NL edycja specjalna 2 ???

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: Grycek »

Chciałbym zapytać się paru rzeczy.

1. Czy są osoby chętne, które w najbliższym czasie wzięłyby udział w tej edycji? Mam wrażenie, że na forum mamy mały przesyt zabawami/topami itd.

2. Chciałbym, żeby w następnej normalnej edycji Naszej Listy zamiast 3 utworów można by było wrzucać 2. Nasza Lista robi się troszeczkę za długa dla wielu osób. Teraz pytanie: czy już w tej edycji wprowadzić to ograniczenie?

3. Odnośnie zasad tej edycji. Można wrzucać utwory zespołów, które były na LP3/WszechTopie/itd. ,takie które nie pojawiły się na tych listach. I teraz jest problem, bo nie chciałbym, żeby były to jakieś super znane przeboje albo klasyki tylko wyszukane perełki, żeby nie pojawiła się sytuacja, że ktoś wrzuca taki zestaw:
Pink Floyd - Echoes
Led Zeppelin - No Quarter
King Crimson - Starless
Niestety nie da się objąć tego żadnymi regułami.

4. Chciałbym, żeby w tej edycji dodatkowy utwór mógł wrzucić Miszon, który wygrał poprzednią edycję specjalną Naszej LIsty(świątecznej). Co wy na to?
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5005
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: adr »

1. Przesyt? Tak. Ale pewnie wziąłbym udział.
2. Rzeczywiście, sporo tego było w NL6, więc mogą być po dwie propozycje (chyba że mało osób będzie chętnych).
3. Osobiście wolałbym w tej edycji specjalnej tylko piosenki ze stron B singli, albo tylko piosenki nie polsko- i anglojęzyczne. Ale nie mam nic przeciwko temu, co ostatecznie będzie ustalone.
4. Jestem za.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: Miszon »

1. W tym roku raczej chyba damy sobie spokój. No chyba że koło listopada zmienię zdanie ;).
2. Za. 2 utwory będzie OK.
3. Z tego co wiem, to zwycięzca ostatniej NL miał wybrać jaka będzie edycja specjalna i ustalać reguły, więc chyba będzie trzeba się zdać na jego osąd.
4. Dostosuje się (czyli po "naszolistowemu": brak głosu ;) ).
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: abd3mz »

Grycek pisze:Chciałbym zapytać się paru rzeczy.
A mogę ja też odpowiedzieć? ;-)
1. Ja mam przesyt.
2. Może być teraz.
3. Dlatego jestem przeciwny edycji z takimi zasadami.
4. Jestem za.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: Robinson »

1. Tak - wezmę udział mimo lekkiego przesytu. Rozumiem, że to wg pomysłu Tadzia. :)
2. Tak - zmniejszenie do 2 utworów już teraz.
3. Trzeba by się zdać na zdrowy rozsądek i jeśli ktoś wrzuci znany utwór, który mimo że będzie dobry, to na niego nie zagłosuję, jeśli uznam, że jest zbyt znany.
4. Tak - 3 utwory dla Miszona.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: Nivo »

1. Mi mało :D, ale czasowo trochę biednie stoję, więc nie widzę problemu z paroma miesiącami przerwy
2. Jeszcze w sumie było na granicy przesady. Z drugiej strony, jeżeli to ma sprawić, że więcej ludzi będzie mogło brać udział w zabawie to jestem za.
3. Proponuję system gremialnego veta. Zresztą nie sądzę, żeby ktoś usilnie starał się wykorzystać brak blokady.
4. Należy się, więc jak najbardziej tak ;)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: Yacy »

1. mimo przesytu bym wziął udział
2. tak już w tej edycji
3. może jeszcze jakoś doprecyzować zasady... sam nie wiem jak...
4. tak - Miszon 3
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: neon.ka »

pomimo różnicy płci skorzystam Yacy w dużej części z Twoich odpowiedzi :wink:
Yacy pisze:1. mimo przesytu bym wziął udział
2. tak już w tej edycji
4. tak - Miszon 3
a punkt 3. też liczę na rozsądek biorących udział.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: kajman »

1. Ja tam przesytu nie czuję, nawet czasami pewien niedosyt. Jeżeli tylko faza głosowania na NL nie pokrywa się z końcówką jakiegoś topu to wszystko jest OK.
2. Ja w ogóle jestem przeciw zmniejszaniu ilości utworów, bo w zwykłych NL przedłuży mi to czas dojścia do końca alfabetu, a w tej edycji szczególnie, bo drugiej takiej okazji, żeby wrzucić tego typu utwory może nie być, a ja na pewno znajdę więcej niż 3 i przy dwóch będę musiał dokonać jednego wyjątkowo drastycznego cięcia więcej.
3. Sądzę że jednak każdy z uczestnikow swój rozum ma i zdecyduje co ma robić. Mnie na przykład kusi, żeby wrzucić Islands Crimsonów, ale się powstrzymam. Ale uważam, że mało znane utwory znanych artystów można spokojnie wrzucać.
4. Oczywiście tak, tylko wolałbym, żeby to był czwarty utwór, a nie trzeci.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: stavanger »

1. Tak, ale najwcześniej w połowie listopada
2. Tak, mogą być już teraz 2.
3. Myślę, ze 3 osobowe jury (w składzie: Grycek, Miszon, Tadzio3) mogłoby decydować (2 negatywne głosy wykluczałaby daną piosenkę)
4. Tak
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: Łucek »

3xTAK (w punktach 1,2,4)
stavanger pisze: 3. Myślę, ze 3 osobowe jury (w składzie: Grycek, Miszon, Tadzio3) mogłoby decydować (2 negatywne głosy wykluczałaby daną piosenkę)
To w sumie jest wyjście
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: Miszon »

stavanger pisze: 3. Myślę, ze 3 osobowe jury (w składzie: Grycek, Miszon, Tadzio3) mogłoby decydować (2 negatywne głosy wykluczałaby daną piosenkę)
Miło mi, ale zastanawiam się, niby dlaczego taki skład jury? A nie np. kajman czy yacy (szczególnie ten drugi za wiele sukcesów w NL)?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: ku3a »

zapewne:
- Grycek - wiadomo
- Ty - za zwyciestwo w edycji specjalnej
- tadzio3 - za zwyciestwo w ostatniej edycji zwyklej
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: Miszon »

Aha, czyli taka "trójka" a stylu Rady Europy czy UE? ;)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4962
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: Artur »

1. Jestem chętny.
2. Zależnie od liczby osób biorących udział w zabawie. W poprzedniej edycji specjalnej brała udział niewielka liczba osób wiec i piosenek do przesłuchiwania było mniej.
4. Nie mam nic przeciwko.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: tadzio3 »

1. Czy są osoby chętne, które w najbliższym czasie wzięłyby udział w tej edycji? Mam wrażenie, że na forum mamy mały przesyt zabawami/topami itd.
Ja jak najbardziej, w końcu jestem pomysłodawcą, więc głupio byłoby gdybym z niej zrezygnował :wink:
2. Chciałbym, żeby w następnej normalnej edycji Naszej Listy zamiast 3 utworów można by było wrzucać 2. Nasza Lista robi się troszeczkę za długa dla wielu osób. Teraz pytanie: czy już w tej edycji wprowadzić to ograniczenie?
Tutaj bym się zastanowił. Może należałoby tuż przed wystartowaiem edycji poprosic o deklaracje osób, które wezmą udział w zabawie i potem obliczyć czy warto zmieniac liczbę proponowanych piosenek.
3. Odnośnie zasad tej edycji. Można wrzucać utwory zespołów, które były na LP3/WszechTopie/itd. ,takie które nie pojawiły się na tych listach. I teraz jest problem, bo nie chciałbym, żeby były to jakieś super znane przeboje albo klasyki tylko wyszukane perełki, żeby nie pojawiła się sytuacja, że ktoś wrzuca taki zestaw:
Pink Floyd - Echoes
Led Zeppelin - No Quarter
King Crimson - Starless
Niestety nie da się objąć tego żadnymi regułami.
Tak jak już wspominano, liczę i ja na rozsądek forowiczów. Przecież chodzi tu (tak jak i w normalnej edycji) o poznawanie nowych utworów, a tutaj można wrzucać takie, któych nie można w normalnej, a i tam bardzo łatwo znajdzie się takie kawałki, które są powszechnie znane i czasami takie przypadki się zdarzały, na szczęście nie osiągnęly większych sukcesów.
I nie potrzeba tutaj żadnej "komisji". Wszystko osądzą forowicze, głosując (bądź nie) na dane kawałki.
4. Chciałbym, żeby w tej edycji dodatkowy utwór mógł wrzucić Miszon, który wygrał poprzednią edycję specjalną Naszej LIsty(świątecznej). Co wy na to?
Ok
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: Grycek »

Z tego co widzę, to zaczniemy NL w połowie listopada (14 listopad?). Zastanówcie się dobrze, czy chcecie, aby już w tej edycji było ograniczenie do dwóch utworów. Jak kajman zauważył już raczej nie powtórzy się drugi raz taka okazja, by móc wrzucić utwory zespołów, które były na liście.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: Miszon »

W tym względzie zgadzam się z tadziem. Tzn. jesli tych piosenek byłoby tak jak ostatnio ~80, to jednak wolałbym ograniczyć do 2 propozycji. Jeśli ok. 60, to po 3 byłoby OK.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: Robinson »

Miszon pisze:W tym względzie zgadzam się z tadziem. Tzn. jesli tych piosenek byłoby tak jak ostatnio ~80, to jednak wolałbym ograniczyć do 2 propozycji. Jeśli ok. 60, to po 3 byłoby OK.
Z klawiatury mi to wyjąłeś. :)
Jak dla mnie 60-70 utworów to optymalna ilość.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: NL edycja specjalna 2 ???

Post autor: stavanger »

ku3a pisze:zapewne:
- Grycek - wiadomo
- Ty - za zwyciestwo w edycji specjalnej
- tadzio3 - za zwyciestwo w ostatniej edycji zwyklej
Dokładnie tak :)
ODPOWIEDZ