Nowa strona

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Nowa strona

Post autor: kajman »

Pierwsze wrażenia to totalna załamka.
1. Logowanie na dole (chyba, że w przeciwieństwie do poprzedniego nie będę musiał się za każdym razem logować).
2. Strona estetyczna:
a) wygląd strony
b) koszmarne emotki, które są marną karykaturą tych z poprzedniej strony.
3. (zdecydowanie najgorsze) Tylko 10 postów na 1 stronie.
A jeżeli to jest forum z tej samej firmy co lpmn, to będzie mi się bardzo często blokować (bo tamto robi to nagminnie).
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nowa strona

Post autor: Gary »

kajman pisze:Pierwsze wrażenia to totalna załamka.
1. Logowanie na dole (chyba, że w przeciwieństwie do poprzedniego nie będę musiał się za każdym razem logować).
Logowanie i tu i na poprzednim było i u góry i na dole.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: Yacy »

kajman jest już podobny wątek

http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?f ... 38#p102438

polecam zabawę w zmainę stylu! subsilver2 nie różni się wiele od poprzedniej wersji [na pewno różni się najmniej]
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: JaceK »

kajman pisze:Pierwsze wrażenia to totalna załamka.
1. Logowanie na dole (chyba, że w przeciwieństwie do poprzedniego nie będę musiał się za każdym razem logować).
2. Strona estetyczna:
a) wygląd strony
b) koszmarne emotki, które są marną karykaturą tych z poprzedniej strony.
3. (zdecydowanie najgorsze) Tylko 10 postów na 1 stronie.
A jeżeli to jest forum z tej samej firmy co lpmn, to będzie mi się bardzo często blokować (bo tamto robi to nagminnie).
No i rób tu ludziom dobrze...

Jakie masz propozycje? Jakie forum Tobie się podoba? Co chciałbyś zmienić... Po kilku tygodniach testów, udało się możliwie kompletnie przetransportować treść forum -- nie daję 100% gwarancji, że coś się nie rypło. Podobnie, że nie rypnie się w przyszłości. To że Tobie się zatyka, może byc przyczyną kiepskiego transferu -- takie są fakty! i na to już nie mam dobrej rady... to są ustawienia bedpieczeństwa skryptów forum i koniec! podobnie jak w poprzedniej wersji obciążenie serwera było zbyt duże, i blokowało na jakiś czas serwer bazodoanowy. Tego też się nie dało przeskoczyć. Trzeba było modernizować oprogramowanie. Nowe forum jest podobno zoptymalizowane i ma na zapleczu teoretycznie ,,lepszą'' maszynerię bazodanową (poprzednio mySQL, teraz PostrgeSQL). Co jeszcze mam zmienić?

Pewnie że najlepiej byłoby niczego nie ruszać, i narzekać, marząc o przyszłej poprawie.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowa strona

Post autor: kajman »

JaceK pisze:1. Jakie masz propozycje? Jakie forum Tobie się podoba?
2. Co chciałbyś zmienić...
3. To że Tobie się zatyka, może byc przyczyną kiepskiego transferu -- takie są fakty! i na to już nie mam dobrej rady...
Wprawdzie przekopiowałem już swój post do innego wątku, ale jeszcze tutaj odpowiem.
1. Poprzednie.
2. W poprzednim tylko to, że prawie za każdym razem musiałem się logować, ale poza tym było rewelacyjne.
3. Tylko że na starym praktycznie nigdy się nie zatykało, a na lpmn bardzo często.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: JaceK »

O matko! Jeden chce nowe, drugi chce stare, jedni lubia poooziomki inni truskawki!

Dodam tylko, że stare phpBB zaczyna byc przestarzałe, i wkrótce nie będzie supportowane -- konieczność przejścia na nową wersja nieunikniona.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nowa strona

Post autor: ku3a »

a ja lubie czeresnie! ;-)

nie ma sie co oszukiwac, na nową wersje forum TRZEBA bylo wczesniej czy pozniej przejsc. tez bede sie musial przyzwyczaic do nowego widoku, trudno. w zyciu trzeba sie do zmian przyzwyczajac. na razie ustawilem sobie ten subsilver ;-). ale inne profile też są ciekawe. (tylko w dwoch za malo sie roznią od siebie kółka mowiace o tym czy w danym dziale są czy nie ma nowych wiadomosci). na razie nie widac niektorych emotikonek, ale to zapewne tylko "na razie", a poza tym to najmniej wazny szczegol.

co wazne (i za co JacKowi należą sie przeogromne podziekowania :!: ) to to, że są wszystkie posty :!: że są ustawienia z naszych wczesniejszych profili! że jest nowe forum, ktore teraz bedzie nam sluzyc lepiej. JESZCZE lepiej! tego wszystkiego nie robi sie od ręki, to wszystko wymaga wczesniejszych prób, testowania, poświęcenia masy czasu, ktorego sie nie widzi, poki nie ma efektu.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Nowa strona

Post autor: neon.ka »

ku3a pisze:co wazne (i za co JacKowi należą sie przeogromne podziekowania :!: ) to to, że są wszystkie posty :!: że są ustawienia z naszych wczesniejszych profili! że jest nowe forum, ktore teraz bedzie nam sluzyc lepiej. JESZCZE lepiej! tego wszystkiego nie robi sie od ręki, to wszystko wymaga wczesniejszych prób, testowania, poświęcenia masy czasu, ktorego sie nie widzi, poki nie ma efektu.
prawda to, prawda! podpisuję się z pełnym przekonaniem. zwłaszcza podziękowania za to, że są wszystkie posty :-D .
grzes

Re: Nowa strona

Post autor: grzes »

JaceK pisze:
kajman pisze:Pierwsze wrażenia to totalna załamka.

No i rób tu ludziom dobrze...
Jacku nie musisz nikomu robić dobrze :mrgreen: Ja się przyzwyczaję do wszyskiego
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: Yacy »

jesli chodzi o mnie to juz "jestem w domu" - głosy oddane, inne ukladanki tez pojawiły sie na stronie...
Tak wiec wszystko chodzi, wszystko mogę znaleźć, jęzor na swoim miejscu :mrgreen:
Po prostu wszystko O.K. !!! :-)
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: JaceK »

grzesost pisze:(...)Jacku nie musisz nikomu robić dobrze :mrgreen: Ja się przyzwyczaję do wszyskiego
Ależ nie zrozum źle: ja nie muszę, ale chcę, bo za jakiś czas okazałoby się, że konwersja jest absolutnie niemożliwa — technologia w tym zakresie poszła tak bardzo do przodu, że w ciągu półrocza wersje skryptów zmieniają się o kilka wersji (nasze forum też nie jest już najświeższe! wyszła nowa wersja, ale brak jest polskich dodatków... ;)

Wszystkich szczegółów nie będę wyliczał, bo to nieistotne... liczę tylko, że większość Forowiczów zaakceptuje zmiany (może nie wszystkie są ,,na lepsze''), i dokonfiguruje swoje konta pod własne wymagania (tutaj jest o niebo lepiej niż w poprzedniej wersji!). Sprawdźcie jakie skórki byłyby pożądane, to może uda się je dokonfigurować... (np. http://www.phpbb3styles.info/).

Nie wiem jakie fragmenty działają wolniej? Może niektóre skórki działają wolniej... trzeba sprawdzić inne, ,,chudsze''. Ja tylko niektóre funkcje nowego forum oceniam jako wolniejsze — większość chyba jednak działa nieco szybciej... ale to pojęcie względne!

Emotikony — te brakujące postaram się uzupełnić...
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nowa strona

Post autor: abd3mz »

JaceK pisze:Emotikony — te brakujące postaram się uzupełnić...
A nie mogą być inne? Bo te nawet gdyby nie były rozmazane za dobrze nie wyglądają... [Najlepsze byłyby takie jak poprzednio.]

Przejrzałem style na tej stronie i w większości różnią się niewiele znaczącymi szczegółami...

Przed chwilą odkryłem zastosowanie przyciska Zapisz. Wygląda na to, że się przyda. :-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: Miszon »

OO!! Cóż za zaskok! A miałem już marudzić, że dziś przez jakiś czas forum nie działało. Teraz tylko trzeba będzie się przestawić, bo tamten widok bardzo już miałem obcykany, a tu sporo zmian. Na razie dezorientuje mnie to, że z prawej strony są autorzy postów (ale mam nadzieję, że to da się zmienić).
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nowa strona

Post autor: ku3a »

ja to zmienilem w pierwszej kolejnosci :-P (to znaczy wybieralem tylko te skórki, ktore mają info po lewej)
grzes

Re: Nowa strona

Post autor: grzes »

Panie główny moderatorze i twórco tej strony :) Ja cię nie rozumiem źle. W każdej technologii są zmiany. Tak w komputerach, jak i w w pracach zawodowych (coraz bardziej z tymi komputerami związanych). Wszyscy się przyzwyczają z czasem, a tym bardziej Kajman (który tak marudzi), bo z tego co wyczytałem on najbardziej.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nowa strona

Post autor: ku3a »

JaceK pisze:Sprawdźcie jakie skórki byłyby pożądane, to może uda się je dokonfigurować... (np. http://www.phpbb3styles.info/).
z tego zestawu mi najbardziej odpowiadają takie 4:
AeroGreen
Blue Moon
Sniper_Blue
VistaXFull
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: JaceK »

ku3a pisze:z tego zestawu mi najbardziej odpowiadają takie 4:
AeroGreen, Blue Moon, Sniper_Blue

Czesc z nich wymaga dorobienia polskich buttonow...
A porownaj z aktualnym AeroBlueFull.
Miszon pisze:(...) Na razie dezorientuje mnie to, że z prawej strony są autorzy postów (ale mam nadzieję, że to da się zmienić).
Zmien skorke na subsilver2

Emotikony poprawione — ale czy na lepsze? nie wiem...
Awatar użytkownika
mcgrat
Posty: 296
Rejestracja: wt lip 31, 2007 8:34 pm
Lokalizacja: warszawa

Re: Nowa strona

Post autor: mcgrat »

JaceK pisze:Emotikony poprawione — ale czy na lepsze? nie wiem...
według mnie teraz z nim już wszystko dobrze :)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nowa strona

Post autor: ku3a »

JaceK pisze:A porownaj z aktualnym AeroBlueFull.
:-D
JaceK pisze:Emotikony poprawione — ale czy na lepsze? nie wiem...
mi sie w ogole bardziej podobają te wszystkie starsze, okrągłe, od tych jajowatych. ale teraz jest znacznie lepiej :-).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: Miszon »

JaceK pisze:Sprawdźcie jakie skórki byłyby pożądane, to może uda się je dokonfigurować... (np. http://www.phpbb3styles.info/).
Przydałaby się jakaś z ciemnym (lub nawet czarnym) tłem. Bo jak w nocy siedzę na forum, to ciemny ekran mniej rozświetla pokój i nie budzi ludzi ;). Byle z ludkami po lewej stronie (Arrak ? blackbox_red ? Carbon ? PlayStation ? ;) )

W każdym razie na obecną chwilę sieknąłem subSilver2, bo jest przede wszystkim:
- ma "ludków" po lewej,
- łatwo widać, w których tematach jest coś nowego,
- podobny do poprzedniego (to już mniej ważne, ale też ważne)

PS. Nie wiem czy jest potrzebne aż tyle kolorów czcionki (to prawie 10 razy więcej niż znam :D ), ale skoro nie da siętego usunąć, no to trudno.
Szybka odpowiedź jest moim zdaniem zbędna. Prędzej szybka edycja, ale nie wiem, czy to tutaj jest.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nowa strona

Post autor: Gary »

JaceK pisze:
A porownaj z aktualnym AeroBlueFull.
Ja mam pytanie odnośnie tej skórki. W sumie takie moje fanaberie. A czy jest możliwość czytelniejszego odróżnienia "strzałek" na podforach tych, w których nie napisano nic nowego od tych, w których pisano coś od mojej ostatniej wizyty? (te dwa odcienie niebieskiego są słabo czytelne). Najlepiej tak jak to było w poprzedniej wersji, gdzie było to sygnalizowane na pomarańczowo.


PS. Nadal nie mogę wstawiać emotikonów. (BBCode mam włączone) :( (ręcznie wystukać mogę, ale nie mogę poprzez naciśnięcie, bo przenosi mnie na górę strony)
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: JaceK »

Gary pisze:Ja mam pytanie odnośnie tej skórki. W sumie takie moje fanaberie. A czy jest możliwość czytelniejszego odróżnienia "strzałek" na podforach (...)
Zobaczę co da się zrobić... jeśli tylko zmiana odcienia, to pewnie tak, jeśli podmiana kolorystyki, to może byc gorzej, bo nie dysponuję źródłami tych ikonek.
PS. Nadal nie mogę wstawiać emotikonów. (BBCode mam włączone) :( (ręcznie wystukać mogę, ale nie mogę poprzez naciśnięcie, bo przenosi mnie na górę strony)
Nie wiem! U mnie działają — wstawia dokładnie w miejscu kursora. Może to jakaś fanaberia przegladarki. Ja używam Firefoxa 3.0 lub Opery 9.51 (z poziomu linuxa jeszcze mam konquerora) — wszędzie działa poprawnie.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nowa strona

Post autor: abd3mz »

U mnie też bez problemów na Firefoxie 3. A właśnie odkryłem rewelacyjną rzecz, która jest bardzo przydatna przy dłuższych postach. Po użyciu BBCode [buźka, rozmiar, kolor, pogrubienie itp.] kursor nie jest przesuwany na kraniec postu. Rewelacja :!:
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nowa strona

Post autor: ku3a »

o! to super. denerwowalo mnie to w poprzedniej wersji (o dziwo w tym elemencie Explorer sprawowal sie lepiej :-P)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nowa strona

Post autor: Gary »

Ja też używam firefoxa 3.0 (może przeglądarka mi je blokuje tak jak niektóre linki na niektórych stronach, których njak nie mogę otworzyć)


EDIT: teraz z Opery nadaję, więc muszę zobaczyć do panelu bo pewnie coś nabroiłem.
ODPOWIEDZ