix, Twój konkurs, a co ja tam mogę, mogę popisać sobie na forum a i tak się nie ugniesz chciażby raz na jakiś czas.
po to jest forum, żeby pisać swoje uwagi i dyskutować :-).
bobby-x pisze:Łatwo jest siedzieć przed konsoletą i znając tytuły wycinać fragmenty gitar ale sam miałeś spore problemy z odgadywaniem utworów Kajmana na 6 zlocie, już niby wiedziałeś ale jednak... :D
i właśnie dlatego, że było tak trudno, tak bardzo można się było ucieszyć jak się odgadło ;-).
bobby-x pisze:
ku3a pisze:Moje zdanie jest takie, że konkurs powinien być w miarę trudny
OK ale czy nie mógłbyś trochę odpuścić np w każdą pierwszą sobotę miesiaca?
dobra, jeden z najbliższych będzie trochę łatwiejszy. ale nie następny, bo ten mam już zrobiony.

postaram się spytać jakie płyty były wygrane.
ale to nie w ten tydzień, bo teraz Lista będzie z Augustowa, a ja przyjdę na Myśliwiecką, żeby obsługiwać telefon (no ale nie będzie się kogo spytać). a tydzień później będę na Open'erze.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: 1429 (20.06.2009)

Post autor: Gary »

Jeśli chodzi o płyty wygrane, to mi się trafiło Kaiser Chiefs "Your Truly, Angry Mob".
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: 1429 (20.06.2009)

Post autor: słoik »

A mi Plateau "Krótka wiadomość tekstowa". Właśnie przyszła.
ku3a
Posty: 20966
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: 1429 (20.06.2009)

Post autor: ku3a »

z innej beczki (ale nie ma na to oddzielnego tematu, a nie ma co zakładać) - Megalomaniac dziś wygrał karnet na Open'er :mrgreen: . więc może uda się spotkać. rok temu się przypadkiem spotkaliśmy. gdzie? co za pytanie, oczywiście przy wozie Trójki :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15377
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 1429 (20.06.2009)

Post autor: Miszon »

ku3a pisze:rok temu się przypadkiem spotkaliśmy. gdzie? co za pytanie, oczywiście przy wozie Trójki :mrgreen: .
Heh, czyż to nie oczywiste? :lol:
ODPOWIEDZ