II książka "Lista Przebojów Programu III"

„Ojciec założyciel„ Listy, jej twórca i wieloletni główny Prezenter. Pomysłodawca Topu Wszech Czasów. Przez ostatnie trzy dekady (z drobnymi przerwami) jest cotygodniowym gościem w naszych domach...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

II książka "Lista Przebojów Programu III"

Post autor: JC »

Dziś podczas listy miałem odwiedziny znajomych i nie wszystko co chciałem udało mi się usłyszeć. Czy padły dziś jakieś wiążące infromacje co do drugiej książki o liście? Coś było o zapisach......
Z tego co pamiętam nowa książka miała obejmować notowania od 651 do 1300, a do notowania 1300 trzeba jeszcze poczekać. Rozumiem, że ma być oficjalnie w sprzedaży od kwietnia 2007 r. (25 lat listy)?
Tą pierwszą książkę przeczytałem od deski do deski chyba nawet kilkanaście razy i bardzo często do niej powracam. Mam dwa egzemplarze - jeden podręczny, lekko zmasakrowany, bo często używany, i drugi, który wygrałem w jakimś konkursie Trójki w 1997 r. z autografem Pana Marka. Ten drugi ma honorowe miejsce na półce.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Ma być gotowa na 25 lecie listy. Zapisy - chodziło Markowi o to że jeszcze jej nie ma i na razie Helen zapisuje osoby które ją dostaną gratis w konkursach.

SWOJĄ DROGĄ NA MARGINESIE TO TEN BIG STAR JEST NADAL SPONSOREM CZY NIE, JAKOŚ W JINGLACH NA POCZĄTKU I KOŃCU JEST. ALE CO SPONSORUJE - POWIETRZE ???

Zapisy chyba nie należy mylić z zapiskami czyli tym komentarzem Marka do poszczególnych notowań. Mam nadzieję, że będą bo to najciekawsza część tej pierwszej książki zawierającej niestety potężną ilość błędów. Marek jakoś nie ma ochoty pokazać wydruków wstępnych Weteranom przed właściwym drukowaniem (a taka propozycja była), więc pewnie też będzie ogrom błędów.

Dobrze kombinujesz że ma zawierać notowania 651 do 1300. A czy bedzie na wiosnę w księgarniach a kto to wie ??? Pierwsza część ukazywała się prawie dwa lata.
Awatar użytkownika
DarekM
Posty: 1470
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 5:05 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 33 (04.12.1982)
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DarekM »

Big Star widać nadal jest sponsorem, gdyż obok kolekcji 25 płyt, drugiego tomu książki oraz płyt LP 1982 rozlosowano także spodnie Big Stara.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

bobby-x pisze:Marek jakoś nie ma ochoty pokazać wydruków wstępnych Weteranom przed właściwym drukowaniem (a taka propozycja była), więc pewnie też będzie ogrom błędów.
Pewnie obawia się, że taki wgląd do roboczej wersji spowodowałby szybkie rozlanie się na rynku "nieoficjalnego" przedpremierowego wydania książki. :wink:
Ale to świetny pomysł, żeby "zasuszeni" statystycy dokonali korekty przed wydaniem.
Ja niestety nie mam nawet I części książki i raczej juz miał nie będę, bo nigdzie chyba nie jest dostępna.
Awatar użytkownika
zgaga
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: zgaga »

Odnośnie książki
Jak chcesz to mogę pogadać ze znajomą, która ją ma, a nie jest jej potrzebna. Kilka razy ją wystawiała na allegro i nikt nie chciał jej kupić. Pogadam z nią i jeżeli jej jeszcze nie dała komuś, to poproszę, żeby wystawiła ją znowu :-)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

bobby-x pisze:Marek jakoś nie ma ochoty pokazać wydruków wstępnych Weteranom przed właściwym drukowaniem (a taka propozycja była), więc pewnie też będzie ogrom błędów.
Bobby, czyli jednak udało Ci się zostać "korektorem"? Mam nadzieję, że dzięki temu książka będzie bez błędów.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

ksiazka cz 2

Post autor: bobby-x »

witam

Czy ktoś ze statystyków i kronikarzy ma zapiski odnośnie podsumowania 2000 roku. Brakuje mi danej na temat ile utworów (ktore pozycje) zostały zagrane we fragmentach lub tylko przeczytane czy od 50 do 31 czy od 40 do 31. Od 30 miejsca Kostrzewa prezentował nagrania w całości. Podsumowanie zaczęło się o 19:05 , przed 20:00 Paweł zagrał miejsce 25 KOCHOM CIEBIE DZIYWCYNO.

Mamy kilka dni aby ten brak umieścić w książce.

Książka ma byc wydana na 19-20 kwietnia więc prawdopodobnie na 25-lecie trafi do księgarń.

bobby
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Robert »

Kronikarze mają zapiski - pozycje 50-34 odczytane bez punktów , od 33 do 1 zagrane w całości.

Robert
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

czy pamiętacie lub macie zapisane przyczyny innych godzin emisji list 1024, 1025, 1072, 1144 ???
bobby
grzes

Post autor: grzes »

Mam, ale dopiero po poludniu moge to opisac
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Post autor: mikrobi »

bobby-x pisze:czy pamiętacie lub macie zapisane przyczyny innych godzin emisji list 1024, 1025, 1072, 1144 ???
bobby
1024 - to było po tragedii w Nowym Jorku, 1025 - lista skrocona (wtedy kończyła się kampania wybocza, może dlatego), 1072 - ostatnia pielgrzymka papieża (lista zaczęła się z poślizgiem), 1144-nie pamiętam.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Napisz Grzegorzu nawet i jutro w niedzielę, ksiązka jeszcze nie jest zamknieta i można dopisywać różne smaczki.

Mikrobi dzięki za informację ale "moze dlatego" jest troszkę za mało pewną informacją, staram się dopisywać do książki informacje pewniackie.
bobby
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Post autor: mikrobi »

Pamiętam, żew 1025 notowaniu p. Marek powiedział: "dziś cała lista jak poczekalnia (Czyli same skróty) a o 21.00 był blok wyborczy.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

mikrobi pisze:1024 - to było po tragedii w Nowym Jorku
Fakt... a ja mam jeszcze adnotację że była prowadzona ze Szklarskiej...
Awatar użytkownika
Megalomaniac 3-owy
Posty: 338
Rejestracja: pt mar 03, 2006 1:48 am
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: Megalomaniac 3-owy »

mikrobi pisze:
bobby-x pisze:czy pamiętacie lub macie zapisane przyczyny innych godzin emisji list 1024, 1025, 1072, 1144 ???
bobby
1024 - to było po tragedii w Nowym Jorku, 1025 - lista skrocona (wtedy kończyła się kampania wybocza, może dlatego), 1072 - ostatnia pielgrzymka papieża (lista zaczęła się z poślizgiem), 1144-nie pamiętam.
Not.1144??? to co mam nagrane jest notowaniem od18:06 do 22:00 i niczym się nie wyróżnia - oprócz numeru...chyba że coś nie dosłuchałem ale czas nadania jak wyżej
grzes

Post autor: grzes »

Pamiętam, żew 1025 notowaniu p. Marek powiedział: "dziś cała lista jak poczekalnia (Czyli same skróty) a o 21.00 był blok wyborczy.
Potwierdzam. Nadawana w godzinach 19.05 - 20.45
1024 - to było po tragedii w Nowym Jorku , 1025 - lista skrocona (wtedy kończyła się kampania wybocza, może dlatego), 1072 - ostatnia pielgrzymka papieża (lista zaczęła się z poślizgiem)
Potwierdzam
1024 Nadawana w godzinach 19.05 - 20.45
1072 w godzinach 19.38-22;
Not.1144??? to co mam nagrane jest notowaniem od18:06 do 22:00 i niczym się nie wyróżnia - oprócz numeru...chyba że coś nie dosłuchałem ale czas nadania jak wyżej
Tez to potwierdzam, nic szczegolnego wtedy nie bylo
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

właściwie ten post powinien pojawić sie tutaj za nie w temacie drugiego zlotu.

Dopiero wczoraj w środę około 10:00 rano skończyliśmy ostatnie wygładzanie książki Niedźwiedzia. Na czwartej stronie tzw. stopce redakcyjnej będzie podziękowanie dla tych co zawalili wiele rzeczy aby pomóc w poprawce 120 tysięcy linijek danych i 215 komentarzy Marka. We wtorek (ostatnim dniu przed naświetlaniem klisz) na ulicy Garażowej na Mokotowie od 9:00 do 15:30 siedzieliśmy: studio graficzne, Ja, Witrualny Marcin, potem dołączył Niedźwiedź i przed komputerkami siedzieliśmy aż wszystko było zapięte na ostatni guzik. Niesamowite przeżycie. Motto na tamten historyczny dzień A.D. 3.04.2007 r. to „A czy Panowie to już dawno nie powinni być w pracy” – Niedźwiedź powtarzał kilka razy a Marcin w końcu na to „Marku, całe życie z wariatami”. Faktycznie zawaliłem cały dzień w pracy ale co tam raz na 13 lat można, prawda? Studio graficzne w składzie: Ewa Wójcik, Dorota Ostaszewska, kierownik studia Tomasz Szczepanik i Sekretarz Redakcji Elżbieta Kwiatkowska fantastycznie poradzili sobie z większością problemów i naszych bardzo natrętno-upierdliwych uwag. Trochę zabrakło czasu na korektę komentarzy po 1000 not. Jeśli chcecie dowiedzieć się szczegółów powstawania książki to przybywajcie na zlot, następna okazja za 13 lat?. Na forum nie będziemy tego opisywać z braku czasu ale wezmę ze sobą całą dokumentację uwagowo-korekcyjno-poprawkową. O pikantnych szczegółach nie mogę pisać tutaj oficjalnie ale na zlocie jak zapytacie to poopowiadamy. Oczywiście nie dało się uniknąć błędów. Mam nadzieję, że kronikarze wyłapią je i w odpowiednim temacie na forum opiszą.
Ja nie mogę wypowiadać się na temat książki bo jako jeden z poprawkowiczów moja wypowiedź może być nieobiektywna. Ale zapewniam Was, ze postęp w stosunku do pierwszej części jest ogromny. Myślę, że to był dobry pomysł aby kilku starych słuchaczy trochę „zredagowało” to całe przedsięwzięcie. Specjalnie nie wysyłam Jackowi dowolnej przykładowej strony aby w okolicach 19-20 kwietnia po okupowaniu księgarni lub jakiegoś zaprzyjaźnionego kiosku otworzyć tę bombonierkę i w dłuuuuuugi majowy weekend strona za stroną, notowanie za notowaniem, komentarz z komentarzem, podsumowanie za podsumowaniem, wczytywać się i coraz bardziej smakować karty muzycznej historii Listy Przebojów Programu Trzeciego, kojarzyć je ze swoimi upadkami, wzlotami, ważnymi wydarzeniami z Waszego życia i zapewniam Was, że łezka mi się nie raz zakręciła na kolejnych stronach. Zresztą można sobie popłakać do woli. Nie czytałem wszystkich komentarzy z braku czasu. Jakoś utkwiły mi w pamięci Markowe „bryki”, wiele wydarzeń muzycznych, wspomnienia jedynego Kochanego Ojca, który odszedł… i wspomnienia o Tomku Beksińskim. Sorry, robię przerwę, bo groch z oczu zrobi mi spięcie w klawiaturze.

Ja w studio 20 kwietnia nie zabiorę głosu bo mnie po prostu nogi się załamią i kartofel stanie w gardle aby cokolwiek powiedzieć o tej niesamowitej 25-letniej historii jedynego, niepozornego Małego Misia z miejscowości Szadek.
Ta niesamowita opowieść zaczyna się tak na stronie piątej:
„Nazywam się Marek Niedźwiecki. Pracuję w Radiu. Wymarzyłem sobie tę pracę w dzieciństwie. Radio było wtedy moim prawdziwym oknem na świat. W Szadku, gdzie mieszkałem, było jedno kino – Rolnik, w którym grali…

… minęło następnych 650 notowań i mamy to nowe wydawnictwo. Dziennik, pamiętnik, życie całe. Lista stała się moja rodziną, słuchacze przyjaciółmi. Ilu mają Państwo wiernych i dobrych znajomych od 25 lat? A my jesteśmy… Wystarczy włączyć Trójkę w każdy piątek o 19. Mam nadzieję, że w tej książce odnajdziecie także kawałek swojego życia, wiele wspólnych wspomnień. Dobrych i złych, bo takie jest nasze życie. I daje, i zabiera. Czas płynie… Moim zdaniem za szybko, ale nic na to nie możemy poradzić. A że wspomnienia są najpiękniejsze, zapraszam!

Marek Niedźwiecki
(kwiecień 2007)”

Tyle na stronie piątej.

Na 478 stronie:
„ …stukając w te archaiczne dziś kostki. I mimo komputerowego już zapisu w poprzedniej książce (czasu nie cofniemy) uwzględniliśmy je w niewielkim przecież przedziale 89 notowań. Nie możemy zapominać o historii LP3...

Na 480 stronie
„a na końcu książki… tak to się zaczęło…”
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

czy ktoś juz zakupił książkę "Lista Przebojów Trójki 1994-2006 Marek Niedżwiecki" ???
Jak wrażenia , napiszcie coś :lol: :lol:
Ja już mam ale nie mogę sie wypowiadać jako pomagacz bo byłoby to nieobiektywne z mojej strony.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Ahoj! Poczekam jeszcze 6 dni. Merlin ma mi zrobic jakąs niespodzianke ;-)

Do zaczytania
grzes

Post autor: grzes »

czy ktoś juz zakupił książkę "Lista Przebojów Trójki 1994-2006 Marek Niedżwiecki" ???
W Empiku w Olsztynie dzisiaj jeszcze nie ma. Jutro chyba kupie, ale dopiero w Warszawie
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

grzesost pisze:
czy ktoś juz zakupił książkę "Lista Przebojów Trójki 1994-2006 Marek Niedżwiecki" ???
W Empiku w Olsztynie dzisiaj jeszcze nie ma. Jutro chyba kupie, ale dopiero w Warszawie
Wczoraj w warszawskich empikach też jeszcze nie było.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

JC pisze:
grzesost pisze:
czy ktoś juz zakupił książkę "Lista Przebojów Trójki 1994-2006 Marek Niedżwiecki" ???
W Empiku w Olsztynie dzisiaj jeszcze nie ma. Jutro chyba kupie, ale dopiero w Warszawie
Wczoraj w warszawskich empikach też jeszcze nie było.
Czy znacie takie pojęcie jak ,,egzemplarze sygnalne''? To czym dysponowano we wtorek, to kilka... kilkanaście sztuk prosto z drukarni, lub redakcji wydawnictwa -- może się tak zdarzyć, że są one kilka dni wcześniej niż reszta nakładu jaka trafia do dystrybucji.
Awatar użytkownika
DarekM
Posty: 1470
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 5:05 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 33 (04.12.1982)
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DarekM »

Byłem w EMPIK-u na wrocławskim Rynku tuż po ogłoszeniu organizacji ME2012 i książki jeszcze nie ma. Czy planowane jest przeprowadzenie - nie tyle tournee promującego wydawnictwo (bo przecież każdy fan to kupi) - co spotkań autorskich? Po wydaniu pierwszego tomu uczestniczyłem w takim spotkaniu z autorem w EMPIK-u przy pl. Kościuszki.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Mam już książkę w łapach. :D
Ale poczytam dopiero na długim weekendzie. :(
Widzę, że w podziękowaniach wymienionych jest kilku Forumowiczów.
Domyślam się, że teksty są celowo lekko ukośnie, a nie jest to wada mojego egzemplarza. :wink:

PS. No i nawet są zdjęcia z poprzedniego zlotu. Znakomicie.
PS 2. Jest też zdjęcie Helen i Kuba prowadzący listę.
Ostatnio zmieniony czw kwie 19, 2007 6:21 pm przez Robinson, łącznie zmieniany 2 razy.
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

A u mnie w Empiku miało być, ale nie było. Może jutro dostanę. A i tak zabiorę pierwszą do podpisu.
ODPOWIEDZ