Klub podróżnika

„Ojciec założyciel„ Listy, jej twórca i wieloletni główny Prezenter. Pomysłodawca Topu Wszech Czasów. Przez ostatnie trzy dekady (z drobnymi przerwami) jest cotygodniowym gościem w naszych domach...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

grzes

Klub podróżnika

Post autor: grzes »

Właśnie w Radiu Olsztyn usłyszałem wiadomość, że Niedźwiedź będzie w niedzielę tj. 22.08.10 w Olsztynie opowiadał o Australii.
http://www.peron4.pl/festiwal-podroznic ... dzien-iii/
Czy ktoś z forumowiczów się tam wybiera. Ja będę. mam w końcu niedaleko.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Re: Klub podróżnika

Post autor: zbyszu »

grześ - szykuje się mała brygada z sąsiedztwa. proponuję abyś już łowił jakaś rybę a Basia niech ją smacznie usmazy (ugotuje). Więcej podeślę Ci na priv.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Klub podróżnika

Post autor: JaceK »

Kurza twarz... że też mi nie po drodze do WAS! Tak mi przykro...
grzes

Re: Klub podróżnika

Post autor: grzes »

JaceK pisze:Kurza twarz... że też mi nie po drodze do WAS! Tak mi przykro...
A widzisz, trzeba się było wcześniej odezwać, jakiś nocleg by się znalazło i byś poznał tę część Mazur której jeszcze nie znasz.
bg10
Posty: 226
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 5:59 pm

Re: Klub podróżnika

Post autor: bg10 »

grzes pisze:
JaceK pisze:Kurza twarz... że też mi nie po drodze do WAS! Tak mi przykro...
A widzisz, trzeba się było wcześniej odezwać, jakiś nocleg by się znalazło i byś poznał tę część Mazur której jeszcze nie znasz.
hymmm Olsztyn to Warmia a nie Mazury ;)))))
do zobaczenia dla tych wszystkich którym się uda dojechać !!!!!
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Re: Klub podróżnika

Post autor: zbyszu »

...ale grzes z Ostródy (jak się nie mylę) to już rdzenne Mazury - nawet Zachodnie. Ja zmierzam z grodu jak najbardziej warmińskiego - takowego LidzBarka. Jeszcze szybko obiad, "pryśnic" i wio. Ale upał.
grzes

Re: Klub podróżnika

Post autor: grzes »

W Olsztynie byliśmy o 13:30. Po dotarciu na "starówkę", po chwili w tłumie znaleźliśmy Niedźwiedzia z Panią Ewą (kto był w kwietniu na zlocie, ten wie kto to jest). Po krótkim przywitaniu, rozeszliśmy się w swoje strony. Po 14 pojawił się Zbyszu z koleżanka bg 10. Była więc nas czwórka. Zrobiliśmy spacerek wokół rynku i zajęliśmy miejsce przy scenie, z której podróżnicy prowadzili swoje pogadanki. Marek pojawił się o 15:05 i opowiadał o Australii jednocześnie pokazując na telebimie zdjęcia. Na chwilę opuścił Australię, wspominając o rosole z żyrafy i "obgryzaniu szyjki". Po kilku pytaniach od ludzi obecnych, o 16 Marek zszedł ze sceny. Nastąpiło oblężenie przez ludzi chętnych zdjęcia i autografu, a my sobie czekaliśmy z boku. Tak stojąc i obserwując tych ludzi zastanawiałem się czy tak samo reagowałem widząc Marka pierwszy raz. W międzyczasie doszło do zabawnej sytuacji, gdy za naszymi plecami przechodziło małżeństwo (na oko około 40) i mąż mówi do żony, że Sierocki rozdaje autografy przy scenie :D Żona była bardziej zorientowana, o tyle że stwierdziła że to chyba nie "sierota". Gdy ludzie się rozeszli Marek z Ewą podeszli do nas i przywitali się z bg 10 i ze Zbyszem. Mieliśmy spotkać się za 20 minut, bo szli jeszcze na wywiad. Gdy już byli wolni, zapakowaliśmy się do samochodów i wywieźliśmy Marka i Ewę do pewnej Tawerny, gdzie bg 10 zarezerwowała wczoraj stolik (po przyjeździe, zobaczyliśmy przy stoliku obok K.Hołowczyca z rodziną). 4 osoby zamówiły rybę Australijską chodowaną w Polsce (2 wybrały co innego) i tak jedząc rozmawialiśmy o liście, Australii, muzyce i o tym co się na Świecie dzieje. Czas mijał szybko w sympatyczne atmosferze i chwilę po 18 opuściliśmy lokal. Jeszcze kilka zdań na parkingu, pożegnaliśmy się i Marek z Ewą jako pierwsi wyjechali. My jeszcze chwilę porozmawialiśmy i też się rozjechaliśmy. W sumie bardzo udany dzień. Jak każde spotkanie z Markiem bardzo szybko i przyjemnie zleciało. Uff ale się rozpisałem (chyba ostatni raz tyle pisałem na maturze :D ) Ale zostałem wyznaczony przez Zbysza do zdania relacji na forum.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Klub podróżnika

Post autor: JaceK »

grzes pisze:(...) Ale zostałem wyznaczony przez Zbysza do zdania relacji na forum.
Dostałeś pokutę? Za jakie grzechy? (nie musisz odpowiadać)

Zazdroszczę Wam tak miłej niedzieli, w taki miłym towarzystwie!
grzes

Re: Klub podróżnika

Post autor: grzes »

Marek zamieścił na bligu relację z wczoraj, na dwóch zdjęciach nas widać.
ODPOWIEDZ